Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lolusia

Lolusia

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 634 postów

Napisano 26 marzec 2013 - 10:39:03

To prawda bardzo ciężka i oddana praca.Nie jesteśmy super bohaterami,ale napewno super odważnymi ludzmi.Odgoń złe myśli-to poprostu mega zmęczenie,czasem trzeba pomysleć tylko o sobie i zrobić coś tylko dla siebie.Nie poddawaj się i poprostu poproś kogoś o pomoc

#2 ~michalina~

~michalina~
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2013 - 08:32:52

to prawda, że opieka nad rodzicami to nasz nowy obowiązek. nie wyobrażam sobie oddać rodziców do domu opieki, zawsze kojarzyły mi się z umieralniami, gdzie ludzie szybko gasną i odchodzą. jednak prawda jest też taka, że ciężko finansowo podołac opiece nad starszą osobą, a emerytura często pokrywa jedynie leki. Do tego dochodzą maty masujące, jak ktoś leży, jedzenie, jakieś rozrywki, jak choćby oglądanie telewizji. Najważniejsze, to nie pozwolić rodzicom popaść w marazm. Moja mama, pomimo tego, że leży od czasu do czasu zajmuje się dwuletnią prawnuczką- opowiada jej bajki, razem oglądają telewizję, gdy ja albo córka sprzątamy lub robimy obiad. I wiem, że dzięki temu czuje się potrzebna.

#3 ~Anna~

~Anna~
  • Goście

Napisano 03 listopad 2013 - 20:41:39

Moja mama znęcała się nademną w dzieciństwie psychicznie .Teraz ma 85 lat i to mnie przypadlo się nia opiekować .Staram się ale ciągle pamiętam o tym jaka była dla mnie niedobra , wyzywała mnie i odreagowywała na mnie swoja złośc w postaci długich ''kazań '' które placząc musiałam wysłuchać do końca , aż ona opadła z sił .Kilka razy wygnała mnie w świat a ja w nocy skradałam się do domu do swojego łóżka . Póżniej była dla mnie dobra , ale to wczesne dzieciństwo bardzo boli i jest mi bardzo ciężko . Brat odszedł i się mamą nie opiekuje .

#4 ~Emilia~

~Emilia~
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2013 - 11:17:16

Dzień dobry,

Pozwolę sobie na wtrącenie do dyskusji, w nawiązaniu do głosu Pani Wandy, która jako pierwsza napisała o swoim problemie. Poszukuję osób, które zechciałyby opowiedzieć swoją historię związaną z opieką nad niepełnosprawnymi rodzicami lub bliskimi.

Przygotowuję artykuł poświęcony ludziom, którzy z różnych przyczyn nie wychodzą z domu. Opieka i odpowiedzialność za drugiego, niepełnosprawnego człowieka często wiąże się wyrzeczeniem się swojego życia i odsunięciem swoich potrzeb na rzecz tej drugiej, zależnej od nas osoby. Często prowadzi to do ogromnej izolacji społecznej, cierpienia psychicznego i poczucia niezrozumienia. Jeżeli ktoś z Państwa ma – jako opiekun - podobne doświadczenia, zapraszam do podzielenia się swoją historią. Zainteresowanych proszę o kontakt na adres mailowy: reportaze1@gmail.com.

#5 ~zdesperowana~

~zdesperowana~
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2013 - 15:02:30

Dzień dobry,

Pozwolę sobie na wtrącenie do dyskusji, w nawiązaniu do głosu Pani Wandy, która jako pierwsza napisała o swoim problemie. Poszukuję osób, które zechciałyby opowiedzieć swoją historię związaną z opieką nad niepełnosprawnymi rodzicami lub bliskimi.

Przygotowuję artykuł poświęcony ludziom, którzy z różnych przyczyn nie wychodzą z domu. Opieka i odpowiedzialność za drugiego, niepełnosprawnego człowieka często wiąże się wyrzeczeniem się swojego życia i odsunięciem swoich potrzeb na rzecz tej drugiej, zależnej od nas osoby. Często prowadzi to do ogromnej izolacji społecznej, cierpienia psychicznego i poczucia niezrozumienia. Jeżeli ktoś z Państwa ma – jako opiekun - podobne doświadczenia, zapraszam do podzielenia się swoją historią. Zainteresowanych proszę o kontakt na adres mailowy: reportaze1@gmail.com.

Zeby pisać o tym jaka to ciężka praca trzeba być z taką osobą chociaż przez rok, nie wiem czy ktoś odważy się publicznie wypowiedzieć w tym temacie. Ludzie ci zazwyczaj są z małych środowisk i za chwilę będą wytykani palcami że biorą przecież ich emerytury i jeszcze narzekają. Ludzie potrafią być okrutni, pamiętaj że syty głodnego nie zrozumie. Jeżeli chcesz zobaczyć jak wygląda taka opieka to wstąp do najbliższej wsi bo tam ludzie są otwarci i popytaj i napewno cię zaprowadzą do takich rodzin. 

#6 ~Jasia~

~Jasia~
  • Goście

Napisano 27 luty 2014 - 17:42:31

Mam pytanie odnośnie opieki nad chorą mamą: dziś wróciła ze szpitala, ma 82 lata, choruje na demencję starczą i wymaga całodniowej opieki, mieszka z bratem i bratową którzy prowadzą gospodarstwo rolne - ciężko pracując i nie mają czasu aby opiekować się nią na tyle ile wymaga jej stan zdrowia, ja mieszkam osobno ale czy mogę w tej sytuacji skorzystać z opieki nad mama (14 dni) oczywiście na ten czas przeprowadzę się do niej aby sprawować nad nią opiekę, co wymagane jest do uzyskania zasiłku opiekuńczego w takiej sytuacji ?

#7 ~Monika~

~Monika~
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2014 - 08:35:19

Kiedy moja mama poważnie zachorowała i musiałam się nią zająć też miałam na początku myśli jak sobie poradzę, mam dość, to jest dla mnie za ciężkie. Pracuję jeszcze, mój mąż też, a mama sama nie może chodzić, porusza się na wózku. Ale nawet kiedy nachodzi myśl, że jest ciężko, nie wyobrażam sobie ją gdzieś oddać. Przystosowaliśmy dom pod nią, zrobiliśmy na dole jej sypialnię i łazienkę, ale też pomyśleliśmy o tym, że jakby chciała wejść na górę to żeby też mogła, nie możemy trzymać jej tylko na dole. Zastanawialiśmy się nad różnymi sposobami, ale zdecydowaliśmy się na krzesełkiem schodowym. Nie należymy do osób najbogadszych, a wiedzieliśmy ile takie krzesełko może kosztować. Już sam remont dołu i łazienki na dole, żeby przystosować ją dla mamy było sporym wydatkiem. Ale znalazłam w internecie schodową windę, gdzie można kupić używane krzesełko i nie wychodzi wtedy tak drogo, bo gdzieś w granicach 4 tysięcy, chyba jakośtak płaciłam. Więc trzeba jedynie trochę pomyśleć nad tym jak sprawić, aby żyło się wszystkim lepiej. Oddanie rodzica to jest szybkie i łatwe wyjście, ale chyba do końca własnego życia gryzłoby mnie sumienie.

#8 ~Patrycja~

~Patrycja~
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2014 - 12:23:53

Dobrze, że teraz pojawiło się sporo domów opieki. Niestety, ciężko znaleźć ten naprawdę dobry. Ja posłałam swoją mamę do domu opieki na Bobrowieckiej 9 w Warszawie (choruje ona na alzheimera i tam też specjalizują się właśnie w opiece nad takimi ludźmi). Mają własną stołówkę, zapewniają opiekę lekarską, zajęcia rehabilitacyjne. Nie biorą dużo pieniędzy za opiekę. Mama jest zadowolona z pobytu tam, ponieważ bardzo polubiła opiekunki i ma wokół siebie ludzi podobnych do niej. 

#9 Luiza

Luiza

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 187 postów

Napisano 31 sierpień 2014 - 18:07:02

Wielki szacunek mam do osób tutaj piszących, którzy zajmują się starszymi , schorowanymi rodzicami. Tata odszedł nagle a  mama  ostatnie 2,5-3 lata też  wymagała opieki . Odchodziła od nas pomalutku, gasła.  Zajmowałysmy się mamą  na zmianę z siostrą. Poniewaz obie pracowałyśmy w godzinach przedpołudniowych była  z mamusią  prywatna opiekunka.

Do tego dochodził dodatkowo transport, gdyż siostra mieszka w innej miejscowosci i ja w innej. Czasem było bardzo ciężko,wiem i rozumiem osoby tutaj piszące ale dzisiaj jak wspominam tamte chwile to wiele bym dała aby jeszcze przy nas byli. :(  Nigdy nie podchodziłam do tego w taki sposób, że opiekując sie mamą cokolwiek tracę , czy też traci moja rodzina. Mama opiekowała się nami  jak bylismy mali teraz przyszedł czas na naszą opiekę. Córka tez miała sposobnosc nauczyć się tego, że zycie to nie same przyjemnosci ale tez obowiązek.

Zyczę wytrwałosci, wiele cierpliwosci oraz zdrowia, bo te rzeczy są bardzo potrzebne wszystkim dzieciom opiekującymi się swoimi rodzicami.

#10 Luiza

Luiza

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 187 postów

Napisano 01 wrzesień 2014 - 17:16:43

Ja mam dopiero 46, a też muszę się opiekować moją Mamą 85 i pracować zawodowo, żeby na czynsz zarobić. Śpię 4 godziny na dobę i jestem wykończona. 

Byłam w podobnym wieku, jak mamusia moja odchodziła miałam niespełna 46 lat. Z tym ,że moja  mama  była troszeczkę  młodsza od Twojej. Zyczę wytrwałosci i wspieram Cię dobrym słowem,Niewiele to pomoze, ale inaczej nie potrafię.

3maj się - pozdrawiam

#11 Literka

Literka

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 22 listopad 2014 - 11:58:08

Unieruchomienie i brak samoedzielnosci chorego wiaze sie z wieloma powikłaniami m.in ryzyko odlezyn. Wazna jest profilaktyka przeciwodlezynowa, o ktorej nie kazdy wie badz nieprawidlowo wykonuje.  W zwiazku z tym bardzo prosze o wypelnienie ankiety na temat profilikatyki p/odlezynowej. Prosze o uzupelnienie.  :)  :D

ankietka.
pl/ankieta/164248/wiedza-rodziny-pacjentow-lezacych-na-tematprofilaktyki-odlezyn.html

:)

#12 ~Ika~

~Ika~
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2015 - 16:04:47

A ja mam taki problem ze mieszkam z mezem obok moich rodzicow starszych i zchorowanych. Rodzice umowa dozywocia przekazali nam swoja nieruchomosc. Niestety maz jest zazdrosny o moich rodzicow o to ze chodze do nich iim pomagam tzn.wieksze porzadki zakupy pranie itp. Wciaz mi to wypomina i grozi rozwodem. Dla mnie to niepojete jak mozna byc tak niewdziecznym i nieczulym. Przeciez oni nam przekazali dorobek calego zycia. Czy takie podejscie meza jest normalne?

#13 ~Kasia~

~Kasia~
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2015 - 15:11:45

Moim zdaniem twoje małżeństwo prędzej czy póżniej się rozpadnie, gdyby twój mąż cię kochał to jeszcze by tobie pomagał w opiece nad twoimi rodzicami. Jak piszesz rodzice dali wam dorobek swojego życia a przede wszystkim wychowali ciebie, jeżeli masz dzieci to wiesz ile nocy jest nieprzespanych.

Nie wyobrażam sobie sposobu myślenia twojego męża a gdyby nagle twój mąż z powodu wypadku bądż choroby stał się kaleką to co według niego byś miała zrobić?, oddać go do Domu Opieki? 

#14 ~Kasia~

~Kasia~
  • Goście

Napisano 26 marzec 2015 - 10:59:21

Zaiłek opiekuńczy dla opiekunów osób dorosłych niepełnosprawnych wynosi 520 zł miesięcznie plus opłacone ubezpieczenie społeczne i zdrowotne. Aby go otrzymać, trzeba spełnić kilka wyśrubowanych warunków:

Dochód w obu rodzinach, podopiecznego i opiekuna, nie może przekraczać 623 zł na osobę.

opiekun musi zrezygnować z zatrudnienia. 

3 Opiekun musi być krewnym w linii prostej (rodzice, dziadkowie, dzieci, wnuki)

SKANDAL!!!!

#15 ~CEZARIA~

~CEZARIA~
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2015 - 19:24:53

jest to ciężki wybór jednak czasem lepiej poprosić kogoś o pomoc i zatrudnić pielęgniarkę lub opiekunkę do pomocy przy osobie starszej, samemu człowiek wszystkiego nie jest w stanie zrobić...

Często tu zaglądam...no i postanowilam napisać...bo...biję sie z myślami.

Od sierpnia 2014 opiekuję sie mamą..po udarze.

Oddałam jej swój pokój...

"Zainstalowałam sie" w kaciku,przy kuchni.

Praktycznie zrezygnowałam ze swojego zycia....nie czytam...nie jeżdże na basen...kochałam to.

Dwa razy...urwałam sie na 4 dni...dla złapania oddechu-córki zajeły sie babcią.

Mama..chodzi ,przy pomocy chodzika....do łazienki . Na spacery wywoze ja na wózku.

Mój problem polega na tym,że .....mama oczekuje...towarzystwa non stop......ja jej tego nie daję.

Pimagam w dojściu i powrocie z łazienki...przygotowuje posiłki....ubieram...rozbieram....woże na spacery....do kościoła...do fryzjera....ale.....no własnie.

Nie siedzę z nią w pokoju...nie oglądam z nią...seriali...

Jestem...zła córka???

#16 ~jolanta~

~jolanta~
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2015 - 12:19:10

Można oddać bliską osobę do domu opieki, w której tak naprawdę lepiej bedzie starszej osobie niż w domu. My oddaliśmy babcię do prywatnego domu opieki Złota Jesień w Jabłonnej pod Warszawą.

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2015 - 19:06:25

CEZARIO nie jesteś złą córką mama ma opiekę przez cały czas, cały czas masz nad nią kontrolę a Tobie też coś od życia się należy. Mama nawet w prywatnym Domu Opieki nie miałaby lepiej tu jest obok was czyli wśród swoich a tam pozostawieni są sami sobie. Do Domu opieki mogą iść osoby starsze ale sprawne ruchowo i umysłowo które nie pozwolą sobie zrobić krzywdy.

#18 ~CEZARIA~

~CEZARIA~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2015 - 18:15:27

CEZARIO nie jesteś złą córką mama ma opiekę przez cały czas, cały czas masz nad nią kontrolę a Tobie też coś od życia się należy. Mama nawet w prywatnym Domu Opieki nie miałaby lepiej tu jest obok was czyli wśród swoich a tam pozostawieni są sami sobie. Do Domu opieki mogą iść osoby starsze ale sprawne ruchowo i umysłowo które nie pozwolą sobie zrobić krzywdy.

Dziękuję...bardzo..wsparcie jest bardzo pomocne.

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2015 - 21:39:20

Dziękuję...bardzo..wsparcie jest bardzo pomocne.

CEZARIO wiem co piszę bo ja też opiekuję się siostrą niepełnosprawną,od 20 lat. 

Siostra ma zespół downa i był taki czas że musiałam ją oddać do prywatnego domu opieki, cena za 1 dzień pobytu była 120zł. to nie jest mało ale stwierdziłam że już nigdy jej nigdzie nie oddam. 

#20 Hatidże

Hatidże

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 468 postów

Napisano 19 kwiecień 2015 - 20:48:37

Można oddać bliską osobę do domu opieki, w której tak naprawdę lepiej bedzie starszej osobie niż w domu. My oddaliśmy babcię do prywatnego domu opieki Złota Jesień w Jabłonnej pod Warszawą.

Taki piękny pokoik w Jabłonnej albo w innym miejscu wynajmą i Tobie Twoje dzieci, więc już się przygotuj bo... niedaleko pada jabłko od jabłoni...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych