Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

PO - ZSL celowo rujnowali kraj

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 maj 2019 - 12:21:19

Porażające zeznania Elżbiety Chojny-Duch przed komisją VAT: "Od 2010 do 2015 r. trwał demontaż systemu podatkowego. Premier musiał wiedzieć"

Ponowne przesłuchanie pani Elżbiety Chojny-Duch stało się swoistym aktem oskarżenia wobec Donalda Tuska i Jana Rostowskiego, byłego wicepremiera i ministra finansów w czasach rządów PO - PSL. Prof. Chojny-Duch przyznała, że o luce vatowskiej wiedziano już w latach 2009-2010, a ówczesny minister finansów oraz premier Tusk nie zrobili nic, by uszczelnić system. Mało tego! Sami przyłożyli rękę do rozpadu systemu podatkowego.

Przygotowano w Polsce grunt dla działań międzynarodowych grup przestępczych. Minister i premier musieli wiedzieć. Już w 2010 i 2009 była powszechna wiedza, a mnie zastanawia bezradność organów państwa. Nastąpił demontaż polskiego systemu podatkowego VAT. To były działania celowe. (…). Już w 2004 roku nastąpiło przygotowanie do demontażu prawa, a od 2010 do 2015 roku następował rozkład systemu VAT. Przygotowano 18 projektów zmian ustawy z 2004 roku, każda z nich zakładała rozszczelnienie systemu. Widziałam to i dawałam temu wyraz. Podejmowaliśmy rozmowy i to od ministra po raz pierwszy usłyszałam „karuzela podatkowa”. Równocześnie pojawiło się drugie tło demontażu, czyli walka z „pazernością fiskusa” - walka pozorna

– mówiła Elżbieta Chojny-Duch.

Świadek podkreślała, że opracowania różnych międzynarodowych organizacji jak CASE, Komisji Europejskiej, Banku Światowego, Międzynarodowego Funduszu Walutowego, wskazywały „dużo wcześniej” na „ogromną skalę” oszustw, wyłudzeń podatkowych i wpływ międzynarodowych organizacji przestępczych, które - po 2009 roku, 2010, 2011 r.- zostały w „jakiś sposób” ograniczone w swoich działaniach w państwach zachodnich.

Akcja szturmowania rynku polskiego zaczęła się na dobre w 2010, 2011 roku. Wydaje mi się, że była to akcja zorganizowana, i w tym celu również przygotowany został jakby grunt, pod tego typu działalność międzynarodowych grup przestępczych, stosujących różne formy takie jak karuzele podatkowe itd.

– powiedziała Chojna-Duch.

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 maj 2019 - 08:45:18

Słowo przeciwko słowu, to jest nic nie znaczące, nie dysponuje żadnymi twardymi dowodami.

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 maj 2019 - 11:29:29

A czy czasami też nie była ministrem finansów?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych