Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

PiS ma w sondażu TVN prawie 50 proc.

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2019 - 14:24:25

net

#2 ~Pis na księżyc~

~Pis na księżyc~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2019 - 18:57:36

TROLLU W RAMACH KAMPANII WYBORCZEJ NIE WKLEJAJ POPARCIA DLA pis w każdym mieście regionu 

prawda o Polsce wygląda z grubsza tak 

Akurat w tym temacie beztroska neutralność już dłużej jest niewskazana.

"Łącznie do wszystkich rodzin z programu Rodzina 500 plus trafiło dotychczas 19 mld zł. Ze wsparcia korzysta 3 mln 820 tys. dzieci do osiemnastego roku życia " , czyli 3,8 mln dzieci do tego 2 rodziców, (3,8 x 2) daje ponad 7 mln dorosłych  uprawnionych do głosowania z rodzin korzystających z programu. Odejmując od tego powiedzmy 30% "żelaznego elektoratu" innych ugrupowań oraz rodzin z większa liczbą dzieci i zostaje niemal  5 mln stanowiących jądro władzy J.Kaczyńskiego. Dodać do tego kolejne miliony seniorów bardziej gustujących w radio niż w telewizji i głosujących karnie, młodych 20 letnich podkręcanych z każdej strony płytkim szowinizmem nazywanym dumą narodową. Która z tych rodzin pomyśli nad głosowaniem na inne ugrupowanie? Zaryzykują utratę znaczącej części dochodu (tak to w praktyce wygląda)? To jest ten żelazny elektorat, kupiony za kilka stów, który narzuca wszystkim nam swój światopogląd. O dyskretnej "edukacji  politycznej" z ambony nie wspominając, dla dużej części z tych ludzi niedostrzegalnej. W praktyce czeka nas licytacja wyborcza, kto rozda więcej..aż do scenariusza greckiego. Rozpoczął się destrukcyjny proces korumpowania wyborców.

Czego jeszcze suweren nie wie, bo u nas wtórny analfabetyzm króluje i nikt nie doszukuje się drugiego dna. PiS po ewentualnej wygranej ( uchowaj Boże) szykuje podwyżkę składek na ZUS prawie o 1/3 Brawo, budżet realny Państwa zatopiony kompletnie, ale cóż mamy 500 + 

Jak kradną to chociaż nam coś skapnie, idźta ludziska i zaglosujta na Jarka - Prezesa I Wielkiego 

w mojej rodzinie jest nas czworo dzisiaj 40- 50 latków, gdy byliśmy w wieku szkolnym, nikt absolutnie nikt się nie przejmował, czy nasi Rodzice mają na ubrania i książki dla nas. Nie będę pisać, że pensje w sektorze państwowym wtedy też nie na wiele pozwalały, dlatego ciężką pracą po południami kombinowali co włożyć do garnka 

dziś nowo wybrany dyrektor przedszkola w jednej z toruńskich gmin rekrutuje do placówki dzieci. Okazuje się, że prawie 75 % mam ok 80 przyjętych dzieci w wieku produkcyjnym 23- 28 lat nigdy nie podjęło pracy zawodowej. Ale 3 dzieci jest i 1500 + za nic. 

Nie mówiąc już, że dług publiczny oficjalny to 20mld, a ukryty to 40 mld, po co PIS zrobił skok na OFE? 

Polacy to durny naród, dochodzę do wniosku, kto nie umie wyciągnąć wniosków z historii, będzie musiał ją przeżyć na nowo. 

dziś mamusia jedna z drugą się martwią jak za publiczne - moje i Twoje pieniądze, kupić książki dla dzieci, a nie martwi się, że jej dziecko na pewno emerytury w tym kraju mieć nie będzie. 

A czy wyborcy PiSu  - beneficjenci 500 + wiedzą, że po wyborach oprócz podwyżek ZUSu, o których już tu wspomniano. Szykowany jest dodatkowy podatek od domów i mieszkań własnościowych oraz lokat i innych oszczędności  bankowych. 

500+ teraz wypłacane nie ma pokrycia w budżecie, a 500+ na pierwsze dziecko i niepełnosprawnych to nie pomoc potrzebujących, a nieuprawniony skok na kasę publiczną, którą pokryć trzeba będzie natychmiast w drugiej kadencji, byle teraz utrzymać się przy korycie. 

to co dzieje się w kraju w sensie ekonomicznym to tupolew w pigułce 

Uszczelnienie Vatu to jedyna zasługa tej ekipy, tu zgoda 

ale 

1.W sensie ekonomicznym nie stać nas na żaden socjal dla nikogo, bo przy takim rozdawnictwie, już niedługo będzie u nas gorzej niż w Grecji. 

2. Grecja może się trochę ratować turystyką, my nie. 

3. niedługo trudno będzie znaleźć grupę społeczną, której Pis czegoś nie obieca, z publicznych pieniędzy. 

4 Ja nie muszę pamiętać expose Tuska, popieram KO, NIE POPIERAM rozpasania w państwie, które skutkuje wzrostem spożycia alkoholu, a nie dzietności. 

Jak chcesz człowiekowi pomóc daj mu wętkę, a nie rybę. 500 + stało się modą na szybki zarobek, gdzie panie 25 - 28 lat mają 6 dzieci i z socjalu dobrze prosperującą firmę rodzinną. Wręcz zatrudnia panią do sprzątania i zrobienie tipsów co miesiąc. 

TAKA TO PRAWDA O POLSCE

Nie jestem za państwem opiekuńczym, które wyręcza swoich obywateli w ich elementarnych powinnościach rodzinno egzystencjalnych. 

tu nie  chodzi tylko o zdrowy rozsądek, którego niektórym  brak, porozmawiajmy w kategoriach ekonomicznych, bo ja patriotyzm rozumiem tak, że nie rządzą ludzie, którzy mydlą oczy tanimi populistycznymi hasłami, wynajdują swojego wroga we własnym kraju, by z nim walczyć. 

Patriotyzm dla mnie to bezpieczeństwo ekonomiczne kraju, którego dawno nie ma, tylko zdławieni populizmem Pisowscy maluczcy, są naprawdę maluczcy, by to zrozumieć,  

#3 klik36

klik36

Swojak

• Zbanowani
  • PipPipPipPip
  • 351 postów

Napisano 14 sierpień 2019 - 19:44:49

kiełasek zwal se konia trollu

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych