Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

82 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~niulka~

~niulka~
  • Goście

Napisano 07 październik 2012 - 14:48:04

ha ha ha boki zrywam jak czytam te wszystkie komentarze...jacy ludzie są próżni w tym naszym mieście...żenada!

#42 ~ona~

~ona~
  • Goście

Napisano 07 październik 2012 - 14:53:16

Źle wam było ze "starymi" kontrolerkami, ciągle tylko narzekaliście na nie choć zawsze były miłe i uśmiechnięte wobec pasażerów którzy jeździli uczciwie to teraz macie w realu to co wymyślaliście na starą obsadę by ich oczernić! Bardzo dobrze...kara musi być he he

#43 ~obiektywny~

~obiektywny~
  • Goście

Napisano 07 październik 2012 - 19:28:17

Nie wiem czy to dobry trop ale może ...

REGULAMIN DOKONYWANIA OPŁAT ZA PRZEJAZDY ŚRODKAMI KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ W INOWROCŁAWIU
Obowiązuje od 1.10.2011 r.

19. Posiadacze karty miejskiej imiennej ulgowej i bezpłatnej nie są zobowiązani do przedstawiania osobom kontrolującym dokumentów stwierdzających ulgę, jeżeli uprawnienia dotyczące ulg lub zwolnień z opłat , które zostały zapisane w karcie imiennej obowiązują w momencie kontroli. W przypadku przejazdu wraz z opiekunem - w czasie kontroli biletów należy okazać dokument uprawniający do przejazdu bezpłatnego wraz z opiekunem.

#44 ~was~

~was~
  • Goście

Napisano 07 październik 2012 - 19:40:07

ha ha ha boki zrywam jak czytam te wszystkie komentarze...jacy ludzie są próżni w tym naszym mieście...żenada!

Niulka nie wysilaj więcej główki - nikomu ( nawet tobie ) nie wychodzi to na dobre - zajmij się raczej tym co dotąd robiłaś .

#45 ~zniesmaczony~

~zniesmaczony~
  • Goście

Napisano 07 październik 2012 - 19:53:03

Droga Anko.Tak bardzo bronisz działania kontrolerów i z takim przekonaniem twierdzisz ,że legitymacja JEST NIE WAŻNA bez podpisu, tylko możesz podać akt prawny ,który o tym mówi? Możesz powiedzieć w którym miejscu na legitymacji jest to napisane?Czy uprawnienia do ulgowego biletu daje podpis właściciela legitymacji czy ustawa i poświadczenie pieczątką i podpiem szkoły? Widziałaś drugą stronę legitymacji na odwrocie której jest jak BYK napisane wytłuszczonymi literami o uprawnieniach do ulgi? Dlaczego na podstawie tej niby nieważnej legitymacji wystawia się mandat? Dlaczego ta legitymacja raz jest ważna a raz nie? Nie wstawiaj więc kitu .i nie martw się o zarobki kontrolerów,.bo zamiast uczciwej pracy naciągają przepisy do osiągnięcia zysków. Takim postępowaniem wyrządzają tylko szkodę wszystkim a najbardziej przewoźnikowi ,który ich zatródnił. Postaraj się odpowiedzieć na pytania i pomyśl ile jest argumentów za tym ,że masz rację.

#46 ~Proste jak drut~

~Proste jak drut~
  • Goście

Napisano 07 październik 2012 - 20:26:55

Droga Anko.Tak bardzo bronisz działania kontrolerów i z takim przekonaniem twierdzisz ,że legitymacja JEST NIE WAŻNA bez podpisu, tylko możesz podać akt prawny ,który o tym mówi? Możesz powiedzieć w którym miejscu na legitymacji jest to napisane?Czy uprawnienia do ulgowego biletu daje podpis właściciela legitymacji czy ustawa i poświadczenie pieczątką i podpiem szkoły? Widziałaś drugą stronę legitymacji na odwrocie której jest jak BYK napisane wytłuszczonymi literami o uprawnieniach do ulgi? Dlaczego na podstawie tej niby nieważnej legitymacji wystawia się mandat? Dlaczego ta legitymacja raz jest ważna a raz nie? Nie wstawiaj więc kitu .i nie martw się o zarobki kontrolerów,.bo zamiast uczciwej pracy naciągają przepisy do osiągnięcia zysków. Takim postępowaniem wyrządzają tylko szkodę wszystkim a najbardziej przewoźnikowi ,który ich zatródnił. Postaraj się odpowiedzieć na pytania i pomyśl ile jest argumentów za tym ,że masz rację.

Bardzo dobrze, że jest taka kontrola w autobusach MPK bo gapowiczów by nam się nagle zrobiło więcej od ludzi którzy kupują i kasują bilety. Tak trzymać kontrole powinny być i dobrze, że są. Masz bilet masz dokumenty w porządku nie masz czego się bać. Gdyby rodzice dopilnowali dzieci a te sobie legitymacje podpisały nie ma o czym nawet mówić. Ma bilet ulgowy, miesięczny podpisana legitymacja i kontroler nic takiemu nie może zrobić. Jakie to proste tylko trzeba chcieć trzeba to zrozumieć a nie stawiać opór. Szkoda nerwów !!!!

#47 ~obiektywny~

~obiektywny~
  • Goście

Napisano 07 październik 2012 - 20:34:51

Bardzo dobrze, że jest taka kontrola w autobusach MPK bo gapowiczów by nam się nagle zrobiło więcej od ludzi którzy kupują i kasują bilety. Tak trzymać kontrole powinny być i dobrze, że są. Masz bilet masz dokumenty w porządku nie masz czego się bać. Gdyby rodzice dopilnowali dzieci a te sobie legitymacje podpisały nie ma o czym nawet mówić. Ma bilet ulgowy, miesięczny podpisana legitymacja i kontroler nic takiemu nie może zrobić. Jakie to proste tylko trzeba chcieć trzeba to zrozumieć a nie stawiać opór. Szkoda nerwów !!!!

Wcześniej tu zostało napisane - czego nie chcesz zauważyć :
REGULAMIN DOKONYWANIA OPŁAT ZA PRZEJAZDY ŚRODKAMI KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ W INOWROCŁAWIU

19. Posiadacze karty miejskiej imiennej ulgowej i bezpłatnej nie są zobowiązani do przedstawiania osobom kontrolującym dokumentów stwierdzających ulgę, jeżeli uprawnienia dotyczące ulg lub zwolnień z opłat , które zostały zapisane w karcie imiennej obowiązują w momencie kontroli. W przypadku przejazdu wraz z opiekunem - w czasie kontroli biletów należy okazać dokument uprawniający do przejazdu bezpłatnego wraz z opiekunem.

#48 ~oburzony~

~oburzony~
  • Goście

Napisano 07 październik 2012 - 21:41:33

Pokażcie mi prosze przepis, który mówi, że legitymacja jest ważna na podstawie podpisu.

(...) ROZPORZĄDZENIE MINISTRA
KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO1)
z dnia 15 marca 2012 r.
w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych szkół i placówek artystycznych
(...)
(...)§ 20. 1. Uczeń przyjęty do szkoły realizującej kształcenie ogólne otrzymuje legitymację szkolną. Ważność legitymacji szkolnej potwierdza się w kolejnym roku szkolnym przez umieszczenie daty ważności i pieczęci urzędowej szkoły.
(...)

#49 ~zniesmaczony~

~zniesmaczony~
  • Goście

Napisano 07 październik 2012 - 22:17:08

No i to powinno zakończyć dyskusję o ważności legitymacji.Żaden regulamin nie może być w sprzeczności
z ustawodawcą i być ponad. Jeśli jeszcze ktoś nie doczytał poprzedniego komentarza z konkretnym przepisem i go nie rozumie to niech przeczyta jeszcze raz. Wszyscy powinni zarządać zwrotu wpłaconych 10zł. Tak rzeby było ZERO TOLELANCJI dla naciągaczy.

#50 ~Marek~

~Marek~
  • Goście

Napisano 08 październik 2012 - 07:28:52

Miałam do zapłacenie tez taki mandat ! Miałam przez 2 lata nauki w zawodówce nie podpisana legitymacje kontrole były i się jakos tego nie czepiali !
Poza tym byłam w urzedzie praw konsumenta powiedzieli mi że 80 % ludzi nie ma podpisanej legitymacji !
To nie nasza wina !
Mój siostrzeniec chodzi do 2 klasy podstawówki tez nie ma podpisanej legitymacjii bo nauczycielka im powiedziała że jak nie umieja sie jeszcze dobrze podpisac to niech to zostawia na póżniej i on tez juz ma 2 lata nie podpisanej legitymacjii rok temu pamietam z nim jechałam autobusem była kontrola i ja jak i on nie mielismy jej podpisanej i było wszystko okey !

Miałam do zapłacenie tez taki mandat ! Miałam przez 2 lata nauki w zawodówce nie podpisana legitymacje kontrole były i się jakos tego nie czepiali !
Poza tym byłam w urzedzie praw konsumenta powiedzieli mi że 80 % ludzi nie ma podpisanej legitymacji !
To nie nasza wina !
Mój siostrzeniec chodzi do 2 klasy podstawówki tez nie ma podpisanej legitymacjii bo nauczycielka im powiedziała że jak nie umieja sie jeszcze dobrze podpisac to niech to zostawia na póżniej i on tez juz ma 2 lata nie podpisanej legitymacjii rok temu pamietam z nim jechałam autobusem była kontrola i ja jak i on nie mielismy jej podpisanej i było wszystko okey !

Zarówni Twój siostrzeniec jak i ty chwalicie się, ze od dwoch lat nie macie podpisanej legitymacji.Tłumaczysz, ze siostrzeniec bedąc w drugiej klasie nie umie się podpisać.A ty takze nie potrafisz się podpisać ?Swiadomie to robisz, a potem podnosisz larum, ze przez dwa lata sie udawało, bo kontrolerzy nie zwracali uwagę na brak podpisu na legitymacji, a teraz zaczeli ? Jak to przeczytalem, to się ubawiłem twoją indolencją.Typowa głupota Polaków, nie robia czegoś swiadomie, bo moze sie uda, a potem zaczynają się awanturować i robić z igły widły.Trochę pokory rodacy!

#51 ~Niech płacą lub nie~

~Niech płacą lub nie~
  • Goście

Napisano 08 październik 2012 - 07:31:15

No i to powinno zakończyć dyskusję o ważności legitymacji.Żaden regulamin nie może być w sprzeczności
z ustawodawcą i być ponad. Jeśli jeszcze ktoś nie doczytał poprzedniego komentarza z konkretnym przepisem i go nie rozumie to niech przeczyta jeszcze raz. Wszyscy powinni zarządać zwrotu wpłaconych 10zł. Tak rzeby było ZERO TOLELANCJI dla naciągaczy.

Zawsze było tak, że dokument nie podpisany nie jest ważny. Nawet za moich czasów kiedy chodziłem do szkoły mówiono nam o tym mało tego gdy nauczycielka przyniosła legitymacje mieliśmy je podpisać na lekcji. Szczerze mówiąc obojętne mi jak się zakończy ta sprawa. Czy rodzice będą musieli coś zapłacić czy nie. Ich problem ich sprawa nie podoba mi się jedynie fakt iż takie ostre słowa padają na forum. Jak się nie ma argumentów to się obraża innego to normalne w ten sposób jednostka się chce dowartościować, podkreślić takim słowem znaczenie swojej wypowiedzi. A jest zupełnie odwrotnie. Ośmiesza się i traci w oczach innych. Podobnie jest na innych forach jak ktoś ma inne zdanie zaraz go obrażają. No cóż nawet prymitywne jednostki nauczyły się pisać i korzystają z internetu a jedyną ich bronią jest obrażanie innych.

#52 ~Żal rodziców~

~Żal rodziców~
  • Goście

Napisano 08 październik 2012 - 07:38:39

Zarówni Twój siostrzeniec jak i ty chwalicie się, ze od dwoch lat nie macie podpisanej legitymacji.Tłumaczysz, ze siostrzeniec bedąc w drugiej klasie nie umie się podpisać.A ty takze nie potrafisz się podpisać ?Swiadomie to robisz, a potem podnosisz larum, ze przez dwa lata sie udawało, bo kontrolerzy nie zwracali uwagę na brak podpisu na legitymacji, a teraz zaczeli ? Jak to przeczytalem, to się ubawiłem twoją indolencją.Typowa głupota Polaków, nie robia czegoś swiadomie, bo moze sie uda, a potem zaczynają się awanturować i robić z igły widły.Trochę pokory rodacy!

Bardzo słuszna wypowiedź. Ja miałem zawsze podpisaną legitymację i nigdy problemów. Bo po co mi problemy? Wyrzucać pieniądze w błoto za nic. Jeden podpis co za problem w końcu to moja legitymacja i mój podpis w przypadku problemu tylko nerwy i ewentualnie gotówka wydana na karę. Bez sensu. ( żal mi by było rodziców, że przez moją głupotę narażam ich na straty - nie po to pracują aby wyrzucać pieniądze w przysłowiowe błoto) Są ludzie których stać na taki cyrk to już ich sprawa.

#53 ~Brawo ta firma~

~Brawo ta firma~
  • Goście

Napisano 08 październik 2012 - 07:48:42

Wcześniej tu zostało napisane - czego nie chcesz zauważyć :

Szczerze mówiąc nie jeżdżę komunikacją miejską może okazjonalnie raz na 3 lata. Ale wiem jedno im więcej jest gapowiczów, emerytów którzy mają darmowe przejazdy tym więcej miasto obiąża nas podatników. Nic za darmo przecież to kosztuje również i Ciebie i mnie. Bardzo dobrze, że jest firma która wyłapuje gapowiczów taka jej rola i cel aby ukrucić darmową jazdę na nasz koszt. Ten atak odnoszę wrażenie jest na firmę tylko dlatego, że nikt nie lubi płacić nawet za swoje błędy. Co do regulaminu w zasadzie nic mnie nie interesuje rodzice tych dzieci mają problem niech się zastawiają regulaminem niech piszą odwołanie i tak jakaś ich część przegapi termin odwołania te całe 7 dni i będzie musiała zapłacić karę. Ich sprawa ich problem. Najwyżej pod choinkę dziecko nie dostanie nowej gry komputerowej tylko coś znacznie tańszego :D

#54 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 październik 2012 - 07:56:00

Zawsze było tak, że dokument nie podpisany nie jest ważny. Nawet za moich czasów kiedy chodziłem do szkoły mówiono nam o tym mało tego gdy nauczycielka przyniosła legitymacje mieliśmy je podpisać na lekcji.

"Zawsze było" - fajny przepis/ustawa, naprawdę :)
Skoro wyjeżdżacie z tekstami że "mają prawo, bo są takie przepisy" i zarzucacie rodzicom nieodpowiednie wychowanie swoich dzieci to udowodnijcie swoją rację.
Nawet jeżeli są dwa przepisy, mówiące o ważności legitymacji to pokażcie ten drugi. I będzie koniec dyskusji. Wyjdzie na to że jest dziura w przepisach i można je dwojako interpretować.

#55 ~ja~

~ja~
  • Goście

Napisano 08 październik 2012 - 07:57:35

Proponuję podczas kontroli rewizora buczeć lub gwizdać .ZERO TOLERANCJI DLA CHCIWYCH OSZUSTÓW.

#56 ~Życie to nie tylko przepis~

~Życie to nie tylko przepis~
  • Goście

Napisano 08 październik 2012 - 10:49:05

"Zawsze było" - fajny przepis/ustawa, naprawdę :)
Skoro wyjeżdżacie z tekstami że "mają prawo, bo są takie przepisy" i zarzucacie rodzicom nieodpowiednie wychowanie swoich dzieci to udowodnijcie swoją rację.
Nawet jeżeli są dwa przepisy, mówiące o ważności legitymacji to pokażcie ten drugi. I będzie koniec dyskusji. Wyjdzie na to że jest dziura w przepisach i można je dwojako interpretować.

Właśnie to jest sedno tego wszystkiego niech rodzice udowodnią swoją rację i po problemie. Ja niczego nie muszę udowadniać bo nie mam problemu. Tak na marginesie wszystkiego nie da się ująć w przepisach. Rozumiem, że jesteś przywiązany do litery prawa ale nawet Gowin powiedział jako minister sprawiedliwości, że go to nie interesuje. Prawo jest często tak zagmatwane zaprzeczające samo sobie, że ci wybitni znawcy prawa sami nie wiedzą jak je interpretować. Weź z niego przykład. Ale Ty tylko pokaż przepis pokaż paragraf i co jeszcze może mam pokazać przepis który określa, że żyję bo inaczej mnie nie ma nie istnieję?? Bez przesady. Masz dowód osobisty tak sądzę może masz prawojazdy i inne dokumenty nawet na karcie wętkarskiej składa się swój podpis przecież wiesz to doskonale. Jeszcze trochę dojdziemy do problemu natury jakim do ma być długopisem zrobione niebieskim, czarnym, czerwonym czy jeszcze innym a może pisakiem. Czy według Ciebie to też powinny regulować przepisy ?? Dojdziemy do jakiegoś absurdu. Przecież wiesz jaki użyć długopis nie wyczytałeś tego z przepisów a wiesz. Bo życie to nie tylko przepisy.

#57 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 październik 2012 - 11:40:05

gdyby było tak jak piszesz

Właśnie to jest sedno tego wszystkiego niech rodzice udowodnią swoją rację i po problemie. Ja niczego nie muszę udowadniać bo nie mam problemu. Tak na marginesie wszystkiego nie da się ująć w przepisach. Rozumiem, że jesteś przywiązany do litery prawa ale nawet Gowin powiedział jako minister sprawiedliwości, że go to nie interesuje. Prawo jest często tak zagmatwane zaprzeczające samo sobie, że ci wybitni znawcy prawa sami nie wiedzą jak je interpretować. Weź z niego przykład. Ale Ty tylko pokaż przepis pokaż paragraf i co jeszcze może mam pokazać przepis który określa, że żyję bo inaczej mnie nie ma nie istnieję?? Bez przesady. Masz dowód osobisty tak sądzę może masz prawojazdy i inne dokumenty nawet na karcie wętkarskiej składa się swój podpis przecież wiesz to doskonale. Jeszcze trochę dojdziemy do problemu natury jakim do ma być długopisem zrobione niebieskim, czarnym, czerwonym czy jeszcze innym a może pisakiem. Czy według Ciebie to też powinny regulować przepisy ?? Dojdziemy do jakiegoś absurdu. Przecież wiesz jaki użyć długopis nie wyczytałeś tego z przepisów a wiesz. Bo życie to nie tylko przepisy.

gdyby było tak jak piszesz, to po prostu pozwolono by sie podpisac dzieciakom na miejscu. Nie wypisywano by mandatu. Wtedy sprawdziło by się Twoje powiedzenie:

"Tak na marginesie wszystkiego nie da się ująć w przepisach. Rozumiem, że jesteś przywiązany do litery prawa ale nawet Gowin powiedział jako minister sprawiedliwości, że go to nie interesuje. Prawo jest często tak zagmatwane zaprzeczające samo sobie, że ci wybitni znawcy prawa sami nie wiedzą jak je interpretować."

Przecież ktoś już prędzej (kto broni takie praktyki), napisał, że "przepisy są takie" a rodzice wychowują źle swoje dzieci. Dobrze przeczytaj cały wątek od początku do końca.
Prawa Jazdy, czy dowodu niestety nie odbierzesz nie składając podpisu. Legitymację szkolną tak.

"Przecież wiesz jaki użyć długopis nie wyczytałeś tego z przepisów a wiesz."

Przecież wiesz jak sie w niektórych sytuacjach zachować. No chyba od razu nie dajesz kar swoim dzieciom za byle błachostkę, nie wierze. Można na niektóre rzeczy przymknąć oko. Ktoś kto tego nie zrobił, wygląda że też trzymał się "przepisów" tylko jakich...
widzę, że to historia bez końca...także dajmy już spokój i uważajmy na przyszłość.

#58 ~Niulka~

~Niulka~
  • Goście

Napisano 08 październik 2012 - 14:56:20

Niulka nie wysilaj więcej główki - nikomu ( nawet tobie ) nie wychodzi to na dobre - zajmij się raczej tym co dotąd robiłaś .
Skąd Ty się zerwałeś człowieku? Z zeszłorocznej choinki? Nie nauczyli w szkole, że zwroty grzecznościowe takie jak: Ciebie, Tobie należy pisać z wielkiej litery? Tak samo jak nikt nie powiedział, że na dokumencie na którym jest napisane " podpis posiadacza" należy złożyć podpis...? Urzekła mnie Twoja historia...biedni Ci co nie umieją korzystać z rozumu, tak pięknego daru jaki dał nam Bóg...

#59 ~Gość to nie ktoś~

~Gość to nie ktoś~
  • Goście

Napisano 08 październik 2012 - 22:43:29

Pokażcie mi dokument, który ma swoją moc prawną bez podpisu ?

Jeśli jest taka rubryka, to znaczy, że jest taka konieczność.. Nie widzę tam żadnej gwiazdki, przypisu et cetera.
O co wrzawę podnosicie ? O swoją głupotę ?

#60 ~Niech płaci~

~Niech płaci~
  • Goście

Napisano 09 październik 2012 - 09:50:50

Pokażcie mi dokument, który ma swoją moc prawną bez podpisu ?

Jeśli jest taka rubryka, to znaczy, że jest taka konieczność.. Nie widzę tam żadnej gwiazdki, przypisu et cetera.
O co wrzawę podnosicie ? O swoją głupotę ?

O to chodzi. Jest miejsce na podpis to trzeba go złożyć w tym miejscu i tyle w temacie. Jest miejsce na zdjęcie to ma być zdjęcie, jest miejsce na stempel szkoły to tam ma być. Czy rodzice larum by podnieśli gdyby nie było zdjęcia w miejscu do tego przeznaczonym?? Bo i po co ma tam być? Nie bo to jak powiedział pewien mędrzec to jest oczywista oczywistość. Podpis musi być i basta a jak go nie ma to jest problem ! Na zdrowy rozum czy to się opłaca tak prężyć, tracić nerwy może pieniądze zamias podpisać legitymację? Rodzice są od tego aby przypilnować dziecko. Rodzice odpowiadają za dzieci ktróre nie są pełnoletnie i to również dotyczy zbuntowanego 16 latka czy pannicy 17 letniej. Rodzic nie dopilnował niech rodzic płaci prosta sprawiedliwa zasada.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rewizor, bilet, kontrola, inowroclaw, komunikacja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych