Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Obowiązek szkolny dla 6-latka

22 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~rodzic~

~rodzic~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2013 - 18:58:58

Warto przeczytać ten artykuł

http://www.rp.pl/artykul/1036001.html

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2013 - 19:13:22

Warto przeczytać ten artykuł

http://www.rp.pl/artykul/1036001.html

Warto:

"Szkoły w Polsce nie są przystosowane do potrzeb sześciolatków z powodu stanu sanitarnego, zatłoczenia, hałasu, przeciążonych świetlic itd. Potwierdził te zastrzeżenia raport NIK. Na domiar złego z braku przedszkoli zerówki trafiają do szkół i jeszcze o rok mniejsze dzieci męczą się w złych warunkach szkolnych."

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2013 - 19:25:33

Artykuł ten oddaje w pełni obraz koślawego pojmowania świata dziecka w wieku lat 6 przez minister Szumilas.Ani to mądre,ani nikomu ,zwłaszcza 6-latkom do szczęścia nie potrzebne- rozpoczęcie edukacji o rok wcześniej to kompletna porażka w  wydaniu resortu edukacji.Wiem ,bo moje dziecko musiało przez to przejść,wierzcie mi-nie było łatwo.Wielkie dzięki pani minister!

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 listopad 2013 - 16:49:03

Jestem przeciwna posylaniu 6 latkow do szkoły. Do tej pory było dobrze a teraz jak zwykle wpadli na złoty (czyt. głupi) pomysł. Szkoły są nieprzystosowane do przyjecia takich maluchow to raz a po drugie wydaje mi sie ze to za wczesnie, takie skrócenie dziecinstwa. Niby tylko rok ale jednak w zerówce dzieci sie bawia i ucza i odpoczywaja a tu od razu na gleboka wode sa rzucane. Dziwie sie ze jak mozna bylo jeszcze samemu decydowac to niektorzy rodzice posylali do szkoly  6 latki ( potem wiekszosc zalowala) - ale to juz chyba jakis przyrost ambicji mieli wlasnej.

#5 ~Aleksandra~

~Aleksandra~
  • Goście

Napisano 06 listopad 2013 - 19:17:10

Jestem przeciwna posylaniu 6 latkow do szkoły. Do tej pory było dobrze a teraz jak zwykle wpadli na złoty (czyt. głupi) pomysł. Szkoły są nieprzystosowane do przyjecia takich maluchow to raz a po drugie wydaje mi sie ze to za wczesnie, takie skrócenie dziecinstwa. Niby tylko rok ale jednak w zerówce dzieci sie bawia i ucza i odpoczywaja a tu od razu na gleboka wode sa rzucane. Dziwie sie ze jak mozna bylo jeszcze samemu decydowac to niektorzy rodzice posylali do szkoly  6 latki ( potem wiekszosc zalowala) - ale to juz chyba jakis przyrost ambicji mieli wlasnej.

Wprowadzono w przedszkolach naukę dla dzieci "o ",teraz zmiana...

6-cio latek kończąc szkołę Podst,będzie o rok młodszy,kiedy

przejdzie w "chory system" jakim było utworzenie Gimnazjum....

Komu przeszkadzała szkoła Podst. 8-mio klasowa???/

#6 ~Belfegor~

~Belfegor~
  • Goście

Napisano 11 listopad 2013 - 12:01:47

Chory pomysł. Zabieranie dzieciakom dzieciństwa, osłabienie kontaktu z najbliższą rodziną, dla wielu trauma - w imię czego pytam - i konia z rzędem temu kto da odpowiedź.

#7 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 11 listopad 2013 - 15:13:10

Przed wszystkim psychika dziecka nie jest przygotowana na uniesienie ciężaru bycia pierwszoklasistą. Poza tym szkoły z całą pewnością nie . Wprowadzono naucznie zintegrowane w klasach 1-3./ nie od dzisiaj/ Czy ktoś w ogóle wie na czym to polega ??. W klasach wykładziny, nauka poprzez zabawę. Gdzie tak jest? U nas nie, siedzenie w ławkach i nic więcej. Poza tym myślę, że z tym materiałem ewentualnie 1-2-3 pięciolatków na 25 byłoby w stanie sobie poradzić. 

#8 Rejtan

Rejtan

Jacek Jankowski

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 794 postów

Napisano 11 listopad 2013 - 16:17:43

Chory pomysł. Zabieranie dzieciakom dzieciństwa, osłabienie kontaktu z najbliższą rodziną, dla wielu trauma - w imię czego pytam - i konia z rzędem temu kto da odpowiedź.

Poszedłem do szkoły.jako sześciolatek a przypomnę, był rok 1972 i nie byłem jedynym sześciolatkiem w klasie i nigdy tego nie żałowałem. To nie jest złe rozwiązanie oczywiście pod warunkiem zapewnienia odpowiednich warunków. Rodzice powinni bardziej wierzyć w swoje pociechy.

Użytkownik Rejtan edytował ten post 11 listopad 2013 - 16:26:53

Jeżeli ktoś mówi o Tobie coś złego, to głównie dlatego, że o sobie nie może powiedzieć nic dobrego.

JUŻ NIGDY NIE SKORZYSTAM Z USŁUG FIRMY 'GRONEKO' MARCINA I MIKOŁAJA GRONOWSKICH Z MIKORZYNA . PRZEZ NIEODPOWIEDZIALNOŚĆ PRACOWNIKÓW TEJ FIRMY PONIOSŁEM DOTKLIWE STRATY MATERIALNE A KIEROWNICTWO FIRMY NIE POCZUŁO SIĘ DO PONIESIENIA ODPOWIEDZIALNOŚCI.

#9 slytherin

slytherin

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 4366 postów

Napisano 11 listopad 2013 - 17:47:30

Poszedłem do szkoły.jako sześciolatek a przypomnę, był rok 1972 i nie byłem jedynym sześciolatkiem w klasie i nigdy tego nie żałowałem. To nie jest złe rozwiązanie oczywiście pod warunkiem zapewnienia odpowiednich warunków. Rodzice powinni bardziej wierzyć w swoje pociechy.

Jacku ta cała reforma była by OK gdyby nie była robiona wspólnie z tłem ekonomicznym.

Patrzę na moje miasto
Kocham je

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 listopad 2013 - 19:57:30

To jest zły pomysł wlasnie. Powinien byc wybor. kto chce posylac dziecko niech posyla w wieku 6 lat kto nie chce nie i tyle. Co bylo zlego do tej pory? Czemu jest teraz przymus, bo inne kraje tak maja? A co to ma do tego, czy my musimy byc jak inne kraje? Niedlugo beda od razu po urodzeniu kazali oddawac do szkoły. Wprowadzenie gimnazjum tez taki genialny pomysł był. W tym ministerstwie poprostu im sie nudzi i tyle.

#11 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 12 listopad 2013 - 15:09:56

Z tych wypowiedzi wnioskuję że to rodzice nie są gotowi do tego aby Ich dziecko poszło do szkoły w wieku 6 lat. Takie dziecko trzeba przypilnować i pomóc czasem w lekcjach. Najlepiej jest jak dziecko samo się wszystkim zajmnie, a rodzic przed tv odpoczywa. Jak się decydujemy na dzieci to trzeba wziąć sobie pod uwagę, że przyjdzie taki okres w którym trzeba sobie przypomnieć jak się pisze literki i składa wyrazy. 

Moje dziecko poszło w wieku 6 lat do szkoły, ja nie żałuje i ono również. 

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 listopad 2013 - 16:49:28

Z tych wypowiedzi wnioskuję że to rodzice nie są gotowi do tego aby Ich dziecko poszło do szkoły w wieku 6 lat. Takie dziecko trzeba przypilnować i pomóc czasem w lekcjach. Najlepiej jest jak dziecko samo się wszystkim zajmnie, a rodzic przed tv odpoczywa. Jak się decydujemy na dzieci to trzeba wziąć sobie pod uwagę, że przyjdzie taki okres w którym trzeba sobie przypomnieć jak się pisze literki i składa wyrazy. 

Moje dziecko poszło w wieku 6 lat do szkoły, ja nie żałuje i ono również. 

Tak sobie wmawiaj ciekawe czy pytalas swoje dziecko czy chce isc do szkoly wczesniej napewno nie. Zaspokoilas swoja ambicje a nie jego to sie ciesz. Tak czy siak jestem za wyborem.  Kto  chce niech se posyła wczesniej kto nie chce to nie. A ta gadka o pilnowaniu dziecka podczas lekcji idiotyczna, bo czy on ma 6,7 czy 8 lat to trzeba przypilnowac nie wiem o co ci tu chodzi.

#13 ~zigływidły~

~zigływidły~
  • Goście

Napisano 12 listopad 2013 - 18:59:38

Chodzi o coś zupełnie innego

Rząd miał w nosie petycje ponad miliona osób.

Czy to petycja za maluchami czy czymkolwiek innym.

Jeśli to jest demokracja, to ja dziękuje, wypisuje sie :)

poza tym.

Kiedyś w szkołach były gabinety lekarskie, dentysta, etc. a dziś ?...

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 listopad 2013 - 20:08:52

moja corka poszla jako 6latek,radzi sobie swietnie,jest zadowolona,lubi odrabiac lekcje a o tym zeby wczesniej poszla do szkoly zdecydowala sama,

#15 slytherin

slytherin

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 4366 postów

Napisano 12 listopad 2013 - 20:19:17

poza tym.

PO i PSLowcy tak mają. Wystarczy zobaczyć jak w Aleksandrowie wyglądają rządy PO i Ludowców.

Patrzę na moje miasto
Kocham je

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 listopad 2013 - 20:34:58

poza tym.

O wlasnie o to chodzi. Rząd pokazal jak interesuje ich zdanie ludzi. Oby ci ludzie pokazali im w najblizszych wyborach jak im za to dziekuje !

#17 ~ola~

~ola~
  • Goście

Napisano 12 listopad 2013 - 21:23:00

poza tym.

ja jeszcze się nie wypisuję, ale olanie przez rząd petycji ponad miliona osób, których reprezentują w sejmie jest porażką RP,

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2013 - 09:32:08

Dobry pomysł. przecież i tak rodzice z dziećmi nie są przez cały dzień. Mogą w tym czasie pracować lub mieć czas dla siebie.

#19 Gargulec

Gargulec

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 77 postów

Napisano 11 grudzień 2013 - 12:46:19

Każda reforma powinna mieć swój cel, powinna zmieniać istniejącą sytuację na lepsze. Co ma zmienić posyłanie do szkoły dzieci o rok wcześniej? Co na lepsze zmieniło wprowadzenie gimnazjów? Jawi się pytanie o CEL reform. Będę wdzięczny jeśli ktoś to wytłumaczy.

Pozdrawiam.

"Są dwie naprawdę bezgraniczne rzeczy - Wszechświat i ludzka głupota; co do Wszechświata nie jestem całkiem pewien." Albert Einstein

#20 ~Basia~

~Basia~
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2013 - 14:03:41

Ja angażuję mojego przedszkolaka do różnych rzeczy, które pobudzały by jego umysł do działania. Mieliśmy ostatnio remont kuchni i pozwoliłam mu pomóc mi wybrać zasłony metrażowe. Mam świetnego synka :)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych