Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

82 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Anka~

~Anka~
  • Goście

Napisano 06 październik 2012 - 22:24:50

No faktycznie wygląda na to, że są nadgorliwi. Ale wszystkie opisane praktyki są w zgodzie z prawem. Legitymacja NIE JEST ważna jeśli jest niepodpisana - czy to szkolna, czy studencka. Tak więc wszelkie odwołania czy zbiorowe pozwy będą bezskuteczne. Sama byłam świadkiem wielu sytuacji (głównie w pociągach) gdy nakładano karę za tego typu braki. Czasem konduktorzy przymykali na to oko (kazali się podpisać przy nich) ale często nie. Życie nie składa się z samych sukcesów ;)

Poza tym, jeżeli teraz młodzi nie widzą/nie potrafią korzystać z legitymacji itp. dokumentów to boję się o to, jak w przyszłości będą zawierać zawiłe umowy i kredyty... A na temat braku "nauki życia" w szkołach nie będą pisała, bo to już osobna historia...

#22 ~do Anki~

~do Anki~
  • Goście

Napisano 07 październik 2012 - 08:24:57

Rzeczywiście ,, nauczyciele ,, nam się trafili . Akurat w czasie gdy stare legitymacje tracą ważność a dzieci odbierają nowe . A Ty Anko perfidne wyłudzanie pieniędzy tłumaczysz prawem ? To może to prawo jest do dupy skoro pozwala na nieuczciwe praktyki takich oszustów .O nasze dzieci się nie martw - zanim zaczną zawierać umowy czy brać kredyty pewnie władza sitwy z wybrzeża się skończy i takie kanalie będą tam gdzie ich miejsce - w więzieniu

#23 ~zolo~

~zolo~
  • Goście

Napisano 07 październik 2012 - 08:53:42

Czy dzieci z pierwszej klasy posiadają legitymacje szkolne? W pierwszej dekadzie pażdziernika potrafia je podpisać? Czy maja prawo jechac komunikacją miejską?
No to jak to bede wiedział to porozmawiamy dalej. Niech kanar udowodni ze w momencie wypisywania mandatu leg była niepodpisana... ma zdjęcie?

#24 ~I tak zapłacicie~

~I tak zapłacicie~
  • Goście

Napisano 07 październik 2012 - 09:36:10

jestem
jestem ciekaw czy gdyby to dotyczyło Twoich dzieci lub Ciebie też byś tak pisał człowieku.
Może masz za dużo pieniędzy nie wiem. dla Ciebie ta "dycha" to jest nic. ale wiele ludzi musi bardzo długo pracować na ta dychę wiesz? mnie np. Pani ktora tam pracuje powiedziala ze marne szanse są na pozytywne rozpatrzenie sprawy...siedzi tam chyba za kare, nie jest kompetentna. Sugerowała żeby zapłacić (a nie walczyć z odwołaniem) całą karę...naciąganie czy co? Może też ma z tego "zysk" ?

Forumowicze czepili się tej dychy jak rzep psiego ogona. Firma musi coś zarobić właściwą opłatę-karę firma anuluje tak wynikało z artykułu ale praca tych ludzi nie jest darmowa i trzeba coś zapłacić. Jakoś nikt nie skomentował tego, że rodzice nie dopilnowali aby legitymacja była podpisana. Gdzie wtedy byli? Teraz larurm podnoszą bo trzeba zapłacić. Ja powtarzam za niedopatrzenie dziecka jego przewinienia odpowiada rodzic. Stało się będą uważniejsi na przyszłość. Nie wykorzystujcie dziecka jako karty przetargowej nie zasłaniajcie się dziećmi jak tarczą wina leży po Waszej stronie. Jako rodzice to Wy jesteście winni zaistaniałej sytuacji. Firma jest od tego aby wyłapywać tego typu nieprawidłowości i nakładać odpowiednie kary taka jej funkcja w tym wszystkim.

#25 ~Prawda~

~Prawda~
  • Goście

Napisano 07 październik 2012 - 09:42:20

No faktycznie wygląda na to, że są nadgorliwi. Ale wszystkie opisane praktyki są w zgodzie z prawem. Legitymacja NIE JEST ważna jeśli jest niepodpisana - czy to szkolna, czy studencka. Tak więc wszelkie odwołania czy zbiorowe pozwy będą bezskuteczne. Sama byłam świadkiem wielu sytuacji (głównie w pociągach) gdy nakładano karę za tego typu braki. Czasem konduktorzy przymykali na to oko (kazali się podpisać przy nich) ale często nie. Życie nie składa się z samych sukcesów ;)

Poza tym, jeżeli teraz młodzi nie widzą/nie potrafią korzystać z legitymacji itp. dokumentów to boję się o to, jak w przyszłości będą zawierać zawiłe umowy i kredyty... A na temat braku "nauki życia" w szkołach nie będą pisała, bo to już osobna historia...

100% racji świetna lekcja na przyszłość. Kto powiedzieł, że w kapitaliźmie jest lekko.

#26 ~Płacz i płać lub pilnuj~

~Płacz i płać lub pilnuj~
  • Goście

Napisano 07 październik 2012 - 09:49:42

Rzeczywiście ,, nauczyciele ,, nam się trafili . Akurat w czasie gdy stare legitymacje tracą ważność a dzieci odbierają nowe . A Ty Anko perfidne wyłudzanie pieniędzy tłumaczysz prawem ? To może to prawo jest do dupy skoro pozwala na nieuczciwe praktyki takich oszustów .O nasze dzieci się nie martw - zanim zaczną zawierać umowy czy brać kredyty pewnie władza sitwy z wybrzeża się skończy i takie kanalie będą tam gdzie ich miejsce - w więzieniu

Jakie wyłudzanie pieniędzy? Jakie oszustwo? Legitymacja nie jest ważna bo nie ma podpisu i po temacie. Wszyscy w koło winni tylko nie rodzicie tych dzieci i to jest tzw. spychologia. Nie dopilnowaliście swoich dzieci aby podpisały legitymację i teraz jest kara do zapłacenia.

#27 ~!~

~!~
  • Goście

Napisano 07 październik 2012 - 10:05:02

Jakie wyłudzanie pieniędzy? Jakie oszustwo? Legitymacja nie jest ważna bo nie ma podpisu i po temacie. Wszyscy w koło winni tylko nie rodzicie tych dzieci i to jest tzw. spychologia. Nie dopilnowaliście swoich dzieci aby podpisały legitymację i teraz jest kara do zapłacenia.

Jak już wcześniej napisałem nie chodzi o tą dychę a o lekcje jaką dzieci z całej tej sytuacji wyniosą . Okazuje się , że zamiast oczciwie pracować mozna sobie lekko żyć wykorzystując niedopatrzenie innych - co to za etyka ? Dziwne macie poczucie sprawiedliwości - tam w trójmieście . Mam nadzieję , że kiedyś was ktoś potraktuje tak jak wy teraz nas . ZERO HONORU , ZERO UCZCIWOŚCI .- PO PROSTU ZWYKŁE ZERA I PO TEMACIE .

#28 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 07 październik 2012 - 10:16:24

Forumowicze czepili się tej dychy jak rzep psiego ogona. Firma musi coś zarobić właściwą opłatę-karę firma anuluje tak wynikało z artykułu ale praca tych ludzi nie jest darmowa i trzeba coś zapłacić. Jakoś nikt nie skomentował tego, że rodzice nie dopilnowali aby legitymacja była podpisana. Gdzie wtedy byli? Teraz larurm podnoszą bo trzeba zapłacić. Ja powtarzam za niedopatrzenie dziecka jego przewinienia odpowiada rodzic. Stało się będą uważniejsi na przyszłość. Nie wykorzystujcie dziecka jako karty przetargowej nie zasłaniajcie się dziećmi jak tarczą wina leży po Waszej stronie. Jako rodzice to Wy jesteście winni zaistaniałej sytuacji. Firma jest od tego aby wyłapywać tego typu nieprawidłowości i nakładać odpowiednie kary taka jej funkcja w tym wszystkim.

Miałam do zapłacenie tez taki mandat ! Miałam przez 2 lata nauki w zawodówce nie podpisana legitymacje kontrole były i się jakos tego nie czepiali !
Poza tym byłam w urzedzie praw konsumenta powiedzieli mi że 80 % ludzi nie ma podpisanej legitymacji !
To nie nasza wina !
Mój siostrzeniec chodzi do 2 klasy podstawówki tez nie ma podpisanej legitymacjii bo nauczycielka im powiedziała że jak nie umieja sie jeszcze dobrze podpisac to niech to zostawia na póżniej i on tez juz ma 2 lata nie podpisanej legitymacjii rok temu pamietam z nim jechałam autobusem była kontrola i ja jak i on nie mielismy jej podpisanej i było wszystko okey !

#29 ~płacz i płać lub pilnuj ??~

~płacz i płać lub pilnuj ??~
  • Goście

Napisano 07 październik 2012 - 10:46:33

Nieuczciwe zarabianie jest oszustwem i tyle - Nie może być przyzwolenia na takie postępowanie , trzeba je piętnować ile się da by je wyplemić . Jeśli chcecie by stosować ,, prawo buszu ,, to wynoście się spowrotem do Wejherowa i tam oszukujcie - Ale tam wsydzą się za was pewnie wasi rodzice .

#30 ~tatuś~

~tatuś~
  • Goście

Napisano 07 październik 2012 - 11:07:06

Kiepskich musiał mieć Paweł nauczycieli . No i rodzice musieli go po główce bić , że wyrosła z niego taka gnida . Nie żałujcie zrzućcie po tym dychu - trudne musiał mieć chłopczyk dzieciństwo .

#31 ~Bardem~

~Bardem~
  • Goście

Napisano 07 październik 2012 - 11:07:54

Szkoda, że Ci kontrolerzy nie działali wtedy, kiedy radni dostali zawyżone diety. ;)

#32 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 październik 2012 - 12:08:17

to dlaczego nie pozwalaja jej podpisac na miejscu?
Co oznacza w takim razie tekst na odwrocie: "Ważna do dnia:".
Za takie błachostki jak brak parafki na podstemplowanej, ważnej legitymacji od razu karać. Podejrzewam ze większość osób nie ma jej podpisanej.
Za całkowity brak tego dokumentu, czy biletu to jeszcze zrozumiem mandat. Ale legitymacja byla przeciez, mozna bylo ja podpisac na miejscu co za problem? To potwierdza tylko dane osobowe na niej zawarte.
To własnie wygląda - jak wyłudzanie pieniędzy. Można byłoby tylko "pouczyć". A karać tych, co naprawdę są winni (brak biletu itp.).

Tak w ogóle, to skoro jest ten podpis aż tak bardzo ważny, dlaczego nie jest obowiązkiem go złożyć przy odbiorze tego dokumentu w szkole. Szkola nei powinna wydawac legitymacji, gdy uczeń się na niej nie podpiszę.

#33 ~masochista~

~masochista~
  • Goście

Napisano 07 październik 2012 - 12:31:32

Od kilku lat posługuję się niepodpisaną kartą bankomatową . Do tej pory nie zdawałem sobie sprawy jakie przestępstwo popełniam . Chciałbym w tym miejscu prosić wymiar sprawiedliwości by nie karał mnie surowo , wystarczy jak ześlą mnie do gułagu .

#34 ~Zabawny ten problem~

~Zabawny ten problem~
  • Goście

Napisano 07 październik 2012 - 12:37:31

to dlaczego nie pozwalaja jej podpisac na miejscu?
Co oznacza w takim razie tekst na odwrocie: "Ważna do dnia:".
Za takie błachostki jak brak parafki na podstemplowanej, ważnej legitymacji od razu karać. Podejrzewam ze większość osób nie ma jej podpisanej.
Za całkowity brak tego dokumentu, czy biletu to jeszcze zrozumiem mandat. Ale legitymacja byla przeciez, mozna bylo ja podpisac na miejscu co za problem? To potwierdza tylko dane osobowe na niej zawarte.
To własnie wygląda - jak wyłudzanie pieniędzy. Można byłoby tylko "pouczyć". A karać tych, co naprawdę są winni (brak biletu itp.).

Tak w ogóle, to skoro jest ten podpis aż tak bardzo ważny, dlaczego nie jest obowiązkiem go złożyć przy odbiorze tego dokumentu w szkole. Szkola nei powinna wydawac legitymacji, gdy uczeń się na niej nie podpiszę.

Można się uśmiać czytając te rozpaczliwe wpisy. Wszyscy w koło winni jakaś sitwa, ludzie z Wejherowa, teraz nawet szkoła. Tylko nie rodzice bo rodzice z tego wynika nie odpowiadają za swoje dzieci. Afera bo dziecko się popłakało, a które dziecko nie płacze? Ktoś znowu mówi bo pierwszaki nie potrafią się podpisać to co to pierwszak sam jedzie w autobusie bez opieki dorosłego? Zaraz dojdziemy do jakiś absurdów. Prawda jest jedna rodzice za ten stan rzeczy odpowiadają tylko oni nie mogą się z tym pogodzić. Ich jest wina, że nie dopilnowali aby legitymacja była podpisana. To co taki rodzic nie ogląda legitymacji syna, córki aby sprawdzić, czy wszystko jest OK czy nie ma błędów chociażby. Gdzie byli rodzice wtedy. Ale im się nie przepowie winni wszyscy tylko nie oni bo rodzić nie musi się zajmować takimi pie......łami jak sprawdzanie czy prawidłowo jest legitymacja wypełniona od tego są inni. Odnoszę wrażenie, że teraz za wychowanie ponoszą winę ci inni a w najmniejszym stopniu rodzice. Ktoś nawet pozew zbiorowy chce robić he he he nie liczy się z kosztami jakie to niesie za sobą. A co grunt aby udowodnić, że to oni są ci źli. Oni są na wygranej pozycji nie złamali prawa a sąd powie to co ja sugeruję, że za dzieci odpowiadają rodzice, opiekunowie.

#35 ~Idź tą drogą~

~Idź tą drogą~
  • Goście

Napisano 07 październik 2012 - 12:50:40

Od kilku lat posługuję się niepodpisaną kartą bankomatową . Do tej pory nie zdawałem sobie sprawy jakie przestępstwo popełniam . Chciałbym w tym miejscu prosić wymiar sprawiedliwości by nie karał mnie surowo , wystarczy jak ześlą mnie do gułagu .

To ją podpisz w czym problem. Karta niepodpisana jest nieważna. Chociaż z drugiej strony rób transakcje płać kartą w sklepach i potem idź do banku napisz oświadczenie, że z Twojego konta ubyło trochę środków płatniczych mimo faktu iż nie posiadasz ważnej karty płatniczej. I do sądu ich oddaj a co może będziesz pierwszy który wygra taki proces. Zwrócą Ci kasę ale bank też będzie szukał sprawcę ma nagrania z bankomatu kto używał karty. Na 100% w większości przypadków to Ty będziesz i oni Ciebie też do sądu oddadzą, że wyłudziłeś środki poprzez używanie nieważnej karty. Będziesz znany na całą Polskę. Idź tą drogą dla wielu staniesz się ikoną walki z systemem bankowym. Wszyscy będą o Tobie tylko mówili.

#36 ~tatuś~

~tatuś~
  • Goście

Napisano 07 październik 2012 - 12:50:53

Można się uśmiać czytając te rozpaczliwe wpisy. Wszyscy w koło winni jakaś sitwa, ludzie z Wejherowa, teraz nawet szkoła. Tylko nie rodzice bo rodzice z tego wynika nie odpowiadają za swoje dzieci. Afera bo dziecko się popłakało, a które dziecko nie płacze? Ktoś znowu mówi bo pierwszaki nie potrafią się podpisać to co to pierwszak sam jedzie w autobusie bez opieki dorosłego? Zaraz dojdziemy do jakiś absurdów. Prawda jest jedna rodzice za ten stan rzeczy odpowiadają tylko oni nie mogą się z tym pogodzić. Ich jest wina, że nie dopilnowali aby legitymacja była podpisana. To co taki rodzic nie ogląda legitymacji syna, córki aby sprawdzić, czy wszystko jest OK czy nie ma błędów chociażby. Gdzie byli rodzice wtedy. Ale im się nie przepowie winni wszyscy tylko nie oni bo rodzić nie musi się zajmować takimi pie......łami jak sprawdzanie czy prawidłowo jest legitymacja wypełniona od tego są inni. Odnoszę wrażenie, że teraz za wychowanie ponoszą winę ci inni a w najmniejszym stopniu rodzice. Ktoś nawet pozew zbiorowy chce robić he he he nie liczy się z kosztami jakie to niesie za sobą. A co grunt aby udowodnić, że to oni są ci źli. Oni są na wygranej pozycji nie złamali prawa a sąd powie to co ja sugeruję, że za dzieci odpowiadają rodzice, opiekunowie.

Największa to jest wina twoich rodziców , że cię spłodzili - he he he to dopiero wybryk natury !

#37 ~masochista~

~masochista~
  • Goście

Napisano 07 październik 2012 - 12:56:21

To ją podpisz w czym problem. Karta niepodpisana jest nieważna. Chociaż z drugiej strony rób transakcje płać kartą w sklepach i potem idź do banku napisz oświadczenie, że z Twojego konta ubyło trochę środków płatniczych mimo faktu iż nie posiadasz ważnej karty płatniczej. I do sądu ich oddaj a co może będziesz pierwszy który wygra taki proces. Zwrócą Ci kasę ale bank też będzie szukał sprawcę ma nagrania z bankomatu kto używał karty. Na 100% w większości przypadków to Ty będziesz i oni Ciebie też do sądu oddadzą, że wyłudziłeś środki poprzez używanie nieważnej karty. Będziesz znany na całą Polskę. Idź tą drogą dla wielu staniesz się ikoną walki z systemem bankowym. Wszyscy będą o Tobie tylko mówili.

Dziekuje za poradę - sam w życiu bym na to nie wpadł - będzie ciekawie .

#38 ~tatuś~

~tatuś~
  • Goście

Napisano 07 październik 2012 - 12:58:46

Dlaczego o sobie piszesz ,, oni ,, ?

#39 ~He he he~

~He he he~
  • Goście

Napisano 07 październik 2012 - 12:59:17

Największa to jest wina twoich rodziców , że cię spłodzili - he he he to dopiero wybryk natury !

Co prawda w oczy kole? Rodzicie nie umieli przypilnować dziecka to niech teraz płacą. Wielki problem normalnie afera na cały kraj się zrobi bo kara jest do zapłacenia. Firma mówiła wynika z artykułu, że anuluje właściwą karę a pobierze tylko 10.40 zł ale dla tej sumy widzę, że co niektórzy są w stanie do oczu sobie skoczyć obrażać i poniżać innych. Byle tylko się dowartościować, że to oni mają rację a jej nie mają zwyczajnie błądzą chociaż jak mówi przysłowie ludzką rzeczą jest błądzić.

#40 ~tatuś~

~tatuś~
  • Goście

Napisano 07 październik 2012 - 13:08:12

Masz rację to te dzieci i ich rodzice złamali prawo - popełnili przestępstwo i proponowałbym nie poprzestać na tych 10 zeta . Trzeba by ich powiesić na rogatkach miasta ku przestrodze innym .

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rewizor, bilet, kontrola, inowroclaw, komunikacja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych