Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Oświadczenia majątkowe pracowników UM w Grudziądzu.

25 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~bezkarny~

~bezkarny~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2013 - 09:31:33

Poczytajcie na BIP-ie UM w Grudziądzu uważnie.Niezłe są tam dane. Np.dom o powierzchni 166 m2, wartości 130.00,- zł /w tym działka o pow.1.100 m2 /.Niezła okazja do kupienia ! Jest też oświadczenie osoby z kadry kierowniczej, gdzie brak podanego wynagrodzenia.Nie wspominając,że nagminnym jest podawanie kwot bez określenia czy to jest netto czy brutto ! Jakie państwo takie prawo i tacy urzędnicy.Do czego prowadzi bezkarność.

#2 TAZ

TAZ

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 598 postów

Napisano 27 kwiecień 2013 - 09:34:21

oświadczenia majątkowe to wielka ściema

#3 draw

draw

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 5275 postów

Napisano 27 kwiecień 2013 - 10:05:00

oświadczenia majątkowe to wielka ściema

Składane jest jednak pod odpowiedzialnością karną

#4 TAZ

TAZ

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 598 postów

Napisano 27 kwiecień 2013 - 10:28:22

Gdy wyjdzie jakaś afera, to tak. PL póki co nie jest jeszcze państwem policyjnym

tu nie chodzi o szukanie na kogoś haków, ale skoro jest prawo, które mówi, że należy pisać prawdę w oświadczeniach to tak powinno być. Jak na razie to kwestia uczciwości, a z tym bywa różnie.

#5 draw

draw

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 5275 postów

Napisano 27 kwiecień 2013 - 10:36:38

tu nie chodzi o szukanie na kogoś haków, ale skoro jest prawo, które mówi, że należy pisać prawdę w oświadczeniach to tak powinno być. Jak na razie to kwestia uczciwości, a z tym bywa różnie.

Problem braku egzekwowania ustanowionego prawa w Rzeczpospolitej jest powszechnie znany

#6 ~blondynka~

~blondynka~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2013 - 11:46:37

Poczytajcie na BIP-ie UM w Grudziądzu uważnie.Niezłe są tam dane. Np.dom o powierzchni 166 m2, wartości 130.00,- zł /w tym działka o pow.1.100 m2 /.Niezła okazja do kupienia ! Jest też oświadczenie osoby z kadry kierowniczej, gdzie brak podanego wynagrodzenia.Nie wspominając,że nagminnym jest podawanie kwot bez określenia czy to jest netto czy brutto ! Jakie państwo takie prawo i tacy urzędnicy.Do czego prowadzi bezkarność.

Za takie oszustwa powinny być kary. Podane oświadczenia powinien weryfikować Urząd Skarbowy i wyciągać konsekwencje finansowe.
Oświadczenia majątkowe są wymogiem. Jeżeli ktoś nie chce ich respektować, niech nie pcha się na stanowisko. Jest wielu uczciwych i kompetentnych przedsiębiorców, którzy nie starają się o urząd władzy (posła, radnego) - wyłącznie ze względu na konieczność złożenia oświadczeń majątkowych - są uczciwi.

#7 Wózkowa

Wózkowa

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 525 postów

Napisano 27 kwiecień 2013 - 11:50:23

Za takie oszustwa powinny być kary. Podane oświadczenia powinien weryfikować Urząd Skarbowy i wyciągać konsekwencje finansowe.
Oświadczenia majątkowe są wymogiem. Jeżeli ktoś nie chce ich respektować, niech nie pcha się na stanowisko. Jest wielu uczciwych i kompetentnych przedsiębiorców, którzy nie starają się o urząd władzy (posła, radnego) - wyłącznie ze względu na konieczność złożenia oświadczeń majątkowych - są uczciwi.

Podanie nieprawdziwych danych w oświadczeniach to sprawa z kk.

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2013 - 11:55:57

Ale ich weryfikacja - to raczej Urząd Skarbowy.
Poza tym Urząd Skarbowy jest skuteczniejszy niż KK.
I ma konkretniejszą wysokość kar finansowych :)

#9 GOSTEK_new

GOSTEK_new

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 1809 postów

Napisano 27 kwiecień 2013 - 20:58:46

no niekoniecznie, blondyneczko, raczej działa to odwrotnie, że boją się ujawnić swoje majątki ;)

#10 draw

draw

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 5275 postów

Napisano 27 kwiecień 2013 - 21:18:42

Ale ich weryfikacja - to raczej Urząd Skarbowy.
Poza tym Urząd Skarbowy jest skuteczniejszy niż KK.
I ma konkretniejszą wysokość kar finansowych :)

Nie wiem czy US z mocy prawa mają uprawnienia do weryfikowania oświadczeń majątkowych. To nie to samo co zeznania podatkowe

#11 ~blondynka~

~blondynka~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2013 - 21:39:28

no niekoniecznie, blondyneczko, raczej działa to odwrotnie, że boją się ujawnić swoje majątki ;)

Boją się ujawnić prawdziwe swoje majątki i dlatego nie kandydują na stanowiska, gdzie jest obowiązkowe złożenie oświadczenia majątkowego. Nie chcą fałszować, ani ujawnić swoich dochodów do publicznej wiadomości.
Ja do nich należę :)
Kandydowałabym na radną..., wiceprezydenta..., posła - wygrałabym i wszyscy poznaliby moje kosmiczne dochody i bezcenne nieruchomości. :P

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2013 - 21:44:17

Te oświadczenia to ciekawa lektura. Jeszcze można porównać systematyczny wzrost majątku na przełomie kilku lat

#13 GOSTEK_new

GOSTEK_new

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 1809 postów

Napisano 27 kwiecień 2013 - 21:44:40

Boją się ujawnić prawdziwe swoje majątki i dlatego nie kandydują na stanowiska, gdzie jest obowiązkowe złożenie oświadczenia majątkowego. Nie chcą fałszować, ani ujawnić swoich dochodów do publicznej wiadomości.
Kandydowałabym na radną..., wiceprezydenta..., posła - wygrałabym i wszyscy poznaliby moje kosmiczne dochody i bezcenne nieruchomości. :P

nie przyjmuj wpisów "ad personam"
ale niestety jednak większść "biznesmenów" nie lubi US, bo tam leżą ich PIT-y z których nie wynika możliwość zgromadzenia dużego majątku - ze strat się nie da ;)

#14 draw

draw

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 5275 postów

Napisano 27 kwiecień 2013 - 21:45:05

No gdy "włazi się" "na pomnik" to baczniej się przypatrują. To chyba normalne. Poza tym w tym kraju to już tak jest "gdy kanonik Wiśniewski zostanie biskupem w Krakowie, to szewca Kowalskiego w Poznaniu szlag trafia" - podobieństwo nazwisk i miast jest przypadkowe

#15 ~blondynka~

~blondynka~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2013 - 22:08:47

nie przyjmuj wpisów "ad personam"

No nie. Człowiek uczy się przez całe życie. Przez Ciebie muszę wyszukiwać w Internecie znaczenia słów. Już wiem:
,, ad personam (łac. argument skierowany do osoby) – pozamerytoryczny sposób argumentowania, w którym dyskutant porzuca właściwy spór i zaczyna opisywać faktyczne lub rzekome cechy swego przeciwnika. W ten sposób unika stwierdzenia, że jego racjonalne argumenty zostały wyczerpane, a jednocześnie sugeruje audytorium, że nasze poglądy są fałszywe. Dodatkowo, obrażanie oponenta ma na celu wyprowadzenie go z równowagi, tak by utrudnić mu adekwatne reagowanie na przedstawiane postulaty"

Czy ja dobrze rozumiem? Mam nadzieję, że nikogo nie obrażam i nie wyprowadzam z równowagi. Jeżeli tak to sorki :)

#16 GOSTEK_new

GOSTEK_new

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 1809 postów

Napisano 27 kwiecień 2013 - 22:12:00

No nie. Człowiek uczy się przez całe życie. Przez Ciebie muszę wyszukiwać w Internecie znaczenia słów. Już wiem:
,, ad personam (łac. argument skierowany do osoby) – pozamerytoryczny sposób argumentowania, w którym dyskutant porzuca właściwy spór i zaczyna opisywać faktyczne lub rzekome cechy swego przeciwnika. W ten sposób unika stwierdzenia, że jego racjonalne argumenty zostały wyczerpane, a jednocześnie sugeruje audytorium, że nasze poglądy są fałszywe. Dodatkowo, obrażanie oponenta ma na celu wyprowadzenie go z równowagi, tak by utrudnić mu adekwatne reagowanie na przedstawiane postulaty"

Czy ja dobrze rozumiem? Mam nadzieję, że nikogo nie obrażam i nie wyprowadzam z równowagi. Jeżeli tak to sorki :)

prawie koleżanko :)
wg mnie "ad personam (łc., dosł. ‘do osoby’) rzecz dana, powiedziana konkretnej osobie;argumentum ad personam"
wikipedia jest ok, choć nie zawsze :)

#17 Rambo

Rambo

Komandos

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 378 postów

Napisano 28 kwiecień 2013 - 09:11:32

Proszę nie myśleć, że się wymądrzam. Chcę po prostu powiedzieć jak to jest do końca z tym "argumentum ad personam" i "ad personam". Oczywiście przytoczone sformułowania pochodzą z języka łacińskiego. Samo "ad personam" zaiste oznacza "do osoby", "odnośnie osoby", jednak moim zdaniem nie należy stosować tego wyrażenia w tym kontekście. Wynika to z pewnej normy istniejącej w języku polskim, wg której aby określić pozamerytoryczne odwoływanie się do cech fizycznych lub osobowościowych przeciwnika w dyskusji, nie trzeba używać pełnej łacińskiej nazwy tego zjawiska, a więc "argumentum ad personam". Często słyszy się w mediach "wchodzi pan teraz w sferę ad personam" albo "stracił pan wątek dyskusji, skupiając się na tematach ad personam mojej osoby". Nie jestem zwolennikiem takiego upraszczania, jednak przytoczony uzus został przyjęty zarówno przez polityków, dziennikarzy, jak i sporą część językoznawców.

Zapraszam na mojego bloga o muzyce alternatywnej i nie tylko!

Vicious Eardrum Degradation

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2013 - 10:19:31

co te bzdety mają do oświadczeń majątkowych??? :) :)

#19 ~Goście~

~Goście~
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2013 - 13:28:06

Na spacerek idżcie pisarze- słońce świeci równierz dla Was.

#20 gość 33

gość 33

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 29 kwiecień 2013 - 11:41:00

pewnie chodzi o panią od drzewek ,w życiu bym takiego domu nie kupił ,wart swojej ceny , bunkier nie dom,

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych