Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Ogrzewanie gazowe

21 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Sandra~

~Sandra~
  • Goście

Napisano 15 marzec 2017 - 22:45:17

Pytanie grzecznościowe: Ile płacicie za ogrzewanie gazowe miesięcznie , i ile metrów kwadratowych przy tym macie?

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 marzec 2017 - 06:07:48

200 m2 - 3600 zł

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 marzec 2017 - 10:29:19

120metrów 500-800mc

#4 ~pass~

~pass~
  • Goście

Napisano 16 marzec 2017 - 16:54:06

130 metrow - 200 pln

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 marzec 2017 - 21:46:43

Nie możliwe

#6 ~Marko~

~Marko~
  • Goście

Napisano 17 marzec 2017 - 00:30:39

50m od 200do 350 zł nastawa w domupracy 21 stopni

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2017 - 17:10:23

A ile kosztuje ogrzewanie gazowe w domku  jednorodzinnym na miesiąc, bo się  zastanawiam

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2017 - 17:11:08

nad zmianą pieca na gazowy - dom 180 m

#9 Jagiel

Jagiel

Znajomy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 27 postów

Napisano 08 maj 2017 - 12:25:20

Zrezygnowałem z ogrzewania gazowego już jakiś czas temu. Zamiast tego postanowiłem na coś, co na zachodzie sprawdzało się w wielu domach. Jest to system Feelco, szerzej znany również jako ogrzewanie nadmuchowe nowej generacji. Pozwala ono na ogrzanie powietrza w domu w krótkim czasie, dzięki czemu nie musimy czekać, aż poszczególne pomieszczenia uzyskają przyjemną temperaturę. Poza samym ogrzewaniem Feelco daje mi również klimatyzację, która sprawdza się w lecie, podczas dużych upałów. Cały system wychodzi taniej niż ogrzewanie za pomocą gazu lub też innymi, tradycyjnymi metodami ogrzewania.

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 maj 2017 - 14:48:00

A czyms przeciez trzeba nagrzac te powietrze

#11 ~GOŚĆ~

~GOŚĆ~
  • Goście

Napisano 16 marzec 2018 - 21:31:19

Według danych różnych instytutów badawczych koszty ogrzewania w zależności od zastosowanego opału kształtują się następująco:

najtaniej słoma, drewno, pelet, później miał i węgiel, dalej gaz ziemny, gaz propan-butan, olej opałowy i najdrożej prąd oraz pompy ciepła i panele fotowoltaiczne.

Trzeba brać pod uwagę wiele czynników, jaki piec zastosować. Oczywiście jak nie mamy na ulicy gazu ziemnego, to ten wariant odpada. Najbardziej pracochłonna jest obsługa pieców na słomę, drewno, węgiel, bo trzeba często nosić worki, zasypywać piec i usuwać popiół, do tego brud i kurz. Zastosowanie ogrzewania domu kominkiem lub piecem typu koza powoduje, że po dwóch latach ściany w salonie są prawie czarne. Piece na gaz mają dość prostą konstrukcję i są niezbyt drogie. Obecnie większość pieców gazowych jest kondensacyjna, tzn. odzyskuje ciepło również z wypływających spalin i temperatura wody w obiegu jest nieco niższa, ale możemy go przestawić na działanie normalne i uzyskać pełen komfort. Piec na olej opałowy wymaga częstrzych przeglądów. Ogrzewanie na prąd jest nieskomplikowane, ale może kosztować do 2 tysięcy miesięcznie za dom jednorodzinny - korzystają z niego głównie pracownicy energetyki, bo mają zniżkę. Oczywiście jeżeli ktoś ma do dyspozycji większe pieniądze może zastosować pompy ciepła lub panele fotowoltaiczne, najlepiej z dotacją 70 procent z funduszy unijnych, ale nawet wtedy taka inwestycja spłaca się po 5 - 8 latach.

Najważniejsze, żeby ocieplić budynek od piwnic aż po dach i zapewnić szczelną stolarkę otworową - okna i drzwi. W naszej strefie klimatycznej wymagane jest ocieplenie o grubości 12 cm - koniecznie na zewnątrz, aby odsunąć punkt zamarzania od ściany. Można zastosować styropian do 15 cm ze względu np. na załamania ścian lub watę szklaną (lepsza), bo przepuszcza wilgoć.Błędem jest docieplanie np. styropianem ścian i sufitów od wewnątrz, bo wtedy w  mieszkaniu zbiera się wilgoć i wyrasta grzyb, a mieszkańcy zaczynają chorować.

Zastosowanie grubszych warstw docieplenia np. 20 cm powoduje, że w budynku zbiera się wilgoć i mieszkamy jak w wilgotnym termosie. Docieplenie dachu zmniejsza koszty ogrzewania budynku od 10 do 25 procent. Można zastosować styropian na dachach płaskich, podnieść połać dachu, wypełnić od spodu pianką natryskową, płytami z waty szklanej lub wypełnić puste przestrzenie na grubość 20 cm granulatem lub strzępkami waty szklanej za pomocą specjalnego agregatu.

Docieplenie dachu daje nam dodatkowy komfort w lecie, bo mieszkanie nie nagrzewa się tak mocno w lecie. Stanowczo odradzam ogrzewanie podłogowe, bo kurz jaki podnosi się z ciepłej podłogi i krąży w pomieszczeniach powoduje problemu z oskrzelami i płucami i prowadzi do poważnych nieżytów i alergii. Także stosowanie zamkniętych układów  wentylacyjnych z podgrzewaniem i oziębianiem powietrza prowadzi do wielu chorób związanych z rozwojem trującej czarnej pleśni w przewodach wentylacyjnych i zmusza do częstego, kosztownego czyszczenia układów z zastosowaniem ozonowania.

Najważniejsze o czym musimy pamiętać, to doprowadzenie dopływu powietrza do pieca rurą o średnicy 100mm, aby piec podczas spalania nie zabierał tlenu z pomieszczenia i nie powodował, że będzie nas boleć głowa z powodu niedotlenienia i po drugie należy pamiętać o przewietrzaniu pomieszczeń. Rano, kiedy wstajemy, należy niezależnie od pogody otworzyć okna szeroko na 15 minut przy grzejnikach zamkniętych 20 minut wcześniej, a wieczorem przed snem ponownie otworzyć szeroko okna na 15 minut ( 20 minut wcześniej zakręcając grzejniki).

Pozwoli to na wyrównanie wilgotności i natlenienie pomieszczeń.

Aby osiągnąć oszczędności należy też dobrać pojemności grzejników, jeżeli grzejniki nawet w czasie mrozu pracują zaledwie na dwójce lub na trójce, lub tak jak w kuchni cały rok są ustawione na jedynce, to po pełnym dociepleniu domu radzę wymienić np. dwupłytowe na mniejsze jednopłytowe - wszystko po to aby zmniejszyć ilość wody w obiegu, tym samym układ grzejny stanie się bardziej dynamiczny i szybciej będzie reagował, gdy przykręcimy lub otworzymy grzejnik na full. Najlepiej dobrać grzejniki tak, aby były wykorzystane nie mniej i nie więcej niż na 3/4. Zbyt duża objętość wody w obiegu, np. przy zastosowaniu grzejników żeliwnych, mimo że teoretycznie duża ilość wody doprowadza dużo energii, to mała pompka w piecu zanim obróci całą wodę w domu, to zostanie zużyta zbyt duża ilość energii na jej ogrzanie i piec zareaguje zbyt późno z wyłączeniem palnika, a temperatura powietrza w mieszkaniu będzie ulegała dużym wahaniom i będziemy odczuwali na przemian chłód lub przegrzanie. Oczywiście, każdy wtedy będzie próbował co chwila podkręcić lub zakręcić grzejnik, co rozregulowuje układ i niepotrzebne zużycie energii.

Obecnie mieszkam w domku jednorodzinnym 120m2 prawie 40 letnim, docieplonym od kilku lat styropianem o grubości 15cm, przy czym mam też docieplone fundamenty i dach twardym styropianem. Używam na początku sezonu grzewczego (wrzesień, październik), przy temperaturach dodatnich, pieca węglowego przepalając np. kawałkami gałęzi po wycince drzew i żywopłotu w ogrodzie i tańszym drewnem sosnowym, oraz kawałkami węgla, aby podgrzać wodę do kąpieli - wspomagam się boilerem na prąd. Koszt prądu 560zł miesięcznie, gazu 80zł ( dwie kuchnie).

Przy niższych temperaturach przełączam ogrzewanie i boiler w całości na piec gazowy.

Za trzy miesiące - listopad, grudzień i styczeń w tym roku- koszt ogrzewania+ ciepłej wody gazem wyniósł przy 5 osobach -  1400zł, czyli ok. 460 zł na miesiąc. Czekam na odczyt i fakturę od Gazowni z dodatkowymi wyliczeniami. Koszt prądu 160 zł.

Ogrzewanie na gaz ziemny naprawdę jest według mnie najtańsze i wymaga bardzo małych nakładów przy jego obsłudze.

#12 ~GOŚĆ~

~GOŚĆ~
  • Goście

Napisano 16 marzec 2018 - 22:44:31

Urząd Regulacji Energetyki podał w ubiegłym tygodniu jakie będą stawki opłat za gaz w 2018. Generalnie mają spaść od 1,2 do 2 procent.

#13 ~GOŚĆ~

~GOŚĆ~
  • Goście

Napisano 20 marzec 2018 - 22:51:39

Obecnie koszt pieca gazowego to około 1800zł i boilera 100 litrów to 400zł - jak widać np. w ulotce reklamowej jaką znalazłem w skrzynce pocztowej nowej firmy przy ul. P.Skargi.

Po wymianie pieca węglowego na gazowy koszt zakupu nowego pieca gazowego zwraca się po 3 - 4 latach, nie licząc robocizny przy obsłudze pieca węglowego. Oczywiście przy spełnieniu warunków na ocieplenie domu jak powyżej i wkładu nierdzewnego w kominie.

Nie tylko my zyskamy na nowym komforcie ogrzewania, ale także zyska nasze środowisko, co oznacza zdrowsze powietrze i mniej chorób płuc.

#14 ~lol~

~lol~
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2018 - 21:31:11

O jakim piecu ty mowisz specu???! Najtanszy piec kondensacyjny z zamknieta komora spalania to ok 5tys ale i tak warto. Ja dwa lata temu przeszedlem na gaz ziemny. Oszczednosc na paliwie [byl eko groszek] to 50% dodatkowo na prodzie 30%. Polecam gaz ziemny. PS: za 1800zl mozecie kupic piec z otwarta komora spalania ale chyba mile wam zycie waszej rodziny

#15 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2018 - 07:14:39

Za 1800zł widziałem piec gazowy w ulotce nowego sklepu na Skargi po byłym Polo, ale dokładnie nie wiem jakiego jest typu. Podałem przykładowo. Wszystko jest sprawą doboru pieca, jak duźą kubaturę ma ogrzewać i z jaķą instalacją współpracować. Niekoniecznie trzeba kupować piec za 5 tysięcy, jak potrzeba ogrzać kawalerkę. To tylko niektórzy pseudofachowcy tak próbują naciągać ludzi.

#16 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2018 - 21:20:28

Otrzymałem kilka dni temu rachunek za ogrzewanie gazowe na gaz ziemny. Rachunek jest na kwotę 2950zł i obejmuje rozliczenie od 1 listopada, kiedy włączyłem piec do centralnego ogrzewania do 1 kwietnia kiedy zakończyłem sezon grzewczy i wyłączyłem piec gazowy. W okresie wrzesień- październik i w kwietniu używam do nagrzania domu wieczorem i wody do kąpania - zwykłego pieca węglowego. W listopadzie , grudniu i w styczniu płaciłem tez rachunki wystawione awansem na kwotę 170 zł - używane też były dwie kuchenki gazowe.

Generalnie wychodzi ogrzewanie domu 120m2 wraz z bojlerem 100 litrów - 700 zł na miesiąc.( ok.250zł bojler + kuchenki i 450zł ogrzewanie)

#17 ~GOŚĆ~

~GOŚĆ~
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2018 - 21:29:13

Tak się dziwię, że ludzie którzy mają możliwość zainstalowania pieca gazowego w indywidualnych domach, bo od kilkunastu lat na niektórych osiedlach i ulicach zostały wykonane przyłącza gazowe do domów - wolą kupować piece na miał i palić takim paliwem najgorszej jakości, kopcić z komina - szczególnie przy rozpalaniu pieca, ciągle go pilnować, dźwigać worki z miałem, kurzyć się z popiołem.

I nieistotne dla nich jest to, że mając możliwość ogrzewania gazem, to palą miałem - zatruwają środowisko, powodują wiele chorób płuc, także u swoich dzieci i niszczą swoje otoczenie, bo pyły z komina osiadają w najbliższej okolicy.

Jakieś dziwne zacofanie i uprzedzenia do gazu, jak diabeł do święconej wody.

Mówią - |O, panie, ja nie wiem, czy to nie będzie drożej, a jak wybuchnie?, a jak Putin zakręci rurę, a jak podniosą ceny?

Używam gazu do ogrzewania, do gotowania i jakoś jak dotąd nie było problemów - nikt nie odciął gazu, nie wybuchło - przecież piece mają atesty, ceny są regulowane przez Urząd Regulacji Energetyki ( w tym roku ceny mają być niższe o ok. 1,5 proc.) i co najważniejsze w domu jest ciepło, stała temperatura i prawie żadnej roboty przy obsłudze pieca. Należy zapewnić tylko dobry ciąg - dobry dopływ powietrza do pieca np. rurą o przekroju 100mm, w kominie wkład ze stali nierdzewnej, dobrą wentylację i zamontować przy piecu czujnik gazu i możemy spać spokojnie.

#18 ~Ja..~

~Ja..~
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2018 - 21:42:04

Racja Popieram to, sama mam ogrzewanie gazowe od lat i jest dobrze. Zimna bajka w domu :) nie muszę czekać aż się nagrzje piec a potem w domu.

#19 ~GOŚĆ~

~GOŚĆ~
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2018 - 10:15:32

Jak można dostać dofinansowanie?

1. zlikwiduj na zawsze swoje palenisko lub kotłownię na paliwo stałe

2. kup i zainstaluj nowy gazowy kocioł kondensacyjny

3. wykaż powyższe czynności  fakturami bądź rachunkami wystawionymi po 5 kwietnia 2018r.

4. podpisz umowę na dostawy gazu i złóż oświadczenie o przystąpieniu do akcji

5. podpisz porozumienie uprawniające do wypłaty dofinansowania

6. w ciągu 30 dni zostaniesz poinformowany, czy twoje zgłoszenie zostało pozytywnie zweryfikowane

7.jeśli spełnisz wszystkie wymagania, w ciągu 60 dni otrzymasz przelewem dofinansowanie w odpowiedniej wysokości  na wskazane konto bankowe

#20 ~GOŚĆ~

~GOŚĆ~
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2018 - 10:17:19

Jak podają źródła ceny gazu ziemnego od 2015r. spadły średnio aż o 11 %.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych