Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Parafia p/w WNMP w Lipnie pod nowym proboszczem

3201 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2012 - 20:03:20

W obu parafiach są nowi proboszczowie.

#2 ~Z parafii~

~Z parafii~
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2012 - 09:42:39

Nowy proboszcz to najlepiej jak by odprawiał nabożeństwa dla dzieci, bo ciągle tak je
odprawia jak by uczył nas-parafian się modlić.No i tak wszystko przeciąga wydłuża...
Jest nadzwyczaj głośny, a w śpiewach daje radę organiście.Tamten biedak musi zwalniać
żeby dostosować się do proboszcza>>>>>)))))).....

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2012 - 09:53:18

Nowy proboszcz to najlepiej jak by odprawiał nabożeństwa dla dzieci, bo ciągle tak je
odprawia jak by uczył nas-parafian się modlić.No i tak wszystko przeciąga wydłuża...
Jest nadzwyczaj głośny, a w śpiewach daje radę organiście.Tamten biedak musi zwalniać
żeby dostosować się do proboszcza>>>>>)))))).....

Tacy parafianie najlepiej jak by przestali chodzić na msze, bo nie po to się idzie do kościoła, żeby ploty szerzyć na forum. Modlić się może i umiesz, bezmyślnie odklepujesz, ale treści w tych modlitwach nie ma. Ech ty "katoliku"...

#4 ~Z parafii~

~Z parafii~
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2012 - 13:01:36

Tacy parafianie najlepiej jak by przestali chodzić na msze, bo nie po to się idzie do kościoła, żeby ploty szerzyć na forum. Modlić się może i umiesz, bezmyślnie odklepujesz, ale treści w tych modlitwach nie ma. Ech ty "katoliku"...

Lepsza od ciebie podlizywaczu! Bo ja wierzę w Boga nie w proboszcza i moje modlitwy są kierowane do Pana Boga, nie do słabych pośredników.
A ty jesteś typowym przykładem obłudy, tacy jak ty nie pomagają naszej wierze!

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2012 - 13:56:33

Lepsza od ciebie podlizywaczu! Bo ja wierzę w Boga nie w proboszcza i moje modlitwy są kierowane do Pana Boga, nie do słabych pośredników.
A ty jesteś typowym przykładem obłudy, tacy jak ty nie pomagają naszej wierze!

A ja ci powiem, że mnie tam w mojej wierze nikt nie przeszkadza. Chodzę do kościoła, uczestniczę we Mszy św. i innych nabożeństwach, myślę o przebiegu modłów i nie obchodzi mnie, kto sprawuje liturgię. Skup się na modlitwie, reszta nie ma znaczenia. "Nie sądź, a nie będziesz sądzony".

#6 ~e=mc2~

~e=mc2~
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2012 - 15:06:51

Czy warto strzępić język w tym temacie?

#7 ~moherka~

~moherka~
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2012 - 17:16:01

Ja to zawsze staram sie skupić i przeważnie mi sie udaje, ale jak ci taki jeden krzyknie,
wrzaśnie albo i nawołuje tych świętych,którzy mają się modlić za nami zamiast ich wymieniać
spokojnie to i nie sposób się skupiać na onej modlitwie.

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2012 - 06:44:23

jak się okazuje zostały zdjęte wszystkie tematy zwiazane a parafiami.Czy to ręka o.dyrektora?

Może Kościół obawia się krytyki wiernych,którzy widzą zbyt dużo-jak żyją Księża,jak zażądzają finansami , jak spędzają wolny czas i piszą o tym na forach internetowych.
Czyżby powrót do "cenzury"????

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2012 - 04:55:24

"Mile byliśmy zdziwieni my rodzice, a dzieci się radowały, że każdy z gości przychodził z prezentem w postaci zabawek dla dzieci.
Prawdziwą furorę zrobił Proboszcz Parafii p/w Bł.Bpa. Kozala przynosząc dwa duże wory różnych zabawek dla dzieci, z trudem je przydźwgał."

Udał nam się nowy proboszcz; Co nie? Nie to co wasz!!!

#10 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2012 - 17:00:12

W obu parafiach są nowi proboszczowie.

U nas jest fajniejszy. Przynajmniej nie wprowadza swoich upodobnień. Prałat póki co trzyma ręke na pulsie, no i zostali nasi młodzi księża. W NMP Proboszcz to flaki z olejem. Byłam na pogrzebie myślałam, że nie skończy swoich wywodów, rany 2 godziny staliśmy w kościele.

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2012 - 21:23:20

Szanujcie swoich księży bo są wspaniali!Proboszcz to dobry człowiek ,a nowy wikary potrafi obudzić ludzkie serca.Potrafi tak przemawiać,że słucha się z zapartym tchem.Wiem coś o tym ,bo do iej pory nam go brakuje i,jego mądrych ,pięknych kazańŻeby być zadowolonym ze swoich księży ,trzeba się za nich modlić zachęcam.

Tak, to prawda. Ale niestety niektórzy parafianie pozjadali wszystkie rozumy i w główkach niewiele pozostało. Co gorsza, nadal głoszą, że są katolikami. Smutne. Niestety tak też bywa.

#12 ~elka~

~elka~
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2012 - 21:32:03

W każdej parafi są tacy ludzie ,a ja śledzę losy mojego,teraz waszego księdza ,poniewaz basdzo nam go brakuje.Wystarczył tylko rok żeby podbił nasze serca.

#13 ~G.~

~G.~
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2012 - 04:44:08

U nas jest fajniejszy. Przynajmniej nie wprowadza swoich upodobnień. Prałat póki co trzyma ręke na pulsie, no i zostali nasi młodzi księża. W NMP Proboszcz to flaki z olejem. Byłam na pogrzebie myślałam, że nie skończy swoich wywodów, rany 2 godziny staliśmy w kościele.

No tak nie można, lepiej pod dywan. a kto mówi prawdę o swoim wielebnym ten okropnie grzeszy
bo to zdaniem niektórych są święte krowy niereformowalne . A my owce mamy im być posłuszne. Istny ciemnogród się porobił w tym kraju

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2012 - 07:43:35

No tak nie można, lepiej pod dywan. a kto mówi prawdę o swoim wielebnym ten okropnie grzeszy
bo to zdaniem niektórych są święte krowy niereformowalne . A my owce mamy im być posłuszne. Istny ciemnogród się porobił w tym kraju

Nie musisz być posłuszną owcą. Czy ktoś cię zmusza do udawania katolika? Jeśli nie, to czemu to robisz?

#15 ~Henryk~

~Henryk~
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2012 - 08:06:49

Nie musisz być posłuszną owcą. Czy ktoś cię zmusza do udawania katolika? Jeśli nie, to czemu to robisz?

Nie wkraczaj w kompetencje ważniejszych od ciebie bo o tym nie masz zielonego pojęcia.
Nikogo nie wolno potępiać za to, że ma krytyczne uwagi np. w stosunku do kapłana.
Krytyczna ocena przez człowieka tego czy innego kapłana jest dopuszczalna i to wcale nie
uwłacza katolikowi. Natomiast twoja postawa jest o wiele gorsza, podobna do postaw tych
faryzeuszy co to zwykle zasiadali w pierwszych rzędach i wszystko co robili to robili na pokaz. Amen.

Henryk.

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2012 - 08:23:29

Nie wkraczaj w kompetencje ważniejszych od ciebie bo o tym nie masz zielonego pojęcia.
Nikogo nie wolno potępiać za to, że ma krytyczne uwagi np. w stosunku do kapłana.
Krytyczna ocena przez człowieka tego czy innego kapłana jest dopuszczalna i to wcale nie
uwłacza katolikowi. Natomiast twoja postawa jest o wiele gorsza, podobna do postaw tych
faryzeuszy co to zwykle zasiadali w pierwszych rzędach i wszystko co robili to robili na pokaz. Amen.

Henryk.

Jeśli ktoś uważa się za katolika i tegoż nie udaje, to powinien postępować zgodnie z naukami płynącymi z Pisma Św. Jeśli jest inaczej, to w jakim celu udawanie? Przestrzeganie zasad katolickich nie może być "na pokaz". Albo się jest katolikiem i przestrzega, albo się nie jest i w jakimś celu udaje. Rób jak chcesz, nie potępiam cię, tylko zastanawiam - po co wy to robicie? Ty i tobie podobni?

#17 ~Parafianin~

~Parafianin~
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2012 - 09:28:29

Jeśli ktoś uważa się za katolika i tegoż nie udaje, to powinien postępować zgodnie z naukami płynącymi z Pisma Św. Jeśli jest inaczej, to w jakim celu udawanie? Przestrzeganie zasad katolickich nie może być "na pokaz". Albo się jest katolikiem i przestrzega, albo się nie jest i w jakimś celu udaje. Rób jak chcesz, nie potępiam cię, tylko zastanawiam - po co wy to robicie? Ty i tobie podobni?

Po to żeby ci w sukienkach z ludzi głupków nie robili i nie mieli nas za bydło dostarczające tylko kasy. A w rzeczywistości są takimi samymi ludźmi jak my i tak samo albo i gorzej
grzeszą z czego też powinni się spowiadać tylko przed spowiednikami diecezjalnymi.
Czy to czynią?

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2012 - 09:36:29

Po to żeby ci w sukienkach z ludzi głupków nie robili i nie mieli nas za bydło dostarczające tylko kasy. A w rzeczywistości są takimi samymi ludźmi jak my i tak samo albo i gorzej
grzeszą z czego też powinni się spowiadać tylko przed spowiednikami diecezjalnymi.
Czy to czynią?

No to nie udawaj katolika, bo po co ci to? Wypisuj i smaruj, ale nie udawaj.
A ocenianie innych zacznij od samooceny.

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2012 - 17:03:39

Wielebnych praca to służba na rzecz wiernych i to nie my im służymy tylko oni nam,
a ty o tym nie zapominaj! To oni mają realizować posługę!!!
No i o swojej własnej sekcie to lepiej tu nie pisz.
Powtarzam ci, że katolik nie może wierzyć w wielebnego(bo byłoby to bluźnierstwo)tylko
w BOGA!!!!!!

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2012 - 19:52:01

Nie ty będziesz przypominał "wielebnym" ich "powinności". Mają skakać jak im zagrasz? Niech każdy wypełnia swoje obowiązki. A ty poczytaj Pismo Św, przypomnij sobie Credo, bo do katolika to ci daleko. Chyba że twój kościół na Wspólnej.

Tylko Bóg może decydować kto zasługuje na chwałę! I komu bliżej do wiary.
Nie ludzie. A już napewno nie bałwochwalcy w koloratkach, tym bardziej ty...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych