Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Prawo UE: Bank będzie mógł zabierać oszczędności klientów!

UE bank oszczędności

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Kominek~

~Kominek~
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2015 - 17:16:55

Jeśli tylko bank będzie zagrożony upadkiem, będzie mógł w świetle prawa przywłaszczać środki swoich wierzycieli. Oznacza to, że bez zapowiedzi, potencjalnie każdy klient może zostać pozbawiony przynajmniej części gotówki.

Chodzi o dyrektywę unijną „Bank Recovery and Resolution Directive" (BRRD)”, która obowiązuje już w niektórych państwach dwudziestki ósemki. Jeśli w wyniku kryzysu bank stanie się niewypłacalny, pieniądze klienta staną się automatycznie jego własnością.

Z podobnego prawa skorzystano już na Cyprze w 2013 roku. Rząd tego państwa, aby ratować banki, ustanowił specjalny "podatek ratunkowy". Każdy obywatel, który posiadał jakąkolwiek lokatę lub rachunek bankowy stracił wówczas 6,75 proc. posiadanych oszczędności, a ci, którzy zgromadzili powyżej 100 tys. euro, stracili jeszcze więcej, bo aż 9,9 proc.

Nowe unijne prawo obejmuje klientów banków, którzy posiadają depozyty na co najmniej 100 tys. euro.

Co ważne, Komisja Europejska właśnie wysłała do Polski ponaglenie w sprawie wdrożenia tej dyrektywy. Nasz rząd ma dwa miesiące na wprowadzenie odpowiedniego prawa, inaczej możliwe są milionowe kary za każdy dzień zwłoki oraz postępowanie przez Trybunał Sprawiedliwości w Strasburgu.

#2 SANDIEGO

SANDIEGO

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 30045 postów

Napisano 05 lipiec 2015 - 17:44:27

Dlatego dawno temu postanowiłem, że nie będę trzymał swoich oszczędności w żadnym europejskim banku.  :wacko:

#3 KubuśPuchatek

KubuśPuchatek

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 12619 postów

Napisano 05 lipiec 2015 - 18:09:10

Dlatego dawno temu postanowiłem, że nie będę trzymał swoich oszczędności w żadnym europejskim banku.  :wacko:

Ja podobnie. Dawno temu postanowiłem że nie będę trzymał pieniędzy w żadnym banku. I wiecie co? Słowa dotrzymałem. Nie trzymam kasy w żadnym banku, bo po prostu jej nie mam :lol:

#4 ~Pszczółka Maja~

~Pszczółka Maja~
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2015 - 20:18:35

Dlatego rentę, czy też emeryturę należy od razu lokować w towarach. Zakupujemy ziemniaki i kapustę od razu na cały miesiąc. Zostawiamy trochę grosza tylko na chleb. 

Kapustę i ziemniaki najlepiej dać do depozytu sąsiadowi na wypadek gdyby przyszedł komornik.  :)

#5 KubuśPuchatek

KubuśPuchatek

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 12619 postów

Napisano 05 lipiec 2015 - 21:33:57

Dlatego rentę, czy też emeryturę należy od razu lokować w towarach. Zakupujemy ziemniaki i kapustę od razu na cały miesiąc. Zostawiamy trochę grosza tylko na chleb. 

Kapustę i ziemniaki najlepiej dać do depozytu sąsiadowi na wypadek gdyby przyszedł komornik.  :)

A potem przez cały miesiąc tylko chleb z kapustą i z ziemniakami? :o

#6 ~Pszczółka Maja~

~Pszczółka Maja~
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2015 - 05:55:00

A potem przez cały miesiąc tylko chleb z kapustą i z ziemniakami? :o

A co ? Nie wszystkich na to stać, to prawda. Jednak takie ulokowanie pieniądza wydaje się najbardziej optymalnym rozwiązaniem. 

Jeśli nie jesteśmy zadłużeni w banku, to nasza lokata nie powinna tracić na wartości.  :)

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2015 - 11:07:30

A co ? Nie wszystkich na to stać, to prawda. Jednak takie ulokowanie pieniądza wydaje się najbardziej optymalnym rozwiązaniem. 

Jeśli nie jesteśmy zadłużeni w banku, to nasza lokata nie powinna tracić na wartości.  :)

Najlepszą lokatą byłoby piwo, gdybyś go nie wychlał :lol:

#8 ~Pszczółka Maja~

~Pszczółka Maja~
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2015 - 11:20:38

Najlepszą lokatą byłoby piwo, gdybyś go nie wychlał :lol:

Masz rację. Gdybym zainwestował w piwo od razu na cały miesiąc, to po tygodniu miałbym suche garło.  :)

#9 ~Pszczółka Maja~

~Pszczółka Maja~
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2015 - 15:59:03

Ja osobiście nie posiadam w banku wielkich oszczędności. Nawet gdybym je stracił z dnia na dzień, to miesiąc przeżyłbym. 

Nie wiem dlaczego nie ma dziś możliwości odbioru wypłat bezpośrednio u pracodawcy albo w ZUS-ie. Dlaczego koniecznie w banku? 

To chyba obywatel decyduje w jakiej formie chciałby odbierać należne pieniądze. 

A może warto byłoby stworzyć system bezpiecznych wypłat ? Agenci takiego systemu ściągaliby pieniądze od pracodawców w przewidzianym terminie i wysokości należnych świadczeń ? 

#10 SANDIEGO

SANDIEGO

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 30045 postów

Napisano 06 lipiec 2015 - 18:27:11

Ja podobnie. Dawno temu postanowiłem że nie będę trzymał pieniędzy w żadnym banku. I wiecie co? Słowa dotrzymałem. Nie trzymam kasy w żadnym banku, bo po prostu jej nie mam :lol:

Ty...Ty...brakuje mi słowa...o już wiem - Ty utracjuszu.  :P

#11 ~grosz~

~grosz~
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2015 - 19:43:24

Ja osobiście nie posiadam w banku wielkich oszczędności. Nawet gdybym je stracił z dnia na dzień, to miesiąc przeżyłbym. 

Nie wiem dlaczego nie ma dziś możliwości odbioru wypłat bezpośrednio u pracodawcy albo w ZUS-ie. Dlaczego koniecznie w banku? 

To chyba obywatel decyduje w jakiej formie chciałby odbierać należne pieniądze. 

A może warto byłoby stworzyć system bezpiecznych wypłat ? Agenci takiego systemu ściągaliby pieniądze od pracodawców w przewidzianym terminie i wysokości należnych świadczeń ? 

Ponieważ życie społeczne zaatakował pasożyt, a jest nim żydowsko-banksterska międzynarodowa mafia. 

#12 ~Pszczółka Maja~

~Pszczółka Maja~
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2015 - 06:48:53

Ponieważ życie społeczne zaatakował pasożyt, a jest nim żydowsko-banksterska międzynarodowa mafia. 

Chodzi o to, że pieniądze są moje i to ja decyduję czy ktoś może nimi obracać. Praktycznie ja swoich pieniędzy nie mam w kieszeni. Mam je na kartce papieru  zwanej wyciągiem z rachunku.

Moje pieniądze pożyczane są komuś na bajońskie oprocentowanie. A ja w tym czasie muszę płacić podatek za wzbogacanie się od naliczanych odsetek.

Przecież to paranoja. Za prowadzenie rachunku też muszę płacić. Za kartę bankomatową też. 

Jeśli płatnikom wygodniej jest przesyłać świadczenia na rachunki bankowe, to niech za swoją wygodę płacą z własnej kieszeni. 

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2015 - 13:00:57

Chodzi o to, że pieniądze są moje i to ja decyduję czy ktoś może nimi obracać. Praktycznie ja swoich pieniędzy nie mam w kieszeni. Mam je na kartce papieru  zwanej wyciągiem z rachunku.

Moje pieniądze pożyczane są komuś na bajońskie oprocentowanie. A ja w tym czasie muszę płacić podatek za wzbogacanie się od naliczanych odsetek.

Przecież to paranoja. Za prowadzenie rachunku też muszę płacić. Za kartę bankomatową też. 

Jeśli płatnikom wygodniej jest przesyłać świadczenia na rachunki bankowe, to niech za swoją wygodę płacą z własnej kieszeni. 

Kuźwa trepie sortowy masz łeb 6/9 :lol:

#14 ~Pszczółka Maja~

~Pszczółka Maja~
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2015 - 13:04:23

Kuźwa trepie sortowy masz łeb 6/9 :lol:

Dziękuję za uznanie. Widzę, że coraz częściej Goście doceniają moje walory.  :)

#15 SANDIEGO

SANDIEGO

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 30045 postów

Napisano 07 lipiec 2015 - 21:53:28

Nie płacę nawet 1 centa za używanie debit card (karty bankomatowej) czy wypisywanie czeków. Nie płacę nawet 1 centa za posiadanie konta w banku. Ludzie mówią, że co kraj, to obyczaj.  :)

#16 ~Pszczółka Maja~

~Pszczółka Maja~
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2015 - 10:57:37

Nie płacę nawet 1 centa za używanie debit card (karty bankomatowej) czy wypisywanie czeków. Nie płacę nawet 1 centa za posiadanie konta w banku. Ludzie mówią, że co kraj, to obyczaj.  :)

Oczywiście, pieniądze zdeponowane w banku zarabiają same dla bankowców. Bankowcy przy tym nie napracują się.

Okazuje się, że robotnik albo emeryt ponosi nie tylko ryzyko utraty pieniędzy ale też za to ryzyko musi słono płacić. 

Wobec tego czym są banki stacjonujące w niektórych krajach ? 

#17 KubuśPuchatek

KubuśPuchatek

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 12619 postów

Napisano 05 sierpień 2015 - 18:44:38

Wydaje mi się, że to nie o to chodzi. Banki nie mogą zabrać pensji lub emerytury. Nawet pieniędzy uskładanych przez kilka lat na meble i telewizor. Nawet uskładanych na pogrzeb.

Mogą zabrać pieniądze wówczas gdy bank stanie na progu bankructwa ale tym, których pieniądze szacowane są w milionowych wartościach niewiadomego pochodzenia.  :)

To "prawda". Niewiadomego pochodzenia. Pierwszy milion ukradłem. Dlatego pamiętam. Kolejne już pojawiały się nie wiadomo skąd. Mówią że to brudne pieniądze. Nie prawda! Uprałem je w vanishu. I wiecie co? Nawet te zaschnięte plamy z krwi zeszły ;)

#18 ~Pszczółka Maja~

~Pszczółka Maja~
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2015 - 19:23:57

To "prawda". Niewiadomego pochodzenia. Pierwszy milion ukradłem. Dlatego pamiętam. Kolejne już pojawiały się nie wiadomo skąd. Mówią że to brudne pieniądze. Nie prawda! Uprałem je w vanishu. I wiecie co? Nawet te zaschnięte plamy z krwi zeszły ;)

Tak, pierwszy milion  po roku pracy można uznać jako legalny.  Przychodzi młody prężny facet i zarabia w ciągu kilku miesięcy milion. Deponuje w banku.  Bank doznaje szoku bo za parę dni wpływa kolejny milion. 

Bank musi ogłosić upadłość aby te pieniądze pokryły koszta operacji bankowych.  :)

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: UE, bank, oszczędności

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych