Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Parkowanie samochodów na chodnikach !


150 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Pieszy~

~Pieszy~
 • Goście

Napisano 14 maj 2019 - 15:54:56

W naszym miasteczku tradycyjnie samochody parkują na chodnikach. Przykładem jest część ul. Słowackiego ale także ul. Chopina.  Dokładnie przy sklepie mleczarskim. Często chodnik zastawiony jest na całej szerokości. Innym przykładem to auta parkujące na przejściu dla pieszych przy Urzędzie Miejskim (naprzeciw wiaduktu). Wydaje się, że sprawa jest nie do załatwienia. Pieszy na chodniku nadal jest intruzem. Pojawiają się liczne głosy o przeprowadzenie referendum w celu odwołania Burmistrza Miasta i Rady Miejskiej. Chciałbym więc poznać przed ewentualnym referendum zdanie przyszłych kandydatów na stanowisko burmistrza - jak rozwiążą to proste do rozwiązania zadanie.

Z poważaniem#2 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 14 maj 2019 - 18:34:15

To policja powinna zacząć reagować .

#3 ~Obserwator~

~Obserwator~
 • Goście

Napisano 14 maj 2019 - 18:48:55

Dzisiaj około godz. 11.15 widziałem wolniutki przejazd radiowozu z 2 funkcjonariuszami na pokładzie policji państwowej ul. Chopina. Udali, że nic nie widzą. Im się pewnie nie chce wychodzić z autka. Przy sklepie mleczarski 3 samochodziki zablokowały nawet stojaki dla rowerów. Pięknie to wyglądało...#4 Keram.

Keram.

  Swojak

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPip
 • 413 postów

Napisano 14 maj 2019 - 18:54:49

Ogólnie część kierowców ignoruje ustawione znaki drogowe a i często policja przejeżdżając obok pojazdów ignoruje niewłaściwe ich zaparkowanie.
W ten sposób koło sie zamyka a wszystko zależy od policji.
Przykład ul. Wojska Polskiego. Jest zakaz i tylko sporadycznie można spotkać tam pojazd.

#5 ~Gosc~

~Gosc~
 • Goście

Napisano 14 maj 2019 - 19:51:55

Dzisiaj około godz. 11.15 widziałem wolniutki przejazd radiowozu z 2 funkcjonariuszami na pokładzie policji państwowej ul. Chopina. Udali, że nic nie widzą. Im się pewnie nie chce wychodzić z autka. Przy sklepie mleczarski 3 samochodziki zablokowały nawet stojaki dla rowerów. Pięknie to wyglądało...

Tak właśnie zarządza pan Kłos. Policja pod wodzą pana Kłosa to tylko rowerzystów potrafi łapać. Ulica po remoncie oddana, parkingi zrobione więc parkowanie na chodnikach co utrudnia pieszym przejście powinno być karane. Panie Kłos ten artykuł jest do pana i do pana podwładnych.

#6 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 14 maj 2019 - 21:49:11

Jak kłos to przez małe k , a na pana to trzeba zasłużyć . Robienie tych pokazówek z rowerzystami staje się nudne . Nie trudno zauważyć ze pana intelekt do światłych nie należy ale wymyślić akcje na złe parkowanie w mieście to potrafiłby zrobić posterunkowy .

#7 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 15 maj 2019 - 05:40:46

Jak ja patrzę na posterunkowego, to od razu widzę, że tęskni za rozumem...

#8 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 15 maj 2019 - 07:06:46

Jak ja patrzę na posterunkowego, to od razu widzę, że tęskni za rozumem...


Dokładnie , ale co gorsze to pomimo wyższych dystynkcji tego rozumu nie przybywa.

#9 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 15 maj 2019 - 08:16:01

:excl:Proponuję Burmistrzowi Miasta i Komendantowi Powiatowemu PP na stronach tych instytucji udostępnić link gdzie mieszkańcy mogą dodawać zrobione zdjęcia tych pojazdów, tablic rejestracyjnych, których kierowcy nagminne łamią przepisy ruchu drogowego. Dot. miejsc wymienionych w pierwszym poście np. przy wiadukcie, ul. Słowackiego, przede wszystkim przy sklepie mleczarskim. Chyba, że przy tym sklepie włodarze miasta wydzielą znaczną część chodnika i oznaczą iż jest to PARKING !#10 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 15 maj 2019 - 08:31:06

Ten pomysł z PARKINGIEM przy sklepie mleczarskim wydaje się bardzo ciekawy. Proponuję więc władzom miasta rozważyć namalowanie na jezdni pasów obejścia dla pieszych tego parkingu.

Fanie nie.#11 ~Obserwator~

~Obserwator~
 • Goście

Napisano 15 maj 2019 - 10:58:02

Parkujące samochody na chodniku przy ul. Spółdzielczej (przedłużenie ul. Osiedlowej, wzdłuż bloku naprzeciwko garaży) są zmorą mieszkańców. Parkują auta osobowe ale także dostawcze. Zajmują nawet 2/3 chodnika. Pieszy ma kłopot z przejściem, matki z wózkami omijają auta jadąc z dzieckiem jezdnią. Podobno nie można nic z tym zrobić. Nie ma znaku zakazu więc podobno można parkować.#12 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 15 maj 2019 - 12:14:21
Strefa zamieszkania[edytuj]
 • Obowiązuje ograniczenie prędkości do 20 km/h.
 • Wolno parkować jedynie w miejscach do tego wyznaczonych.
 • Progi zwalniające nie muszą być oznaczone znakami pionowymi.
 • Opuszczając strefę zamieszkania, należy ustąpić pierwszeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego


 

Znak jest umieszczony przy wjazdach na osiedle.

Ale to, że ktoś go umieścił to nie znaczy, że kogoś to interesuje.

Zarówno kierowców, władze Spółdzielni Mieszkaniowej jak również policjantów przejeżdżających obok.

Każdy ma to w d.pie

A opis tego znaku jest jednoznaczny.

Czy tatki policjant widząc to nie jest tak jakby nie wykonywał swoich obowiązków?#13 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 15 maj 2019 - 16:18:56

Policja jeździ i nie reaguje na źle zaparkowane auta, do tego nikt z nich nie sprawdza organizacji ruchu. Pierwszy przykład to nieróbstwo a drugi brak elementarnej wiedzy. Do tego kłos tylko walczy z rowerzystami bo tylko to potrafi. Może by się pofatygował do strefy zamieszkania i sprawdził gdzie są wyznaczone miejsca parkingowe a gdzie stoją bezprawnie samochody. panie kłos czasami trzeba spojrzeć na inne problemy poza rowerzystami.

#14 ~Gosc~

~Gosc~
 • Goście

Napisano 15 maj 2019 - 16:29:58

Dziwicie się że nie pilnują porządku na chodnikach jak na ulicy też mają to w du***. Przed chwilą tj. o 17.23 przy lombardzie na Chopina postawił cygan audi centralnie na pasie ruchu gdzie wszyscy musieli go omijać A przyjeżdżający policjanci z drogówki tylko wlaczyli sygnaly dźwiękowe ,to cygan wyszedł z lombardu i odjechał na ul. Ogrodowa ,a stróże prawa pojechali dalej. Pokazuje to jacy są oni sprawiedliwi wobec wszystkich. Porażka ta Aleksandrowska policja.

#15 ~Pieszy~

~Pieszy~
 • Goście

Napisano 15 maj 2019 - 16:37:03

Może więc warto zacząć dokumentować zachowania, wykroczenia i "pracowitość" naszej policji a dowody w sprawie przekazywać kujawsko-pomorskiemu komendantowi w Bydgoszczy#16 ~Gosc~

~Gosc~
 • Goście

Napisano 15 maj 2019 - 16:53:42

Może więc warto zacząć dokumentować zachowania, wykroczenia i "pracowitość" naszej policji a dowody w sprawie przekazywać kujawsko-pomorskiemu komendantowi w Bydgoszczy

To nic nie daje ,osoby tzw.cywilne mają słabą siłę przebicia. Najlepiej nagrywać i do telewizji przekazać, oni beda wiedzieli gdzie z materialami isc.A wtedy to panu komendantowi kłosowi to z wrażenia te medale z munduru pospadaja ktore dostaje z Bydgoszczy jak przywitaja go dziennikarze z nagraniami jak zachowuja sie jego kundle na sluzbie i po.

#17 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 15 maj 2019 - 22:24:54

Nie pospadają mu medale bo za pijanych rowerzystów je dostał i pewnie dostanie kolejne.

#18 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 16 maj 2019 - 01:43:21

Nie dziwcie się policjantom, też bym nie chciał potem mieć najazdu dziennikarzy chętnych by opisać "dyskryminację mniejszości".#19 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 16 maj 2019 - 06:59:05

Nie dziwcie się policjantom, też bym nie chciał potem mieć najazdu dziennikarzy chętnych by opisać "dyskryminację mniejszości".


Jaka dyskryminacja? Kundle zobaczyli kumpla roma i mu odpuścili . Co tam respektowanie prawa . Najlepiej pisać te dyrdymały ze ktoś w ujmie dużej jechał za szybko bo to wielkie niebezpieczeństwo w tym centrum świata . Ale problem zaparkowanych aut przy sklepie mleczarskim nie widza bo co tam , ze setki osób nie może przejść normalnie chodnikiem. Jakby tam przyjeżdżali rowerzyści to co drugi dzień w tym miejscu kłos zrobiłby akcje.

#20 ~Pieszy obserwator~

~Pieszy obserwator~
 • Goście

Napisano 16 maj 2019 - 13:14:48

Dzisiaj przed sklepem mleczarskim na ul. Chopina długi czas parkował  srebrny VW o nr:

CAL W8......

Następnym razem podam pełny nr.

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych