Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

52 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~mieszkaniec Podgórza~

~mieszkaniec Podgórza~
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2011 - 11:54:30

Ojciec Maksymin Tandek to człowiek pełen dobroci i ciepła,który zjednuje ludzi dlatego nie mogę zrozumieć decyzji Jego przełożonych.Kościół w Polsce idzie w złym kierunku, ludzie tacy jak Ojciec są odsuwani na bok ,a głoszący nie nawieść stoją na jego czele.

#2 ~Małgosia~

~Małgosia~
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2011 - 19:01:59

Wielka strata dla toruńskiej społeczności wiernych, która szuka kapłanów pełnych Ducha Bożego. A ich coraz mniej...Ojciec Maksymin jest przezroczysty- pomaga ujrzeć Boga. Jest Jego świadkiem. Poradzimy sobie, nie ma innego wyjścia. Ojciec także, ponieważ jest posłuszny i pokorny. Być może ta trudna sytuacja kościoła w Polsce ma nas znów zjednoczyć i pobudzić do żywej wiary? Oby nasi bracia kapłani i zakonnicy dojrzeli do konstruktywnej refleksji.
Smutno...bardzo smutno...

#3 ~michel~

~michel~
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2011 - 00:20:27

Tak się składa, że mam inne zdanie na ten temat. Mogę tylko powiedzieć decyzja zapadła o wiele za późno. Sam pomysł szkoły nie pasuje do charyzmatu św. Franciszka. Te wszystkie "miliony" przy budowie szkoły zyskane również od instytucji państwowych to moim zdaniem nie jest franciszkanizm. Uwierzcie...

#4 ~IZABELANOGA~

~IZABELANOGA~
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2011 - 13:33:30

Całe szczęście, że w końcu usunięto o. Tandeka z Torunia. Prowincjał powinien uczynić to wiele lat wcześniej!! Wtedy ten piękny niegdyś kościół św. Piotra i Pawła nie zostałby zdewastowany w tak prymitywny sposób przez o.Tandeka! ZA TAKĄ BARBARZYŃSKĄ DEWASTACJĘ KOŚCIOŁA POCZYNIONĄ PRZEZ OJCA TANDEKA wewnątrz kościoła powinien odpowiadać rówbież konserwator zabytków! Zniszczono dobro naszej kultury narodowej!DZIWIĘ SIĘ, ŻE KONSERWATOR ZABYTKÓW DO TEJ PORY NIE REAGUJE I NIE ZAŻĄDA PRZYWRÓCENIA CAŁEGO WNĘTRZA KOŚCIOŁA DO STANU PRZED PRZYBYCIEM o.TANDEKA DO TORUNIA!!!
Większość Podgórzan przestała już chodzić do niegdyś swojego kościoła i w niedzielę jeżdziła na Mszę Świętą do Jezuitów.
Teraz, gdy już nie będzie zjawisk o charakterze prymitywnym i sekciarskim(!!) w pierwszą sobotę miesiąca w naszym kościele, Podgórzanie, a w tym i ja znowu zaczną chodzić do swojego Kościoła.
Niestety zdewastowanego za sprawą o. Tandeka!
Trzeba przywrócić pierwotny stan (do stanu przed przybyciem Franciszkanów) tego pięknego kościoła barokowego w gotyckim Toruniu.
POWINIEN SIĘ TYM ZAJĄĆ KONSERWATOR ZABYTKÓW, który do tej spory nie wypełniał swoich podstawowych obowiązków i dopuścił do dewastacji kościoła!
Ś.p. proboszcz ks. prałat Bernard Polzin skrobał kiedyś wraz z parafianami farbę z ołtarzy, które podczas wojny były pomalowane ciemnobrązową farbą i ja również uczestniczyłam w tym skrobaniu, a teraz "charyzmatyczny" o. Tandek spowodował zniszczenie polichromii i amorki są białe!
Zniszczona została w barbarzyński sposób spuścizna artystyczna prof. Torwirta! O. Tandek powinien odpowiwdac za zniszczenie kościoła wspólnie z konserwatorem zabytków!
Kardynal Wyszyński, który zachwycał się renowacją kościoła św. Piotra i Pawła dokonaną przez prof. Torwirta przewraca się teraz w grobie, a nigdyś, ze względu na urok pięknych wnętrz naszego kościoła bywał tu często.
A teraz wnętrze naszego niegdyś pięknego kościoła wygląda jak po przejściu Wandali!
Szczęście jednak, że o.Tandek nie zdążył wszystkiego wewnątrz kościoła zamalować na biało i wyłożyć płytkami łazienkowymi!

#5 ~KRZYSI~

~KRZYSI~
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2011 - 15:38:55

WYBITNY CZŁOWIEK ODDANY I WIERNY!NIE OBRAŻAJCIE ANONIMOWO TAK NAJŁATWIEJ.WIELKA SZKODA I ZAL...JESTEŚMY Z TOBĄ!!!

#6 ~Zszokowana~

~Zszokowana~
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2011 - 21:12:45

Całe szczęście, że w końcu usunięto o. Tandeka z Torunia. Prowincjał powinien uczynić to wiele lat wcześniej!! Wtedy ten piękny niegdyś kościół św. Piotra i Pawła nie zostałby zdewastowany w tak prymitywny sposób przez o.Tandeka! ZA TAKĄ BARBARZYŃSKĄ DEWASTACJĘ KOŚCIOŁA POCZYNIONĄ PRZEZ OJCA TANDEKA wewnątrz kościoła powinien odpowiadać rówbież konserwator zabytków! Zniszczono dobro naszej kultury narodowej!DZIWIĘ SIĘ, ŻE KONSERWATOR ZABYTKÓW DO TEJ PORY NIE REAGUJE I NIE ZAŻĄDA PRZYWRÓCENIA CAŁEGO WNĘTRZA KOŚCIOŁA DO STANU PRZED PRZYBYCIEM o.TANDEKA DO TORUNIA!!!
Większość Podgórzan przestała już chodzić do niegdyś swojego kościoła i w niedzielę jeżdziła na Mszę Świętą do Jezuitów.
Teraz, gdy już nie będzie zjawisk o charakterze prymitywnym i sekciarskim(!!) w pierwszą sobotę miesiąca w naszym kościele, Podgórzanie, a w tym i ja znowu zaczną chodzić do swojego Kościoła.
Niestety zdewastowanego za sprawą o. Tandeka!
Trzeba przywrócić pierwotny stan (do stanu przed przybyciem Franciszkanów) tego pięknego kościoła barokowego w gotyckim Toruniu.
POWINIEN SIĘ TYM ZAJĄĆ KONSERWATOR ZABYTKÓW, który do tej spory nie wypełniał swoich podstawowych obowiązków i dopuścił do dewastacji kościoła!
Ś.p. proboszcz ks. prałat Bernard Polzin skrobał kiedyś wraz z parafianami farbę z ołtarzy, które podczas wojny były pomalowane ciemnobrązową farbą i ja również uczestniczyłam w tym skrobaniu, a teraz "charyzmatyczny" o. Tandek spowodował zniszczenie polichromii i amorki są białe!
Zniszczona została w barbarzyński sposób spuścizna artystyczna prof. Torwirta! O. Tandek powinien odpowiwdac za zniszczenie kościoła wspólnie z konserwatorem zabytków!
Kardynal Wyszyński, który zachwycał się renowacją kościoła św. Piotra i Pawła dokonaną przez prof. Torwirta przewraca się teraz w grobie, a nigdyś, ze względu na urok pięknych wnętrz naszego kościoła bywał tu często.
A teraz wnętrze naszego niegdyś pięknego kościoła wygląda jak po przejściu Wandali!
Szczęście jednak, że o.Tandek nie zdążył wszystkiego wewnątrz kościoła zamalować na biało i wyłożyć płytkami łazienkowymi!

#7 ~Zszokowana~

~Zszokowana~
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2011 - 21:25:24

Jestem zszokowana tym co się stało , jak można takiego kapłana którego ze świecą szukać w dzisiejszym świecie tak oczerniać i tak podle z Nim postąpić, to jest kapłan z powołania, który tak wiele dobra uczynił, tak wielu ludziom pomógł, tak bardzo wielu ludzi dzięki Niemu się nawróciło, łza kręci się w oku, tak bardzo mi smutno że tak został potraktowany przed samymi świętami Bożego Narodzenia, ale wiem że Bóg jest z Nim i Mu dopomoże, to jest człowiek ogromnej modlitwy

#8 ~Zniesmaczona1234~

~Zniesmaczona1234~
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2011 - 23:48:11

Jesteśmy z Tobą Ojcze ! Ojciec jest wielkim kapłanem i człowiekiem. Przyjezdzalam na jego msze z poza Trn i jestem pod wrazeniem. Jest bardzo oddany Bogu i ludziom.

#9 ~Gosia~

~Gosia~
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2011 - 09:17:59

Zawsze mówił ludziom o miłości Boga, uczył jak powierzać Bogu swoje klopoty, swoje życie, jak mu ufać, jak z Bogiem rozmawiać i jak go słuchać. Trzygodzinna msza św. mijała bardzo szybko. Wychodziliśmy z kościoła silniejsi, spokojniejsi, pełni nadziei. Nie jestem parafianką z Podgórza, ale kiedy moich przyjaciół dotknęłą tragedia wypadku ich dziecka, szukaliśmy pomocy, któś powiedzałnam o nim - ojciec Maksymin, po jednym telefonie( w ogóle się nie znaliśmy) był przy niej w szpitalu i modlił się. Wspierał nas, nigdy nie odmówił spotkania, błogosławił i wskazywał Boga, pomagał zrozumieć. Modlił się za nią na Mszach św.bez szczególnego zamawiania i uiszczania opłat. Naprawdę słuchał spowiedzi, odnosił się do usłyszanych grzechów,wskazywał drogę,pomagał się podnieść. Jest wzorem CZŁOWIEKA i KAPŁANA. Właśnie teraz, w tak trudnych dla wiary czasach, ludzie potrzebują takich kapłanów! Wierzę ,że teraz w Gdańsku będzie pomagał potrzebującym, będzie pokazywał ludziom Boga MIŁOSCI. A wkońcu Gańsk to nie koniec świata - przyjeżdżali z Gdańska do Torunia - pojedziemy do Gdańska.

#10 ~Zszokowana~

~Zszokowana~
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2011 - 09:27:35

Ci wszyscy którzy się o tak wielkim kapłanie wypowiadają negatywnie jestem pewna że nigdy nie spojrzeli w Jego pełne ciepła i dobroci oczy, nigdy nie usłyszeli Jego przepiękny i podnoszących na duchu kazań, to kapłan z powołania nigdy nikomu nie odmówił pomocy, niezależnie od pory dnia czy nocy, zawsze przy człowieku który Go potrzebuje, zarażał swoją wiarą w Bogą i duchowością, wierzę w to że gdziekolwiek się znajdzie da sobie radę to jest człowiek modlitwy, to jest jego siła której nikt nie jest w stanie w Nim pokonać ani złamać, widocznie Bóg ma wobec Niego swoje plany tam w Gdańsku, widocznie ktoś tam Go bardzo potrzebuje,

#11 ~KRYSTYNA~

~KRYSTYNA~
  • Goście

Napisano 24 grudzień 2011 - 20:53:31

OJCZE MAKSIMIE, OJCIEC PIO TEZ WIELE WYCIERPIAŁ OD SWOICH PRZEŁOŻONYCH, NIE BYAM TWOJĄ PARAFIANKĄ, ALE PRZEZ TWOJE ODPRAWIANE MSZE ŚW.ŻBLIŻAŁAM SIĘ DO BOGA. ILE TRZEBA WYCIERPIEĆ DLA JEZUSA. BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT OJCZE.

#12 ~KRYSTYNA , JANINA~

~KRYSTYNA , JANINA~
  • Goście

Napisano 24 grudzień 2011 - 21:05:33

OJCZE MAKSYMIE TY UCZYŁEŚ NAS JAK KOCHAĆ BOGA ,TWOJA MODLITWA TO BALSAM DLA DUSZY ,OJCIEC PIO TAKŻE WYCIERPIAŁ OD SWOICH PRZEŁOŻONYCH, BŁOGOSŁAWIONYCH ŚW. OJCZE.

#13 ~mieszkanka~

~mieszkanka~
  • Goście

Napisano 24 grudzień 2011 - 21:11:11

WY KTÓRZY PISZECIE TAKIE BZDURY I OCZERNIACIE OJCA WIDOCZNIE NIE WIECIE JAK WIELU LUDZIOM POMÓGŁ WYJŚC Z DEPRESJI JA JESTEM TYM PRZYKLADEM JESLI TYLKO POTRZEBOWALAM POGADAC NIGDY MI NIEODMOWIL TYLKO STARAŁ MI SIE POMOC WSKAZUJAC MI DROGE DZIEKI NIEMU ZBLIZYŁAM SIE DO BOGA I JESTEM PRZEKONANA JESLI WSZYSCY KAPLANI BY BYLI TACY JAK OJCIEC Z POWOLANIA TO TEN SWIAT BY BYŁ CALKIEM INNY TO JEST OJCIEC ODDANY DLA LUDZI I NIGDY POTRZEBUJACEJ OSOBY NIEZOSTAWILBY W POTRZEBIE,BARDZO JEST MI ZAL ZE TAKIEGO KAPLANA NAM ODEBRALI ALE WIERZE ZE WYGRA DOBRO I JESZCZE DO NAS WRÓCI.

#14 ~Mary Loo~

~Mary Loo~
  • Goście

Napisano 25 grudzień 2011 - 18:36:08

Mało jest obecnie kapłanów obdarzonych charyzmatami Ducha Św.: dar uzdrawiania, nawracania, mówienia językami, wypędzania demonów. Byłam świadkiem naocznym. Przedtem nie wierzyłam, że jest to możliwe. Czy istnieje w Toruniu inny kapłan, który je posiada?
Współczesny KK borykający się z narastającą falą ateizmu, lucyferyzmu i New Age, nie powinien dodatkowo, odśrodkowo się rozsadzać, pozbywając najcenniejszych członków. No chyba, że pracują w nim „wilki w owczych skórach”, o jakich mówił św. Mateusz.

Nie wiem, co było przyczyną pozbycia się Tandtka, ale brak oficjalnego wytłumaczenia, jedynie napędza teorie spiskowe. To dodatkowo szkodzi wizerunkowi kościoła, który przecież jest dziś wyjątkowo zepsuty. Współczesny, zhierarchizowany KK przypomina raczej ZUS, niż katakumby pierwszych chrześcijan, w których wszyscy byli równi wobec Pana, a „biskupi” służyli biedocie. Namnożyło się „modernistycznych” hierarchów - „celebrytów” brylujących w mediach. Moim zdaniem KK powinien dziś, dosłownie, powrócić do korzeni, do nauki i postawy św. Pawła. Tylko to go uratuje.

#15 ~ivi~

~ivi~
  • Goście

Napisano 25 grudzień 2011 - 18:59:22

Wstyd ojcowie franciszkanie! Wielki wstyd! Kościół Prawdziwych z powałania kapłanów usuwa, czemu tylko nie usunie księży problematycznych? Nastawionych na kasę? Odpowiedzcie sobie sami. Byłam wczoraj na pasterce w klasztorze i żałuję. Słuchając kazania ,aż się we mnie gotowało jak to potężny głos bijący z mikrofonu uczy nas pokory, miłości. Chcą uczyc kogos pokory najpierw samemu trzeba ją mieć. Jak księża śmią mówić o pokorze , o miłości i pomocy bliznim a sami rozbijają się furami za kilka set tysięcy złotych, spędzają wakację w luksusowych krajach, gdzie u nich pokora pytam się? Powiem tyle, nie będzie drugiego takiego jak o. Maksymin a klasztorne msze szybciutko będą pustoszeć. Będzie mi brakowało ojca, może go odwiedzę w Gdańsku. Jestem z Tobą.

#16 ~Maria~

~Maria~
  • Goście

Napisano 26 grudzień 2011 - 14:52:26

Znam całą tajemnicę dotyczącą tego kościoła szkoda że franciszkanie tak mało wiedzą

#17 ~Małgorzata~

~Małgorzata~
  • Goście

Napisano 26 grudzień 2011 - 21:08:51

Wielka pustka i smutek zagościły w naszych sercach. Brak słów.........

#18 ~Pomorzanka~

~Pomorzanka~
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2011 - 16:28:30

Kochani wielbiciele O. Maksymina!!!!! Piszecie że uczył Was modlitwy, pokory, ...itp. Czytając Wasze wpisy na forum mam wrażenie, że stał się dla Was bożkiem, i niczego Was nie nauczył. Przywiązał Was tylko do swojej osoby. Niektórzy chcą nawet zrezygnować ze studiów. Brawo. To kolejny dowód na to, że niczego się mnie nauczyliście. I stąd rozpacz, rozgoryczenie, oburzenie, wrogość do Biskupa, Proboszcza, Prowincjała i reszty świata. Wzburzonym, smutnym i zrozpaczonym wyjaśniam, że o. Maksymin jest zakonnikiem. Ślubował ubóstwo, posłuszeństwo i czystość. Człowiek pokorny nie ma problemu z wypełnieniem ślubu posłuszeństwa. A wierzący w Boga i Bogu wszystkie decyzje przełożonych przyjmuje z pokorą. Kapłan, nawet najświętszy w ludzkich oczach, nie należy do parafian, grup modlitewnych, partii politycznych, itp...On należy do Boga. Taką drogę wybrał, do tej drogi przygotowywał się przez poprzez roczny nowicjat i 6 lat seminarium. My, parafianie, znajomi, przyjaciele, powinniśmy go wspierać modlitwą, aby wytrwał i umiejętnie kierował Bożą Owczarnią. Grupa modlitewna występująca przeciwko swoim duszpasterzom /Proboszczowi, Biskupowi, Papieżowi - oni przez sakrament kapłaństwa również zostali wybrani i poświęceni Bogu/ - występuje przeciwko samemu Bogu i moim zdaniem nie ma prawa bytu w parafii. Wystawianie komuś za życia pomnika, przy jednoczesnym szkalowaniu drugiego człowieka nie ma nic wspólnego z Bożym Miłosierdziem.
Ps.dla Zszokowanej, Marii i Zrozpaczonej. Szkalujecie Duszpasterzy z Torunia,których ja osobiście bardzo szanuje i współczuję im, że w ramach świąteczno -noworocznych życzeń muszą znosić to, co im gotują "zwolennicy o. Maksymina". Wy nie przyjmujecie słów krytyki pod adresem byłego Rektora WSFH.Za to z łatwością rzucacie kamieniem w innych. A O. Maksymin też jest człowiekiem z wadami. Nie jest bogiem, mimo iż Wam się zdaje inaczej.

#19 ~janka~

~janka~
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2011 - 16:52:00

Droga/i ivi co Pani/Pan wypisuje, czy tego uczył o. Maksymin, czy jesteś osobą wierzącą? To co piszesz jest straszne. A nasi Kapłani z Podgórza są wspanali, szczególnie z o. Proboszczem. Tylko wy od samego początku jesteście do Nich uprzedzeni.Nie jesteście wtedy kościołem, jak w taki sposób może spać osoba wierząca, naprawdę brak WIARY!!! Życzę błogosławionego Nowego Roku !

#20 ~Tomasz~

~Tomasz~
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2012 - 14:18:11

Ludzie pojecia brak co sie dzieje w kosciołach tzn w tym kosciele o ktorym mowa.Ojciec Maksym jest dobrym czlowiekiem wielu ludzi zawdziecza mu swoja poprawe i umocniło sie w wierze.A te szatany''diabelskie nasienie'' go wyeliminowali...teraz czas wyeliminowac te kanalie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych