Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Premier: Podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych. Rozważamy kolejne kroki, ale będziemy o nich informować

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2020 - 13:11:24

Dzisiaj na porannym spotkaniu podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych. (…) Dla wszystkich, którzy są organizatorami będziemy przekazywali informację przez wojewodów. Rozważamy kolejne kroki, ale będziemy o nich informować. Chcemy być odpowiedzialni, chcemy być mądrzy przed szkodą. W oparciu o zalecenia epidemiologów i GIS zdecydowaliśmy się na ten krok, który wprowadzają też Fran.cja i Niem.cy - które przyznają, że robią to za późno. My chcemy zapobiegać. Sytuacja w krajach Unii jest poważna. (…) Jeżeli chcemy działać dotykając rozprzestrzeniania się wirusa, to musimy zastosować prewencyjnie środki. W Hiszpanii odnotowano ponad 400 przypadków zakażenia w ciągu doby, we Fra.ncji i Niem.czech podobnie. (…) To nasi bezpośredni sąsiedzi. Obserwując wszystko i czytając zalecenia WHO i w dyskusjach z naszymi partnerami podejmujemy decyzję, które maja zapobiec rozprzestrzenianie się koronawirusa”

—powiedział.premier Morawiecki.

W Polsce mamy 18 przypadków zarażenia koronawirusem. Jeżeli wprowadzimy odpowiednie działania, które są poważne, dotykające działalności nas wszystkich, to mamy szansę ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Zróbmy wszystko, by spowolnić jego rozprzestrzenianie się. Pozwólmy służbie zdrowia działać dla chorych, którzy potrzebują pomocy. (...) WHO zaleca środki radykalne. Jesteśmy w o tyle lepszej sytuacji niż inni, że liczba zakażonych pacjentów jest bardzo duża w innych krajach. Jeżeli wprowadzimy odpowiednie działania to możemy ograniczyć rozprzestrzenianie się wirus.

—wskazał szef MZ na wspólnej konferencji z premierem oraz szefami MNiSW, MSWiA oraz MEN.

Szumowski przypominał, że wirus jest szczególnie groźny dla osób starszych.

Od wczoraj funkcjonują punkty ochrony sanitarnej. Wszystko przebiega bardzo sprawnie

Cała granica wschodnia w 100 proc. wszyscy przekraczający granice będą poddani kontroli sanitarnej. (…) Punkty będą rozciągnięte na granicy polsko-niemieckiej. Całość granic Polski będzie zabezpieczona. Rozszerzamy zakres kontroli sanitarnej na granicę polsko-ukraińską, polsko- białoruską, polsko-litewską. (…) Mamy kontrole sanitarną w odniesieniu do pasażerów promów oraz pociągów dalekobieżnych

—powiedział.

Do dzisiaj nie stwierdzono żadnego zarażenia ani wśród studentów, ani naukowców. Tym niemniej wydałem polecenie zawieszenia współpracy międzynarodowej. (…) Dzisiaj chciałbym tę rekomendację ponowić. Chcę zobowiązać władzę uczelni, by pilnie przystąpiły do analizy możliwości przejścia w jak najszerszym zakresie na kształcenie on-line. W przypadku rozprzestrzeniania się koronawirusa rozważamy możliwość czasowego zawieszenia zajęć

—powiedział wicepremier Gowin.

Głos zabrał również szef MEN.

Przepisy pozwalają dyrektorom reagować elastycznie. (…) Dyrektorzy mają obserwować sytuację i w razie czego odpowiednio obserwować

—powiedział Piontkowski.

Z naszych analiz wynika, że wirus nie ustąpi, że jest w fazie ofensywnej, że nastąpią liczby zachorowań. (…) Musimy unikać dużych skupisk zbiorowych. (…) Wiem, że samorządy odwołują zajęcia bo istnieje ryzyko lub wystąpił przypadek zarażenia

—podkreślił premier.

kk

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2020 - 23:17:56

Łukasz Szumowski wypowiadał się nt. testów na obecność koronawirusa.

Bezpośrednio po kontakcie żaden test nie będzie dodatni. Dopiero po 7 dniach mamy szansę wykryć wirusa. (…) Jeżeli test nie jest wykorzystany zgodnie z instrukcją, to nie da nam informacji, czy jesteśmy zdrowi. (…) Jeżeli mamy już objawy górnych dróg oddechowych, które sugerują zakażenie koronawirusem, to powinni ten test wykonać w szpitalu.

— podkreślił.

Testów mamy nadmiar o dobrych kilkadziesiąt tysięcy w stosunku do tego, co chcielibyśmy zrobić.

Moglibyśmy przetestować nawet wszystkich ludzi z kwarantanny, natomiast to jest kwestia racjonalnego podejścia. Nigdzie na świecie nikt nie robi tak, że testuje wszystkich obywateli, czy wszystkich naraz ludzi z kwarantanny. (…) To co myśmy zrobili, to zastosowaliśmy zasad WHO, czyli testować tych, którzy mają wysokie ryzyko zakażenia.

Ilość testów będzie gwałtownie rosła, stąd uruchamiane laboratoria o dużych mocach

— podkreślił minister.

Minister Szumowski został zapytany, czy może dać słowo, iż jeśli będzie uważał, że wybory nie mogą odbyć się w terminie ze względu na zagrożenie koronawirusem, to o tym powie.

Jestem lekarzem i myślę, że do tej chwili nie było wątpliwości, iż jeżeli mam decydować o życiu i zdrowiu ludzi, to mówię to, co myślę. Tak będzie zawsze

— odpowiedział jasno minister.

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2020 - 00:46:50

Czli zadnych imprez

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2020 - 07:15:14

Przepisy stanu wyjątkowego bez wprowadzenia stanu wyjątkowego. Tylko po to, żeby nie zmienić lokatora pałacu prezydenckiego.

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2020 - 08:25:55

Przepisy stanu wyjątkowego bez wprowadzenia stanu wyjątkowego. Tylko po to, żeby nie zmienić lokatora pałacu prezydenckiego.

Tylko na kogo zmienić. Pani pomyłka-omyłka a może Pan tygrysek. Lewica też się nie wysilila dając co najwyżej przecietniaka bez haryzmy. Dziś nie ma z czego wybierać. Prezydent Dyda ma II kadencje bo partie wystawiły bardzo słabych kandydatów. I nie ma co się obrażać bo taka jest prawda. A mnie lata każda sekta partyjna, ja oceniam ludzi.

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2020 - 09:31:44

Służby wojewody ponadtrzykrotnie zaniżały liczbę osób objętych kwarantanną

Z informacji publikowanych przez Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach wynika, że w poniedziałek wieczorem w regionie kwarantanną objęto 2616 osób. Tymczasem naprawdę jest ich ponad trzy razy więcej.

Wojewoda trzykrotnie zaniżał liczbę objętych kwarantanną

Śląska policja miała w poniedziałek listę z 9147 nazwiskami mieszkańców regionu objętych 14-dniową kwarantanną. Każdego dnia policjanci muszą sprawdzać, czy ci ludzie przestrzegają zaleceń i siedzą w domach. Służby otrzymały ich dane z sanepidu oraz Ministerstwa Zdrowia. W pierwszym wypadku to osoby, które miały kontakt z zakażonymi koronawirusem lub mają objawy zakażenia i czekają na wyniki testów. Z kolei ministerialna lista zawiera nazwiska tych, którzy wrócili do Polski z zagranicy. I także muszą przejść kwarantannę, która ma wykluczyć zakażenie.

Tymczasem Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach publikuje zupełnie inne dane. W poniedziałek w południe na opublikowanej w mediach społecznościowych ŚUW infografice o „aktualnej sytuacji epidemiologicznej województwa śląskiego” podano, że kwarantanną objęto 2470 osób. W wieczornym komunikacie ta liczba wzrosła do 2616 przypadków.

To było jednak ponadtrzykrotnie mniej niż faktyczna liczba osób na kwarantannie. Sprawdziliśmy i okazało się, że przez cały poprzedni tydzień publikowano informacje z zaniżoną liczbą ludzi objętych kwarantanną.

Czytelnik: to pudrowanie rzeczywistości?

- Czyżby propaganda sukcesu lub pudrowanie rzeczywiści? - zwrócił nam uwagę jeden z Czytelników.

O wyjaśnienie poprosiliśmy Alinę Kucharzewską, rzeczniczkę wojewody śląskiego. Powiedziała, że infografiki publikowane przez urząd zawierały dane osób wyłącznie objętych kwarantanną decyzją służb sanitarnych.

- Nie ma tam jednak takiej informacji. Z przekazu ewidentnie wynika, że to liczba wszystkich objętych kwarantanną w regionie - zwracamy uwagę.

-  Zostanie to zmienione - zapewniła Kucharzewska.

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2020 - 09:50:00

no i?

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2020 - 10:48:08

no i?

No i nic. Drops realizuje swoje zadania. Z tego żyje.

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2020 - 13:30:11

Bez zamknięcie przynajmniej na tydzień wszystkiego nic to nie da. Ludzie i tak robią teraz co chcą - wystarczy popatrzec na dworzu.

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2020 - 13:32:45

no i?

No jak lubisz żyć w kłamstwie to spoko

#11 ~Guten Morgen Im Anhang fi~

~Guten Morgen Im Anhang fi~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2020 - 13:56:07

Tylko na kogo zmienić. Pani pomyłka-omyłka a może Pan tygrysek. Lewica też się nie wysilila dając co najwyżej przecietniaka bez haryzmy. Dziś nie ma z czego wybierać. Prezydent Dyda ma II kadencje bo partie wystawiły bardzo słabych kandydatów. I nie ma co się obrażać bo taka jest prawda. A mnie lata każda sekta partyjna, ja oceniam ludzi.

Chyba lepiej będzie jeśli to jednak wyborcy dokonają wyboru. Nie wiem czy świadomie napisałeś Dyda zamiast Duda bo on ma jeszcze kilka ksywek. 

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2020 - 22:15:08

Popatrzcie na zachowania marionetki Kidawy-Błońskiej. Najpierw na Prezydium Sejmu była za zmianami regulaminu dotyczącymi zdalnego prowadzeniu obrad. Wszyscy byli co do tego jednomyślni.

Potem, po odebraniu wytycznych od pociągających za sznurki, już podczas głosowania wstrzymała się od głosu, by na końcu razem z Budką wyjść i przed kamerami powiedzieć, że jest przeciwna takiemu rozwiązaniu.

Nich mnie teraz ktoś przekona, że to nie jest marionetka.

Od kogo dostała takie wytyczne.. od Budki czy może od Tuska albo Merkel wszak jak sama powiedziała to jej inspiratorzy?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych