Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Ostrowite

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
233 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Monika~

~Monika~
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2019 - 06:57:44

"Jablonowo" nie słyszałeś o tej sytuacji? Malo poinformowany widzę jesteś jakiego ksiedza na parafię przyjmujesz. U nas wszyscy już mieli go dość i chwała Bogu że go z tąd zabrał.. teraz Wy się męczcie. Pozdrawiam

#2 ~Dariusz~

~Dariusz~
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2019 - 16:24:06

Pragnę wyjaśnić.

Jako parafianin, ale przede wszystkim ojciec dwojga dzieci, które zostały poniżone przez Proboszcza i wyrzucone z kościoła w Ostrowitem. 
Dnia 20.06.2019r. w Boże Ciało po pierwszej mszy św. o godz. 8.00 moja córka (przygotowująca się do sakramentu bierzmowania) poszła z młodszym bratem do zakrystii po podpis do ks. proboszcza. Ksiądz oświadczył, że nie podpisze, bo moja córka nie czytała Ewangelii na mszy św. (poprzednio robiła to w każdą niedzielę a w  Niedzielę Wielkanocną nawet na dwóch mszach!). 
Córka powiedziała na to: " Nie będę czytała, bo ksiądz sprzedał krzyże na złom". Proboszcza ta wypowiedź bardzo zdenerwowała i podniesionym głosem stwierdził, że "jest niekulturalna" i rzucając w nią indeksem do bierzmowania, pokazując palcem drzwi krzyknął dwukrotnie: "Wynoś się". 
Zapłakana córka zadzwoniła po mnie. Po moim przyjeździe zobaczyłem trzęsącą się córkę i syna, którzy opowiedzieli o incydencie w zakrystii. 
Udałem się z dziećmi (za mną udał się szwagier, który wychodząc ze mszy św. ,zauważył płaczących siostrzeńców) do plebanii w celu wyjaśnienia tego ataku na dziecko. 
Drzwi otworzyła jakaś pani, która zaprosiła do wejścia, a więc nie był to "napad" (sugerowany przez proboszcza). Zapytałem ks. o przyczynę niepodpisania indeksu. W odpowiedzi usłyszałem: "Wy się zajmijcie swoimi długami...". Stwierdzam z całą odpowiedzialnością, że żadnych długów wobec księdza nie miałem i nie mam  -  Ja i moje dzieci! 
Przypomniałem, że to ksiądz postąpił nie jak duchowny, który winien mieć szacunek dla krzyża (symbol naszej wiary), bo te krzyże sprzedał na złom. Ks. Proboszcz mi odpowiedział "...te krzyże to był dla mnie złom!!!"
Krzyże o których mowa zostały w połowie maja wywiezione do skupu złomu w Ostrowitem. Dwa z nich udało się odkupić za 30,00 zł. (30 srebrników). Na moją prośbę ks. podpisał indeks. Poprosiłem również, aby przeprosił córkę za zachowanie i oskarżenia (co ksiądz uczynił).
Czy ojciec miał prawo i obowiązek stanąć w obronie poniżanego dziecka? Tak wyglądał opisywany przez księdza "napad".

#3 ~Janusz~

~Janusz~
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2019 - 21:58:48

Black Lady na co chcesz twardych dowodów konkretnie ? Na to że ksiądz wyrzucił symbole swojej Religi na złom ,co jest nie zgodne z etyka kosciola ,ba! Nawet moglbym go pozwac do sadu za obraze i pogwalcenie symboli religijnych- bo sa na to paragrafy czarna Pani. A moze chcesz zobaczyć odcisk buta ksiedza na pośladku parafianina z Jablonowa?. Nie rozumiem co niektórych..jeśli ten ksiądz nie miałby sobie nic do zarzucenia to by nie uslyszal tyle słów krytyki z ust innych. Dlaczego z każdej parafii w ktorej był slyszy się słowa krytyki na Jego temat? Przypadek?..nie sądzę.

#4 ~Black Lady~

~Black Lady~
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2019 - 22:16:37

Drodzy przeciwnicy księdza proboszcza przestańcie pluć jadem na tego człowieka.Nie dość mieliście dziś dowodów na poparcie jego osoby? Was jest garstka,a tych którzy cenią księdza Jarosława bardzo dużo i Wasze jadowite słowa nie robią na nas wrażenia-księdza bronić będziemy.

#5 ~Obserwator~

~Obserwator~
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2019 - 22:29:26

BLACK LADY kościół ma być niezawistny ma czynić dobro ksiądz ma służyć a nie pogardzać innymi.A co ? ten może być miły tylko dla wybranych A reszta to nie jego bajka? Zresztą dobrze wiadomo że wszystko to ustawka jak chce grać komedie czy dramaty to TVP

#6 ~Obserwator~

~Obserwator~
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2019 - 22:32:54

Drodzy przeciwnicy księdza proboszcza przestańcie pluć jadem na tego człowieka.Nie dość mieliście dziś dowodów na poparcie jego osoby? Was jest garstka,a tych którzy cenią księdza Jarosława bardzo dużo i Wasze jadowite słowa nie robią na nas wrażenia-księdza bronić będziemy.

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2019 - 22:39:47

Przypomnę tylko,że to nie ksiądz Jarosław zmusił do rezygnacji z posługi kościelnych i większą część ministrantów.Zanim na dobre zaistniał w parafii został osądzony i na starcie skreślony....Dziekuję.Nie mam nic więcej do dodania w tej jakże płytkiej dyskusji.

#8 ~Black Lady~

~Black Lady~
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2019 - 22:47:10

Ksiądz Jarosław od początku został osądzony.A to nie on wymusił odejście ze służby kościelnej na tylu osobach.A najpierw należałoby kogoś poznać a nie od razu rzucać mięsem w człowieka.
Nie mam nic więcej do dodania,bo szkoda czasu na czcze przepychanki słowne.

#9 ~Kasia~

~Kasia~
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2019 - 22:56:07

W szkole tej rodziny też już mają dosyć.

#10 ~Xxx~

~Xxx~
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2019 - 23:08:47

Ojojjj musimy zorganizować lincz taki skuteczny A ks.postawimy pomnik

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2019 - 09:59:12

W szkole tej rodziny też już mają dosyć.

Ale i naszej szkoły też bardzo wiele rodzin ma dość.

#12 ~Janina~

~Janina~
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2019 - 10:15:16

Ja bym chciała tylko uzyskać odpowiedź od tych którzy stoją murem za księdzem DLACZEGO NIE BRONILIŚCIE TAK ZACIEKLE KRZYŻY WYRZUCONYCH NA ZŁOM? A może tu nie chodzi o obronę ksiedza A o to że jest okazja pobluzgać na co niektóre osoby hmm? Bo czytając te wszystkie komentarze tu i u pewnej Pani na Facebooku odnoszę właśnie takie wrażenie. Pozdrawiam Janina

#13 ~Black Lady~

~Black Lady~
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2019 - 11:23:59

My stojący za proboszczem Jarosławem nie obrzucamy nikogo błotem.Bronimy tylko dobrego imienia człowieka.Próbuje się nam wmówić,że nie doszło do żadnej napaści,lecz niestety dla coniektórych-policyjny rejestr wezwań oraz świadkowie wydarzeń mają inną wersję.

#14 ~Parafianin~

~Parafianin~
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2019 - 11:43:31

My stojący za proboszczem Jarosławem nie obrzucamy nikogo błotem.Bronimy tylko dobrego imienia człowieka.Próbuje się nam wmówić,że nie doszło do żadnej napaści,lecz niestety dla coniektórych-policyjny rejestr wezwań oraz świadkowie wydarzeń mają inną wersję.

A skad mozesz wiedziec co policja spisała

#15 ~Kacper~

~Kacper~
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2019 - 11:49:30

Black Lady, dnia 24 Cze 2019 - 12:23 PM, napisał:
A skad mozesz wiedziec co policja spisała
Parafianina bo to może nie jest Black Lady A Black Men.. i wszystko jasne

#16 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2019 - 12:32:09

Dariusz Dzieci najpierw naucz szacunku i kultury do innych osób, bo chyba Wy jako rodzice tego nie zrobiliscie

#17 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2019 - 12:32:22

Dariusz Dzieci najpierw naucz szacunku i kultury do innych osób, bo chyba Wy jako rodzice tego nie zrobiliscie

#18 ~Black Lady~

~Black Lady~
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2019 - 12:45:40

Do Kacper...zdziwiłbyś się ile wiem...nie tylko w tej sprawie ale i w wielu innych.

#19 ~Parafianin~

~Parafianin~
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2019 - 13:09:25

Akurat te dzieci są dobrze wychowane powinniście się wstydzić pisząc to

#20 ~Clou~

~Clou~
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2019 - 14:05:02

Ha ha ha...W du*** mam księży bo żaden zdrowy człowiek nie wytrzyma w tej sukience bez grzechu!-w du*** mam ich gdyż powołując się na Boga grzesza jak....cholera..W du*** mam ich i już.. dla mnie to takie...zera..Bog jest i w grobie się przewraca jacy ludzie go reprezentują!..powołując się na Pana Boga krzywdzili..krzywda dzieci..kłamią żyją ponad stan plawia się w bogactwie..zostają świętymi tylko dlatego ,ze jezdzili non stop po swiecie..księża?...Nie wierzę im za diabła.. wierzę w Pana Boga A księży....mam w du***!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych