Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

42 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Janek~

~Janek~
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2013 - 12:04:07

Co tu dużo rozprawiac o GOSPODARZACH pieczysk, jestem tam codziennie i nie ma tam do tej pory zwykłych koszy na smieci. Nie chodzi mi o wielkie dzwony czy kontenery ale o zwyczajne kosze dla zwykłego turysty.

Codziennie jestem świadkiem jak rzesze turystów z dziećmi wychodzą z tych kilku sklepów np. z lodami czy batonikami i po kilkudziesięciu metrach ogladają sie dookoła za koszem aby wyrzucić paierek. A tu "kuku" nie ma koszy. Na całych pieczyskach nie ma koszy na smiecie.

Czyzby gospodarz znowu bronił sie , ze od 01 lipca ??? będą ?

A w pozostałym okresie to co turyści nie smieca ?

#2 ~pieczyska~

~pieczyska~
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2013 - 13:55:48

Tu nie można się dziwić gospodarz tego terenu nie ma żadnego pomysłu na uatrakcyjnienie Pieczysk jeden czy dwa koncerty p. Smędy [prawdopodobnie będą] to trochę za mało aby ściągnąć ludzi. Już w zeszłym roku słyszałem że ma powstać scena na której mogły by odbywać się jakieś koncerty ale okazuje się że to tylko obiecanki pod publikę. Dziwię się że jeszcze ludzie chcą tu odpoczywać plaża brudna psy wałęsają się po niej i nie ma nikogo kto by z tym zrobił porządek nawet policja jest tu od wielkiego święta a jak juz w lipcu jest posterunek przy plaży to pilnują nie plaży, kąpieliska i zalewu tylko dróg dojazdowych a motocykliści szaleją po plaży.

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2013 - 14:42:45

Już uwierzyłem gazecie, która spotyka przypadkiem pana ze śląska mówiącego jak tu ładnie tylko?. Drogi panie problemy śląskie są nam znane zalane kopalnie wodą pęknięte domy od wstrząsów. Ale coś jednak pana niby zachwyciło?, Mnie osobiście to wasze baby tylko na Śląsku się podobają. Pani z Stargardu szczecińskiego na pewno zdaje sobie sprawę żeby nie bliskość do granicy z Niemcami to nikt by nie wiedział gdzie to wasze jest położone. Dodam tylko, że sezon się zaczyna a dla jednej słomki nie wystawia się kombajnu tak odpowiedziała kiedyś pewna baba chłopu. Pan z gazety musi napisać lepszą historie ta mnie nie przekonuje, przy okazji proszę napisać gdzie kupię kartę Rybaka w Koronowie, bo wszędzie tylko wędkarskie sprzedają?

#4 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2013 - 15:35:45

Koronowo pod rządami pana G. to ZADUPIE a nie dziura.

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2013 - 15:50:54

Tu nie można się dziwić gospodarz tego terenu nie ma żadnego pomysłu na uatrakcyjnienie Pieczysk jeden czy dwa koncerty p. Smędy [prawdopodobnie będą] to trochę za mało aby ściągnąć ludzi. Już w zeszłym roku słyszałem że ma powstać scena na której mogły by odbywać się jakieś koncerty ale okazuje się że to tylko obiecanki pod publikę. Dziwię się że jeszcze ludzie chcą tu odpoczywać plaża brudna psy wałęsają się po niej i nie ma nikogo kto by z tym zrobił porządek nawet policja jest tu od wielkiego święta a jak juz w lipcu jest posterunek przy plaży to pilnują nie plaży, kąpieliska i zalewu tylko dróg dojazdowych a motocykliści szaleją po plaży.

Może jak by pociąg tam ׃)׃)dojeżdżał? To wiele by zmieniło?

#6 ~Kamol~

~Kamol~
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2013 - 18:57:03

Hmm... Pierwszy i podstawowy problem Pieczysk to wszechobecne i wszędobylskie działki i działeczki, teren przy zalewie jest tak pokrojony, że ma się wrażenie chodzenia na obrzeżach miasta u jakiś działkowców, tu altanka, tam domek, tu przybudówka, dla turysty, który jest tam pierwszy raz Pieczyska przypominają labirynt, zasłanają to co najpękniejsze - Zalew i Lasy.

- Przydałaby się solidna informacja graficzna, co gdzie, jak daleko.

- Chodniki na terenie Pieczysk także powinny być wybudowane w jednym stylu

- Marina - dojście do niej powinno być WIDOCZNE, wykonane w formie jakiejś alejki z ławkami po bokach, obsadzone np. jakimiś niewyskoimi drzewkami czy krzewami.

- Główna plaża poszerzona i wygładzona

- Brakuje jedenolitej bazy sportowej

- Wypożyczalnie sprzętu wodnego także powinny być zlokalizowane w jednym miejscu

- Bar na moście - litości - powinien mieć Standard - a nie jak chce kupić Kawe Latte to facet informuje, że jest tylko expresso - do tego w plastkowym kubku

- Promenada - jak najbardziej - oświetlona nocą - także z ławkami - zakończona porządnym molem

- jakaś oferta sportowa - tor do gokartów, skate - park

- wytyczona ścieżka rowerowa - asfaltowa

- kosze na śmieci

- gastronomia - także zebrana w jednym miejscu - ujednolicona graficznie

- wreszcie organizacja imprez - letnie pokazy sztucznych ogni, porządna scena i gwiazdy znane z list przebojów

- a w przyszłości, hmm może jakaś wąskotorówka wokół zalewu, jeżdżąca w sezonie...

To takie wolne propozycje....

#7 ~mieszkaniec Kor.~

~mieszkaniec Kor.~
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2013 - 20:20:50

Wmówiono ludowi, że to kurort. Tu trzeba mówić o kąpielisku miejskim.Camping w Romanowie to dopiero perełka.Śmiało tam można nagrywać filmy z poprzedniego ustroju.Rozprowadzane na wszelkiego rodzaju targach turystycznych foldery wprowadzają turystów w maliny.

#8 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2013 - 20:20:59

I tor narciarski Grabina ze skocznią mamucią.

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2013 - 20:23:59

Ładna reklama jak ktoś chce sprzedać sklep, odbiera mowę.

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2013 - 20:40:31

Od zatka nie pokazano a tam tak piknie pierunie

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2013 - 21:13:06

Dla sprostowania - ratownicy na kąpielisku będą od soboty, 29 czerwca! Nie od 1 lipca!

#12 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2013 - 06:57:22

A za piasek na plaży gmina zapłaciła w końcu?

#13 ~Basia~

~Basia~
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2013 - 12:50:31

Pieczyska są głównie atrakcją dla młodzieży, która najczęściej przyjeżdża tam, żeby się wykąpać i wypić sobie piwo na plaży. Wieczorami najczęściej są na działkach i imprezują, a jak nie to wynajmują ośrodek i dzieje się podobnie. Fajnie, że mają gdzie spędzać czas latem, bo w Koronowie rzeczywiście nie ma nic do roboty. Przynajmniej oni mają z tego miejsca pociechę i nie gniją w tym nudnym mieście. Jednakże dla ludzi starszych trzeba się zgodzić, że zbyt wielu atrakcji Pieczyska nie oferują. Jedynie możliwośc wypożyczenia rowerków wodnych, czy przepłynięcia zalewu na małym statku turystycznym jest czymś, co mogłoby ich usatysfakcjonować, ale niestety na krótko, bo z drugiej strony ile można pływać w kólko po zalewie. Jeśli chodzi o zagospodarowanie, to jest jakaś porażka. Kiedyś jeszcze była otwarta pizzeria, mały klub i w nocy toczyło się jakieś życie. A teraz te wszystkie małe budki i pomieszczenia stoją zamknięte i wystawione na sprzedaż. Myślę, że gdyby gmina zainwestowała w odrestaurowanie tychże budynków, a także w nowy most, na którym znajduje się barka (obecny jest stary i coraz bardziej się zapada..) to znacznie więcej ludzi z chęcią przyjeżdzałoby na wczasy, i z pewnością niechętnie by nasze Pieczyska opuszczali. Brakuje potencjału, chęci, powiewu świeżosci i zapewne pieniędzy, które nasz burmistrz woli przeznaczać na organizację festiwali disco polo...wieś, a nie urocze miasteczko.

#14 ~pieczyszczanin~

~pieczyszczanin~
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2013 - 14:33:48

Nie zgadzam się z krytyką władz szczególnie pana Burmistrza. Zawsze powtarza że Pieczyska są wizytówką gminy. Gminna plaża na tle otaczającej ją prywatnej władności lśni czystością. Każdy niech zsdba o swoje tak jak MGOSiR o plażę to będzie ład i czystość.

#15 ~aktywny motorowodniak~

~aktywny motorowodniak~
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2013 - 16:21:28

bardzo dobry artykuł!!! Nie ma co sie czarować to nie czasy żeby zachwycać się jedną plaża bo reszta już zarośnięta i możliwością popływania na kajakach i rowerach wodnych! Możliwości zalewu są bardzo ograniczone!!! Nie znajda się ludzie którzy będą inwestować w ośrodki i sklepy dopóki będzie to miejsce dla rybaków i emerytów którzy przyjeżdżają nad Zalew w poszukiwaniu ciszy i spokoju a po godzinie 22:00 cisza powinna być absolutna ;) Olbrzymie powierzchnie wody są nie wykorzystane i mocno ograniczane. Po co komu ograniczenia odnośnie mocy jak i sposobu napędu gdzie gołym okiem widać jak zalew zarasta glonami a mały ruch w wodzie w upalne dni sprzyja pojawianiu sie sinic. Dlaczego więc Władze nie poczynią starań w kierunku udostępnia jak i rozpowszechnienia tego Akwenu dla Motorowodniaków ponieważ od dawien dawna  "Zalew" kocha Żeglarzy i Rybaków. Można by przecież zmniejszyć ograniczenia dotyczące mocy łodzi motorowych, zając się w końcu porządnymi oznaczeniami (nie liczę 3 bojek oznaczające mielizny) jak i udostępnić Zalew Skuterom wodnym. Nie mowie tu o totalnej samowolce ale o konkretnym wyznaczeniu Pasa wodnego dla Skuterów. Woda zmieniłaby trochę konsystencje z zielonej zupy na bardziej klarowną i zapewne przyciągnęłoby to Olbrzymią liczbę ludzi którzy zapewne zostawili by tez sporo pieniędzy w Pieczyskach i ośrodkach nad Zalewem a co za tym idzie Gmina by na tem zyskała. ładnych perę lat wstecz zawody na skuterach wodnych w których uczestniczyli Bracia Gollob przyciągały tyle ludzi ze dużo nie brakowała a barka przy plaży poszłaby na dno z powodu olbrzymiej ilości ludzi. Może warto pomyśleć nad tym zanim kolejna plaża zarośnie, kolejne metry Zalewu pokryją ze glonami a Ośrodki  nad zalewem będzie trzeba podzielić i sprzedać jako "OAZA SPOKOJU" a najbliższym sklepem będzie Biedronka ;)

#16 ~anna~

~anna~
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2013 - 17:07:30

fakt dziura i tyle  ,.w piasku pełno smieci .kapsle od piwa  ,nie ma komu sprzatac...moja corka ostatnio wyzbierala cale wiaderko 

#17 ~Jarząbek Wacław~

~Jarząbek Wacław~
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2013 - 17:23:25

Nie zgadzam się z krytyką naszego burmistrza, uważam że Pieczyska są super zadbane jak i cała nasza gmina. Tylko u nas są piękne i równe drogi, na wszystko są pieniądze, nawet w wybory nasz burmistrz wysłał swoich aniołów stróży aby ochraniali kontrkandydatów, żeby się nie zgubili po naszym pięknym mieście, nie na darmo dał przykaz: pilnuj ich pilnuj. Jak coś się złego w gminie to nie jest wina naszego burmistrza, ale to wszystko co dobre tylko jemu zawdzięczamy. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki! Nasz burmistrz zasłużenie pobiera swoje wynagrodzenie, czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza nasz pan Stanisław dla nas się tak poświęca.To mówiłem ja – Jarząbek Wacław, trener drugiej klasy. Niech żyje nam burmistrz sto lat!

To jeszcze raz ja w zeszłym tygodniu nie pisałem bo byłem chory, mam zwolnienie, łubu dubu, łubu dubu niech żyje burmistrz , niech żyje nam.  

#18 ~Ja ci dam kto mówi...~

~Ja ci dam kto mówi...~
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2013 - 17:42:14

...

Jest Stchu w domu,

Gdzie są pieniądze za las...

Kto mu dał takie prawo...

#19 ~bardzo przepraszam- ale-~

~bardzo przepraszam- ale-~
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2013 - 19:31:23

Chyba regulamin wam się skończył i przeterminował gazeto cały czas macie rok 2012? to brak odpowiedzialnośći, jak byscie prowadzili sklep spożywczy nawet ten zamknięty to kara za :)  przeterminowany towar pewna.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2012.

Mamy połowę roku 2013

#20 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2013 - 19:43:36

Najpiękniejsze są obiekty MGOSiRu
Gdyby to pan Makowski był burmistrzem Koronowo by kwitło.
Wybory za rok. Czas na dobrego gospodarza.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pieczyska koronowo, śmieci, koszekosze, pieczyska, koronowo, smieci

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych