Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Prawdziwa rywalizacja czy układ - wybory w Gniewkowie

wybory burmistrz straszyński roszak drzażdżewski gniewkowo

55 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 listopad 2014 - 19:18:18

~Transformers~, czekaj, czekaj, to nie tylko w tym komitecie jest taki "mędrzec". W którymś jest też młoda "mieszkanka ulicy Parkowej" której głównym zadaniem podobno ma być "poprawa nawierzchni ulicy Parkowej". Kandydatka chyba nie ma pojęcia, że tam nie ma .......kanalizacji!. Ale za to będą asfalty.

Ciekaw też jestem z powodu tej nieszczęsnej kanalizacji, gdzie przyszły burmistrz podłączy ewentualny basen lub amfiteatr? Całe szczęście, że park jest blisko, więc jakby ,,,,komuś,,,,,,coś,,,, to powinien zdążyć.

#22 ~Emeryt~

~Emeryt~
  • Goście

Napisano 07 listopad 2014 - 19:37:33

Jestem osoba w przedziale wiekowym-50-55 lat i stanowczo uwazam ze nadszedl wreszcie zaglosowac na nowe twarze.Mam na mysli ludzi mlodych wyksztalconych kreatywnych i z realnymi pomyslami na przyszlosc.Nalezy zmienic calkowicie osoby ktore juz rzadzily i mialy szanse sie wykazac a przy tym zarobic.Postawmy na mlodosc i swiezy entuzjazm.Zarowno jesli chodzi o radnych(ciegle te same twarze i rodziny)jak i na nowego i dobrego wlodarza.Dotychczasowi dadza sobie rade poprzez uklady i znajomosci a mlodzi czekaja aby wreszcie rozwinac skrzydla.CZAS NA NOWE!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Szanowna Pani chyba sobie kpi! Nie wyobrażam sobie żeby naszymi pieniędzmi rządził ktoś taki jak "młody człowiek" Jankowski, który niczego w życiu nie dokonał i ledwo szkołę ukończył, czy pewna plotkara ze sklepu! Ludzie opamiętajmy się! To już za daleko zaszło! Popatrzcie kto kandyduje do rady z tych młodych osób? mają bardzo wysokie mniemanie o sobie! A po kątach tylko gadają o dietach i że można brać kredyt na 4 lata bo spokojnie go spłacą! To jakaś kpina!

#23 ~Transformers~

~Transformers~
  • Goście

Napisano 08 listopad 2014 - 14:00:05

A po kątach tylko gadają o dietach i że można brać kredyt na 4 lata bo spokojnie go spłacą! To jakaś kpina!

Nie wiem, co gadają ''po kątach'', ale publicznie kilka osób deklaruje się do oddania diety na cele charytatywne.

Lepiej, żeby brali te diety, ale na sesje nie przychodzili, bo gmina marnie skończy.

#24 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 listopad 2014 - 14:31:32

Gdzieś na fb przeczytałem, ze ten "młody człowiek" zapowiada spotkanie z mieszkańcami. Czekam z niecierpliwością na szczególy. Oferta MGOKSIR-u żadna na długi weekend, to może Karolek wypełni lukę. W Gniewkowie wciąż brak rozrywek na odpowiednim poziomie, a dobry kabaret nigdy nie jest zły.

#25 ~Transformers~

~Transformers~
  • Goście

Napisano 08 listopad 2014 - 15:02:30

a dobry kabaret nigdy nie jest zły.

O ile kabaret jest dobry a nie żenujący.

#26 ~Transformers~

~Transformers~
  • Goście

Napisano 08 listopad 2014 - 15:46:56

Zastanówmy się jeszcze nad tytułem tego tematu i zwróćmy uwagę, kto go napisał.

Co miał na myśli Wojtek - założyciel, pisząc ''prawdziwa rywalizacja'' i jednocześnie wrzucając okładkę Gniewkoramy. ? Jakie miał intencje ?

Dla mnie, prawdziwa rywalizacja to nie jest manipulowanie faktami lub pół-faktami.

Prawda jest taka, że zabraliście się do tej kampanii jak lis do jeża :)

Jeżeli ktoś nie daje się wciągnąć w jałową dyskusje, to pewnie jest tchórzem, tak ?

Nie. Jest opanowany.

Debaty o niczym, nie są merytoryczne.

Udzielę małej rady komitetowi RaR.

Nie róbcie już nic co w waszym mniemaniu jest dobre. Zrobicie sobie tylko krzywdę. Nie komentujcie, nie usuwajcie ( nie daj Boże ) wpisów na FB, bo gniew mój będzie srogi :)

Spotykajcie się, rozwieszajcie plakaty i już. Możecie ewentualnie Karolkowi J. paluchy połamać, żeby nie wyklepał na klawiaturze jeszcze większych głupot. ( pozostawiam to w Waszej gestii, żeby nie było że namawiam do okaleczenia Pana Karola ) :)

Jak widać, jakieś wnioski, zostały wyciągnięte, bo ''Obserwator Gniewkowski'' zawiesił chyba działalność. Widocznie na posiedzeniu plenarnym komitetu RaR ustalono, że jednak Obserwator przyniósł więcej straty niż pożytku. A przecież pisałem o tym już wcześniej. Nadmienię tu, że gdyby nie ten profil, to bym siedział cicho.

Jak widać wolność słowa i satyra działa w dwie strony. ( chociaż nie jestem pewien, czy jestem satyryczny :) )

Można znależć bardzo wiele faktów, które z zasady działają na korzyść Pani Borowskiej, ale uwierzcie mi, że odpowiednio przedstawione, będą miały skutek odwrotny. Czyli można te fakty zmanipulować, dokładnie tak jak robi komitet RaR...Tylko po co ?

Beware !!! :ph34r: :ph34r: :ph34r:

#27 ~Ktos~

~Ktos~
  • Goście

Napisano 08 listopad 2014 - 18:06:11

16.11.2014 r.

#28 ~Transformers~

~Transformers~
  • Goście

Napisano 08 listopad 2014 - 18:16:10

Tak, tak,  pamiętam - imieniny mojego szwagra...

:)

Skąd wiesz ?

:)

#29 ~Ewka~

~Ewka~
  • Goście

Napisano 08 listopad 2014 - 22:53:17

wygląda na to, że panowie są w doskonałej komitywie...

A kiedy ostatni widziałeś ich razem ? Nie bądź żałosny. Datę na okładce widzisz ?

Skoro takich argumentów chcesz używać, to odnieś się do tego, że Pani radna wrzuca linki do protokołów z posiedzeń rady i zachęca do czytania  a w większości tych protokołów widać, że Pani Borowska notorycznie spóźnia się na sesje.

Jak ocenisz ten argument ? Żałosny ale prawdziwy.

#30 ~Transformers~

~Transformers~
  • Goście

Napisano 09 listopad 2014 - 00:04:34

Moje drogie owieczki...posłuchajcie mądrości ludowej :)

Zastanówcie się, jak to się dzieje, że przed wyborami wszystko jest takie kolorowe a po wyborach szare i do bani.

Każdy kandydat ( w każdych wyborach ) ma jakiś program, obietnice, założenia....Ładnie mówi, obiecuje, rozdaje upominki...ogólnie mówiąc - włazi w dupę.

Później okazuje się, że ludziska źle wybrali....

Dlaczego ?

Otóż mam taką sugestie.

Nie czytajcie programów, nie wierzcie w obietnice, bo to wszystko gówno warte. Roszak obiecywał wiele. Zrobił minimum tego co miał zrobić. W programie wyborczym nie pisał, że zadłuży gminę do takiego stanu, nie pisał też że nie zadłuży. Napisał natomiast kilka rzeczy, których nie zrobił. Po prostu popytał na mieście co ludzi najbardziej boli i na tej podstawie napisał program. Obywatele myśleli, że to dobry człowiek...a on tylko powiedział im to, co chcieli usłyszeć.

Naiwniacy.

Każdy program jest do bani, jeżeli nie zostanie zrealizowany, a tego nigdy nie wiadomo.

Dlatego proponuje podejść do sprawy inaczej.

Otóż, jeżeli kandydat jest zwyczajnie dobrym człowiekiem, to może mieć jakikolwiek program ale go zrealizuje w 100 % a może zrobi jeszcze więcej. Dlatego, że taki ma charakter.

Podły człowiek, który będzie miał ciekawy program, pełen obietnic, prawdopodobnie będzie miał gdzieś, czy  go zrealizuje, bo nie o to chodzi. A o co ? Może o to, żeby się do koryta dostać, albo kandydat jest tyranem, który lubi rozkazy wydawać.

Powody mogą być różne.

Starajcie się poznawać kandydatów (chociaż czasu niewiele, ale może na przyszłość się przyda )

i oceniajcie jakimi są ludźmi. Ale nie na podstawie tego co ktoś podobno napisał czy powiedział. To jest trudno zweryfikować i taka informacja bywa mylna. Propaganda i kłamstwa.

Siła przebicia takich bzdur jest różna i większość wyborców nie jest w stanie określić co jest prawdą a co nie...

Z dużym prawdopodobieństwem, można przyjąć, że ci kandydaci, którzy najbardziej ''nadają'' na konkurentów, sami mają nieczyste intencje.

Nie bójcie się też zadawać trudnych pytań kandydatom.  Często jest tak, że nie potrafiąc odpowiedzieć, kandydat zareaguje agresją, lub udzieli wymijającej odpowiedzi. Wtedy należy przypuszczać, że coś jest na rzeczy.

Trafnych wyborów życzę.

PS. Ponieważ nawiedzili mnie dzisiaj koledzy z dużą butelką wody ognistej, zastrzegam sobie prawo do zmiany powyższego stanowiska z powodu chwilowej niepoczytalności. :)

To jest moje zdanie i będę sobie je zmieniał kiedy chcę. :)

#31 ~Sylwia~

~Sylwia~
  • Goście

Napisano 09 listopad 2014 - 19:42:18

Dlaczego sugerujecie ludziom, że Panowie ze zdjęcia tworzą jakiś układ ?

Jakieś podstawy do tej teorii są ?

A kiedy Roszak był na jednymzdjeciu z Tuskiem to znaczy że jest z PO ?

Czy argumenty użyte podczas tej kampanii mogą być jeszcze bardziej płytki i denne ?

#32 ~Transformers~

~Transformers~
  • Goście

Napisano 10 listopad 2014 - 16:06:12

Czy argumenty użyte podczas tej kampanii mogą być jeszcze bardziej płytki i denne ?

Nie kuś, bo zobaczysz na co jeszcze stać RaR - owców.

Zaraz dokopią się do świadectw kontrkandydatów z podstawówki i będą komentować oceny.

#33 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 listopad 2014 - 18:01:19

Nie jest ważne, co skończył. Bo teraz każdy głąb coś skończy. Ale, co sobą prezentuje i co wie. A tu już pojawia się problem wśród kandydatów na radnych (kandydatów na burmistrza nie podważam), nie ujmuję nikomu nic, ale powinni spojrzeć w lustro i przyznać się do porażki (sama kandydatura jest porażką).

#34 ~Iwona~

~Iwona~
  • Goście

Napisano 10 listopad 2014 - 20:07:18

Braciszek dba o siostrę, no i o swoje wyborcze ego.

Przepraszam, że pytam, ale skąd niektórzy z Państwa wiedzą o co tu chodzi. Czyj ''braciszek'' ? i kto jest tym braciszkiem ?

Nie jestem na bieżąco i nie wiem o co tu chodzi.

#35 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 listopad 2014 - 20:22:30

Uwielbiam tzw. "palenie głupa". Gratulacje zostałaś mistrzynią. Jeden post i wygrana. Gratulacje.

#36 ~Młody Gniewny~

~Młody Gniewny~
  • Goście

Napisano 10 listopad 2014 - 21:41:19

Kilka suchych faktów

Siedzę i czytam to forum i oczom nie wierzę. Na facebooka nie wchodzę bo mam dość banerów reklam i głupiej przepychanki na prywatnych profilach.

Po pierwsze dziwię się Pani Joannie która jak zbity piesek zaczyna atakować wszystko i wszystkich. Czyżby tak bardzo bała się Pani porażki. Miałem nadzieję, że opozycja będzie działać wspólnie by po raz kolejny nie doszło do władzy Wielkie Zło a tu patrz jej działanie podnosi szanse tego którego imienia strach wypowiedzieć.

Skoro atakuje Pani tak bardzo Pana Pawła to pytam się „Dlaczego na znak protestu nie złożyła Pani mandatu Radnej” skoro było i jest tak źle a Pani nie miała nic do powiedzenia oprócz bicia dziwnej piany? „dlaczego nie złożyła Pani zawiadomienia do prokuratury o złym gospodarowaniu i działaniu na szkodę gminy?”” Dlaczego startuje Pani do Powiaty z list Pana Brejzy?”  Nikt już Pani nie chciał?

Ludzie wystarczy popatrzeć na Kruszwicę gdzie zamiana miejsc -  były wice został Burmistrzem i miasto i gmina  rozkwitło!!!

To wszystko jest żałosne kandydaci biorą swoich wyborców za głupców albo wypisują bzdury albo atakują wszystkich za wszystko, albo robią imprezy za nasze pieniądze. Mało tego kłamią.

Byłem na kilku spotkaniach z kandydatami i co się okazało. Wystarczy posłuchać poszperać w internecie i zadzwonić w kilka miejsc i wszystko wiadomo. Zwykli zjadacze chleba nie mają na to czasu więc wszystko można im wcisnąć.

W Wierzchosławicach kandydat z ramienia pana R. był oburzony tym co powiedział jeden z kandydatów. Wnioski wskazane przez porozumienie nie zostaną zrealizowane ze środków unii europejskiej. W Gniewkowie przepadną pieniądze dwa boiska zielone, cztery boiska sztuczne przy szkołach i świetlica w Suchatówce. Czas realizacji zadań do końca tego roku lub do 31.03.2015 ani dnia dłużej.

W Lipiu Pan S. obiecywał duże pieniądze z Unii – Panie Adamie 30% z przyznanych pieniążków będą mogły skonsumować samorządy – nie wystarczy znajomość  z marszałkiem, który jak to hucznie Pan ogłosił miał dziś być na gęsinie a musiało Gniewkowo pocieszyć się pana kontrkandydatką.

skąd Pan Panie Adamie S. weźmie pieniądze na zatrudnienie animatorów do każdej swietlicy bo do pracy z dziećmi to muszą być osoby z odpowiednimi kwalifikacjami. 

Panie Pawle chciałbym wiedzieć co konkretnie można zrobić w tym PPP i czy ma to związek z nowymi środkami.

Pan Adam R nie pojawił się na zorganizowanym przez siebie spotkaniu a szkoda.

Hitem dla mnie jest obiecywanie przez niektórych kandydatów TM, JJ, JR, AS walkę z bezrobociem a bardziej metody jakie chcą stosować. Jak chcecie zmusić pracodawców do zatrudniania na staże? Kiedy obowiązkowa jest efektywność? Czas przeczytać ustawę o bezrobociu bo roboty publiczne przeznaczone są tylko do samorządu i z tego co widać ze strony PUP - Gniewkowo z Kruszwicą są liderami w wykorzystaniu dodatkowych form zatrudnienia po za tym to jest jednorazowa pomoc w zatrudnieniu osób i nie może opierać się na tym walka z bezrobociem. Ciekawe jak zmusicie ludzi którzy nie chcą pracować do pracy jak poradzicie sobie z profilowaniem itd. Proponuje lekturę. Po za tym jak chcecie wpłynąć na pracę PUP w Inowrocławiu który jest jednym z najlepiej pracującym urzędem w Polsce. Wystarczy poczytać na stronie WUP. Czy wypisywane bzdury maja jedynie związek z tym że jeden z kandydatów jest jego dyrektorem?

Panów TM i JJ nie znam i nie udało się trafić na spotkanie!

Hitem jest również to że niektórzy kandydaci jeszce nawet o włos nie wygrali a już marzą o zwalnianiu  z zemsty ludzi i wymianie ich na swoich kolesiów o różnej przesłości i wcale sie z tym nie kryją.

Ludzie musimy wybrać mądrze co nie będzie łatwe. Jestem pewien że powinna być zmiana. Koniec arogancji władzy. Na dzień dzisiejszy wybieram spokój i opanowanie.

Oddajmy swoje głosy nawet puste ale zagłosujmy 16.11.2014 rok. Każdy ma wpływ na to co będzie z naszą gminą Gniewkowo nie tylko z miastem.

#37 ~Szef wszystkich szefów~

~Szef wszystkich szefów~
  • Goście

Napisano 11 listopad 2014 - 00:32:37

W Gniewkowie przepadną pieniądze dwa boiska zielone, cztery boiska sztuczne przy szkołach i świetlica w Suchatówce. Czas realizacji zadań do końca tego roku lub do 31.03.2015 ani dnia dłużej.

Nie wiem jak z innymi boiskami ale podobno do 31.03. 2015r nie wyrobią się z boiskiem w Wierzchosławicach.

Wynika to chyba z tym, że proces technologiczny wymaga odpowiedniej temperatury, której nie da się  już uzyskać do wyznaczonej daty.

Ciekawe, czy mieszkańcy Wierzchosławic o tym wiedzą ?

Może budowa nowej drogi to tak na pocieszenie ?

#38 ~włochaty~

~włochaty~
  • Goście

Napisano 11 listopad 2014 - 16:07:24

Jakie pocieszenie ? :lol:

Drogę poprawili, żeby łatwiej było do boiska dojechać. Skoro jednak boiska nie będzie to nowa droga jest zbędna. :D

#39 ~gazeta pomorska~

~gazeta pomorska~
  • Goście

Napisano 12 listopad 2014 - 22:26:32

Oddaj głos na Adama Straszyńskiego.

sms o treści

gpb.109

pod numer 71321

Koszt 1,23 zł.

Jeżeli głosujesz na innych kandydatów, wyślij sms gpb.109 pod ten sam numer .

System komputerowy, automatycznie określi Twoje preferencje wyborcze i dopasuje Twój głos do konkretnego kandydata.

Głosuj do godz. 23.59 !!!

:D

#40 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 listopad 2014 - 22:30:27

Ale ten tekst idzie z automatu. Bo głosowałeś na S. Smutek mnie ogarnął.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wybory, burmistrz, straszyński, roszak, drzażdżewski, gniewkowo

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych