Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

PEDOFILIA W KOŚCIELE- po spowiedzi dowiedzcie się czy dzieci były pytane o sprawy intymne! Zatajenie podejrzenia pedofilii w Polsce jest karane.


257 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~czytelnik~

~czytelnik~
 • Goście

Napisano 13 kwiecień 2019 - 23:51:11

pedofilia jest przestępstwem! 

 

                        Pedofilia jest zbrodnią!   :angry: #2 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 14 kwiecień 2019 - 11:02:08

                        Pedofilia jest zbrodnią!   :angry: 

Słusznie prawi :)#3 ~czytelnik~

~czytelnik~
 • Goście

Napisano 15 kwiecień 2019 - 00:30:26

Administratorze tego bagna, prawdy nie zagłuszysz, nie zamieciesz pod dywan i nie przeniesiesz na inną parafię.

 #4 ~czytelnik~

~czytelnik~
 • Goście

Napisano 15 kwiecień 2019 - 00:31:22

Administratorze tego bagna, prawdy nie zagłuszysz, nie zamieciesz pod dywan i nie przeniesiesz na inną parafię.

 #5 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 15 kwiecień 2019 - 08:38:55

A co ci tu przeszkadza na tym forum, masz prawo z niego nie korzystać. :)#6 ~czytelnik~

~czytelnik~
 • Goście

Napisano 16 kwiecień 2019 - 21:52:48

 

Pedofilia jest zbrodnią!  :angry: 

 

 

                                        Masz rację.  :unsure:#7 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 17 kwiecień 2019 - 00:49:25

 

            Pedofilia jest zbrodnią!  :angry: 

 #8 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 17 kwiecień 2019 - 05:04:39

 

 

            Pedofilia jest zbrodnią!  :angry: 

 

 

Oznacza to, że powinna być karana jak zbrodnia, a nie jak występek...#9 ~czytelnik~

~czytelnik~
 • Goście

Napisano 17 kwiecień 2019 - 18:36:32

Kościół katolicki w Polsce krytykowany jest za zbyt opieszałe wyjaśnianie przypadków molestowania seksualnego nieletnich przez księży. Prymas Wojciech Polak przyznaje, że polski Kościół paraliżuje kultura dyskrecji.
 
- Potrzebna jest nowa mentalność. W Kościele mamy do czynienia z silną paraliżującą kulturą całkowitej dyskrecji. Trzeba dodać, że wzrastaliśmy w czasach represyjnego systemu komunistycznego, gdy Kościół utrzymywał wiele spraw w tajemnicy. Po 2001 roku wielu biskupów nie mogło pozbyć się dawnego lęku przed ujawnieniem. Informacje o seksualnym wykorzystaniu nadchodziły bardzo późno, od 2010, 2012 roku. Co nie oznacza, że wcześniej nie było przypadków molestowania. Musimy teraz nie tylko przeprosić, lecz także wysłuchać ofiar, aby zmienić mentalność – powiedział prymas Polski Wojciech Polak.
 
Prymas przyznał, że opublikowany przez polski Kościół 7-stronnicowy raport o molestowaniu jest zbyt krótki. Jak wyjaśnił, jego celem było jak najszybsze ujawnienie skali tego zjawiska. - Z okresu sprzed 1990 roku często nie istnieją żadne dokumenty, gdyż w czasach komunistycznych, inaczej niż na Zachodzie, starano się nie zostawiać pisemnych dowodów – tłumaczył Polak.
 
Prymas podkreślił, że w swojej diecezji apelował do wszystkich ofiar, niezależnie od tego, kiedy zostali skrzywdzeni, o zwrócenie się do niego, a tym, którzy odpowiedzieli na apel, dziękował za odwagę.
 
Polak przypomniał, że 382 przypadki molestowania to sprawy z lat 1990-2018, które zostały zgłoszone. - Jestem przekonany, że nie wszystkie ofiary zostały uwzględnione – to jest dla nas zadanie (na przyszłość) – powiedział.
 
Prymas Polski nie chciał komentować wypowiedzi innych hierarchów, którzy krytykowali zarzuty jako próbę podkopywania autorytetu Kościoła. - Ja powiedziałem w marcu, że molestowanie jest wielkim bólem i hańbą dla Kościoła – podkreślił. Zaprzeczył, jakoby był w swojej postawie osamotniony w Polsce. - Kilku polskich biskupów prosi stale o wybaczenie - dorzucił.
 
Polak zapowiedział, że w połowie czerwca do Polski przyjedzie arcybiskup Charles Scicluna – odpowiedzialny za walkę z molestowaniem seksualnym zastępca przewodniczącego kongregacji do spraw wiary. To będzie kluczowy moment – podkreślił.
 
Zdaniem prymasa, nadużycie władzy sprawowanej przez księdza w parafii nad wiernymi jest jedną z przyczyn molestowania seksualnego dzieci, lecz nie jedyną. - Brak seksualnej dojrzałości i brak zdolności oceny (swojego postępowania) są kolejnymi przyczynami. Musimy zwrócić znacznie większą uwagę na ten problem w kształceniu tych, którzy chcą zostać księżmi, musimy zajmować się ich seksualną dojrzałością. To bardzo ważne – powiedział prymas.

 #10 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 17 kwiecień 2019 - 22:55:15

 

                  Pedofilia jest zbrodnią.  :angry: 

 #11 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 18 kwiecień 2019 - 10:55:19

Jak jest wina to musi być i kara. Przeprosiny i modlitwa to za mało...#12 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 18 kwiecień 2019 - 22:11:03

 

          PEDOFILIA  JEST  ZBRODNIĄ!  :angry: 

 #13 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 19 kwiecień 2019 - 16:58:21

 

MAM KOLEJNY ATAK SCHIZOFRENII

 

 

                                            Wiemy.#14 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 19 kwiecień 2019 - 18:49:53

                                            Wiemy.#15 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 21 kwiecień 2019 - 02:10:23

 

MAM KOLEJNY ATAK SCHIZOFRENII

 

 

                                         Wiemy.#16 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 21 kwiecień 2019 - 06:52:06

                                         Wiemy.

 

My też.#17 ~czytelnik~

~czytelnik~
 • Goście

Napisano 23 kwiecień 2019 - 18:02:20

Znalezione w cyberprzestrzeni

 

"Nieważne, jak się nazywa – Pieczyński, Kowalski, Nowak, Kwiatkowski. Wielu z nas myśli, że jesteśmy osamotnieni. Wielu siedzi cicho, gryząc się i frustrując zastaną rzeczywistością. Bo nie wszyscy mają szczęście trafić na jakąś społeczność, inicjatywę, projekt, które zrzeszają ludzi o podobnych poglądach. I nagle wychyla się taki Pieczyński, którego nikt nie podejrzewał o tak “skrajną postawę”. Wszak nie tatuujemy sobie na czołach “zwolennik świeckiego państwa”. A szkoda, łatwiej byłoby się odnaleźć.


Wypowiedź pana Pieczyńskiego obiegła internet. I nagle z dnia na dzień kilka tysięcy zagubionych duszyczek poczuło, że ma wsparcie. I to wsparcie nie byle kogo, bo człowieka, który sporą część swojego życia poświęcił zgłębianiu tematu, o którym opowiada ludziom od lat i o którym dziś chce mówić, człowieka, który nie wali oklepanymi sloganami, a rzeczywiście wie, o czym mówi. Myślę, że będzie mówił śmiało i głośno, bo poczuł wsparcie i poparcie. Posypały się podziękowania za to, że mówi to, o czym wielu tylko myśli w skrytości. Prometeusz, mistrz, światełko w tunelu. Mogłoby się wydawać, że nie wydarzyło się nic wielkiego i te wielkie słowa, ochy i achy są zupełnie na wyrost i zbędne. Jednak ten entuzjazm pokazuje, że Krzysztof Pieczyński ma rację – ludzie czują się zgnębieni, zduszeni, zmarginalizowani. Dlatego z taką ekscytacją przyjęli kogoś, kto ma siłę przebicia, wiedzę i bardzo sprecyzowane poglądy.


Nawet jeśli komuś nie podoba się pogląd pana Pieczyńskiego na człowieka i boga, to trudno i coraz trudniej nie zgodzić się z jego tezami na temat kościoła w Polsce, który nie tylko trzyma władzę, ale i czerpie korzyści materialne. Wyobraźcie sobie, że np. Holandia stawia sobie w Polsce ambasady w postaci domków ze strzelistymi dachami i dzwonnicami, wsadza tam holenderskich kolesi w sukienkach i ubiera w swoje sukienki polskich mężczyzn. Wyobraźcie sobie, że Holandia mówi Polakom, co im wolno, co nie, co jest moralne, co nie, dyktuje prawodawcom, jakie prawo mają ustanawiać, bo jak nie, to nie pójdą do nieba. Wyobraźcie sobie, że Polska przelewa tej przykładowej Holandii grube pieniądze tylko dlatego, że te holenderskie domki stoją na terytorium Polski. Pewnie byśmy się trochę wkurzyli, bo to jednak ci, co se domków nastawiali, powinni płacić nam, że w ogóle mogą. A Watykan nie płaci. Watykan ciągnie od nas grubą kasę i coraz grubszą.


Jesteśmy frajerami. Trudno nazwać nas inaczej. Siedzimy grzecznie i patrzymy, jak zaborca z obleśnym uśmiechem na ustach indoktrynuje nasze dzieci w szkołach (zupełnie bez kontroli ze strony właściwych organów odpowiedzialnych za edukację w Polsce), stawia strzeliste domki, w których indoktrynuje swoje owce, przetwarza (zupełnie poza polskimi przepisami) nasze dane osobowe, dyktuje warunki polskiej władzy i pobiera haracz. Jest poza polskim prawem. Panowie w sukienkach bardzo sporadycznie za swoje przewiny otrzymują adekwatną karę, jaką dostałby Polak bez sukienki. Molestują nasze dzieci, wykupują połacie ziemi za bezcen, robią pod naszym nosem swoje ciemne interesy. A my siedzimy i patrzymy, kładąc jeszcze na tacę. Powinniśmy być wolnymi ludźmi. Ta okupacja to hańba.


Jeśli do szczęścia potrzebny ci Bóg, to wiedz, że najmniej go jest w kościele. Dawno zwiał stamtąd z krzykiem i płacze osamotniony pod drzewem nad rzeką."

 #18 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 24 kwiecień 2019 - 17:46:26

 

MAM KOLEJNY ATAK SCHIZOFRENII

 

 

                                        Wiemy.#19 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 24 kwiecień 2019 - 19:09:52

 

MAM KOLEJNY ATAK SCHIZOFRENII

 

 

                                         Wiemy.#20 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 24 kwiecień 2019 - 22:14:50

                                         Wiemy.

 

My też.

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych