Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Olej silnikowy - jak dobrać?

111 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~krasjan~

~krasjan~
  • Goście

Napisano 14 marzec 2018 - 20:47:06

Potrzebuję dobrać odpowiedni olej do swojego samochodu, nie wiem jednak za bardzo jaki byłby najlepszy pod mój silnik. Istnieja jakies sposoby czy patenty(zwał jak zwał) na to?

#2 ~złośnik~

~złośnik~
  • Goście

Napisano 14 marzec 2018 - 21:02:07

Przeczytać instrukcję samochodu i dobrać olej zgodnie z zaleceniami producenta. Cały patent...

#3 ~d'amar~

~d'amar~
  • Goście

Napisano 20 marzec 2018 - 15:55:19

A jeśli nie posiadasz instrukcji ani informacji od producenta to możesz skorzystać z aplikacji Shell Lube Match :). Jest bardzo prosta w obsłudze, kilka kliknięć i po kłopocie.

#4 ~krasjan~

~krasjan~
  • Goście

Napisano 22 marzec 2018 - 11:44:04

ok, dzięki. a ta aplikacja shella jest darmowa, czy trzeba płacić za jej uzycie? 

#5 ~rafałek~

~rafałek~
  • Goście

Napisano 26 marzec 2018 - 07:56:48

nie ta aplikacja Lubematch jest darmowa a co ciekawe do wszystkich aut jakie chciałem są w bazie danych tego programu bardzo rozbudowany .

#6 ~d'amar~

~d'amar~
  • Goście

Napisano 27 marzec 2018 - 14:54:19

W tej aplikacji Shell Lube Match masz jeszcze możliwość wybrania optymalnego oleju dla motocykli. Nie ogranicza sie wyłącznie do samochodów.

#7 ~Pannioka~

~Pannioka~
  • Goście

Napisano 29 marzec 2018 - 22:56:36

Najcześciej dobierając samodzielnie dobieramy do swoich aut i motocykli. Ale jeśli o Shell chodzi to nawet  w tym LubeMatch można dobrac sobie też oleje do samochodów terenowych, ciężarowych i dostawczych. Ale też do maszyn rolniczych, budowlanych, traktorów, a nawet samolotów :)

#8 ~ozajash~

~ozajash~
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2018 - 11:13:45

A powie mi ktoś czy korzystanie z tej aplikacji Shell Lube Match jest darmowe? Łatwa jest w obsłudze?

#9 ~emilian31~

~emilian31~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2018 - 07:33:55

aplikacja Lube Match jest darmowa bardzo łatwo dobierzesz olej do marki auta ,silnika jak popatrzyłem to są wszystkie modele aut jak i silniki także baza jest bardzo rozbudowana.

#10 ~macycny~

~macycny~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2018 - 17:42:13

Warto dodać, że oprócz modeli samochodowych baza aplikacji posiada maszyny użytku rolniczego, traktory, kombajny, cieżarówki, wywrotki. Jest cała gama.

#11 ~ziajka~

~ziajka~
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2018 - 19:26:42

A czy ktoś z was zalewał syntetykiem Shella tym ECT HX8 i może coś powiedzieć? Zastanawiam się nad nim, bo ma technologię aktywnego oczyszczania i może być stosowany w wielu silnikach nowych generacji. Kupiłam auto i zastanawiam się co wlać przy wymianie.

#12 ~jasiek~

~jasiek~
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2018 - 08:45:56

dodatkowo możesz skorzystać z aplikacji Lubematch i ona ci potwierdzi czy ten olej o którym piszesz jest do twojego silnika.

#13 ~Magiera~

~Magiera~
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2018 - 20:42:25

Aplikację shell mam, ale jeśli chodzi o Lubematch to korzystałem ze strony internetowej. Tam sie kolejno wpisuje dane auta i finalnie można się dowiedzieć jaki olej jest przeznaczony dla naszego auta ale też co ile zalecana jest wymiana. 

#14 ~Magiera~

~Magiera~
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2018 - 20:42:49

Aplikację shell mam, ale jeśli chodzi o Lubematch to korzystałem ze strony internetowej. Tam sie kolejno wpisuje dane auta i finalnie można się dowiedzieć jaki olej jest przeznaczony dla naszego auta ale też co ile zalecana jest wymiana. 

#15 ~Yama~

~Yama~
  • Goście

Napisano 06 maj 2018 - 09:39:31

Psu na bude ta aplikacja.przegladalem przydatna jest dla gimbazy i starych lemingów.znam swoje auto i motocykle wiem na jakich kolejach fabrycznie latają a tu proszę zamiast 20w na 50 zaleca schel lac 5w -30.powodzenia wam zycze

#16 ~irek~

~irek~
  • Goście

Napisano 15 maj 2018 - 20:15:19

to zalezy czy auto zasilane jest  LPG, benzyna ,ON w mojej Corsie z LPG wymieniam olej co 15 tys śmigam na Shell Helix Ultra 5 W-40 akurat ten olej wybrałem ponieważ jest to  syntetyczny olej silnikowy wyprodukowany w technologii Shell PurePlus najbardziej zaawansowana formuła Shell do wysokoobciążonych silników a moje autko ma 2 lata i używam go do jazdy po mieście.

#17 ~bartosz~

~bartosz~
  • Goście

Napisano 29 maj 2018 - 14:32:45

a próbowaliście dobrać odpowiedni olej do auta po przez aplikację lubematch ?

#18 ~Kasztetka~

~Kasztetka~
  • Goście

Napisano 31 maj 2018 - 12:43:48

~bartosz~

Poczytaj chłopie parę postów wyżej to się dowiesz :)

Psu na bude ta aplikacja.przegladalem przydatna jest dla gimbazy i starych lemingów.znam swoje auto i motocykle wiem na jakich kolejach fabrycznie latają a tu proszę zamiast 20w na 50 zaleca schel lac 5w -30.powodzenia wam zycze

Co Ty wymyślasz. Aż sprawdziłem sobie zalecane przez Shell i u mnie się zgadza. Dobrało olej do auta tak jak jest zalecany w książce auta. Ogólnie jeśli lejesz co chcesz, to co Ci się wydaje że można to Twoja sprawa i nikt nikomu nie broni. Ale to nie znaczy, że tak jest właściwie.

#19 ~krzys~

~krzys~
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2018 - 07:41:26

mi ta aplikacja pomogła nie wiem jakie akurat macie auta ale w przypadku mojej Astry 1,4 16 V olej przez aplikację Lubematch był dobrany idealnie.

#20 ~Marcel~

~Marcel~
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2018 - 17:44:47

Astra 1,4 to benzyna. Wybrało Ci Shell Helix półsyntetyk?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych