Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

1490 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Nauczyciel~

~Nauczyciel~
  • Goście

Napisano 17 luty 2019 - 10:18:16

Mogę tylko potwierdzić powyższy wpis. Pracuję w kilku szkołach i nowego sprzętu ani pomocy naukowych nie przybywa (nie licząc tych z pomocy Unijnej!). Gdzie jest te 10mld złotych, bo napewno nie w szkołach.

#22 ~Hehe~

~Hehe~
  • Goście

Napisano 17 luty 2019 - 10:21:05

To ostatnia szansa na zmianę naszej sytuacji...nie dajmy sie zastraszyć...tez mam dziecko w 8 klasie, ale jeśli nie pokażemy, że się nie boimy, to nadal będą mieli nas gdzies...nasze dzieci dadzą sobie rade.Nasza walka to nie sprawa polityczna i nawet, jeśli ktoś z nas popiera PiS,to tu walczy o swoj codzienny byt...niezalezny od tego kto rzadzi...nie dajmy się zastraszyć!!! Bądźmy razem!!!

#23 ~Kaska~

~Kaska~
  • Goście

Napisano 17 luty 2019 - 10:36:38

Nauczyciel nie dostal podwyżki tylko kopniaka w twarz. Bo dodatek 100 zl i mowienie ze to odpowiednie do rangi zawodu to kopniak w twarz.
Dlaczego polski nauczycie kleczy na kolanach?

#24 ~Kaska~

~Kaska~
  • Goście

Napisano 17 luty 2019 - 10:41:26

Nauczyciel nie dostal podwyżki tylko kopniaka w twarz. Bo dodatek 100 zl i mowienie ze to odpowiednie do rangi zawodu to kopniak w twarz.
Dlaczego polski nauczyciel kleczy na kolanach?Czy bedac w takiej pozycji mozna wyksztalcic i wychowac wspolczesnych mlodych?

#25 ~Kaska~

~Kaska~
  • Goście

Napisano 17 luty 2019 - 10:42:22

Dlaczego polski nauczyciel kleczy na kolanach?Czy bedac w takiej pozycji mozna wyksztalcic i wychowac wspolczesnych mlodych?

#26 ~Kaska~

~Kaska~
  • Goście

Napisano 17 luty 2019 - 10:43:09

#27 ~Dorota~

~Dorota~
  • Goście

Napisano 17 luty 2019 - 11:16:07

Pracuję w trzech szkołach, by mieć zatrudnienie na pełny etat. W żadnej z nich nie dostrzegłem złotówki przekazanej po ostatniej reformie.Ławki, stołki, tablice jakie były w gimnazjum, takie zostały dla uczniów ze szkoły podstawowej. Nie przybyło żadnych pomocy. Z tego, co pisze i mówi ministerstwo wynika, że jesteśmy wyjątkiem w skali kraju. To cieszę się, że inni są dobrze zaopatrzeni. Po trzydziestu latach pracy nie mam na kwitku 3 tys zł. Nie skarżę się, bo to mój wybór, ale swoim dzieciom nie pozwolę tak pracować. Pozdrawiam cierpliwych, którzy wierzą  w podwyżki. Życzę Wam z całego serca, bo to już nie dla mnie.

Tez pracuje już prawie trzydzieści lat. W naszej placówce również nie widać tej super kasy wkładanej w wyposażenie szkół. Mało tego... w ramach "dobrej szkoły" są plany zwiększania liczebności klas, bo na takie w miarę komfortowe jak teraz brak środków. Jak chcę dzieciakom zrobić ciekawa lekcję z zastosowaniem szeroko pojętych metod aktywnych... to muszę wyłożyć środki z własnej kieszeni. Na kwitku 2800 z 20% dodatkiem stażowym, 3% motywacyjnym i 200 zł za wychowawstwo. Moje prywatne dzieci twierdzą że to najgorszy zawód na świecie, bo często nawet w niedzielę siedzi się przed komputerem i szykuje materiały za własne pieniądze, uprawia nikomu do niczego niepotrzebne tony papierologii albo dokształca. Widzimy to niestety tylko my i nasze rodziny.

#28 ~Iza~

~Iza~
  • Goście

Napisano 17 luty 2019 - 11:43:24

No wypraszam sobie ,,pieniądze na doksztalcanie,, ale niby komu?,Wlaśnie jestem w trakcie studiow podyplomowych, jak zaczynałam, to miałam "obiecane,, dofinansowanie 400zl. Studia kosztują mnie 3500zl. Teraz dyrektor poinformował mnie, że niestety ale nic nie dostanę. No tak" jeleniom" odbiera się nawet taką kasę. Zabrali na dokształcanie i automatycznie można powiedzieć, ze sa pieniadze. Zabrac- dać i sa!!!

#29 ~Iza~

~Iza~
  • Goście

Napisano 17 luty 2019 - 11:43:41

No wypraszam sobie ,,pieniądze na doksztalcanie,, ale niby komu?,Wlaśnie jestem w trakcie studiow podyplomowych, jak zaczynałam, to miałam "obiecane,, dofinansowanie 400zl. Studia kosztują mnie 3500zl. Teraz dyrektor poinformował mnie, że niestety ale nic nie dostanę. No tak" jeleniom" odbiera się nawet taką kasę. Zabrali na dokształcanie i automatycznie można powiedzieć, ze sa pieniadze. Zabrac- dać i sa!!!

#30 ~Belfer3~

~Belfer3~
  • Goście

Napisano 17 luty 2019 - 13:10:16

Doskonała manipulacja!!!!! Po prostu mistrzostwo! Codziennie ukazują się teksty o podwyżkach, o szkole i działaniach P. Minister...Tymczasem tych podwyżek wciąż nie ma na kontach. Oficjalne dane mówią o 7 % wzroście cen i usług za 2018, więc to nie jest żadna podwyżka...
My mamy tego samego uczyć w szkołach?
Postawię Ci 5tkę, ale za 3 miesiące?
Ależ to jest demoralizacja...

#31 ~Adaś~

~Adaś~
  • Goście

Napisano 17 luty 2019 - 13:32:31

Dziękuję pani ministro za docenienie mojej pracy. Przeznaczam te pieniądze na kratę piwa.

#32 ~IpoPO~

~IpoPO~
  • Goście

Napisano 17 luty 2019 - 19:20:27

Pani ministra zmień pani lekarza bo ten Panią oszukuje i skoncz z tym powtarzaniem bo juz żal to czytać

#33 ~Wiesia~

~Wiesia~
  • Goście

Napisano 17 luty 2019 - 20:21:05

Jak ktoś taki może być ministrem oświaty??! A może Pani Zalewska sobie zmniejszy pensję, bo przecież jej praca to też misja. Nie powinna się w ogóle niczego domagać, tylko czerpać radość ze swego posłannictwa!

#34 ~Wiesia~

~Wiesia~
  • Goście

Napisano 17 luty 2019 - 20:22:15

Jak ktoś taki może być ministrem oświaty??! A może Pani Zalewska sobie zmniejszy pensję, bo przecież jej praca to też misja. Nie powinna się w ogóle niczego domagać, tylko czerpać radość ze swego posłannictwa!

#35 ~Lenka~

~Lenka~
  • Goście

Napisano 17 luty 2019 - 21:27:56

Pani Zalewska prosze szykowac kazdemu nauczycielowi lokum na terenie szkoly na prace "nie przy tablicy". Koniecznie musimy miec miejsce na spraawdzanie kartkowek, uzupelnianie dokumentacji, pisanie opinii, uzupelnianie dziennika, przygotowanie sie do zajęć!
Koniec robienia z mojego domu zaplecza nauczycielskiego i wysluchiwania ze pracuje tylko 18!
Wszyscy potrzebujemy miejsca do pracy!
W czasie lekcji nie ma mozliwosci wykonywania tych prac. Wszystkie godziny spedzone dodatkowo w szkole maja byc platne. Wyjazdy na wycieczki i zielone szkoly podwojnie platne. Prosze w koncu dac pieniadze szkolom na codzienne wydatki. Ile jeszcze czasu nauczyciele beda finansować nagrody w konkursach dla uczniow? Co to jestem sw. Mikolaj?!

#36 ~Lenka~

~Lenka~
  • Goście

Napisano 17 luty 2019 - 21:29:12

Pani Zalewska prosze szykowac kazdemu nauczycielowi lokum na terenie szkoly na prace "nie przy tablicy". Koniecznie musimy miec miejsce na spraawdzanie kartkowek, uzupelnianie dokumentacji, pisanie opinii, uzupelnianie dziennika, przygotowanie sie do zajęć!
Koniec robienia z mojego domu zaplecza nauczycielskiego i wysluchiwania ze pracuje tylko 18!
Wszyscy potrzebujemy miejsca do pracy!
W czasie lekcji nie ma mozliwosci wykonywania tych prac. Wszystkie godziny spedzone dodatkowo w szkole maja byc platne. Wyjazdy na wycieczki i zielone szkoly podwojnie platne. Prosze w koncu dac pieniadze szkolom na codzienne wydatki. Ile jeszcze czasu nauczyciele beda finansować nagrody w konkursach dla uczniow? Co to jestem sw. Mikolaj?!

#37 ~Facer~

~Facer~
  • Goście

Napisano 17 luty 2019 - 21:41:25

Żadnych podwyżek chyba, że zrzekna się Karty Nauczyciela i zaczną pracować 8 godzin dziennie w szkole, lekcje, praca indywidualna z uczniami, przygotowania do zajęć.

#38 ~Domka~

~Domka~
  • Goście

Napisano 17 luty 2019 - 23:22:56

Zgadzam sie. 8 godzin pracy dziennie. Wychodzę z pracy i odpoczywam. Wycieczki, projekty poza czasem 8 godzin wszystko płatne dodatkowo. Zlikwidować kartę nauczyciela. Do wszystkich którzy plują na nauczycieli....nie macie zielonego pojęcia ile jest w szkole pracy A praca 8 godzin dziennie jest organizacyjnie niemożliwa do wykonania. Ale....polaczki wiedzą najlepiej. Nauczyciele strajkujcie do upadłego....dajcie mlodziezy przykład walki o godność.

#39 ~Emilia~

~Emilia~
  • Goście

Napisano 18 luty 2019 - 08:40:27

Inne grupy zawodowe dostają po 1000 zł podwyżki, a nauczyciele grosze :(

#40 ~Ala~

~Ala~
  • Goście

Napisano 18 luty 2019 - 09:11:26

Weźcie już wycofajcie ten artykuł chyba że MEN wam płaci zapropagande .zygac się chce czytając o kokosach jakie mają nauczyciele.Płacą minimalną wzrosła o 150 zł czyli nauczyciele nawet średnio tyle nie dostali.Skoro mamy takie wspaniałe wyniki gospodarcze to kasa powinna być.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych