Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

PODADEK ZA PSA W SĘPÓLNIE

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~ade~

~ade~
  • Goście

Napisano 07 marzec 2012 - 15:04:06

Ciekawy jestem kiedy nasza gmina zniesie podatek za psa adoptowanego ze schroniska? Jest to delikatnie mówiąc nieetyczne.

#2 troll_gość

troll_gość

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 145 postów

Napisano 07 marzec 2012 - 16:33:38

Ciekawy jestem kiedy nasza gmina zniesie podatek za psa adoptowanego ze schroniska? Jest to delikatnie mówiąc nieetyczne.

jeśli płaciła. jeśli gmina odprowadzała pieniądze za tego psa do schroniska(zgodnie z umową pomiędzy gminą i schroniskiem), zażądaj by te pieniądze przekazywali nowemu opiekunowi. jeszcze, oprócz zwolnienia z podatku ;)
Ps. oczywiście zażartowałem. przepisy podatkowe nie przewidują zwolnień w takiej sytuacji. :(

#3 ~ade~

~ade~
  • Goście

Napisano 07 marzec 2012 - 17:55:35

Tyle że jesli ja adoptuję psa za ktorego gmina musi płacić to gmina oszczędza bo tego psa juz tam nie ma. Jeśli to się nie zmieni to lepiej kupić psa z hodowli niż adoptowac jakiegoś po przejściach a gmina wtedy niech sobie ściąga ze mnie podatek. Suma sumarum i tak wyjdzie na minus.

#4 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 07 marzec 2012 - 18:53:33

Tyle że jesli ja adoptuję psa za ktorego gmina musi płacić to gmina oszczędza bo tego psa juz tam nie ma. Jeśli to się nie zmieni to lepiej kupić psa z hodowli niż adoptowac jakiegoś po przejściach a gmina wtedy niech sobie ściąga ze mnie podatek. Suma sumarum i tak wyjdzie na minus.

jak się zmieni, biorę 25 psów. chodzi Tobie o psa, czy o to, że gmina wyjdzie na minus ? suma sumarum

#5 ~mieszkaniec~

~mieszkaniec~
  • Goście

Napisano 08 marzec 2012 - 13:39:04

Ludzie adoptujcie, czy kupujcie sobie psów ile chcecie, tylko moim zdaniem podatek powinien być na tyle wysoki, by każdy właściciel takiego pieska był świadomy jakie ma obowiązki z tytułu posiadania psa. Chodzi mi o te wszystkie psie odchody na chodnikach, trawnikach, placach zabaw, itd. Skoro stać cię na psa to po nim sprzątaj!!!! Szczególnie po zimie widać tą kulturę właścicieli psów. Nie ma praktycznie miejsca, gdzie nie leżałby psia ku**. Podatek za psa powinien wynosić przynajmniej 100 złotych za jednego pieska, może wtedy psich odchodów byłoby mniej na ulicach. Bo jak widzę, to taki pan czy paniusia wyjdzie z pieskiem na spacerek, jak piesek robi klocka na chodnik czy trawnik to taki właściciel się odwraca w drugą stronę i widoczki podziwia, głupa pali, że nic nie widzi, a posprzątać po piesku to nie łaska ??!! Skoro pies może robić to w publicznych miejscach, to może ludzie niech też kucają koło pieska, będzie bardziej kolorowo. Dlatego jestem za radykalnym podniesieniem podatku za psa.

#6 troll_gość

troll_gość

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 145 postów

Napisano 08 marzec 2012 - 15:14:54

'mieszkańcu', jest nie logiczne domniemanie, iż podwyższony podatek spowoduje, że właściciele zaczną sprzątać kupy. są kraje w których za niemanie stosownego sprzętu(woreczek foliowy i rękawiczki gumiane), w czasie spaceru z pupilkiem, otrzymuje się mandacik, czy coś w tym rodzaju. czy dla naszych stróżów byłaby to zbyt śmierdząca sprawa ? myślę, że nie. nie po dobroci, karać i to dokuczliwie.
taki stróż, w postaci policjanta, czy też strażnika, jak takie są, zapyta właściciela (np.psa) na spacerze czy ma sprzęt(woreczek foliowy ;) ) do usuwania kup. jak nie ma 50 zł mandacik i 100 woreczków po 5 zł każdy(cena wysoka bo z dobrych rąk), lub sprawa w sądzie. dodatkowo szkolenia, szkolenia, szkolenia udoskonalające sposoby usuwania kupy psiej z miejsc publicznych(teoretyczne i praktyczne w parku np. bo tam pomocy naukowych siła jest). obowiązkowe. w urzędach i tak nie mają co robić, więc mogliby takie szkolenia prowadzić. w godzinach pracy. :)
Ps. po tych szkoleniach, zwłaszcza praktycznych, taki były brudas sam będzie pilnował aby inne brudasy, właściciele piesków np. nie zostawiały dla niego "pomocy naukowych". ;)

#7 ~ade~

~ade~
  • Goście

Napisano 18 marzec 2012 - 15:38:49

Jeżeli chcecie pisać o psich kupach to załóżcie nowy wątek. Nadal uważam że za psy adoptowane ze schronisk nie powinien być pobierany podatek gdyż w tej chwili brak motywacji finansowej aby adoptować psa i ulżyć tym sposobem zarówno psom jak i gminie.

#8 ~Isza~

~Isza~
  • Goście

Napisano 29 marzec 2012 - 08:54:48

Jeżeli chcecie pisać o psich kupach to załóżcie nowy wątek. Nadal uważam że za psy adoptowane ze schronisk nie powinien być pobierany podatek gdyż w tej chwili brak motywacji finansowej aby adoptować psa i ulżyć tym sposobem zarówno psom jak i gminie.

Ulżyć gminie ? No gmina to się przy tych bezpańskich nie napracuje, ani nie zbiednieje zbytnio. Urzędnicy nie są aż tacy wrażliwi. Ogrodzili skrawek ziemi i teraz tam wrzucają różne znajdy.

#9 ~ja~

~ja~
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2012 - 12:55:17

Czy ktoś wie co się dzieje w pseudo schronisku w Sępólnie? Słyszałem , ze nie jest tam zbyt różowo.

#10 ~gosc 1~

~gosc 1~
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2012 - 17:59:06

Jak ci się nie podoba, to sam załóż. Schronisko ma się bardzo dobrze. Czego się czepiasz?

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2012 - 18:15:57

Złóż projekt obywatelski takiej ustawy w sejmie. Gmina nie ma takich uprawnień,żeby zmieniać prawo państwowe.

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 maj 2012 - 18:25:02

Złóż projekt obywatelski takiej ustawy w sejmie. Gmina nie ma takich uprawnień,żeby zmieniać prawo państwowe.

Mam nadzieję ,że nie jesteś pracownikiem gminy a tym bardziej nie jesteś radcą gminnym gdyż prawo pozwala gminie na coś takiego:

Zwolnienie od podatku
Z mocy ustawy podatku od posiadania psów nie pobiera się:
pod warunkiem wzajemności — od członków personelu przedstawicielstw dyplomatycznych i urzędów konsularnych oraz innych osób zrównanych z nimi na podstawie ustaw, umów lub zwyczajów międzynarodowych, jeżeli nie są obywatelami polskimi i nie mają miejsca pobytu stałego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
z tytułu posiadania psów będących pomocą dla osób kalekich (niewidomych, głuchoniemych, niedołężnych),
od osób w wieku powyżej 65 lat prowadzących samodzielnie gospodarstwo domowe — od jednego psa,
z tytułu posiadania psów utrzymywanych w celu pilnowania gospodarstw rolnych — po dwa na każde gospodarstwo.

Dodatkowo z mocy uchwały rady miejskiej z podatku mogą być zwolnieni:
właściciele psów, którzy poddali swoje psy zabiegowi sterylizacji lub kastracji,
osoby, które nabyły psa ze schroniska dla bezdomnych zwierząt (na podstawie umowy adopcyjnej).

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej poczytaj sobie:

1) Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (Dz. U. z 2003 r. Nr 106, poz. 1002);

2) Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 28 kwietnia 2003 r. w sprawie wykazu ras psów uznawanych za agresywne (Dz. U. z 2003 r. Nr 77, poz. 687);

3) Ustawa z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 121, poz. 844 z późn. zm.);

4) Ustawa z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (Dz. U. z 2006 r. Nr 225, poz. 1635);

#13 ~Przemek~

~Przemek~
  • Goście

Napisano 01 maj 2012 - 18:58:14

http://tnij.com/zfOcs

http://tnij.com/zfOcs

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 maj 2012 - 19:16:49

Mam nadzieję ,że nie jesteś pracownikiem gminy a tym bardziej nie jesteś radcą gminnym gdyż prawo pozwala gminie na coś takiego:

Zwolnienie od podatku
Z mocy ustawy podatku od posiadania psów nie pobiera się:
pod warunkiem wzajemności — od członków personelu przedstawicielstw dyplomatycznych i urzędów konsularnych oraz innych osób zrównanych z nimi na podstawie ustaw, umów lub zwyczajów międzynarodowych, jeżeli nie są obywatelami polskimi i nie mają miejsca pobytu stałego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
z tytułu posiadania psów będących pomocą dla osób kalekich (niewidomych, głuchoniemych, niedołężnych),
od osób w wieku powyżej 65 lat prowadzących samodzielnie gospodarstwo domowe — od jednego psa,
z tytułu posiadania psów utrzymywanych w celu pilnowania gospodarstw rolnych — po dwa na każde gospodarstwo.

Dodatkowo z mocy uchwały rady miejskiej z podatku mogą być zwolnieni:
właściciele psów, którzy poddali swoje psy zabiegowi sterylizacji lub kastracji,
osoby, które nabyły psa ze schroniska dla bezdomnych zwierząt (na podstawie umowy adopcyjnej).

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej poczytaj sobie:

1) Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (Dz. U. z 2003 r. Nr 106, poz. 1002);

2) Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 28 kwietnia 2003 r. w sprawie wykazu ras psów uznawanych za agresywne (Dz. U. z 2003 r. Nr 77, poz. 687);

3) Ustawa z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 121, poz. 844 z późn. zm.);

4) Ustawa z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (Dz. U. z 2006 r. Nr 225, poz. 1635);

Dzięki za odpowiedź. Dla ułatwienia dodam, że są takie gminy, w których wcale nie pobiera się podatku za psy. Czego i Wam życzę z całego serca, i Waszym pieskom również.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych