Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Ostrowite

132 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2017 - 21:10:12

Przed zebraniem jak jasno na wsi

#2 ~mieszkaniec~

~mieszkaniec~
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2017 - 07:01:39

i pewnie znowu nic nie ustalono? znowu pieniądze dostanie sołtys z rodziną która mu się powiększa :) Kupi sobie do domu identyczne firanki jak w remizie , przecież nikt nie zauważy :) albo zrobią kolejną extra siłownie w krzakach.

Pozdrawiam

#3 ~stanisław~

~stanisław~
  • Goście

Napisano 29 maj 2019 - 19:05:30

wioska się na nic dla Ciebie nie złoży coraz mniej ludzi tam zachodzi,nikt nie chce przykładać reki..i złotówek do tego

#4 ~..~

~..~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2019 - 11:32:18

Co się dzisiaj działo w Ostrowitem , że policja była ?

#5 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2019 - 13:12:50

Mafia rodzinna szaleje

#6 ~;)~

~;)~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2019 - 21:15:58

Szok

#7 ~Parafianin~

~Parafianin~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2019 - 21:26:05

Znam Lubinskich całe życie, wiem że bez celu afery nie zrobili. Zawsze pomagali i szanowali kościół jak i kapłanów. To co wyrabia ten pan (bo księdzem go nazwać nie moge) w głowie się nie mieści. Ludzi ma za zero , rzeczy święte wyrzuca na śmieci. Kościół stracił swój blask , odechciało się iść i modlić się w tym miejscu.

#8 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2019 - 07:31:33

To dla księdza idziesz do Kościoła czy dla Boga.? A Ci państwo to z wszystkimi kręcą afery!!!

#9 ~olewaczpisuarów~

~olewaczpisuarów~
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2019 - 17:57:16

o kurde ale jaja a co..wyrzucił ze blask tak zanikł?

#10 ~Xxx~

~Xxx~
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2019 - 19:19:18

"PARAFIAN ' JAK CHCESZ BLASK TO PRONTO SOBIE KUP Do kościoła idzie sie modlić A Ty widzę dobrze poinformowany jestes Kto kogo ma za zero to wlasnie zostalo pokazane Brak kultury

#11 ~Monika~

~Monika~
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2019 - 14:04:39

Prostak nie ksiądz. U nas na parafii (w Jablonowie) pokazał na co go stać. Kopa zasadził własnemu parafianinowi i co on sobą reprezentuje? Że go biskup na zbity pysk nie wyrzucił to ja się dziwię...

#12 ~Jabłonowo~

~Jabłonowo~
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2019 - 15:26:15

Chyba Ciebie ale w głowę!!!!

#13 ~Monika~

~Monika~
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2019 - 06:57:44

"Jablonowo" nie słyszałeś o tej sytuacji? Malo poinformowany widzę jesteś jakiego ksiedza na parafię przyjmujesz. U nas wszyscy już mieli go dość i chwała Bogu że go z tąd zabrał.. teraz Wy się męczcie. Pozdrawiam

#14 ~Mieszkaniec~

~Mieszkaniec~
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2019 - 09:27:19

Okropieństwo!czego to biedne Ostrowite się doczekało

#15 ~Dariusz~

~Dariusz~
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2019 - 16:24:06

Pragnę wyjaśnić.

Jako parafianin, ale przede wszystkim ojciec dwojga dzieci, które zostały poniżone przez Proboszcza i wyrzucone z kościoła w Ostrowitem. 
Dnia 20.06.2019r. w Boże Ciało po pierwszej mszy św. o godz. 8.00 moja córka (przygotowująca się do sakramentu bierzmowania) poszła z młodszym bratem do zakrystii po podpis do ks. proboszcza. Ksiądz oświadczył, że nie podpisze, bo moja córka nie czytała Ewangelii na mszy św. (poprzednio robiła to w każdą niedzielę a w  Niedzielę Wielkanocną nawet na dwóch mszach!). 
Córka powiedziała na to: " Nie będę czytała, bo ksiądz sprzedał krzyże na złom". Proboszcza ta wypowiedź bardzo zdenerwowała i podniesionym głosem stwierdził, że "jest niekulturalna" i rzucając w nią indeksem do bierzmowania, pokazując palcem drzwi krzyknął dwukrotnie: "Wynoś się". 
Zapłakana córka zadzwoniła po mnie. Po moim przyjeździe zobaczyłem trzęsącą się córkę i syna, którzy opowiedzieli o incydencie w zakrystii. 
Udałem się z dziećmi (za mną udał się szwagier, który wychodząc ze mszy św. ,zauważył płaczących siostrzeńców) do plebanii w celu wyjaśnienia tego ataku na dziecko. 
Drzwi otworzyła jakaś pani, która zaprosiła do wejścia, a więc nie był to "napad" (sugerowany przez proboszcza). Zapytałem ks. o przyczynę niepodpisania indeksu. W odpowiedzi usłyszałem: "Wy się zajmijcie swoimi długami...". Stwierdzam z całą odpowiedzialnością, że żadnych długów wobec księdza nie miałem i nie mam  -  Ja i moje dzieci! 
Przypomniałem, że to ksiądz postąpił nie jak duchowny, który winien mieć szacunek dla krzyża (symbol naszej wiary), bo te krzyże sprzedał na złom. Ks. Proboszcz mi odpowiedział "...te krzyże to był dla mnie złom!!!"
Krzyże o których mowa zostały w połowie maja wywiezione do skupu złomu w Ostrowitem. Dwa z nich udało się odkupić za 30,00 zł. (30 srebrników). Na moją prośbę ks. podpisał indeks. Poprosiłem również, aby przeprosił córkę za zachowanie i oskarżenia (co ksiądz uczynił).
Czy ojciec miał prawo i obowiązek stanąć w obronie poniżanego dziecka? Tak wyglądał opisywany przez księdza "napad".

#16 ~Mieszkanka~

~Mieszkanka~
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2019 - 17:12:11

Nie kłam człowieku!!!! Miej odwagę przyznać się do błędu!!! Nie zasłaniają się dziećmi. Żal mi Waszej rodziny bo uważacie że wszyscy się na was uwzieli. Ale mogę stwierdzić że jesteście zakompleksieni, wszystkich próbuje ie zastraszającym, ale mądrzy się Was nie boją!!!! Mam nadzieję że Proboszcz sprawę skieruje do sądu!!!

#17 ~piko~

~piko~
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2019 - 17:22:19

Pani Mario ładny tekst pani ułożyła!!!@ Da Pani sobie spokój z "tą" rodziną bo za chwilę i Pani będzie wstyd wyjść na wieś!@!!!!!!

#18 ~Wierna owieczka~

~Wierna owieczka~
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2019 - 20:15:41

Wreszcie Bóg nam zesłał Proboszcza a zarazem mądrego gospodarza który samodzielnie i profesjonalnie zarządza dobrami materialnymi i powierzoną mu owczarnią.Proboszcz ochoczo zabrał się do pracy mimo,że już na wstępie niewielka część stada przybrała wilcze skóry,,przefarbowała się,,Tylko dlatego,że dawna ,,faworyta,,nie spełniła  założeń i kryteriów organizacyjnych oraz intelektualnych obecnego pasterza....

#19 ~Postronny mieszkaniec~

~Postronny mieszkaniec~
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2019 - 21:01:15

A ta owieczka to wierna jest Bogu czy księdzu bo raczej wydaje mi się ze czci bardziej księdza niż Boga jak to jest

#20 ~Black Lady~

~Black Lady~
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2019 - 21:41:27

Jestem oburzona tym,że w taki sposób próbujecie oczerniać księdza proboszcza.Wasze słowa nie są
wiarygodne,a jeśli się mylę przedstawcie twarde dowody na potwierdzenie waszych słów.Nie można obrzucać błotem drugiej osoby czy to duchowny czy nie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych