Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Olej silnikowy - jak dobrać?

111 odpowiedzi w tym temacie

#101 ~himalus~

~himalus~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2018 - 14:17:35

Fascynująca rozmowa :) Częśc osób poleca Shell a część go odradza, tylko pytanie dlaczego? Padło sporo za, ale jako przeciw tylko nie bo nie i cena. Jak dla mnie cena taka jak przy innych  znanych markach, więc samo nie bo nie do mnie jakos nie przemawia. Chyba więcej jednak jest na plus. 

#102 ~Manager~

~Manager~
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2018 - 20:53:56

Sprzedawca shella założył temat i teraz wychwala z kilku kont żeby więcej sprzedać. Ot cała dyskusja

#103 ~cali~

~cali~
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2018 - 20:55:00

ja napisze tak że od kilkunastu lat stosuje oleje Shell miałem w pierwszym aucie w Vw Polo i obecnie w Octavii nigdy nie miałem jakichkolwiek problemów z dolewkami itp olej zawsze spełniał swoja rolę.

#104 ~Mechanik~

~Mechanik~
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2018 - 21:18:20

Od lat stosuje Total i nigdy nie miałem problemu z silnikami. Żadnych dolewek żadnego nagaru. Zaczynałem od golfa 2 a na chwilę obecną insignia z 2017r. Serdecznie polecam i nie dajcie sobie wmówić że tylko drogi schell jest dobry.
Pozdrawiam

#105 ~mateo~

~mateo~
  • Goście

Napisano 05 luty 2019 - 20:21:33

ja stosuje oleje Shella juz od kilku lat  obecnie ten z serii Ultra Shell Helix Ultra 5W-40 który wyprodukowany w technologii Shell PurePlus  najbardziej zaawansowana formuła Shell do wysokoobciążonych silników a ja często poruszam się w korkach dlatego ten olej się sprawdza.

#106 ~parafina~

~parafina~
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2019 - 13:25:51

ja stosuje oleje Shella juz od kilku lat  obecnie ten z serii Ultra Shell Helix Ultra 5W-40 który wyprodukowany w technologii Shell PurePlus  najbardziej zaawansowana formuła Shell do wysokoobciążonych silników a ja często poruszam się w korkach dlatego ten olej się sprawdza.

Shell PurePlus masz też pełne syntetyki 0w20 i 0w30. Sama mam taki zalany i powiem wam, że faktycznie po 3 zalaniach odczuwam róznicę w pracy silnika. Mam też spore oszczędności. 

#107 ~maro~

~maro~
  • Goście

Napisano 07 maj 2019 - 19:44:37

a w jaki sposób te oszczędności  skoro to olej silnikowy ?

#108 ~juri~

~juri~
  • Goście

Napisano 09 maj 2019 - 19:35:35

według specyfikacji dla oleju Shell Helix Ultra ECT C2/C3 0W-30

niska lepkość i niski współczynnik tarcia zapewniają oszczędność paliwa do 2,6% o.

#109 ~zenek~

~zenek~
  • Goście

Napisano 15 maj 2019 - 17:10:28

o Shellu coś słyszałem ostatnio a dokładniej o Shell Helix Ultra ect c2/c3 0w-30 a to dlatego że zapewnia ochronę układu wydechowego poprzez utrzymanie w czystości filtra cząstek stałych w silnikach Diesla jak dla mojego Diesla to było by dobre rozwiązanie.

#110 ~pimp~

~pimp~
  • Goście

Napisano 22 maj 2019 - 20:02:48

Jeśli chodzi o olej Shell Helix Ultra ect c2/c3 0w-30, to jak sprawa wygląda przy samochodzie, który został przerobiony na lpg, można lać w takim przypadku ten olej?

#111 ~alka~

~alka~
  • Goście

Napisano 23 maj 2019 - 18:08:58

no ja akurat nie miałam okazji aby wypróbować  w moim autku  olej silnikowy właśnie  z firmy Shell ale może kiedyś.

#112 fic85

fic85

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 27 maj 2019 - 07:55:01

Potrzebuję dobrać odpowiedni olej do swojego samochodu, nie wiem jednak za bardzo jaki byłby najlepszy pod mój silnik. Istnieja jakies sposoby czy patenty(zwał jak zwał) na to?

Przyłanczam się do pytania ktoś coś więcej w temacie. Proszę o wasze rozwiązania, wskazówki. Na pewno będą mi bardzo pomocne. Liczę na pomoc

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych