Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Ogromne podwyżki za śmieci

podwyżka śmieci

67 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Zaniepokojony~

~Zaniepokojony~
  • Goście

Napisano 21 listopad 2019 - 19:24:56

Czy to prawda, że planowane jest dwukrotne zwiększenie opłaty za odbiór śmieci?

Przykładowo dziś samotny emeryt płaci 19,50 zł.

Od nowego roku około 40 zł, jeśli ma dwupokojowe mieszkanie?

Czy wprowadzanie opłaty za śmieci od metrów kwadratowych ma logiczne uzasadnienie czy to tylko sposób na wyciągnięcie kasy od ludzi? To ludzie wytwarzają śmieci, a nie powierzchnia mieszkań.

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 listopad 2019 - 19:30:05

Czy to prawda, że planowane jest dwukrotne zwiększenie opłaty za odbiór śmieci?

Przykładowo dziś samotny emeryt płaci 19,50 zł.

Od nowego roku około 40 zł, jeśli ma dwupokojowe mieszkanie?

Czy wprowadzanie opłaty za śmieci od metrów kwadratowych ma logiczne uzasadnienie czy to tylko sposób na wyciągnięcie kasy od ludzi? To ludzie wytwarzają śmieci, a nie powierzchnia mieszkań.

podziekuj za to zdrajcy Polski ryżemu diabłu tfuskowi -to on załatwił w brukseli te podwyzki, które sa zwiazane z przepisami mafii europejskiej zwaną Unią.

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 listopad 2019 - 07:05:05

To nie oplata za smieci tylko POdatek od mieszkan przeforsowany przez POwskego decydenta w UE.

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 listopad 2019 - 07:16:02

podziekuj za to zdrajcy Polski ryżemu diabłu tfuskowi -to on załatwił w brukseli te podwyzki, które sa zwiazane z przepisami mafii europejskiej zwaną Unią.

okopnij sie iditotp  w głowę  albo zmień lekarza. ty az tak jesteś tępy ze bie rozumiesz sam siebie

#5 ~Mieszkaniec~

~Mieszkaniec~
  • Goście

Napisano 22 listopad 2019 - 08:15:50

Dlaczego 2 osoby mają płacić tyle samo co 5.Taka sytuacja jest w naszej klatce na takim samym metrażu. To chore wymysły naszej władzy

#6 ~Yonasz~

~Yonasz~
  • Goście

Napisano 22 listopad 2019 - 08:34:39

Panie prezydencie, proponuję się 3 razy pomyśleć nad logiką swojego pomysłu, według pana śmieci są produkowane przez metry kwadratowe a nie przez mieszkańców?  Gratuluję, przed następnymi wyborami tylko te metry zagłosują na pańską kandydaturę :P

Nadzieja w radnych, że przed głosowaniem jednak się trochę zastanowią.

Podwyżka to nie reforma!

Dla przykładu, jednoosobowe gospodarstwo dziś płaci 19 zł, po pańskiej "reformie" prawie 35 zł dla 40 m kwadratowych, pięcioosobowe również. Uderzasz, człowieku, w najsłabszych!

#7 ~Aleks~

~Aleks~
  • Goście

Napisano 22 listopad 2019 - 10:22:04

Od kiedy to metry kwadratowe mieszkania produkują śmieci? To ilość ludzi w mieszkaniu je produkuje. Ta metoda to jest tylko po to aby od nas kasę wyciągnąć. Przecież ta podwyżka w niektórych przypadkach nie ma najmniejszego sensu - małe mieszkanie a dużo ludzi i mała opłata, duże mieszkanie i jeden człowiek - duża opłata. Logiki tu nie ma. Wiem, że Polak jest cwany i nie melduje mieszkańców aby mniej płacić. Panie Prezydencie nich się Pan dobrze zastanowi. Traci Pan swoich wyborców. 

#8 ~Lokator SM~

~Lokator SM~
  • Goście

Napisano 22 listopad 2019 - 10:52:14

Opłata za wywóz śmieci z domów jednorodzinnych też będzie naliczana od metrów kwadratowych?

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 listopad 2019 - 10:59:54

Samorządowcy nie tylko w Grudziądzu wpadli na taki pomysł, żeby od metra kw mieszkania płacić za wywóz nieczystości. Dziwne pomysły.(????).Przed laty jeden z byłych polityków powiedział mądre słowa.Cytat; gdyby gó...no miało jakąkolwiek wartość to by nam, tą dolną część ciała opodatkowali.

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 listopad 2019 - 11:10:53

Od kiedy to metry kwadratowe mieszkania produkują śmieci? To ilość ludzi w mieszkaniu je produkuje. Ta metoda to jest tylko po to aby od nas kasę wyciągnąć. Przecież ta podwyżka w niektórych przypadkach nie ma najmniejszego sensu - małe mieszkanie a dużo ludzi i mała opłata, duże mieszkanie i jeden człowiek - duża opłata. Logiki tu nie ma. Wiem, że Polak jest cwany i nie melduje mieszkańców aby mniej płacić. Panie Prezydencie nich się Pan dobrze zastanowi. Traci Pan swoich wyborców. 

Tak czy owak i tak przeliczą po swojemu.

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 listopad 2019 - 12:13:20

Protegowani glamosia to same przygłupy. Nic mądrego sami nie wymyślą, nie znają standardów ani przepisów prawa.  Nie tak  dawno glamoś zaproponował podwyższenie kary  za brak opłaty za parkowanie w wysokości  260 zł. Wszyscy radni KO - zagłosowali za podwyżkami. Żaden z nich nie zastanowił się czy to jest zgodne z prawem. Włodarz proponuje tak ma być. 

To dziennikarka w  rozmowie ,,Uwagi warte" zasugerowała Glamosiowi, że wysokość kary jest zbyt wysoka. Są limity kar. Określają je  przepisy prawa (za kradzież, za morderstwo, za brak opłaty za parking). Wiedzą o tym dziennikarze, nie wie rządząca miastem  elita i dr ekonomii. 

NIKT Z RADNYCH ANI PRZYDUPASÓW GLAMKA O TYM NIE WIEDZIAŁ!  Bez najmniejszego zastanowienia wyrazili zgodę na nieprawne podwyżki. 

Niedouczeni idioty.

A Galamoś ze stoickim spokojem do Pani redaktor: to jest kara, ale jeżeli nie może być taka wysoka to zweryfikujemy.

Doradcy warci wykształcenia doktora ekonomii.  

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 listopad 2019 - 14:54:45

Metry to jedyny skuteczny sposób, ażeby Polakowi nie dać sie oszukać. Jak sie okazuje na każdy innych sposób Polak znajdzie sposób... Pewnie w krótkim czasie sprzeda balkon jak Różycki, albo zamieszka w hoteli bez wody i prądu, ale za śmieci i tak bedzie musiał zapłacić.

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 listopad 2019 - 17:53:04

A ja powiem tak...kiedys były pieniądze a nie było co kupić, dziś jest wszystko a nie na pieniędzy... Tzn. Są, ale niedługo to będziemy pracować na same rachunki

Pensja wzrasta, na dzieci socjal, dodatki emerytur w postaci 13/14, dotacje i ulgi i jeszcze ktoś narzeka? To musi być wybitny tuman albo leń.

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 listopad 2019 - 00:39:49

Albo idiota jak ty.Pracuję uczciwie i bardzo dobrze.Pensja trochę większa od mimalnej.Po nic do państwa ręki nie wyciągam.15 dzieci nie wyprodukowałem ale te które mam wykształciły się za własne ciężko dorabiane pieniądze i kredyt który spłaciłem.Ledwo wiążę koniec z końcem.Więc komu jest dobrze?Leserom którym się nie chce pracować albo cwaniakom dobierającym się do koryta po plecach

Każdy jest kowalem swego losu kto tobie bronił być bogatym? Mama tata czy KOLEDZY.A może masz tylko predyspozycje niewolnicze to wybacz ale słowo idiota w twoich ustach brzmi przekomicznie śmiesznie.

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 listopad 2019 - 05:51:41

Każdy jest kowalem swego losu kto tobie bronił być bogatym? Mama tata czy KOLEDZY.A może masz tylko predyspozycje niewolnicze to wybacz ale słowo idiota w twoich ustach brzmi przekomicznie śmiesznie.

Pamietaj ...tylko wsza zywi sie cudza krwia a kiedy ja odepna zdycha. Krytyka pracujacych na swoj los potwierdza twoje wychowanie bo tego zaden papierek ani konto NIE DA!

#16 ~Lokator SM~

~Lokator SM~
  • Goście

Napisano 23 listopad 2019 - 07:37:36

Czy administratorzy naprawdę mają problem, żeby zablokować "twórcę" takich wpisów jak ten, który stworzył post nr 18?

Jeśli tak, to może lepiej znaleźć sobie inne zajęcie!

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 listopad 2019 - 13:06:02

Pensja wzrasta, na dzieci socjal, dodatki emerytur w postaci 13/14, dotacje i ulgi i jeszcze ktoś narzeka? To musi być wybitny tuman albo leń.

13 do emerytury! = 2,46 gr na dzień. Chyba się schleje.

#18 ~Gość 0~

~Gość 0~
  • Goście

Napisano 23 listopad 2019 - 14:45:29

Pamietaj ...tylko wsza zywi sie cudza krwia a kiedy ja odepna zdycha. Krytyka pracujacych na swoj los potwierdza twoje wychowanie bo tego zaden papierek ani konto NIE DA!

Kultura i wychowanie powiadasz to dlaczego tym nie placicie za podwyżki skoro to takie cenne?

#19 ~jedynka~

~jedynka~
  • Goście

Napisano 23 listopad 2019 - 15:09:50

Nie jestem słodką idiotką bo cukier za drogi i nie pieprzę się z kim popadnie.
Bo kwintesencją smaku jest zachowanie odpowiedniej równowagi składników tzn  dochodów  i  wydatków,  pytań  i  odpowiedzi.

#20 ~Tak sobie myślę~

~Tak sobie myślę~
  • Goście

Napisano 24 listopad 2019 - 19:32:05

Gdyby wszyscy byli uczciwi i wykazywali ile osób mieszka w danym lokalu nie byłoby problemu z wyborem sposobu rozliczania.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: podwyżka, śmieci

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych