Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

234 odpowiedzi w tym temacie

#221 ~Kamil~

~Kamil~
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2018 - 22:20:35

Dokładnie, chory kraj! U mnie pracowniach zatrudniona na umowę o pracę po 1.5 zaszła w ciążę i od razu zwolnienie. Teraz wygląda to tak że pracownika niema, za miesiąc zwolnienia musiałem zapłacić i mało tego jak już wróci do pracy to będzie miała za dwa lata urlop płatny do wykorzystania. Przecież to jest poje.... !

#222 ~Marta~

~Marta~
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2018 - 12:25:17

Niech ten urlop nie przechodzi na następny rok. Ale na koniec roku za niewykorzystane dni pracodawca powinien zaplacic. Jeśli nie, to jest to wzbogacenie się pracodawcy i w tym momencie skarbówka powinna brać się do roboty.

#223 ~Jaroslaw~

~Jaroslaw~
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2018 - 12:43:41

Przestańcie patrzeć ludziom do kieszeni i zacznijcie pracowac

#224 ~Grzesiek~

~Grzesiek~
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2018 - 18:20:48

Najlepiej jakby mądrzy pracodawcy byli zobowiązani przez przepisy prawa do wypłacenia dwukrotności ekwiwalentu w przypadku gdy pracownik nie wykorzystał urlopu bo pracodawca nie chciał mu go udzielić

#225 ~Krzysztof~

~Krzysztof~
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2018 - 21:25:36

Urlop jest wypracowany i należy do pracownika a nie pracodawcy. Wypoczynku niemożna zabierać tymbardziej że wynagrodzenie w naszym kraju jest mizerne. Niestać nas takie podatki jak są w uni. Płaca w sektorze prywatnym jest w stanie opłakanym za ilość godzin przepracowanych.

#226 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2018 - 18:45:00

Dokładnie, chory kraj! U mnie pracowniach zatrudniona na umowę o pracę po 1.5 zaszła w ciążę i od razu zwolnienie. Teraz wygląda to tak że pracownika niema, za miesiąc zwolnienia musiałem zapłacić i mało tego jak już wróci do pracy to będzie miała za dwa lata urlop płatny do wykorzystania. Przecież to jest poje.... !

urlop jest własnością pracownika !

#227 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2018 - 18:50:55

[quote name="baha" post="3294523" timestamp="1536745855"]
nie do konca to sprawiedliwe.rzad najwyrazniej zapomina o ludziach ktorzy juz maja swoje lata i lata pracy mam przepracowane 30 lat i ...... z 500 plus nie mam szansy skorzystac z emerytury wczesniejszej dla matek majacych 4 i wiecej dzieci tez nie ...... wiec co mam charatac na zus jeszcze 14 lat i co ..... jak zyc za najniszsza krajowa i jeszcze robic za mlodych na ich urlop NIECH KAZDY SOBIE NA TO ZAPRACUJE A NIE LICZY NA GLUPOTE NASZEGO RZADU a moze gwiazdke z nieba im damy banal smiechu warte Smiechu warte jest to ze urlop jest nie rowny duzo ludzi mam przepracowane w cholere lat na zleceniu i nic z tego nie ma wiec sorry ale nie masz racji

Pracować się nie chce tej patologii, bo po co jak się ciągle rozmnażają i jeszcze im za to płacą! Ciekawe kto za kilka lat będzie pracować w tym kraju? Patologia nie pójdzie do pracy, obecnie pracujący umrą z głodu i przemęczenia, bo akurat oni nic od rządzących nie dostają!

#228 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2018 - 18:59:12

za urlop macierzyński nie powinno być urlopu wypoczynkowego,co z tego że matka wychowuje dziecko,a ta co wychowuje i pracuje to ma podwójny urlop?Najpierw 9 mies.chorobowe ,potem macierzyński i za 2 lata zaległy urlop.Bogate państwo.Nawet w Anglii tak nie ma ,ale jest przyzwoita krajowa.U nas państwo nie dba o ludzi pracujących ,tylko rozdają garstce i chwalą się pod niebiosa jacy dobrzy.Szlag mnie trafia bo wychowałam 3 dzieci ,pracuje już 39 lat(na produkcji)nie dostałam od państwa nic ,a te ci..... chcieli jeszcze wydłużyć wiek emerytalny. Nienawidzę tego państwa.

Czy za urodzenie i wychowania 2-ki dzieci a przy tym pracując nic się nie należy? Urodziłyśmy dzieci, wychowałyśmy dzieci i jeszcze pracowałyśmy to teraz za to zostaniemy okradzenie na rzecz nierobów, patologi i próżniaków! skoro liczą 1000 zł za 4-kę urodzonych dzieci, to dołóżcie matką, które wypracowały własne emerytury po 250 zł za urodzone dziecko! Patologia się rozmnaża, płacimy podatki na ich wszystkie plusy, mopsy, itp. a później jeszcze na  emerytury? Niech rząd się zastanowi czy w ten sposób nie popiera nierobów, daje im ryby a nie wędki!

#229 ~Wrocław~

~Wrocław~
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2018 - 22:19:40

Tak samo sprawa z nadgodzinami. przecież jeżeli ktoś chce to niech robi nadgodzin ile chce. Przecież pracodawca sam może zabronić nadgodzin . A jeżeli są dobrze płatne i potrzeba je robić to czemu nie ?

#230 ~Wrocław~

~Wrocław~
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2018 - 22:19:51

Tak samo sprawa z nadgodzinami. przecież jeżeli ktoś chce to niech robi nadgodzin ile chce. Przecież pracodawca sam może zabronić nadgodzin . A jeżeli są dobrze płatne i potrzeba je robić to czemu nie ?

#231 ~evel~

~evel~
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2018 - 12:54:41

a ja ci życzę Kamilu, abyś w następnym wcieleniu był kobietą a twój pracodawca mężczyzną i aby ta karma wróciła do ciebie

#232 ~Timo~

~Timo~
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2018 - 18:38:25

Czyli jeśli pracuję jako policj

#233 ~Timo~

~Timo~
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2018 - 18:40:07

Czyli jeśli pracuję jako policjant i mam 10 lat służby, a chodziłem do technikum 5 lat to mam już emeryturę zapewnioną?

#234 ~Adam~

~Adam~
  • Goście

Napisano wczoraj, 16:52:36

A ha, czyli będę znowu pracować po 320 h w miesiącu, a pracodawca powie, że wpadam do niego tylko na 2 dni w miesiącu i zarabiam ledwie 200 zł. netto miesięcznie. Reszta będzie pod stołem, czyli znowu zero emerytury na stare lata i urlopu... Czyli patologii ciąg dalszy!

#235 ~Adam~

~Adam~
  • Goście

Napisano wczoraj, 16:58:38

Aha, czyli będę znowu pracować po 320 h w miesiącu, a pracodawca powie, że wpadam do niego tylko na 2 dni w miesiącu i zarabiam ledwie 200 zł. netto miesięcznie. Reszta będzie pod stołem, czyli znowu zero emerytury na stare lata i urlopu... Czyli patologii ciąg dalszy!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych