Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Podatek katastralny. „Czy PO będzie chciała dofinansować samorządy kosztem Polaków


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2019 - 13:42:07

– Apeluję do lidera PO Grzegorza Schetyny, by odpowiedział, czy PO będzie chciała dofinansowywać samorządy rządzone przez polityków PO kosztem Polaków; podnosząc podatki lub wprowadzając nowe, na przykład podatek katastralny – mówi wicepremier Jacek Sasin.

 

Prawo i Sprawiedliwość jest tolerancyjne, nie dopuścimy do tego, żeby ktoś w Polsce był prześladowany ze względu na poglądy, orientację seksualną,

Wicepremier przypomniał, że 1 sierpnia weszła w życie ustawa o tzw. „zerowym PIT” dla osób do 26. roku życia, a od 1 października wejdzie w życie kolejna obniżka podatków, czyli obniżenie PIT dla wszystkich pracujących z 18 do 17 proc.
Według niego samorządowcy Platformy Obywatelskiej krytykują te zmiany mówiąc, że „to są rozwiązania, które spowodują ruinę polskich samorządów”. Sasin pytał na konferencji prasowej w poniedziałek, „czy zdanie samorządowców PO jest również zdaniem kierownictwa tej partii”. Pytał, w jaki sposób PO będzie chciała zrekompensować samorządom utratę około 6 mld zł. Taką redukcję spowoduje obniżka podatków.
– Dziś mówimy: «sprawdzam». Apeluję do Grzegorza Schetyny niech przestanie uciekać, niech przestanie kluczyć, niech przestanie chować głowę w piasek. Czas na to, by wyjść i powiedzieć wyraźnie, jakie jest stanowisko PO: czy PO będzie chciała dofinansowywać samorządy rządzone przez polityków PO kosztem Polaków, kosztem reformy podatkowej, która dla milinów Polaków będzie oznaczała zmniejszenie obciążeń podatkowych, czy też będzie chciała wprowadzać nowe podatki, czy będzie chciała narzucić Polakom podatek katastralny, czy będzie chciała te pieniądze zabrać z innych obszarów – ze służby zdrowia, obronności, polityki społecznej – pytał.

 #2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2019 - 16:13:17

Tuskowy gang rządził osiem lat, oj miliardy, miliardy kradł, a jak do tego łgał, obrzydliwie na Polskę donosił, aż całkiem pamięć stracił! Tylko suweren pamięta.

 #3 ~znalezione w sieci~

~znalezione w sieci~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2019 - 17:35:58

„Afera Neumanna - standardy Schetyny”. Czy PO wyciągnie konsekwencje wobec polityka?

"Cztery dni temu w Sejmie wezwałem do dymisji (szefa klubu PO-KO) Sławomira Neumanna po publikacjach medialnych, które wskazują na - delikatnie mówiąc - daleko idące nieprawidłowości w jego sprawach majątkowych. Nadal nie usłyszeliśmy żadnej odpowiedzi na te pytania.

Odpowiedzi na pytanie skąd wziął 88 tys., które w roku 2015 wpłacił gotówką na swoje konto lub gotówką spłacając karty kredytowe i kredyty. Tej odpowiedzi nie dostaliśmy"

Był to ten sam rok, w którym Neumann "jako wiceminister zdrowia podjął działania, które skończyły się zarzutami prokuratorskimi za nielegalne sprzyjanie jednej z prywatnych klinik".

"Na te pytania cały czas nie usłyszeliśmy odpowiedzi i cały czas nie ma żadnej reakcji (szefa PO) Grzegorza Schetyny na te działania, być może które skończą się zarzutami prokuratorskimi, ale już teraz widać, że są mocno nieetyczne i Polacy powinni usłyszeć jakieś wyjaśnienia i powinna być reakcja Grzegorza Schetyny, na którą czekamy.

Będziemy odliczać kolejne dni bez tej reakcji. Nie pozwolimy PO, aby nie stosowała się do wysokich standardów, które wyznacza PiS (...) wszystkie partie polityczne powinny przestrzegać wysokich standardów według tych samych kryteriów"

"Jak to jest możliwe, że na koniec grudnia deklaruje, że razem z żoną mają 20 tys., po czym po dwóch dniach żona kupuje samochód za 50 tys. i ten samochód nie zostaje wpisany do oświadczenia majątkowego.

Jakie ważne, związane z pełnieniem mandatu posła, przedmioty kupował w grudniu, przed świętami w perfumeriach czy w galeriach alkoholi płacąc za to pieniędzmi z konta poselskiego, z konta na działalność poselską, na biuro poselskie; czy te pieniądze zostaną polskim podatnikom oddane?"

W głównym korytarzu Sejmu jest tablica, na której widnieje hasło "Afera Neumanna - standardy Schetyny" oraz zapytanie kiedy nastąpi dymisja szefa klubu PO-KO.

 

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych