Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

1490 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Sara~

~Sara~
  • Goście

Napisano 15 luty 2019 - 23:42:23

Ja już zwatpilam w to, że w edukacji jeszcze kiedykolwiek zmieni się coś na lepsze. Te obietnice to jedynie puste słowa. W praktyce każdy, kto pracuje w szkole, wie jak jest. Naturalnie zawsze będą osoby krytykujace nauczycieli-z roku na rok coraz więcej, dlatego nie będę się odnosić do tych, którzy krytykują, a nigdy w szkole nie pracowali. Artykuły i słowa, które słyszy się w mediach pokazują bardzo zaklamana rzeczywistość. Pieniądze, które zarabiamy, nijak się mają do trudu pracy, ilości czasu jej poświęconego, odpowiedzialności, presji i...ciągłego niezadowolenia płynącego z zewnątrz.

#2 ~Iwe~

~Iwe~
  • Goście

Napisano 16 luty 2019 - 08:30:50

Zaskoczcie mnie nową informacją......

#3 ~Zdzicha~

~Zdzicha~
  • Goście

Napisano 16 luty 2019 - 09:07:09

Żyjemy w dwóch rzeczywistościach - życie kreuje jedną, minister drugą. My, nauczyciele mówimy jak jest naprawdę, minister dalej brnie ze swoimi hasłami jak czołg. Ciągle mówi to samo, przedstawiając to jako nowość. Ani kroku w tył. Jak cała dobra zmiana, nie oglądająca się na żadne głosy sprzeciwu. No może poza marszem czarnych parasolek. Coraz więcej osób z mojej szkoły mojej szkoły ma dość robienia z nas idiotów, frustracja rośnie. Wielu chce odejść z zawodu, głównie młodych. A teraz niech inni czytelnicy plujący na nauczycieli niech zacierają ręce. Zwolnią się miejsca pracy, będą mogli zamienić swoją pracę na w szkole.

#4 ~Wiesława~

~Wiesława~
  • Goście

Napisano 16 luty 2019 - 09:24:20

Smutne to jest.

#5 ~BARBARA~

~BARBARA~
  • Goście

Napisano 16 luty 2019 - 13:43:44

Za każdym razem jest większy bałagan niz był. A może tak mniej dokumentacji i dobrze byłoby ujednolicić to wszystko, bo na dzisiejszy czas to każdy sobie.

#6 ~Aga~

~Aga~
  • Goście

Napisano 16 luty 2019 - 15:03:02

płacą minimalną poszła do góry sto piecdziesiat zł i nikt nie robi z tego wielkiego hali.Nauczyciele dostali 160zl i wrzask na całą UE.Ale łaska

#7 ~Felek bez szelek.~

~Felek bez szelek.~
  • Goście

Napisano 16 luty 2019 - 15:09:46

Przy okazji walki o podwyżki - proszę przywrócić zabrane nam bezprawnie przez PO przywileje - wcześniejsze emerytury.Przecież te przywileje zachowano dla mundurówki. To dla jednych prawo istnieje a dla drugich nie? PiS jak pamiętam był wtedy przeciw odebraniu nam emerytur. Teraz ma okazję aby przywrócić to PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ.

#8 ~Andrzej~

~Andrzej~
  • Goście

Napisano 16 luty 2019 - 18:14:53

Płace (kto w kraju mając wyższe wykształcenie, zarabia tak marne pieniądze, jak nauczyciel?) to jedno.
Zabrane nauczycielom prawo do wcześniejszej emerytury (dla policjantów prawo nie może działać wstecz, dla nauczycieli - jak najbardziej, może), to drugie.
Propozycje uzależnienia płacy od oceny pracy (najlepszy nauczyciel, to nauczyciel-znajomek dyrekcji), to trzecie.
Rzeczywistość, jak u Mrożka.

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 luty 2019 - 18:32:29

Poza podwyzkami 1000 zl netto dla kazdego pracownika, przywrocenia wczesniejszych emerytur zgodnie z prawem niezbedne jest stworzenie dla kazdego nauczyciela miejsca pracy..zeby po skonczonych kejcjach mial warunki na uzupelnienie dokumentacji, sprawdzenie lasowek i zeszytow i przygotowanie sie do lekcji. To niezbedne! Zadnej pracy nie bedziemy wykonywac w domu! Wyjazd na wycieczki? Platny!

#10 ~Kaska~

~Kaska~
  • Goście

Napisano 16 luty 2019 - 18:32:53

Poza podwyzkami 1000 zl netto dla kazdego pracownika, przywrocenia wczesniejszych emerytur zgodnie z prawem niezbedne jest stworzenie dla kazdego nauczyciela miejsca pracy..zeby po skonczonych kejcjach mial warunki na uzupelnienie dokumentacji, sprawdzenie lasowek i zeszytow i przygotowanie sie do lekcji. To niezbedne! Zadnej pracy nie bedziemy wykonywac w domu! Wyjazd na wycieczki? Platny!

#11 ~Kaska~

~Kaska~
  • Goście

Napisano 16 luty 2019 - 18:33:18

#12 ~Kaska~

~Kaska~
  • Goście

Napisano 16 luty 2019 - 18:34:02

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 luty 2019 - 22:43:38

Żyjemy w dwóch rzeczywistościach - życie kreuje jedną, minister drugą. My, nauczyciele mówimy jak jest naprawdę, minister dalej brnie ze swoimi hasłami jak czołg. Ciągle mówi to samo, przedstawiając to jako nowość. Ani kroku w tył. Jak cała dobra zmiana, nie oglądająca się na żadne głosy sprzeciwu. No może poza marszem czarnych parasolek. Coraz więcej osób z mojej szkoły mojej szkoły ma dość robienia z nas idiotów, frustracja rośnie. Wielu chce odejść z zawodu, głównie młodych. A teraz niech inni czytelnicy plujący na nauczycieli niech zacierają ręce. Zwolnią się miejsca pracy, będą mogli zamienić swoją pracę na w szkole.

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 luty 2019 - 22:44:12

#15 ~Ja~

~Ja~
  • Goście

Napisano 16 luty 2019 - 22:44:52

#16 ~Marcin~

~Marcin~
  • Goście

Napisano 17 luty 2019 - 08:51:08

Pracuję w trzech szkołach, by mieć zatrudnienie na pełny etat. W żadnej z nich nie dostrzegłem złotówki przekazanej po ostatniej reformie.Ławki, stołki, tablice jakie były w gimnazjum, takie zostały dla uczniów ze szkoły podstawowej. Nie przybyło żadnych pomocy. Z tego, co pisze i mówi ministerstwo wynika, że jesteśmy wyjątkiem w skali kraju. To cieszę się, że inni są dobrze zaopatrzeni. Po trzydziestu latach pracy nie mam na kwitku 3 tys zł. Nie skarżę się, bo to mój wybór, ale swoim dzieciom nie pozwolę tak pracować. Pozdrawiam cierpliwych, którzy wierzą  w podwyżki. Życzę Wam z całego serca, bo to już nie dla mnie.

#17 ~IJ~

~IJ~
  • Goście

Napisano 17 luty 2019 - 09:51:09

Wszystko. czym się tu chwali Zalewska jest dla Dzieci, dla szkoły. Nie dla Nauczycieli. Nie dostałam ani złotówki więcej od kilku lat. Niech nienppwiada bzdur ta klamliwa baba!

#18 ~nauczycielka~

~nauczycielka~
  • Goście

Napisano 17 luty 2019 - 09:54:33

a ta znowu daje mi jakąś podwyżkę, ludzieeeeeeeeeee dość!!!!!

#19 ~nauczycielka~

~nauczycielka~
  • Goście

Napisano 17 luty 2019 - 09:58:02

tylko strajk nas wyzwoli

#20 ~Ewa~

~Ewa~
  • Goście

Napisano 17 luty 2019 - 10:15:49

Brak słów... Szkoda,że sama była nauczycielem... No tak zmienił się punkt widzenia od punktu siedzenia Deklaracja - jaki to ma zwiazek z godna płacą za naszą pracę żaden to lek tej Pani przed możliwością strajku na egzaminach... Związki razem powinny stanąć i zawalczyć!!! Dość poniżenia Nas i naszego zawodu!!! Już to widać bo młodych do pracy brak!!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych