Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Poród w Toruniu - tak czy nie

44 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 listopad 2013 - 22:53:13

Virtualna polska wprowadziła ciekawą usługę - GLOCAL!
Już teraz możesz zlokalizować inną osobę. Wejdź na tą stronę:
http://lokalize.pl/v/qukr

Wystarczy, że podasz jej numer telefonu, a otrzymasz informację o jej dokładnej lokalizacji, oraz zdjęcie z satelity.

#22 SANDIEGO

SANDIEGO

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 30045 postów

Napisano 04 listopad 2013 - 03:18:48

Witajcie, wlasnie dziele sie z kim moge swoim doswiadczeniem. Ja tez z uwagi na to, ze jako torunianka juz raz rodzilam w Toruniu, tym razem szukalismy z mezem miejsca do spokojnego, wspolnego porodu. Znalezlismy, to Szubin. Niewielka miejscowosc, nieco od Torunia, ale nie zamienilabym na nic innego. Wlasny pokoik, z lazienka, odwiedziny 24h, kwiaty od meza mogly spokojnie rozswietlac mi dzien. Polozne, ktore caly czas sa, ale jesli wszystko ok, to tylko dyskretnie monitoruja czy czegos nie potrzeba. Zadnego tloku, zgielku, lekarze mili, kazdy sie wita, jesli widzi cie po raz pierwszy przedstawi-niby nic, a jednak czujesz, ze jestescie dla nich nsjwazniejsi. Nasz pobyt konczylismy jak koniec wizyty u przyjaciol. W tym miejscu czulam wreszcie radosc z kazdej chwili porodu, az moja coreczka pojawila sie na swiecie. Potem taka mila opieka, pomoc, porada, wsparcie. Coz, zaryzykowalam i oplacilo sie:) w Szubinie czulismy sie jak w domu i to wszystkim polecamy:)

A dlaczego raz piszesz o sobie ~Dwa razy mama~, innym razem występujesz jako ~EwaElżbieta~? Zaznacz od razu na wstępie, że jest to darmowa reklama. :angry:

#23 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2013 - 12:26:19

Mam porównanie moja siostra rodziła w miastczku powiatowym 2 członowym. warunki spoko. 2 siostra rodziła w TRN warunki ? Zapierają dech w piersiach.

Rada?

Zanim urodzisz jedz do torunia i jedz do chelmzy, wabrzezna zobacz szpital sale warunki itp to nic nie kosztuje.

#24 SANDIEGO

SANDIEGO

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 30045 postów

Napisano 04 listopad 2013 - 15:51:42

Mam porównanie moja siostra rodziła w miastczku powiatowym 2 członowym. warunki spoko. 2 siostra rodziła w TRN warunki ? Zapierają dech w piersiach.

Rada?

Zanim urodzisz jedz do torunia i jedz do chelmzy, wabrzezna zobacz szpital sale warunki itp to nic nie kosztuje.

Nic nie kosztuje? A koszty paliwa? :)

#25 ~Dwa razy Mama~

~Dwa razy Mama~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2013 - 09:46:53

Slusznie, przepraszam, nie jestem taka bystra w blogowaniu, wiec myslalam, ze za pierwszym razem moja informacja sie nie zapisala, a Ewcia i Ela to moje coreczki, stad pomysl na nazwe... darmowa reklama? A tak, niech i tak bedzie, bo uwazam, ze warto aby przyszle mamy wiedzialy, ze tak niedaleko jest naprawde inaczej. Podobno Chelmza, Wabrzezno, ale tez i Szubin, ktory polecamy, a o to chyba chodzi w takich informacjach. Bylismy i w Toruniu i w Szubinie, nasze odczucia - powyzej:)

#26 ~asia~

~asia~
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2014 - 17:50:00

A ja rodzilam 2 tygodnie temu i jestem bardzo zadowolona. Przez 31h odchodzily mi wody i 2 razy wywolywano mi porod. Bolalo jak cholera, ale polozne super. Przez tyle godzin przewinelo sie troche poloznych przez oddzial, natomiast kazda podchodzila do mnie ze zrozumieniem i usmiechm.
W trakcie porodu darlam sie niemilosiernie-za co z gory przepraszam, ale polozne ktore byly obecne przy porodzie-nadzwyczaj wyrozumiale:-)
Pani Lucyno- dziękuję, i serdeczne podziekowania dla p. Poloznej przy ktorej zaczelam rodzic,a ktora wlasnie konczyla swoja zmianę. Niestety nie znam nazwiska.

Dzien po wyjsciu ze szpitala pojawilam sie na oddzioddziale izolacyjnym, gdzie lezalam bo mialm problem z pokarmem. I tu znowu ilo zaskoczenie, bo bez slowa mi pomogli. W srodku nocy, ze zrozumieniem i prawdziwa troska. NaprawdeNaprawde polecam i dziekuje

#27 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2014 - 10:25:46

Siostra rodziła jakiś czas temu w Toruniu i była bardzo zadowolona. Wiadomo,każdy ma nieraz gorszy dzien i dotyczy to zarówno lekarzy jak i położne. Toruński oddział położniczy,neonatologiczny jak i ginekologii jest bardzo dobrze rozwinięty. Sama niedawno byłam pacjentką ginekologii i tamtejsze położne sprawdziły się w 101%. Przychodziły po kilka razy nawet w nocy w celu kontrolowania sytuacji. Lekarze również dobrze podeszli do sprawy. Tak więc polecam polecam i jeszcze raz POLECAM !!!

ciekawe uwagi szczególnie ze wypowiada sie 'pani" na innych fgorach (jak milo byćanonimowyum)

#28 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2014 - 10:36:32

O co Pani chodzi? Ma Pani jakiś problem ze sobą? Wystawiłem swoją opinię jako zwykły użytkownik, a Pani insynuuję teorię spiskową szpitala.

Informuję kobiety, które być może sprawy sobie nie zdają, że w szpitalach podtoruńskich nie ma patologii ciąży.

Odbiegając od próby powiązania mnie ze szpitalem, to i tak to, co Pani piszę ma mało sensu.

Myśli Pani, że dyrektora szpitala obchodzi to gdzie kobiety idą rodzić? Musiałby być w 100 % prywatny, aby miało to znaczenie. Obłożenie Wojewódzkiego Szpitala na Bielanach i tak będzie bliskie 100%, czy chce im się pracować i w jaki sposób to robią nie będzie miało znaczenia.

w szpitalach podtoruńskich jest patologia ciąży i z takich oddziałów są przekazywane pacjętki do torunia lub bydgoszczy-noworodki też(do szpitala dziecięcego z bielan też).

#29 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2014 - 11:02:47

Rada?

Rada?

ja rodziłam w miasteczku powiatowym dwuczłonowym jestem z torunia (poleciła mi znajoma)było super i bardzo intymnie-nie chciałam występować w teleturnieju 1 z 10. Sala porodowa fajna ,personel super, sole po porodzie wymagają modernizacji

#30 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 luty 2014 - 10:15:13

ja rodziłam w toruniu na bielanach 10 stycznia . Od 4.01.2014 lezałam na patologi ciązy I z powodu nadciśnienia , lekarze i polozne na prawde przesympatyczne . Poród zaczął sie u mnie od skurczy lecz gdy zaczęly sie skurcze parte okazało sie ze wynikła niewspółmierność porodowa , dziecku zanikało tętno , dzieki szybkiej reakcji dr.Paluszynskiego zostało przeprowadzone cesarskie ciecie. Opieka na patologi I wspaniała , Sale porodowe ogolnie są fajnie wyposażone.Po cesarskim cięciu nalegaja na kangurowanie ( kangurował mąż ) i czekał z dzieckiem na mnie w sali po cesarskim cięciu .Na oddziale po porodzie przewspaniale Panie położne , pomocne . z tego miejsca chce serdecznie podziekowac za opiekę ;)   w razie pytań odpowiem ;)

#31 ~iza~

~iza~
  • Goście

Napisano 12 luty 2014 - 14:28:13

Drogie oanie, co Wy widzicie w chełmżyńskim szpitalu? Zauważyłam, że do dobrego tonu należy teraz powiedzieć - nie rodzę na św. Józefa, ale w Chełmży. I właśnie na Chełmżę uparła się moja przyjaciółka. Niestety, jej synek urodził się bardzo chory, więc i tak musiał zostać przetransportowany do Torunia. Na szczęście się wylizał. Rodziłam dwa lata temu na Bielanach. Superopieka. Tylko do jedzenia się przyczepię, chleb z margaryną i smutna wędlina, takie miałyśmy śniadania.

#32 ~nigdy bielany~

~nigdy bielany~
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2014 - 02:38:47

Torun - nigdy!!!! Niech sie ciesza ze nie poszlam do sadu. Drugi raz zaplace prywatnej klinice. Wole zaplacic za porod niz potem placic latami za rehabilitacje dziecka, nie mowiac juz o tym jak mnie wykonczyli. Na sile kazalivrodzic naturalnie a nie zorientowali sie przez ponad 10h ze nie mam wod plodowych. Ovzywiscie jako godzine odejscia wod wpisali czas w ktorym to zauwazyli a nie kiedy ja mowilam czyli 10h roznicy.

#33 ~Dominika~

~Dominika~
  • Goście

Napisano 17 październik 2014 - 12:11:25

Witam. Chciałam zapytać czy orientuje się ktoś co trzeba zabrać ze sobą na toruńską porodówkę, a co zapewnia szpital? Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje. Pozdrawiam :)

#34 ~KAMILA~

~KAMILA~
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2014 - 20:44:30

Witajcie.ja rodzilam 13.12.2014 r i mialam kocana polozna. Duzo rozmawiala ze mna i moim chłopakiem żartowaliśmy i atmosfera była pozytywna. Po porodzie na sali dla mate mnie nawet przytulila i powiedziała ze byłam bardzo dzielna ja na pierwszy poród. Szył mnie dr Koc,fajny uśmichnięty człowie. Wspomnienia jak najbardzíej na plus.

#35 ~KAMILA~

~KAMILA~
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2014 - 20:50:23

Jeśli ktoś potrzebuj info ws tego co zabrać na poród to służę pomocą bo jestem świeżą mamą.

#36 ~Agniwszka~

~Agniwszka~
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2015 - 08:08:05

Witam, w kwestii porodu na Bielanach mam traumatyczne doświadczenia. Poród był cieżki, właściwie juz od raZu było wiadome, ze nie urodzę siłami natury. Jednak na oddziale na wszystko jest czas, personel ma iście lekceważące podejście do rodzących matek, a szczególnie gdy pojawiają sie komplikacje, tak jak w moim przypadku. Czułam sie bezsilna i wyczerpana i w końcu po 12 h łaskawie lekarz zalecił cesarkę. Takie granie na zwłokę spowodowało poważne konsekwencje natury neurologicznej dla mojego Dziecka. Bardzo żałuje, ze nie dałam brzydko mówiąc w łapę położnej. Z opinii znajomych wiem, Ze położne życzą sobie za godna opiekę od 500 do 3000 Zł. Wiadomo, ze rodZice zapłacą każde pieniądze dla dobra dziecka. DlacZego za godne traktowanie i pewien standard trzeba płacić dodatkowe pieniądze!?

#37 ~qqqqq~

~qqqqq~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2015 - 15:45:13

qqqqqqq

#38 ~ja~

~ja~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2015 - 16:03:41

Rodziłam w pazdzierniku 2015 leżałam na patologii i porodówce w Toruniu. Powód przenoszona ciąża o kilka dni. W dniu porodu jak dostałam bóli Pani pielęgniarka z oddziału patologii podłączyła mnie do KTG i stwierdziła, że bóle które mam nie są bólami porodowymi. Kazała wziąć prysznic, nospę i spać. Okazało się że bóle były bólami porodowymi i musiałam szybko jechać na porodówkę. Zaznaczam, że jedyne badanie jakie mi robili to KTG nikt nie raczył zajrzeć jakie mam rozwarcie....

Podłączają cię do KTG i jak nie ma wysokiego zapisu nic z Tobą nie robią....gdyby nie znajoma położna która akurat miała dyżur i po prostu zajrzała że jest już rozwarcie mogłoby to się różnie skończyć.

Dodatkowo leżałam w dwóch pokojach w jednym zapchany prysznic gdzie po porodzie stoisz w wodzie po kostki razem z odchodami poporodowymi,  w drugimi urwane drzwi od prysznica i zatkane wc. Sprzątanie toalet też zostawia wiele do życzenia....a niby szpital???

No i panie pielęgniarki CARYCE wielkie damy na które nie można liczyć!!!Na porodówce 100 razy gorsze niż na patologii...Nie mówię o położnych tylko o osobach które zajmują się Tobą i dzieckiem po porodzie...Nie ma tam niestety pracowników z powołania (w gronie pielęgniarek)!

Sumując licz na siebie, intuicję i niestety jak masz znajomości. Niestety w Polsce długooo to się nie zmieni!!!

#39 ~Magda~

~Magda~
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2015 - 15:10:16

Witam. ze wzgledu na curzyce ciazowa muze rodzic w toruniu i mam pytanie. Czy trzeba miec swoje ubranka dla maluszka? czy daja szpitane?

#40 ~Pawel~

~Pawel~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2017 - 17:01:03

Ten szpital to jakaś kpina! Żona męczyła się tam dobę!!! przy porodzie krzyczała z bólu, personel nakrzyczał na nią!!! "Po co krzyczysz? to nic nie da!" Tak ją porozcinali że ma obrzęki, lekarka nawet nie spoglądając na opuchliznę stwierdziła że tak ma być! Po odbiór maleństwa nie podjedziesz pod szpital, cieć nie wpuści twierdząc że nie ma miejsca i trzeba się kawałek przejść. A przed wejściem zaparkowane ciągle te same samochody, plus jeden policyjny i dostawczaki! "elita" parkuje pod drzwiami a ty z obolałą kobietą i niemowlakiem zap....laj pieszo na najbliższy parking( wszędzie zajęte). Może już czas na wymianę zarządu?!!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych