Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

31 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Przemek~

~Przemek~
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2013 - 09:47:43

150 tys. osób straciło świadczenia pielęgnacyjne od 1 lipca br. W mediach poza Bańkowską i Rulewskim nikt o tym nie mówi. To co się w tym kraju dzieje to jakaś kpina. Teraz czytam, że rząd chce ograniczyć także pomoc na zakup środków medycznych dla osób nieoełnosprawnych. Człowiek chory jest widocznie balastem dla tego państwa.

#2 ~NINer~

~NINer~
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2013 - 10:53:52

Trzeba było uszczelnic ten system a nie, zabrać zasiłek prawie wszystkim i zostawić bez niczegooooooo !!!!!!!!!

Nie chcieli się rozdrabniać i zrobili "ostre cięcia"

MY to zapamiętamy i w czasie wyborów do sejmu postawimy znak "x" na pewno nie przy kandydatach PO, PSL, RP

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2013 - 11:06:10

Trzeba było uszczelnic ten system a nie, zabrać zasiłek prawie wszystkim i zostawić bez niczegooooooo !!!!!!!!!

Nie chcieli się rozdrabniać i zrobili "ostre cięcia"

MY to zapamiętamy i w czasie wyborów do sejmu postawimy znak "x" na pewno nie przy kandydatach PO, PSL, RP

#4 ~ewa~

~ewa~
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2013 - 11:52:40

To co Rząd zrobił to było zwykłe zlodziejstwo! liczyli na to ,że nikt się nie odezwie w obronie niepelnosprawnych , zniedolężnialych ludzi a oni sami przecież nie pójdą protestować pod Sejm ! Teraz zaś prowadzą taktykę na przeczekanie bo przecież p. Kopacz od ktorej dużo zależy przeciąga sprawę a jako lekarz wie ,że sporo tych ludzi bez należytej opieki poprostu umrze w tym czasie i bedą oszczędności ! Podobnie robi wiele polityków np. p Seredyn opowiadając bez przerwy bajkę o ''wnuczku wyludzaczu'' aby wprowadzić w błąd resztę społeczeństwa a gdzie były kontrole tych ''wnuczków'' ? co robili w tym czasie pracownicy MOPSÓw , GOPSÓw i innych instytucji! To był przekręt naprawdę prawie doskonały , oszczędności na najbiedniejszych i tak już pokrzywdzonych przez los ale dla Rządu już niepotrzebnych obywateli bo niezdolnych do samodzielnej egzystencji więc można ich poświęcić i skazać na powolne umieranie bez opieki!

#5 ~Benia~

~Benia~
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2013 - 12:54:04

Dziękujemy Pani Redaktor za zainteresowanie problemem biednych bezbronnych ludzi. Wstyd mi za nasz Rząd i naszych parlamentarzystów , że są tak obojętni na krzywdę ludzką. Zadaniem Państwa winno być wspieranie rodzin które opiekują się niepełnosprawnymi a nie ich niszczenie.

#6 ~ted~

~ted~
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2013 - 13:52:38

Nie używam wulgarnych wyrazów,ale w tej sytuacji,gdy ktoś tworzy taką ustawę,że odbiera najbiedniejszym i ich opiekunom to tylko najgorsze gromy cisną mi się na usta pod adresem rządu.Nigdy więcej nie głosuję na PO.Przepraszam,że kilka lat temu zagłosowałem na takich zwyrodnialców!!!!!!! 

#7 ~renia~

~renia~
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2013 - 16:39:18

To co Rząd zrobił to było zwykłe zlodziejstwo! liczyli na to ,że nikt się nie odezwie w obronie niepelnosprawnych , zniedolężnialych ludzi a oni sami przecież nie pójdą protestować pod Sejm ! Teraz zaś prowadzą taktykę na przeczekanie bo przecież p. Kopacz od ktorej dużo zależy przeciąga sprawę a jako lekarz wie ,że sporo tych ludzi bez należytej opieki poprostu umrze w tym czasie i bedą oszczędności ! Podobnie robi wiele polityków np. p Seredyn opowiadając bez przerwy bajkę o ''wnuczku wyludzaczu'' aby wprowadzić w błąd resztę społeczeństwa a gdzie były kontrole tych ''wnuczków'' ? co robili w tym czasie pracownicy MOPSÓw , GOPSÓw i innych instytucji! To był przekręt naprawdę prawie doskonały , oszczędności na najbiedniejszych i tak już pokrzywdzonych przez los ale dla Rządu już niepotrzebnych obywateli bo niezdolnych do samodzielnej egzystencji więc można ich poświęcić i skazać na powolne umieranie bez opieki!

Jestem tego samego zdania. To egoizm i brak poszanowania dla człowieka!!!!

#8 ~renia~

~renia~
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2013 - 16:44:27

Dziękujemy Pani Redaktor za zainteresowanie problemem biednych bezbronnych ludzi. Wstyd mi za nasz Rząd i naszych parlamentarzystów , że są tak obojętni na krzywdę ludzką. Zadaniem Państwa winno być wspieranie rodzin które opiekują się niepełnosprawnymi a nie ich niszczenie.

Ja też jestem opiekunką mojej mamy i jestem też w strasznym położeniu. renia z Szydłowca

#9 ~danka~

~danka~
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2013 - 17:25:16

jak mozna bylo tak postapic pierwsze dac a nastepnie odebrac to to samo jakbym dziecku zapewnila opieke apozniej   pozucila    w iesie                                                                  u

#10 ~ada~

~ada~
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2013 - 19:33:27

Bardzo smutne że tak męczą tymi ustawami najsłabszych, na sobie nie zamierzają oszczędzać,w tej akurat sprawie to jest już przesada żeby tak okradać ludzi tym bardziej że mieli przyznane świadczenie w większości na stałe!

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2013 - 19:38:37

hitler w obozie dawał jedzenie i zapewniał prycze a obecny rząd funduje  głodowanie i umieranie mamy czekać w nieskończonośc chyba tak jak rodziny stracili bliskich w Smoleńsku widzieliśmy ten pośpiech i zangaźowanie do dzisiaj w sumie nic nie wyjaśniono i nikomu sie nie spieszy, pieniądze na świadczenia  są tylko idą na to co nie trza po cholere mamy tylu ministrów pozwalniać kilku i kasa się  znajdzie przecieź wiekszośc ma emerytury rzędu 10 20 tys. plus pensja dieta poselska przez rok jaka to moźe być suma trudno sie dolizcźyć a tu dramat tysięcy w wielu domach w pokoju leży jakis tam staruszek staruszka opiekun dwoi się i troi  żeby pampersów i leków  do pierwszego straczyło gdzie tu moralnosć i sumienie tych ludzi ciekawe czy oni nie mają schorowanych matek teściów ciotek rodzeństwa

#12 ~gsy~

~gsy~
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2013 - 07:54:42

Nie ma potrzeby aby zatrudniac dodatkowe osoby do kontroli czy dana osoba wymaga opieki 24h .Bo to pochłonie środki które mogły być przeznaczone na pomoc ludziom .Wystarczy zmiana orzecznictwa do tego typu świadczenia .

#13 ~Lech Zet~

~Lech Zet~
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2013 - 10:57:01

Rządzenie tych deb***i polega na szukaniu wrogów i zabieraniu słabym! Inwalidom, obłożnie chorym i dzieciom! Pojechali krechę i w amiku narkotykowym uchwalili pomoć w zawrotnej wysokości 520 zł. Po detoksie zobaczyli co nawywijali o nową ustawą odwołali wszystko! Opiekuje się mamą, lat 92, wstawony rozrusznik i jest po udarze mózgu! Sparaliżowana! Do domu starców nie chce iść, a nawey jakby chciała, to i tak się nie dostanie. Po pierwsze kolejki, a tam gdzie nie ma kolejek, to za mała emerytura (1360zł). Nikt za mnie nie płacił składki emerytalnej, ponieważ mam ponad 20 lat stażu pracy! Płacono jedynie ubezpieczenie zdrowotne! Za jeden zegarek ministra miałbym 5 (słownie pięć) lat po 520 zł.,,Rząd'' oszczędza, ale n ie na sobie. Oni żyja jak półtora pana! Nie tak wyobrażałem sobie XXI wiek i zmiany ustrojowe. Jedynie co mi zostało, to dochować matkę i jak sił starczy zawiązać sobie pętlę na szyję.

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2013 - 19:47:05

Rządzenie tych deb***i polega na szukaniu wrogów i zabieraniu słabym! Inwalidom, obłożnie chorym i dzieciom! Pojechali krechę i w amiku narkotykowym uchwalili pomoć w zawrotnej wysokości 520 zł. Po detoksie zobaczyli co nawywijali o nową ustawą odwołali wszystko! Opiekuje się mamą, lat 92, wstawony rozrusznik i jest po udarze mózgu! Sparaliżowana! Do domu starców nie chce iść, a nawey jakby chciała, to i tak się nie dostanie. Po pierwsze kolejki, a tam gdzie nie ma kolejek, to za mała emerytura (1360zł). Nikt za mnie nie płacił składki emerytalnej, ponieważ mam ponad 20 lat stażu pracy! Płacono jedynie ubezpieczenie zdrowotne! Za jeden zegarek ministra miałbym 5 (słownie pięć) lat po 520 zł.,,Rząd'' oszczędza, ale n ie na sobie. Oni żyja jak półtora pana! Nie tak wyobrażałem sobie XXI wiek i zmiany ustrojowe. Jedynie co mi zostało, to dochować matkę i jak sił starczy zawiązać sobie pętlę na szyję.

Pieniądze są potrzebne na ważne cele:

http://niezalezna.pl...tysiecy-zlotych

#15 ~Madzia~

~Madzia~
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2013 - 17:45:02

Przywrócic tak, ale tylko dla naprawdę potrzebujących,którzy faktycznie opiekują się.Byli tacy ,,opiekunowie,, co tylko kase ciągneli bo rodzic samodzielny i nie wymagał opieki,jezeli nadal tak będzie to rzeczywiście będzie to chore,gdy podczas zabiera się i tak głodowe zasiłki rodzinne dla dzieci bo kryterium jest wręcz żenujące,niektórzy ubożeją bo pracująi grosze zarabiają a państwo kombinatorom daje.

#16 ~co za naród...~

~co za naród...~
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2013 - 20:07:58

Narodzie, tylko narzekać potraficie. 

Do pracy rodacy.

Są też DPSy, nie zapominajcie. 

kryterium dochodowe jak najbardziej niech zostanie.

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2013 - 21:23:26

Do pracy rodacy.

I tego ci życzę. DPS w przyszłości.

Bo można jeszcze i tak:

http://wiadomosci.on...-swastyki/vzs3h

#18 ~Max~

~Max~
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2013 - 15:20:07

Mnie odebrano świadczenie pielęgnacyjne po prawie 3 latach . Moja babcia leży ciężko chora , jest po usunięciu endoprotezy stawu biodrowego i leży w łóżku bez szans na poprawę . A ponad to ma Gościec i osteoporozę . Musi mieć opiekę 24h na dobę . Nierozumiem MOPSU nikt przez te 3 lata nie był zobaczyć stanu zdrowotnego mojej babci . Pani kierowniczka nie ma jak zwylke czasu bo ma inne sprawy. Odwołałem się do wyższej instancji niestety także i oni nie widzą podstaw do przyznania mi tego świadczenia. Ustosunkowują się tym iż niepełnosprawność babci nie była przed 25 roku życia a także że dzieci babci choć mieszkają w różnych częściach kraju i mają swoją pracę muszą się opiekować matką choć mogę robić to ja nie mająć pracy . 3 lata temu także z tych powodów nie chciano mi przyznać opiekuńczego a jednak przyznano ,więc gdzie tu rozsądek , Pozostał mi już tylko albo sąd administracyjny lub zmiana prawa .

#19 ~Arek~

~Arek~
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2013 - 14:33:46

Do pracy rodacy.

Zasługujesz na to by w  przyszłości twoje dzieci cię tam porzuciły. Praca przecież  najważniejsza! Życzę miłego zakończenia pracy i błogiej starości w DPS-ie !!!  Jesteś tego warta ...

#20 ~KuMa~

~KuMa~
  • Goście

Napisano 01 październik 2013 - 19:23:40

podpisz.to/petycja/wykluczeni-opiekunowie-osob-doroslych-niepelnosprawnych,5
PROSIMY o poparcie petycji wykluczonych opiekunów. Po podpisaniu prosimy pamiętać o potwierdzeniu swojego poparcia na poczcie e-mail.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych