Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Prezydent Obama rozpoczął kolejną wojnę w Iraku

USA Obama Irak

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 ~Jack~

~Jack~
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2014 - 22:23:38

Były amerykański kongresmen z Texasu Ron Paul uważa, że Stany Zjednoczone, prowadząc obecnie działania wojenne na terenie państwa irackiego zamierzają doprowadzić do odłączenia Kurdystanu od Iraku, zabezpieczenia bogatych złóż ropy naftowej oraz akceptacji dla obecności wojsk USA w tej części świata.
 
Były kandydat na prezydenta stwierdził w niedzielę, że jego kraj jest w stanie wojny z Irakiem od 24 lat, czyli od 1990 roku. W tym miesiącu kolejny prezydent USA - czwarty z rzędu - rozpoczął bombardowanie Iraku. Na dodatek rozlokowuje na tym terenie amerykańskie wojska, mimo iż obiecywał tego nie czynić - dodał Paul. - Tym razem za pretekst do inwazji posłużyła sytuacja mniejszości religijnych atakowanych obecnie przez ISIS - podsumował.
 
Szacuje się - podkreślał Ron Paul -  że ponad milion osób poniosło w jej wyniku śmierć, natomiast na Irak amerykańskie bomby tonami spadały od 1991 roku. - I co osiągnęliśmy? Gdzie znajdujemy się 24 lata później? - pytał, by natychmiast odpowiedzieć: "Powróciliśmy do miejsca, gdzie zaczęliśmy, a mianowicie do stanu wojny z Irakiem!"
 
Czy nie nadszedł czas, aby przestać ufać prowadzonej przez rząd wojennej propagandzie? Czy nie nadszedł czas, aby wreszcie Irak pozostawić w spokoju? - indagował.
Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: USA, Obama, Irak

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych