Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

21 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~beta~

~beta~
  • Goście

Napisano 16 maj 2013 - 13:45:42

Deklarację już złożyłam.Nie chcę segregować śmieci więc za domek jednorodzinny zapłacę 50zł. mimo,że mieszkam sama z mężem ale muszę jeszcze zapłacić za śmieci dodatkowo bo w domu mieści się firma więc za śmieci bez segregacji mimo,że firma ich nie produkuje muszę zapłacić prawie 65zł.Razem to daje miesięcznie prawie 115zł.Dziwne,że w domku obok mieszkają rodzice z dwoma synami i ich rodzinami i wnukami a zapłacą tylko 36 lub 50zł.

#2 ~MZUP come back!~

~MZUP come back!~
  • Goście

Napisano 16 maj 2013 - 14:03:49

A MZK to co to za firma?? Przywrócić ********* do takich spraw!

#3 ~Maria~

~Maria~
  • Goście

Napisano 16 maj 2013 - 14:19:44

Jestem w pełni uznania dla propozycji opozycji. Mieszkam sama w lokalu spółdzielczym i nijak się ma ilość śmieci produkowana przez osoby samotne do gospodarstw wieloosobowych a szczególnie w domach jednorodzinnych. Zresztą sama metoda,przyjęta w Grudziądzu nijak się ma do sprawiedliwości,która potrafiły się kierować znacznie większe miast w w Polsce. Jeżeli Łódź,Kraków czy np. Bydgoszcz umiały liczyć stawkę od ilości osób - co jest oczywiste i jedynie sprawiedliwe,to dziwne,że w Grudziądzu była to metoda zbyt trudna. Poszli po najmniejszej linii oporu.

#4 Michu_Gru

Michu_Gru

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 890 postów

Napisano 16 maj 2013 - 15:05:08

Deklarację już złożyłam.Nie chcę segregować śmieci więc za domek jednorodzinny zapłacę 50zł. mimo,że mieszkam sama z mężem ale muszę jeszcze zapłacić za śmieci dodatkowo bo w domu mieści się firma więc za śmieci bez segregacji mimo,że firma ich nie produkuje muszę zapłacić prawie 65zł.Razem to daje miesięcznie prawie 115zł.Dziwne,że w domku obok mieszkają rodzice z dwoma synami i ich rodzinami i wnukami a zapłacą tylko 36 lub 50zł.

Działalności gospodarczych w miejscu zamieszkania, które nie produkują śmieci nie wpisuje się do deklaracji i nie płaci się za nie dodatkowo, wystarczy jeszcze trochę chęci do segregacji i można płacić 36 zł, zamiast pisać nieprawdę.

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 maj 2013 - 15:13:57

Siedzcie cicho,niedługowam cipy na czoło założą.

#6 ~populista~

~populista~
  • Goście

Napisano 16 maj 2013 - 15:51:58

Populizm w całej okazałości. Jak można proponować stawkę 22 zł na podstawie danych z Urzędu skoro:
1. Urząd tych danych nie ma bo nie ma jeszcze wyników przetargu i nikt nie wie jakie będą koszty
2. jeśli przyjąć, że są jakieś dane orientacyjne to jednym wyszło na ich podstawie 22 a innym 36

Ja wnioskuję, żeby stawka była 16 zł ale gdyby ktoś chciał zaproponować mniej to ja też obniżę swoją propozycję ....
śmiechu warte

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 maj 2013 - 15:57:10

Stawki znane są od wielu miesięcy, a o wynikach przetargów wygrywanych za 30-50 % ceny założonej przez miasto też wiadomo od wielu tygodni. A opozycja obudziła się teraz...
Miasto i tak zrobi co będzie chciało. Mimo, że na śmieciach zarabiać nie może, znajdą sposób by z niskich cen przetargowych wycisnąć ile się da, a to kupi się kolejną terenówkę do poszukiwania dzikich wysypisk, a może zatrudnią urzędnika tropiącego, albo kupią 10 pancernych laptopów i telefon satelitarny, proponuję jeszcze motorówkę - bo co ze śmieciami w jeziorach?

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 maj 2013 - 15:59:50

Populizm w całej okazałości. Jak można proponować stawkę 22 zł na podstawie danych z Urzędu skoro:
1. Urząd tych danych nie ma bo nie ma jeszcze wyników przetargu i nikt nie wie jakie będą koszty
2. jeśli przyjąć, że są jakieś dane orientacyjne to jednym wyszło na ich podstawie 22 a innym 36

Ja wnioskuję, żeby stawka była 16 zł ale gdyby ktoś chciał zaproponować mniej to ja też obniżę swoją propozycję ....
śmiechu warte

Stawki są różne, w trochę bogatszych a więc teoretycznie więcej śmiecących gminach dookoła Warszawy są stawki poniżej 8 zł za osobę. Da się?

#9 ~elefant~

~elefant~
  • Goście

Napisano 16 maj 2013 - 16:05:41

Ja tu czegos w ogole nie rozumiem. Dlaczego mam placic dodatkowa kase za to ze sama posegreguje smieci,po czym i tak wrzuce wszystko do jednego kontenera bo w mojej okolicy jest jeden ogolny, na szklo i na plastik(nie ma pojemnikow na papier,bioodpady itd.)
Co z tego ze bede zbierac wszytkie gazetki skoro nie mam gdzie ich wyrzucic? Odkladac obok kontenera ogolnego?!
I wlasciwie co bylo zlego w starym systemie? Mam wrazenie ze to wszystko jest wymyslone zeby ktos kase dostal za nic praktycznie...

#10 TAZ

TAZ

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 1166 postów

Napisano 16 maj 2013 - 17:40:02

Ja tu czegos w ogole nie rozumiem. Dlaczego mam placic dodatkowa kase za to ze sama posegreguje smieci,po czym i tak wrzuce wszystko do jednego kontenera bo w mojej okolicy jest jeden ogolny, na szklo i na plastik(nie ma pojemnikow na papier,bioodpady itd.)
Co z tego ze bede zbierac wszytkie gazetki skoro nie mam gdzie ich wyrzucic? Odkladac obok kontenera ogolnego?!
I wlasciwie co bylo zlego w starym systemie? Mam wrazenie ze to wszystko jest wymyslone zeby ktos kase dostal za nic praktycznie...

kontenery na wszystko się znajdą, znowu będzie okazja aby ktoś się dorobił na ich dostawie.
Najgorsze jest to, że zabiorą one miejsca parkingowe na osiedlach, których już dzisiaj jest zbyt mało.

#11 ~buka1~

~buka1~
  • Goście

Napisano 16 maj 2013 - 20:21:32

Teraz płacę PUMOWI 48 z groszami potem będę płacić 36 więc jestem zadowolona

#12 ~biochemik~

~biochemik~
  • Goście

Napisano 16 maj 2013 - 21:45:13

Bo się mieszka w domku?!

#13 ~q~

~q~
  • Goście

Napisano 17 maj 2013 - 07:31:02

Zgadzam się, ja mam tak samo

#14 ~beta~

~beta~
  • Goście

Napisano 17 maj 2013 - 08:40:15

Działalności gospodarczych w miejscu zamieszkania, które nie produkują śmieci nie wpisuje się do deklaracji i nie płaci się za nie dodatkowo, wystarczy jeszcze trochę chęci do segregacji i można płacić 36 zł, zamiast pisać nieprawdę.

Nie wiem jaką nieprawdę.Teraz segreguję śmieci i mam z tym kłopot bo na podwórku stoi 5 pojemników sporej wielkości.Nie pijemy napoi w plastikowych pojemnikach więc nie mam plastików.A jeżeli chodzi o zgłoszenie firmy do deklaracji to dlaczego namawiasz mnie do kłamstwa.Muszę ją zgłosić bo jest na deklaracji dla niej miejsce a poza tym Urząd Miasta ma dane o firmie więc jej nie zgłaszając popełniłabym przestępstwo.

#15 Michu_Gru

Michu_Gru

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 890 postów

Napisano 17 maj 2013 - 09:39:02

Nie wiem jaką nieprawdę.Teraz segreguję śmieci i mam z tym kłopot bo na podwórku stoi 5 pojemników sporej wielkości.Nie pijemy napoi w plastikowych pojemnikach więc nie mam plastików.A jeżeli chodzi o zgłoszenie firmy do deklaracji to dlaczego namawiasz mnie do kłamstwa.Muszę ją zgłosić bo jest na deklaracji dla niej miejsce a poza tym Urząd Miasta ma dane o firmie więc jej nie zgłaszając popełniłabym przestępstwo.

Po rozmowie z pracownikiem UM na cyklu spotkań w sprawie śmieci: "działalności gospodarczych nie produkujących śmieci nie wpisuje się do deklaracji" Nie namawiam do kłamstwa, ale rozumiem, że wziełaś to pod uwagę, przecież żyjemy w Polsce. Co do innych śmieci, jeśli mieszkamy w domku jednorodzinnym posiadanie kompostownika nie jest niczym niezwykłym, "więc będzie można z tego pojemnika zrezygnować", co do innych to już będzie więcej wiadomo kiedy zostanie ustalona firma zbierająca odpady. Dodam jeszcze, że trzeba było pójść na jedno z takich spotkań i dowiedzieć się u źródła, a nie narzekać na forum. Postawa godna tematu "społeczeństwo obywatelskie".

Użytkownik Michu_Gru edytował ten post 17 maj 2013 - 09:39:29

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 maj 2013 - 10:24:57

hehe wiadomo że MZK wygra przetarg za maliny i będzie miało zysk na poziomie 100%. założymy się?

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 maj 2013 - 13:48:22

hehe wiadomo że MZK wygra przetarg za maliny i będzie miało zysk na poziomie 100%. założymy się?

Wodociągi nie MZK :)

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 maj 2013 - 14:00:09

MZK a nie wodociągi. Sikora to powiedziałw TV SM.

#19 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 17 maj 2013 - 16:35:14

Zgadzam się, ja mam tak samo

I co z tego, że mniej, jak ci kibel ze zgnilizną będą wywozić raz na dwa tygodnie! :wacko:

#20 ~beta~

~beta~
  • Goście

Napisano 17 maj 2013 - 19:17:47

Po rozmowie z pracownikiem UM na cyklu spotkań w sprawie śmieci: "działalności gospodarczych nie produkujących śmieci nie wpisuje się do deklaracji" Nie namawiam do kłamstwa, ale rozumiem, że wziełaś to pod uwagę, przecież żyjemy w Polsce. Co do innych śmieci, jeśli mieszkamy w domku jednorodzinnym posiadanie kompostownika nie jest niczym niezwykłym, "więc będzie można z tego pojemnika zrezygnować", co do innych to już będzie więcej wiadomo kiedy zostanie ustalona firma zbierająca odpady. Dodam jeszcze, że trzeba było pójść na jedno z takich spotkań i dowiedzieć się u źródła, a nie narzekać na forum. Postawa godna tematu "społeczeństwo obywatelskie".

A jak mam udowodnić,że któryś z 6 pracowników nie wyrzuci do śmieci opakowania po śniadaniu?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Śmieci

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych