Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Pobożność kleru i rządzących ''pod zdechłym azorkiem''


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~kiełć-ktyka-ze-zmywaka :))~

~kiełć-ktyka-ze-zmywaka :))~
 • Goście

Napisano 09 listopad 2019 - 15:59:57

Jeden z papieży powiedział kiedyś, że w dniu, kiedy chrześcijaństwo stanie się instrumentem fanatyzmu, otrzyma cios prosto w serce i straci siłę. Ci, którzy głoszą najszlachetniejsze zasady, często sami się do nich nie stosują.Nie cierpię ludzi uważających się za rzeczników Boga i jego najbliższych współpracowników, jak i tych, którzy wykorzystują Biblię, wiarę do celów politycznych.Księża uzurpują sobie prawo mówienia w imieniu Boga, a jednocześnie zaprzeczają wszystkiemu, co boskie. Przez setki lat budowali i budują nadal, olbrzymie katedry i kościoły, na chwałę Boga, jak twierdzą. W rzeczywistości ukrywała się za tym idea poniżenia chrześcijan, ukazania im ich małości i braku znaczenia. Myślenie jest dla kościoła trucizną. Nauka kościoła, to po prostu rozkazywanie i słuchanie. A mottem tego wszystkiego jest "wiara". Wierzyć łatwiej niż myśleć. Wiedza jest bowiem końcem wiary. Kościół od czasu swego powstania walczy z wiedzą i postępem. W Piśmie Świętym jest napisane "nie ten wierzący, kto się obnosi ze swoją pobożnością i w synagogach przed wszystkimi się modli, a ten kto cicho w swojej izdebce bez gapiów z Bogiem rozmawia". Krzyż to w sercu trzeba nosić, a nie na szyi czy na ścianie".

 #2 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 09 listopad 2019 - 16:18:04

JAKO KATOLIK PYTAM KIEDY KOŚCIÓŁ USUNIE NIEJAKIEGO GŁÓDZIA.#3 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 09 listopad 2019 - 16:33:00

Ch...j w du...pę Malinowskiej chołocie PO chienom parszywym

#4 ~joko~

~joko~
 • Goście

Napisano 09 listopad 2019 - 16:52:09

myrcek nie pokazuj nerwa :o  :lol:  :D  :P #5 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 09 listopad 2019 - 17:18:13

kiełć-ktyka-ze-zmywaka :)), dnia 09 List 2019 - 3:59 PM, napisał:

Jeden z papieży powiedział kiedyś, że w dniu, kiedy chrześcijaństwo stanie się instrumentem fanatyzmu, otrzyma cios prosto w serce i straci siłę. Ci, którzy głoszą najszlachetniejsze zasady, często sami się do nich nie stosują.Nie cierpię ludzi uważających się za rzeczników Boga i jego najbliższych współpracowników, jak i tych, którzy wykorzystują Biblię, wiarę do celów politycznych.Księża uzurpują sobie prawo mówienia w imieniu Boga, a jednocześnie zaprzeczają wszystkiemu, co boskie. Przez setki lat budowali i budują nadal, olbrzymie katedry i kościoły, na chwałę Boga, jak twierdzą. W rzeczywistości ukrywała się za tym idea poniżenia chrześcijan, ukazania im ich małości i braku znaczenia. Myślenie jest dla kościoła trucizną. Nauka kościoła, to po prostu rozkazywanie i słuchanie. A mottem tego wszystkiego jest "wiara". Wierzyć łatwiej niż myśleć. Wiedza jest bowiem końcem wiary. Kościół od czasu swego powstania walczy z wiedzą i postępem. W Piśmie Świętym jest napisane "nie ten wierzący, kto się obnosi ze swoją pobożnością i w synagogach przed wszystkimi się modli, a ten kto cicho w swojej izdebce bez gapiów z Bogiem rozmawia". Krzyż to w sercu trzeba nosić, a nie na szyi czy na ścianie".#6 kIik36

kIik36

  Swojak

 • Oczekujący na zatwierdzenie
 • PipPipPipPip
 • 412 postów

Napisano 09 listopad 2019 - 19:53:35

bujanie.gif#7 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 09 listopad 2019 - 20:11:24

Na prośbę Konferencji Episkopatu Polski ks. bp Wiesław Mering poleca, aby w Święto Odzyskania Niepodległości, 11 listopada br., we wszystkich kościołach i kaplicach odśpiewać po Mszy Świętej hymn narodowy.

 

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych