Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Opłaty bez wezwania !

opłaty śmieci

30 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~ANKA~

~ANKA~
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2013 - 11:30:58

Witam wszystkich.

Jestem wściekła ! dzisiaj otrzymałam wezwanie z odsetkami do zapłaty. Sprawa dotyczy wywozu smieci.

Okazuje się, że burmistrz naszego pięknego miasta naliczył mi karę za niezapłacenie za wywóz odpadów.

Jak się okazało nie tylko ja nie otrzymałam faktury czy rachunku na podstawie ktróego mam zapłacić. Dowiedziałam się  w ratuszu , że była informacja w formie ulotek !!! o tym, że trzeba płacic bez jakiego kolwiek powiadomienia. To skandal !. 

Sama opłata jest ok ale kary nie mam zamiaru uiszczać. !!! 

Ktoś dostała jeszcze takie wezwanie ?

ANKA

#2 ~AAA~

~AAA~
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2013 - 12:29:33

no i dobrze!!!!! telewizji nie ogladasz od pol roku trabia.strona urzedu pisze jak BBYYKKK

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2013 - 15:20:19

ja tez jak setki innych jestem wlascicielem i nie wazne czego....mieszkania czy domu,placic trzeba i wreszcie skonczylo sie kuku do cudzego smietnika....skandal powiadasz...hmhm

#4 ~ANKA~

~ANKA~
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2013 - 16:56:20

Też dostałem. Jednak wiadomo było, ze trzeba płacić samemu do 25 kazdego miesiąca. Po prostu zapomniałem. Nie wiedziałaś czy zapomniałaś to twój problem. Płacisz i tyle.

Ja o obowiązku płacenia bez rachunku czy faktury dowiedziałam się dzisiaj.

Jest to bardzo niestosowne postępowanie ze strony miasta. Dowiem się jeszcze czy napewno taka forma informowania petenta i ściągania odsetek jest zgodna z prawem - już słyszałam, że nie :)

Chcą kasę - niech o tym raczą poinformować w należyty spoób czyli pismem poleconym a nie ulotką czy notaktą na stonie miasta. 

ANKA

#5 ~ANIA~

~ANIA~
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2013 - 17:00:51

ja tez jak setki innych jestem wlascicielem i nie wazne czego....mieszkania czy domu,placic trzeba i wreszcie skonczylo sie kuku do cudzego smietnika....skandal powiadasz...hmhm

Oczywiście, że skandal !

Co do "kuku do cudzego śmietnika" to jak to się ma do naliczanych odsetek? NIe kwestionuję opłaty samej w sobie tylko formę informowania o niej (o właściwie braku takiej informacji). -  kolego, czytaj ze zrozumieniem. 

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2013 - 17:16:25

Ja o obowiązku płacenia bez rachunku czy faktury dowiedziałam się dzisiaj.

Jest to bardzo niestosowne postępowanie ze strony miasta. Dowiem się jeszcze czy napewno taka forma informowania petenta i ściągania odsetek jest zgodna z prawem - już słyszałam, że nie :)

Chcą kasę - niech o tym raczą poinformować w należyty spoób czyli pismem poleconym a nie ulotką czy notaktą na stonie miasta. 

ANKA

W marcu kazdy musiał wypełnić deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Do druku deklaracji Urząd dołączał Instrukcję wypełnienia. W instrukcji "stoi jak byk" o sposobie i terminie płatności. Nawet w ramce i tłustym drukiem. Informacja więc wystarczająca. Były również i inne formy powiadomienia. Ja przyznałem, że o tym zapomniałem.  Ty mówisz, że do ciebie nie dotarło i robisz nieuzasadniony raban. Dlaczego?! Hmmm... Może klimakterium, może menstruacja... A może....  Nie denerwuj się. Mężczyźni lubią blondynki :)

#7 ~GOSC~

~GOSC~
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2013 - 17:17:53

TO SKANDAL ŻE JEST SKANDAL!!!!! :o

#8 ~ANKA~

~ANKA~
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2013 - 17:41:30

.... Ty mówisz, że do ciebie nie dotarło i robisz nieuzasadniony raban. Dlaczego?! Hmmm... Może klimakterium, może menstruacja... A może....  Nie denerwuj się. Mężczyźni lubią blondynki  :)

To nie raban tylko wypowiedź i pytanie na forum.

Raban zrobię jak potwierdzi się to, że mam rację i forma jaką zastosował UM z sprawie informowania jest niewystarczająca.

Co do reszty twojej wypowiedzi pozostawię ją bez komentarza ...

ANKA

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2013 - 17:48:40

A jednak! Wiedziałem!!!!!  :lol:  :lol:  :lol:

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2013 - 12:45:12

Witam wszystkich.

Jestem wściekła ! dzisiaj otrzymałam wezwanie z odsetkami do zapłaty. Sprawa dotyczy wywozu smieci.

Okazuje się, że burmistrz naszego pięknego miasta naliczył mi karę za niezapłacenie za wywóz odpadów.

Jak się okazało nie tylko ja nie otrzymałam faktury czy rachunku na podstawie ktróego mam zapłacić. Dowiedziałam się  w ratuszu , że była informacja w formie ulotek !!! o tym, że trzeba płacic bez jakiego kolwiek powiadomienia. To skandal !. 

Sama opłata jest ok ale kary nie mam zamiaru uiszczać. !!! 

Ktoś dostała jeszcze takie wezwanie ?

ANKA

Zgadzam się z tobą Anka. To jest skandal. Można to było inaczej załatwić. W przypadkach, gdzie mieszkaniec jeszcze nie uiścił opłaty, można było wysłać pismo przypominające. Wiadomo, że każdy ma wiele innych spraw, a to jest nowa forma opłaty, bez faktury, rachunku. Ponadto urząd przysłał upomnienie wliczając od razu dodatkową opłatę za koszty upomnienia. Mało tego-jak wynika z upomnienia, mam zapłacić odsetki, licząc od 26.07.13. Wynika z tego, że za wywóz nieczystości stałych mamy płacić po części z góry. jakim prawem p. Burmistrzu. Jak można tak traktować swoich mieszkańców. Wiem, że np. w Bydgoszczy termin płatności upływa 15-go sierpnia.

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2013 - 12:48:32

no i dobrze!!!!! telewizji nie ogladasz od pol roku trabia.strona urzedu pisze jak BBYYKKK

Nie wszyscy muszą oglądać telewizję i siedzieć w internecie. Za to upomnienie tak łatwo jakoś jest dostarczyć mieszkańcowi. A ty pewnie siedzisz w urzędzie i udzielasz się na rzecz burmistrza. Wszyscy do pospołu jesteście siebie warci.

#12 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2013 - 16:15:32

Posrańcem to ty jesteś prostaku ,brak Ci kultury i obycia,mądralo.

#13 ~ANKA~

~ANKA~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2013 - 20:52:04

Nie wszyscy muszą oglądać telewizję i siedzieć w internecie. Za to upomnienie tak łatwo jakoś jest dostarczyć mieszkańcowi. A ty pewnie siedzisz w urzędzie i udzielasz się na rzecz burmistrza. Wszyscy do pospołu jesteście siebie warci.

Cieszę się, że ktoś ma takie stanowisko jak ja.

Posty negujące zdziwienie mieszkaćów co do nieuzasadnonych odsetek mogą pisać wyłącznie pracownicy urzędu. To dodadkowy wstyd dla UM. 

Wystarczyło wysłać PRZYPOMNIENIE a nie UPOMNIENIE z odsetkami !!!

Brak ludzkiego podejścia ze strony Pana Burmistrza to wstyd dla UM. To MY - mieszkańcy dajemy Wam pensje.

JA NIE ODPUSZCZĘ!! Jak będzie trzeba to zgłoszę sprawę wyżej.  

ANKA

#14 ~Poszkodowana przez Urząd~

~Poszkodowana przez Urząd~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2013 - 21:21:38

Racja!!! Tak dalej być nie może. Nie odpuszczaj i zgłoś do samego Papieża Franciszka i do Obamy prezydenta, a jak nie pomoże to do Strasburga. My dajemy pensje i my żądamy!!!!. Dosyć tego. Nie będzie urzędnik pluł nam w twarz i zobaczy, że jak w  Strasburgu każą, to wypłaci nam ogromne odszkodowanie. I łaski nie zrobi, bo to z naszych w koncu pieniędzy. Niech nie próbuje też tłumaczyć, że PRZYPOMNIENIE samo by nie przyszło i trzeba ponieść koszty. My za to płacimy i urzędnikom nic do tego, bo to nasze pieniądze. Nie będą nas gnębić UPOMNIENIAMI. Żądamy PRZYPOMNIEŃ!!!! Niech sprawdzają, czy przeczytaliśmy ich powiadomienia. rozumiemy je  i czy pamiętamy!

NIE ODPUSZCZAJ!!!! ZGŁASZAJ WYŻEJ A NAWET NAJWYŻEJ!!!! TYLKO TY MOŻESZ NAS URATOWAĆ!!!!

#15 ~ANKA~

~ANKA~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2013 - 22:02:44

Racja!!! Tak dalej być nie może. Nie odpuszczaj i zgłoś do samego Papieża Franciszka i do Obamy prezydenta, a jak nie pomoże to do Strasburga. My dajemy pensje i my żądamy!!!!. Dosyć tego. Nie będzie urzędnik pluł nam w twarz i zobaczy, że jak w  Strasburgu każą, to wypłaci nam ogromne odszkodowanie. I łaski nie zrobi, bo to z naszych w koncu pieniędzy. Niech nie próbuje też tłumaczyć, że PRZYPOMNIENIE samo by nie przyszło i trzeba ponieść koszty. My za to płacimy i urzędnikom nic do tego, bo to nasze pieniądze. Nie będą nas gnębić UPOMNIENIAMI. Żądamy PRZYPOMNIEŃ!!!! Niech sprawdzają, czy przeczytaliśmy ich powiadomienia. rozumiemy je  i czy pamiętamy!

NIE ODPUSZCZAJ!!!! ZGŁASZAJ WYŻEJ A NAWET NAJWYŻEJ!!!! TYLKO TY MOŻESZ NAS URATOWAĆ!!!!

he he he boisz sie ?

W jakim wydziale pracujesz ?

#16 ~Popieram~

~Popieram~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2013 - 22:09:07

Anka nie daj się! TAK TRZYMAJ I NIE ODPUSZCZAJ!!!

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2013 - 07:32:01

wystarczyło przeczytac instrukcje dołączoną do deklaracji. i koniec.

po części płacisz z góry, bo termin opłacania do 25 każdego miesiąca? a czynsz, abonament rtv i parę innych zobowiązań płacisz "z dołu" czy  tez "częściowo z góry"? a podpisując jakąkolwiek umowę czytasz ją uważnie? więc nie rób afery tylko zapłać i na przyszłość zapisz sobie w komórce przypomnienie. więcej nie zdarzy ci się zapomniec.

i nie nakręcaj sie na forum, bo ci zmarszczek przybędzie :P

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2013 - 09:33:55

Toć wystarczyło tylko przeczytać dostarczoną wam ulotkę,a nie wyjeba..... od razu do kosza.Bierzcie odpowiedzialność za siebie,a nie liczycie że ktoś za was wszystko zrobi.Czasy socjalizmu minęły posrańcy.

Cieszę się, że ktoś ma takie stanowisko jak ja.

Posty negujące zdziwienie mieszkaćów co do nieuzasadnonych odsetek mogą pisać wyłącznie pracownicy urzędu. To dodadkowy wstyd dla UM. 

Wystarczyło wysłać PRZYPOMNIENIE a nie UPOMNIENIE z odsetkami !!!

Brak ludzkiego podejścia ze strony Pana Burmistrza to wstyd dla UM. To MY - mieszkańcy dajemy Wam pensje.

JA NIE ODPUSZCZĘ!! Jak będzie trzeba to zgłoszę sprawę wyżej.  

ANKA

moze zakończyła sie era proszenia 10x o zapłate podpisaliscie umowy to czytajci co popisujecie a nie bazujecie na tym co na forum ktos napisze miejcie troche szersze horyzonty niz tylko plotki i forum

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2013 - 10:02:24

Anka, no teraz to już musisz zgłosić jedynie najwyżej! Nie pękaj i nie odpuszczaj. I niech cię nie straszą zmarszczkami, dasz radę!

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2013 - 10:36:02

Zgadzam się z tobą Anka. To jest skandal. Można to było inaczej załatwić. W przypadkach, gdzie mieszkaniec jeszcze nie uiścił opłaty, można było wysłać pismo przypominające. Wiadomo, że każdy ma wiele innych spraw, a to jest nowa forma opłaty, bez faktury, rachunku. Ponadto urząd przysłał upomnienie wliczając od razu dodatkową opłatę za koszty upomnienia. Mało tego-jak wynika z upomnienia, mam zapłacić odsetki, licząc od 26.07.13. Wynika z tego, że za wywóz nieczystości stałych mamy płacić po części z góry. jakim prawem p. Burmistrzu. Jak można tak traktować swoich mieszkańców. Wiem, że np. w Bydgoszczy termin płatności upływa 15-go sierpnia.

zgadzam się

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: opłaty, śmieci

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych