Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

53 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2019 - 17:41:27

Nauczyciele strajkują, bo jak sami mówią, mają głodowe pensje. Tymczasem Anna Zalewska (54 l.) całymi garściami czerpie z przywilejów władzy! Nie dość, że wozi się ministerialnymi limuzynami, to jeszcze bierze z Sejmu tzw. kilometrówki, czyli pieniądze na paliwo. Od początku kadencji wzięła już ponad 21 tys. zł

#42 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2019 - 13:13:14

Nie zawieszą strajku na czas egzaminów swoich uczniów. Ale na czas wakacji, ferii czy pobytu w SPA to co innego:

- "Nie zawieszamy strajków na czas egzaminów. Nie mam tytułu do tego" - twierdził w poniedziałek Sławomir Broniarz, szef ZNP.

Jednak już dzień później pojawiły się informacje, że strajk nauczycieli może zostać zawieszony w przyszłą środę w związku z rozpoczynającą się przerwą świąteczną. Inni strajkujący nauczyciele postanowili przerwać strajk jeszcze szybciej. Jak donosi Radio Szczecin grupa nauczycieli z Zespołu Szkół nr 2 w Stargardzie postanowiła zawiesić strajk na czas swojego wyjazdu do SPA.

Niewykluczone, że niebawem akcję strajkową zawiesi większa liczba protestujących nauczycieli. Sławomir Wittkowicz, który pełni funkcję szefa Branży Nauki, Oświaty i Kultury Forum ZZ) we wtorek oświadczył, że "strajk może zostać zawieszony w przyszłą środę w związku z przerwą świąteczną".
Jest jeszcze jeden aspekt, który sprawia, że z dnia na dzień liczba protestujących nauczycieli będzie spadać (a przynajmniej będzie spadał zapał do dalszego strajkowania).

Otóż każdy dzień strajku to niższa wypłata dla strajkującego nauczyciela. Okazuje się, że nauczyciel dyplomowany z przygotowaniem pedagogicznym za każdy 1 dzień strajku straci z wypłaty ponad 160 złotych brutto, (czyli za tydzień strajku 1.120 zł brutto tj. ok 750 zł netto).

Jest mało prawdopodobne, aby protest nauczycieli kierowany przez ZNP i FZZ miał trwać do np. wakacji letnich. Nawet jednak gdyby ZNP dociągnęło jakimś to się udało, to nie mam wątpliwości, że na czas lipca i sierpnia zostałby on zawieszony.
W egzaminy strajk. W matury strajk. Ale gdy chodzi o ferie świąteczne, wakacje i planowane wcześniej wyjazdy do SPA, to grono pedagogiczne jest w stanie zawiesić swój protest...

#43 ~psiapsiulka~

~psiapsiulka~
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2019 - 13:54:02

to jest polityka, tak sie dzieje zawsze przed Wyborami.Podzeganie do strajku

#44 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2019 - 17:09:27

Nie wiem co za ludzie wypisują te wszystkie brednie, ale chyba tylko zdesperowani pracownicy biedronki i lidla. Sam jestem nauczycielem i pensja jaką zarabiam nie wystarcza nawet na podstawowe potrzeby. Ktoś powie, że krócej pracujemy, bo tylko 18h ALE SĄ TO GODZINY PRZY TABLICY. Reszta jest przeznaczona na przygotowanie do lekcji, sprawdziany, rady, zebrania, szkolenia, librus itp. Szkoda mi tu nawet oświecać ciemny lud. Jest wiele ofert- zapraszam do szkoły

W innych krajach UE nauczyciele pracują przy tablicy znacznie więcej godzin. Znaczy nie przygotowują się oni do lekcji, nie robią sprawdzianów, nie mają rad i szkoleń - proszę oświecić ciemny lud, jak oni to robią. I dlaczego polskim nauczycielom praca pozaszkolna zajmuje aż tyle czasu.

#45 ~bezrobotna~

~bezrobotna~
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2019 - 17:49:08

jak za niska placa - to zawsze mozna zmienic .Strajk to szantaz

#46 ~UK~

~UK~
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2019 - 20:15:04

TO PRAWDA,ZE PRACUJA WIECEJ NA ZACHODZIE,ALE ZARABIAJA 5 RAZY WIECEJ MAJAC KOMFORTOWE WYPOSAZENIE TECHNICZNE W SZKOLACH

#47 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2019 - 12:11:35

Zlikwidować kartę nauczyciela.Wprowadzić 40 godzinny tydzień pracy w tym 24-26 przy tablicy jak w Niemczech. Zlikwidować płatne wakacje, ferie i przerwy świąteczne. Pogonić w ramach pensji do pracy na obozach, koloniach i imprezach dla dzieci. Zlikwidować 13 pensję.Wysokość wynagrodzenia uzależnić od osiągnięć uczniów. Dopiero wtedy będzie normalnie i w miarę sprawiedliwie. Będę to powtarzał wszystkim i wszędzie.
Nie negocjować z nauczycielami. Oni pokazali dno moralne.

#48 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2019 - 18:48:40

Teraz piłka jest po stronie nauczycieli i jak ją dobrze rozegrają to wygrają. Nauczyciele ( chodzi szczególnie o tych ze szkół średnich z maturą) nie powinni pod żadnym pozorem zwoływać rad pedagogicznych i klasyfikować maturzystów a z drugiej strony mówić maturzystom, że przez upór Kaczyńskiego  mogą w tym roku nie przystąpić do matur i nie kontynuować dalszej nauki na wyższych uczelniach. Kaczyński wcześniej dał o wiele większe podwyżki niż te których domagają się nauczyciele lekarzom rezydentom, pielęgniarkom, policji, służbie więziennej, straży pożarnej, straży granicznej i straży celnej. Kaczyński ma stary zatarg z nauczycielami bo podczas wyborów prezydenckich w 2010 roku nauczyciele gremialnie poparli nie jego a Bronisława Komorowskiego. Kaczyński za to teraz mści się na nauczycielach. Nauczyciele powinni namawiać maturzystów do protestów ulicznych a gdy to się powiedzie i Kaczyński wreszcie ustąpi to nie żądać wtedy 1000 zł podwyżki albo 30% a 1500 zł bo te pierwsze kwoty mógł dać wcześniej a teraz gdy sytuacja się zaogniła niech daje więcej! Złą robotę wykonało nauczycielstwo z Torunia i Ciechocinka klasyfikując uczniów i zwołując rady pedagogiczne nic w zamian za to nie utrzymując i doprowadzając do przedłużania strajku bo Kaczyński odczyta ten w sumie szlachetny gest wobec maturzystów  jako objaw nauczycielskiej słabości. 

#49 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2019 - 18:58:15

Może znajdą pieniądze, nie tylko dla o. Rydzyka,czy zachcianki posłanki Iwony Michałek z Porozumienia J. Gowina na uniwerek toruński pełen patologii?

Wyższa akcyza na alkohol i papierosy, „test przedsiębiorcy” czy uszczelnienie opłaty recyklingowej za reklamówki – to niektóre pomysły rządu na zapewnienie dodatkowych dochodów do budżetu w 2020 r., w którym jednak nie przewidziano wydatków na 13. emeryturę. Powrócił natomiast pomysł likwidacji 30-krotności składek na ZUS, co uderzy w najlepiej zarabiających

#50 ~Darek~

~Darek~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2019 - 08:56:59

Ale jaja! Uruchomili Bolka, który nawołuje aby nauczyciele przerwali natychmiast strajk! Nauczyciele - nie dajcie się!!!!!

#51 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2019 - 09:29:08

Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem. 
Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą. 
Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem.
  Nie byłem przecież socjaldemokratą. 
Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem. 
Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było.

#52 ~bolek~

~bolek~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2019 - 09:52:22

to walka polityczna sterowana przez PO

#53 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2019 - 11:17:40

Ale jaja! Uruchomili Bolka, który nawołuje aby nauczyciele przerwali natychmiast strajk! Nauczyciele - nie dajcie się!!!!!

Powtórka z historii! W latach 1980-1981 oraz w roku 1988 także uruchamiali Bolka aby gasił strajki! 

#54 ~nigdy wiecej PO~

~nigdy wiecej PO~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2019 - 13:08:44

Powtórka z historii! W latach 1980-1981 oraz w roku 1988 także uruchamiali Bolka aby gasił strajki! 

bolek jest jednym z tych co pluja jadem i uzywaja jezyka nienawisci.Czarno to widze i oby nigdy bolkoweg towarzystwa.Te dzikie oczy tuska juz sie szykuja do wyzwisk i atakow.

" Dorzynanie watachy " bedzie powielane i w " polskim kotle " bedzie wrzalo i kipialo z nienawisci.Bedzie strach cos powiedziec ,narod bedzie zastraszany.Bedzie zemsta i odwet.Tak to widze ,bolek nieraz juz sie mscil i w odwecie wykrzykiwal obelgi na prawo i lewo.Straszenie PiSem to tylko w celu mydlenia oczu i dorwaniu sie do wladzy.Narod juz raz mial okazje sie przekonac co sie dzialo za czasow PO , tych dzikich oczu i wygrazaniu piescia.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych