Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

ozywienie Forum

21 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~to tylko ja~

~to tylko ja~
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2019 - 17:58:43

Co sie stalo z tym Forum ? Malo sie tutaj dzieje. Tak wielu wspanialych i ciekawych ludzi sie tutaj wypowiadalo.Przerozne dyskusje i wymiany pogladow. Wyrazano swoje odczucia i opinie na wiele tematow . Gdzie sa Ci ludzie z tamtych lat ? To Forum mogloby przyniesc wiele korzysci spolecznych. 

Skladam najserdeczniejsze zyczenia Wielkanocne .Zdrowia ,optymizmu i Nadzieji oraz wszelkiej radosci w zyciu. Oby jak najmniej nienawisci i pogardy dla drugiego Czlowieka.Poswiecenie sie dla drugiego Czlowieka - to przeciez nie tak trudne ,ale moze znaczyc bardzo wiele.

#2 ~czytelnik~

~czytelnik~
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2019 - 18:17:03

Żyjemy w kraju, pozbawionym solidarności społecznej.

Pokazują to wybitnie ostatnie listy czytelników do Onetu, nawiązujące do strajku nauczycieli.

W moim odczuciu te listy to niesmaczny festiwal licytowania się, kto ma w naszym kraju gorzej. Nieważne, czy pisze pani prowadząca sklep z książkami, matka niepełnosprawnego dziecka, czy – jak w niedawnym liście – księgowy, który prowadzi działalność gospodarczą, przypuszczalnie zarabia godziwe pieniądze, i . W gruncie rzeczy wymowa listów wszystkich tych osób jest taka sama: jak ci bezczelnie nauczyciele śmią strajkować, skoro MI JEST NA PEWNO GORZEJ? Niech idą do pracy na 40 godzin, niech założą działalność gospodarczą, niech spróbują wychować niepełnosprawne dziecko, niech pracują 60 godzin w tygodniu jako księgowy…

Proszę darować mi porównanie, ale retoryka tych wszystkich listów to nic innego jak postawa przysłowiowego „psa ogrodnika”. „Mi jest źle, mi jest ciężko, więc nie pozwolę, żeby innym było lepiej.” Inaczej mówiąc, jest to po prostu zawiść wymierzona w tych, którzy odważyli się „wychylić”.

Dlaczego? Dlaczego nie pozwalamy, aby grupa zawodowa, której powierzamy wykształcenie naszych dzieci walczyła o to, żeby było im lepiej? Czy tak bardzo właścicielce sklepu czy księgowemu, w widoczny sposób sfrustrowanym własną pracą i zarobkami, będzie przeszkadzać uśmiech i zadowolenie nauczycieli?

Ta zawiść i nieustanne porównywanie się do innych w naszym społeczeństwie mnie przeraża.

Drodzy państwo, w naszym kraju zdecydowanej większości osób żyje się ciężko. Czy to oznacza, że nauczyciele mają nie protestować, bo przecież równie źle jest pielęgniarkom, a pielęgniarki godzić się na nędzne pensje, bo przecież niepełnosprawni mają gorzej?

Moim zdaniem: nie. Jako społeczeństwo musimy myśleć o dobrostanie i szacunku dla wszystkich zawodów. Spirala wzajemnej zawiści i trwania we frustracji w niczym nam nie pomoże. Dlaczego zamiast licytować się, kto ma trudniejszą i bardziej niewdzięczna pracę, nie wspierać tych, którzy starają się coś zmienić, żeby z tej pracy czerpać zadowolenie oraz większy materialny spokój? Może wygrana w strajku nauczycieli zainspiruje innych, pokaże, że warto otwarcie mówić rządzącym o tym, co nas boli, zamiast wylewać swoje żale na ludzi wokół? W końcu od czegoś trzeba zacząć.

Żyjemy w kraju pozbawionym solidarności społecznej. Kto jej nas pozbawił? W dużej mierze – politycy.

Tylko oni zyskują na takim stanie rzeczy, codziennymi podżeganiami dzieląc nasz naród i społeczeństwo. Rządzący przyznają sobie wielomilionowe nagrody i dotacje na Kościół. Tymczasem dla nauczycieli, niepełnosprawnych czy młodych lekarzy „podobno” nie ma pieniędzy.

Pociągajmy do odpowiedzialności tych, którzy swoimi decyzjami przyczynili się do upadku kluczowych dla naszego społeczeństwa zawodów.

I dla dobra nas wszystkich – okazujmy sobie solidarność społeczną. Przestańmy stawiać siebie w roli „ofiary” szeroko pojętego systemu – wspierajmy tych, którzy chcą coś zmienić.

#3 ~to tylko ja~

~to tylko ja~
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2019 - 18:38:38

poruszajaca wypowiedz i chwyta za serce.Bo jak tu nie przyznac racji ? Jest to obszerna wypowiedz i naprawde warta dyskusji

pozdrawiam serdecznie

#4 ~matka~

~matka~
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2019 - 20:36:22

czytelnik napisal :" Dlaczego? Dlaczego nie pozwalamy, aby grupa zawodowa, której powierzamy wykształcenie naszych dzieci walczyła o to, żeby było im lepiej? "

- pozwalamy ,takie sa prawa demokracji

#5 ~czytelnik~

~czytelnik~
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2019 - 20:43:24

czytelnik napisal :" Dlaczego? Dlaczego nie pozwalamy, aby grupa zawodowa, której powierzamy wykształcenie naszych dzieci walczyła o to, żeby było im lepiej? "

- pozwalamy ,takie sa prawa demokracji

Obecni władcy Polski myślą inaczej.

#6 ~zniesmaczona~

~zniesmaczona~
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2019 - 11:02:27

– Nie może być tak, że mniejszość rządzi większością – powiedział w niedzielę podczas mszy rezurekcyjnej w Bazylice w Gdańsku-Oliwie metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź. Jego zdaniem w Polsce szerzą się antychrześcijańskie hasła. Dostało się też nauczycielom, bo według duchownego ich strajk krzywdzi uczniów.

- i tutaj widze wielki egoizm i niesprawieliwosc u biskupa. Jak widac nie ma za grosz wspolczucia do nauczycieli.Stosuje propagande i manipulacje - jemu tylko wygodna.Sam oplywa w luksusy i czerpie ogromne korzysci. Zyje po krolewsku i czy taki czlowiek wie - co to znaczy bieda ? Czy on moze zrozumiec co to znaczy malo zarabiac ? Czy on pomaga biednym ?

Gadke wstawiac pod publike i manipulowac ludzmi - to potrafi.

Jak mozna tak krytykowac nauczycieli i podburzac wiernych ?

Gdzie tutaj Chrzescijanstwo i zrozumienie drugiego czlowieka ?

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2019 - 11:09:49

Jedna i ta osoba to pisze, bo śmierdzi platformą!!!!!!!!!!!!

#8 ~zniesmaczona~

~zniesmaczona~
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2019 - 11:13:16

Jedna i ta osoba to pisze, bo śmierdzi platformą!!!!!!!!!!!!

skad takie wnioski ?

#9 Phoenix_7

Phoenix_7

* *

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 1653 postów

Napisano 21 kwiecień 2019 - 15:30:04

Co sie stalo z tym Forum ?

Malo sie tutaj dzieje. Tak wielu wspanialych i ciekawych ludzi sie tutaj wypowiadalo.

Przerozne dyskusje i wymiany pogladow.

Wyrazano swoje odczucia i opinie na wiele tematow .

Gdzie sa Ci ludzie z tamtych lat ?

Melduję się ! :D

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2019 - 16:12:14

:lol: :lol: :lol:  pisał o  wspaniałych i ciekawych ludziach.

#11 ~to tylko ja~

~to tylko ja~
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2019 - 18:51:16

wspaniale :-)

#12 Phoenix_7

Phoenix_7

* *

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 1653 postów

Napisano 21 kwiecień 2019 - 20:49:47

:lol: :lol: :lol:  pisał o  wspaniałych i ciekawych ludziach.

No tak, to też jestem  !!! :lol: :lol: :lol:

wspaniale :-)

Niby nic, a cieszy bardzo !!! :D

Użytkownik Phoenix_7 edytował ten post 21 kwiecień 2019 - 20:54:17

#13 Phoenix_7

Phoenix_7

* *

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 1653 postów

Napisano 21 kwiecień 2019 - 22:25:04

temat załozony przez znango

Za głupi jesteś pacanie cobyś mógł pewien wymiar życia pojąć!!!

Weź leki i idź spać bo do kościoła zaśpisz ! :lol:

Użytkownik Phoenix_7 edytował ten post 21 kwiecień 2019 - 23:25:29

#14 ~czytelnik~

~czytelnik~
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2019 - 23:49:05

Za głupi jesteś pacanie cobyś mógł pewien wymiar życia pojąć!!!

Weź leki i idź spać bo do kościoła zaśpisz ! :lol:

Klik uczęszcza na msze św.?

Na pewno wielokrotnie słyszał w kościele te słowa:

"przekażcie sobie znak pokoju".  :o

#15 ~to tylko ja~

~to tylko ja~
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2019 - 11:39:38

teraz wiem.dlaczego to forum zamiera.Zawsze sie znajdzie przyglup,ktory bedzie " rozwalal piaskownice   " .To spowodowalo trudne dziecinstwo - zapewne 

#16 Phoenix_7

Phoenix_7

* *

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 1653 postów

Napisano 22 kwiecień 2019 - 12:27:14

teraz wiem.dlaczego to forum zamiera.Zawsze sie znajdzie przyglup,ktory bedzie " rozwalal piaskownice   " .To spowodowalo trudne dziecinstwo - zapewne 

1373694181_kknf1z_600.jpg

#17 Phoenix_7

Phoenix_7

* *

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 1653 postów

Napisano 22 kwiecień 2019 - 12:30:07

Klik uczęszcza na msze św.?
Na pewno wielokrotnie słyszał w kościele te słowa:
"przekażcie sobie znak pokoju". :o

;)

1320349016_by_rastashasta_600.jpg

Użytkownik Phoenix_7 edytował ten post 22 kwiecień 2019 - 12:41:48

#18 Phoenix_7

Phoenix_7

* *

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 1653 postów

Napisano 22 kwiecień 2019 - 12:46:20

Co sie stalo z tym Forum ?

Malo sie tutaj dzieje. Tak wielu wspanialych i ciekawych ludzi sie tutaj wypowiadalo.Przerozne dyskusje i wymiany pogladow.

Wyrazano swoje odczucia i opinie na wiele tematow .

Gdzie sa Ci ludzie z tamtych lat ?

To Forum mogloby przyniesc wiele korzysci spolecznych. 

Oby jak najmniej nienawiści i pogardy dla drugiego Człowieka

Oby ! :rolleyes:

Albowiem

1546699608_wlsqpp_600.jpg

Użytkownik Phoenix_7 edytował ten post 22 kwiecień 2019 - 12:49:56

#19 Phoenix_7

Phoenix_7

* *

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 1653 postów

Napisano 22 kwiecień 2019 - 13:01:39

temat załozony przez znango schizofrenika trolla

:excl:

Weź leki fanatycznie nawiedzony pseudo katolu, przydupasie jedynej słusznej  i zmień lekarza, bo ten cię oszukuje ! :(

1314053175_by_Dani7_600.jpg

Użytkownik Phoenix_7 edytował ten post 22 kwiecień 2019 - 13:12:39

#20 Phoenix_7

Phoenix_7

* *

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 1653 postów

Napisano 22 kwiecień 2019 - 17:56:14

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych