Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

23 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~elitte~

~elitte~
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2019 - 15:25:56

%wynagrodzenia od pensji ktory bedzie trafial na konta w ppk bedzie uzalezniony od wysokosci placy. O to wlasnie chodzi w programie, ze kazdy bedzie zbierał na emeryture wg swoich mozliwosci. Jednoczesnie nie żałując dzieciakowi lizaka raz na tydzien. Jest na tyle elastyczny, ze moze to byc 2% wynagrodzenia albo 0,5% dla tych, którzy zarabiaja najmniej

#2 ~Marceli~

~Marceli~
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2019 - 21:15:08

Im więcej zarabiasz, tym więcej odkładasz. Do tego masz "dokładkę" od pracodawcy i państwa.

To jest naprawdę konkretny plan, przede wszystkim pozwala realnie odkładać i to każdemu, bez względu na wysokość zarobków.

#3 ~gość1234~

~gość1234~
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2019 - 21:17:08

Do tej pory możliwość odkładania na dodatkową emeryturę była niedostępna dla osób najmniej zarabiających. PPK znosi tą barierę, składki będą zależne od wysokości zarobków. Jest to program dla wszystkich bardzo korzystny.

#4 ~Halinka~

~Halinka~
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2019 - 21:35:02

ja w to wchodzę.

dlaczego? każda forma oszczędzania na przyszłość jest dla mnie cenna. jeśli dodatkowo PPK jest dobrowolne, nikt mnie do niczego nie zmusza, to tym bardziej jestem za.

#5 ~wujek~

~wujek~
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2019 - 21:41:12

Nie ma siły, ZUS nam nie wystarczy na emeryturze. Pojawia się w końcu konkretny pomysł rządu, który może nam pomóc godnie żyć na emeryturach. Trudno być przeciw. 

#6 ~Karmina~

~Karmina~
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2019 - 21:44:38

Różnica nie będzie duża, pamiętajcie, że dołożą nam się do składki pracodawca i państwo. Straszenie nas jest na wyrost.

#7 ~Sebastian~

~Sebastian~
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2019 - 22:56:12

Powinniśmy się wszyscy cieszyć, że w końcu mamy rząd, który myśli o naszej przyszłości i tworzy program emerytalny dostępny dla każdego.

#8 ~bambaryła~

~bambaryła~
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2019 - 23:31:10

jak uwazacie ze poradzicie sobie bez PPk to serdecznie zycze wam powodzenia

#9 ~NARESZCIE~

~NARESZCIE~
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2019 - 23:32:21

Nareszcie cos godnego zaufania, nie to co złodziejskie OFE

#10 ~misterstana~

~misterstana~
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2019 - 23:33:47

Ten program moze miec wiecej korzysci niz tylko emerytury dla obywateli. Byc moze dzieki niemu wiecej ludzi zostanie w kraju bo pojawia sie wzija przezycia godnej starosci :)

#11 ~irenka~

~irenka~
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2019 - 23:37:13

Jak patrze na moją babcię to zawsze sie zastanwaiam co by zrobiła gdyby nei wspracie rodziny. Dobrze ze ja nei bede musiala byc w takiej sytuacji

#12 ~anonim z gorzowa~

~anonim z gorzowa~
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2019 - 23:37:42

Nie damy rady bez PPK czy innych form oszczędzania na przyszłość. Z ZUSu nie da się wyżyć. PPK jest dodatkowo dostępne dla najbiedniejszych, bo wysokość składki zależy od wysokości zarobków.

#13 ~anonim z gorzowa~

~anonim z gorzowa~
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2019 - 23:37:52

Nie damy rady bez PPK czy innych form oszczędzania na przyszłość. Z ZUSu nie da się wyżyć. PPK jest dodatkowo dostępne dla najbiedniejszych, bo wysokość składki zależy od wysokości zarobków.

#14 ~anil cackamk~

~anil cackamk~
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2019 - 23:38:27

Dobry rząd to i dobry program  :D  :D  :D

#15 ~julia~

~julia~
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2019 - 13:06:12

haha, dobre ale co do ppk to faktycznie dziwi mnie że nikt inny na to wcześniej nie wpadł, przecież inne kraje maja podobne rozwiązania i to działa z powodzeniem np w UK

#16 ~Tekl~

~Tekl~
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2019 - 17:16:33

Bardzo dobre, dzięki odkładaniu % każdy będzie to robić wedle swojej własnej możliwości. Wreszcie rozsądny plan emerytalny.

#17 ~ulises~

~ulises~
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2019 - 17:23:08

Świetnie! Muszę przyznać, że pomimo początkowej niechęci kolejne informacje nastrajają mnie coraz pozytywniej do tej zmiany. Obawiałem się, że składki będą zbyt duże jednak składka procentowa brzmi bardzo uczciwie.

#18 ~beata~

~beata~
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2019 - 17:56:34

Bardzo cieszy mnie ten projekt. Bałam się o swoją emeryturę i czy będą jakieś pieniądze dla dzieci, ale teraz sądzę, że przynajmniej nie będę musiała bać się o swoją egzystencję na starość :).

#19 ~kaszkiet~

~kaszkiet~
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2019 - 19:50:53

Oszczędzanie jest w Polsce bardzo rzadkim zjawiskiem, większość naszych rodaków o nim nie pamięta. PPK może tutaj tylko pomóc zabezpieczyć przyszłość.

#20 ~Praa~

~Praa~
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2019 - 15:32:02

I bardzo dobrze, ja uważam, że to jest potrzebne dla polskich pracowników. Prawo jest niedopracowane i nie sprecyzowane. Uszczelnia się system właśnie po to, żeby nie można było robić przekrętów

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych