Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Ogłoszenia parafialne i Intencje mszalne

parafia

78 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 listopad 2018 - 06:57:08

Tylko że dla Ciebie Pan Grabianka i Pan burmistrz po pierwsz a po drugie od roku jeździ do kościoła do Torunia ciołku a Panowie dobiero brali udział w wyborach niedawno. Więc pomysl to nie boli a nie piszesz coś co nikogo nie obchodzi

ale zaleciało guwnem umyj palce albo jęzor.

#42 ~Minia~

~Minia~
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2019 - 16:12:20

Czy wiadomo kiedy bendzie kolejna w jakich dniach na ul. Szkolnej

#43 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2019 - 19:21:08

Kolędy podawane są z tygodnia na tydzień. Także plan kolęd na najbliższy tydzień będzie podany zapewne jutro...

#44 ~Monika~

~Monika~
  • Goście

Napisano 27 luty 2019 - 18:38:54

Czy zna ktoś nowe godziny otwarcia biura parafialnego?

#45 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 marzec 2019 - 22:59:31

Wisi kartka w kościele i na drzwiach wejściowych do plebanii.
Poniedziałek/Śtoda/Piątek 18.30-19.00
Wtorek/ Czwartek 7.30-8.00
Sobota 9.00-10.00

#46 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2019 - 10:35:41

P R O Ś B A

Czy jest szansa na cotygodniowe „Ogłoszenia parafialne i Intencje mszalne” na stronie Parafii?

Dla chorych, niepełnosprawnych, Kowalewiaków mieszkających w domach starców, u rodziny poza Kowalewem, jest to jedyne źródło informacji dotyczące zdarzeń w parafii (również odejścia do wieczności znajomych, byłych sąsiadów) – można wydrukować lub przeczytać osobom chorym, leżącym.

Kolejny raz nie ma żadnej informacji. :(

Księże Proboszczu, czy to tak trudno wstawić dwa dokumenty na stronę?

Czy to po prostu jest niedbalstwo osoby odpowiedzialnej?

I kolejny raz nie ma komu napisać na stronie parafii  "Ogłoszeń parafialnych i Intencji mszalnych", czy to tak trudno?

Mszy żałobnych, pogrzebowych, też już się nie zamieszcza.

Na początku w "Ogłoszeniach parafialnych" były zapowiedzi przedślubne - teraz też już nie ma :(.

Tyle co się orientuję to wstawić dwa dokumenty w formacie pdf, to kwestia nawet nie 5 minut.

#47 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2019 - 11:08:25

Ksiądz Proboszcz wcale nie musi, prowadzić strony internetowej. Ja na jego miejscu, dla św spokoju zlikwidował bym stronę parafii. Nie było by wtedy gadania. Wystarczy chodzić do kościoła i wtedy wszystko wiadomo. 

#48 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2019 - 11:45:22

Ksiądz Proboszcz wcale nie musi, prowadzić strony internetowej. Ja na jego miejscu, dla św spokoju zlikwidował bym stronę parafii. Nie było by wtedy gadania. Wystarczy chodzić do kościoła i wtedy wszystko wiadomo. 

Jak zdrowie Ci na to pozwala lub nie mieszkasz poza Kowalewem Pomorskim, to chodź do kościoła pw. Św. Mikołaja w Kowalewie Pom, ale nie każdy może to uczynić. 

Są parafianie chorzy i są tacy, którzy na starość są u dzieci np. w Toruniu i chcieli by wiedzieć, kiedy i za kogo jest msza św. Kto zmarł i kto zawarł związek małżeński.

Czy to aż tak dużo, czy to są za duże wymagania, a nawet nie wymagania tylko P R O Ś B A ?

#49 ~czytelnik~

~czytelnik~
  • Goście

Napisano 12 maj 2019 - 18:51:30

Znalezione w Sieci...

Trzy tygodnie temu, przy okazji Świąt Wielkanocnych odwiedziłem babcię. Ku mojemu zdziwieniu zostałem zaatakowany przez nią oraz dziadka za… posty na Facebooku krytykujące Kościół. Ktoś pokazał jej moją tablicę i zaczęła się cała litania jak to grzeszę, występuję przeciw Bogu, atakuję niewinnych. Usłyszałem, że księża tak ciężko i uczciwe pracują przy zbyt małych rekompensatach finansowych. Oczywiście niektórzy plamią swoje czarne "sukienki" niecnymi występkami, ale sama idea i instytucja jest dobra i nie można jej oceniać przez pryzmat paru czarnych owiec.

Wziąłem kurtkę i wyszedłem.

Od dawna głoszę tezę iż w Kościele Boga już nie znajdziemy. To skorupa, pusta w środku a zewnątrz ozdobiona freskami, światłymi frazesami i wiekami manipulacji i prania mózgów. Film dobitnie pokazał, że najwyższe osoby w polskim Kościele wiedziały o fakcie pedofili, że ją celowo ukrywali razem ze sprawcami wobec, których nie stosowano praktycznie żadnych kar. Nie mam złudzeń. Kościół wspierany przez polityków PiS, KO czy PSL nadal będzie rządził, zostanie bezkarny i z przyzwoleniem do krzywdzenia innych.

To my, zwykli szarzy ludzie musimy zareagować. To my musimy dążyć do prawdy. To od nas zależy czy straszne tajemnice wyjdą na jaw a winni zostaną ukarani, tu na ziemi a nie w domniemanym Niebie.

Mam nadzieję, że ludzie się opamiętają, przestaną zważać na opinie rodziny, dziadków czy znajomych i przestaną wspierać tę chorą instytucję. Liczę, że kościelne ławy będą pustoszały tak jak tace na datki. Tylko wielki i stanowczy opór ludzi może wywrzeć wrażenie na władzy w Polsce i na hierarchach kościelnych.

Pokażmy im, tak jak to zrobili Irlandczycy, że nie pozwolimy na krzywdzenie innych, a następnie opowiadanie bajek jak to Kościół jest atakowany, a przecież On tylko głosi prawdę Bożą. Jeśli komuś zależy na Kościele mam nadzieję, że w ramach solidarności z ofiarami i protestu przeciw złu powstrzyma się przed uczestnictwem w mszach i sakramentach. Bóg? Jest wszędzie. Jeśli ktoś chce, niech się modli, ale lepiej to zrobić w domu z rodziną, w ciszy lasu czy przy morskich falach na pustej plaży. Bo czy idąc do Kościoła mamy dziś pewność, że nie stoi tam pedofil, lub osoba, która kogoś takiego kryje?

Nie ma znaczenia, czy ktoś jest wierzący, czy nie. Ukazano ostateczny dowód upadku instytucji Kościoła w Polsce. Od nas teraz zależy jaki odzew i na jaka skalę damy. Musimy stanąć razem i powiedzieć STOP kłamstwom, zatajaniu prawdy oraz przede wszystkim krzywdzeniu dzieci.

#50 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 maj 2019 - 19:35:44

Znalezione w Sieci...

Trzy tygodnie temu, przy okazji Świąt Wielkanocnych odwiedziłem babcię. Ku mojemu zdziwieniu zostałem zaatakowany przez nią oraz dziadka za… posty na Facebooku krytykujące Kościół. Ktoś pokazał jej moją tablicę i zaczęła się cała litania jak to grzeszę, występuję przeciw Bogu, atakuję niewinnych. Usłyszałem, że księża tak ciężko i uczciwe pracują przy zbyt małych rekompensatach finansowych. Oczywiście niektórzy plamią swoje czarne "sukienki" niecnymi występkami, ale sama idea i instytucja jest dobra i nie można jej oceniać przez pryzmat paru czarnych owiec.

Wziąłem kurtkę i wyszedłem.

Od dawna głoszę tezę iż w Kościele Boga już nie znajdziemy. To skorupa, pusta w środku a zewnątrz ozdobiona freskami, światłymi frazesami i wiekami manipulacji i prania mózgów. Film dobitnie pokazał, że najwyższe osoby w polskim Kościele wiedziały o fakcie pedofili, że ją celowo ukrywali razem ze sprawcami wobec, których nie stosowano praktycznie żadnych kar. Nie mam złudzeń. Kościół wspierany przez polityków PiS, KO czy PSL nadal będzie rządził, zostanie bezkarny i z przyzwoleniem do krzywdzenia innych.

To my, zwykli szarzy ludzie musimy zareagować. To my musimy dążyć do prawdy. To od nas zależy czy straszne tajemnice wyjdą na jaw a winni zostaną ukarani, tu na ziemi a nie w domniemanym Niebie.

Mam nadzieję, że ludzie się opamiętają, przestaną zważać na opinie rodziny, dziadków czy znajomych i przestaną wspierać tę chorą instytucję. Liczę, że kościelne ławy będą pustoszały tak jak tace na datki. Tylko wielki i stanowczy opór ludzi może wywrzeć wrażenie na władzy w Polsce i na hierarchach kościelnych.

Pokażmy im, tak jak to zrobili Irlandczycy, że nie pozwolimy na krzywdzenie innych, a następnie opowiadanie bajek jak to Kościół jest atakowany, a przecież On tylko głosi prawdę Bożą. Jeśli komuś zależy na Kościele mam nadzieję, że w ramach solidarności z ofiarami i protestu przeciw złu powstrzyma się przed uczestnictwem w mszach i sakramentach. Bóg? Jest wszędzie. Jeśli ktoś chce, niech się modli, ale lepiej to zrobić w domu z rodziną, w ciszy lasu czy przy morskich falach na pustej plaży. Bo czy idąc do Kościoła mamy dziś pewność, że nie stoi tam pedofil, lub osoba, która kogoś takiego kryje?

Nie ma znaczenia, czy ktoś jest wierzący, czy nie. Ukazano ostateczny dowód upadku instytucji Kościoła w Polsce. Od nas teraz zależy jaki odzew i na jaka skalę damy. Musimy stanąć razem i powiedzieć STOP kłamstwom, zatajaniu prawdy oraz przede wszystkim krzywdzeniu dzieci.

Pokrzywdzony przez los to Ty jesteś. Napisz coś od siebie lecz nie powielaj nie swoich tekstów. 

#51 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 maj 2019 - 19:55:55

Pokrzywdzony przez los to Ty jesteś. Napisz coś od siebie lecz nie powielaj nie swoich tekstów.

A czy kościół przypadkiem nie powiela od wieków nie swoich tekstów? Prawdziwe oblicze wychodzi na jaw. Może porostu Pan Bóg ma dość poczynań swoich przedstawicieli i całej tej sodomii. Prawda sama się obroni.

#52 ~czytelnik~

~czytelnik~
  • Goście

Napisano 12 maj 2019 - 20:03:07

Fakty mojego powielania możesz zgłosić w najbliższej jednostce policji.

#53 ~czytelnik~

~czytelnik~
  • Goście

Napisano 12 maj 2019 - 20:05:17

A czy kościół przypadkiem nie powiela od wieków nie swoich tekstów? Prawdziwe oblicze wychodzi na jaw. Może po prostu Pan Bóg ma dość poczynań swoich przedstawicieli i całej tej sodomii. Prawda sama się obroni.

W punkt!  :)

#54 ~Ania~

~Ania~
  • Goście

Napisano 12 maj 2019 - 22:40:54

A czy kościół przypadkiem nie powiela od wieków nie swoich tekstów? Prawdziwe oblicze wychodzi na jaw. Może porostu Pan Bóg ma dość poczynań swoich przedstawicieli i całej tej sodomii. Prawda sama się obroni.

Pan Bóg nigdy by sobie takich "przedstawicieli" nie wybrał. Ludzie..

#55 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2019 - 07:28:17

W kalendarzu kartka się odwróciła wpisującemu intencje mszalne?

#56 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2019 - 10:20:40

Jest już dobrze, każdemu się zdarzy. Pozdrawiam.

#57 ~Rafał~

~Rafał~
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2019 - 19:33:19

Podobno organista odchodzi czyżby kolejny się szykował

#58 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2019 - 19:52:00

Najlepiej by wróciła Pani Organistka.

#59 ~Gość~

~Gość~