Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Poseł Brejza był od początku inspiratorem działań w „wydziale nienawiści”


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2019 - 11:45:50

Od początku do końca poseł Platformy Obywatelskiej Krzysztof Brejza był inspiratorem działań, które odbywały się w inowrocławskim ratuszu. Namówił swojego ojca, żeby taką aktywność prowadzić. Pomysły czasami pochodziły od prezydenta Brejzy, ale spiritus movens był Krzysztof Brejza – powiedział szef portalu tvp.info Samuel Pereira. Portal tvp.info ujawnił kolejne fakty ws. afery hejterskiej w urzędzie miejskim w Inowrocławiu.

 

– Cały Wydział Propagandy stworzono do kampanii wyborczych, a spiritus movens był Krzysztof Brejza – zeznał jeden z urzędników Wydziału Kultury,...

Portal tvp.info dotarł do zeznań kolejnego urzędnika, który zna kulisy funkcjonowania w Inowrocławiu „wydziału nienawiści”, którym kierował poseł Krzysztof Brejza. – Tam dochodziło do takich sytuacji, że gdy ktoś chciał się wyłamać z tego działania, to na jego temat pojawiały się komentarze tych samych osób – mówił Pereira w TVP Info.
– To kolejne zeznania składane pod przysięgą – zaznaczał redaktor naczelny portalu tvp.info.
Nowe ustalenia to zeznania byłej już urzędniczki ratusza Brejzy, która zeznała, że „cały wydział propagandy stworzono do kampanii wyborczych, a spiritus movens był Krzysztof Brejza”.
„Na pomysł prowadzenia portalu wpadł Krzysztof Brejza. Była to jego inicjatywa, aby taki portal utworzyć. Chodziło o to, aby móc mieć wpływ na kreowanie własnego zdania na forum publicznym w sytuacji, gdy Ino.onlinie [inny inowrocławski portal – przyp. SP] nie zawsze pozytywnie pisało na temat rodziny Brejzów” – zeznała kobieta.
Jak wynika z przekazanych śledczym informacji, prowadzone były szkolenia, jak pisać w Internecie, żeby zaszkodzić przeciwnikowi. Padają konkretne nazwiska urzędników, którzy pisali na zlecenie posła Brejzy lub prezydenta Brejzy.

„Pisali S., P., M., W. i S., K., B. (…) K. pisał bo miał umowę zlecenie na prowadzenie grafik, ale nie znał obsługi programu, więc zajmował się hejtem. B. przychodził bardzo często i też pisał. Oni, czyli te osoby co wymieniłam – dostawali materiały od Chrz. lub Sz. K. był przy Krzysztofie dłuższy czas bo wcześniej był zatrudniony w Centrum Organizacji Pozarządowych w budynku OSiRu. Przyszedł tam na miejsce Sz. Te tablety które ja kojarzę, to chyba właśnie z tego Centrum do nas przyszły” – wynika z zeznań.

 #2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2019 - 12:44:58

Nowe informacje ws. hejtu w ratuszu.

"Krzysztof Brejza miał specjalny pseudonim, związany ze swoją i jego ludzi aktywnością internetową. Poseł PO (...) od dawna jest nazywany głównym kadrowym Urzędu Miasta, głównym pomysłodawcą niektórych działań" - kolejne zeznania ze śledztwa ws. pracowników inowrocławskiego ratusza cytuje dziś portal TVP Info.

"Cały Wydział Propagandy został do tego stworzony, a spiritus movens tego był Krzysztof Brejza" - miała zeznać cytowana urzędniczka.

Poseł Brejza jeszcze w sierpniu zapowiedział pozew wobec TVP.

Według TVP Info z cytowanych dziś zeznań jednego ze świadków postępowania wynika, że w ratuszu "powstała koncepcja założenia portalu, który sprzyjałby Brejzom i publikował szkalujące ich oponentów informacje".

"Urzędniczka pytana, czy z portalu usuwano komentarze niepochlebne dla Krzysztofa i Ryszarda Brejzy, stwierdziła, że "tam głównie były pochlebne dla nich komentarze", a pisali je współpracownicy Brejzy z ratusza: Wojciech Sz. i Przemysław W."

- pisze TVP Info.

"Głównie oni i w godzinach pracy. Ich zadaniem było pisanie cały czas w internecie, i to w godzinach pracy. Polecenia szły od posła Brejzy lub Agnieszki. Później to było dawane kolejnym osobom. Działali jak taka siatka i do tego zorganizowana. Sz. siedział cały czas na telefonie w pracy i pisał. To było jego zadanie. Pół dnia potrafił tak spędzić i pisać wymieniając uwagi na ten temat z panem W. który też był zaangażowany w pisanie. Hierarchia była taka — Poseł — Agnieszka — i oni dawali tematy Sz., a ten dawał innym. (...) W. to nawet kartę na siebie zarejestrował i pisał ten ich hejt. Prezydent dawał materiały Agnieszce, ale to wiem od niej. Ona chodziła do niego lub on do niej pisał na telefon. Ona to co otrzymała od prezydenta Brejzy zanosiła Sz., a ten dalej się tym zajmował" - cytuje zeznania TVP Info.

Według portalu, "jak wynika z przekazanych śledczym informacji były prowadzone szkolenia jak pisać w internecie, żeby zaszkodzić przeciwnikowi. Padają konkretne nazwiska urzędników, którzy pisali na zlecenie posła Brejzy lub prezydenta Brejzy".

 #3 ~Irek~

~Irek~
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2019 - 13:39:15

przestań bredzić ,dobrze?#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2019 - 08:57:02

„Kłopoty bulteriera Schetyny. Hejterska działalność Krzysztofa Brejzy ”

„Ma na swoim koncie kontakty ze służbami specjalnymi, kontrowersyjne metody, jakimi zdobył sobie wpływy w Inowrocławiu, a w młodości uczestnictwo w happeningach „Naszości” Piotra Lisiewicza. Mowa oczywiście o Krzysztofie Brejzie, którego nazwisko znalazło się w centrum uwagi z uwagi na farmę trolli, którą wykryto w inowrocławskim ratuszu.”
- w dzisiejszym tygodniku „Gazeta Polska”:

 

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych