Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Nowe drogi bitumiczne

20 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Użytkownik~

~Użytkownik~
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2019 - 22:36:59

W krótkim czasie powstała ulica od Podborku przez Napole aż do Pluskowęs. Utwardzone pobocze, rowy melioracyjne. Z tego co widać na codzień przejeżdżając rowerem, jest sporo użytkowników tej drogi (dorosłych oraz dzieci). Z tego co wiem nie dawno drogę odebrano i poświęcono, wszystko ładnie, pięknie. Zastanawiam się ile miasto czy tez gmina wyrzuciła w błoto pieniędzy kopiąc rowy melioracyjne skoro juz jak widac sa one zrównane, zaorane przez gospodarzy. Jedziesz sobie ładnie pięknie A za dwa dni wszystko zrównane z ulica. Więc ja się pytam po co ta inwestycja skoro za chwilę rozjezdza pobocze i ulica zacznie się załamywać. Po co marnowanie pieniędzy na pobocza, rowy i wjazdy na pola skoro i tak jest samowolka?

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2019 - 00:07:44

W krótkim czasie powstała ulica od Podborku przez Napole aż do Pluskowęs. Utwardzone pobocze, rowy melioracyjne. Z tego co widać na codzień przejeżdżając rowerem, jest sporo użytkowników tej drogi (dorosłych oraz dzieci). Z tego co wiem nie dawno drogę odebrano i poświęcono, wszystko ładnie, pięknie. Zastanawiam się ile miasto czy tez gmina wyrzuciła w błoto pieniędzy kopiąc rowy melioracyjne skoro juz jak widac sa one zrównane, zaorane przez gospodarzy. Jedziesz sobie ładnie pięknie A za dwa dni wszystko zrównane z ulica. Więc ja się pytam po co ta inwestycja skoro za chwilę rozjezdza pobocze i ulica zacznie się załamywać. Po co marnowanie pieniędzy na pobocza, rowy i wjazdy na pola skoro i tak jest samowolka?

Złe pytania padły!
Powinny brzmieć: Ludzie...
Do cholery, dlaczego nie szanujecie tego wspólnego dobra, które otrzymaliście???
Czy tak trudno docenić i dbać, żeby droga w dobrym stanie, jak najdłużej Wam służyła???
Rolnik często nie potrafi.

#3 ~t~

~t~
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2019 - 08:15:52

Kargul zaorał Pawlaków pole na trzy palce, co spowodowało, że spłonęły dwie stodoły, polała się krew i Jaśko Pawlak, uciekając przed karą za pocięcie kosą Kargula, musiał wyemigrować do Ameryki.

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2019 - 10:24:27

Złe pytania padły!
Powinny brzmieć: Ludzie...
Do cholery, dlaczego nie szanujecie tego wspólnego dobra, które otrzymaliście???
Czy tak trudno docenić i dbać, żeby droga w dobrym stanie, jak najdłużej Wam służyła???
Rolnik często nie potrafi.

Bo świni chociaż byś w morde pluł to pomyśli że deszcz pada.

#5 ~Ktoś~

~Ktoś~
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2019 - 13:14:08

A może tak jedź i zapytaj się rolnika dlaczego tak zrobił? Dam przykład mój tata ma pole przy drodze Pluskowęsy-Napole , firma która robiła drogę piękną, zrobiła mu "rów " na jego polu bo źle wymierzyli szerokość drogi.... To przepraszam bardzo kto tu jest winny? Mój tata rowu nie zaorał ale sprawę zgłosił do Burmistrza. Więc pewnie nie jednemu tak zrobili więc Rolnik " co jego" to zabrał proste.

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2019 - 13:26:49

A może tak jedź i zapytaj się rolnika dlaczego tak zrobił? Dam przykład mój tata ma pole przy drodze Pluskowęsy-Napole , firma która robiła drogę piękną, zrobiła mu "rów " na jego polu bo źle wymierzyli szerokość drogi.... To przepraszam bardzo kto tu jest winny? Mój tata rowu nie zaorał ale sprawę zgłosił do Burmistrza. Więc pewnie nie jednemu tak zrobili więc Rolnik " co jego" to zabrał proste.

Wystarczyło zaprotestować podczas wytyczenia

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2019 - 13:57:22

no to geodeta źle wymierzył? a może to tata z polem był w drodze

#8 ~....~

~....~
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2019 - 16:45:16

Rowy są ziemia gminna A nie rolnika. Dac ludziom coś do użytku to za długo się tym nie pocieszymy

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2019 - 18:45:24

I pewnie gdyby tata tego rowu nie zaorał to byście z głodu skonali?

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2019 - 18:48:29

Mało wam unia daje że jeszcze rowy orzecie ?

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2019 - 19:04:39

I pewnie gdyby tata tego rowu nie zaorał to byście z głodu skonali?

A jakby się okazało że droga pół metra wlazła w taty pole, bo geodeta źle wymierzył to asfalt tata też by zaorał ? Tak z jeden pas to pewnie tak , bo jak to mu weszli w pole. Jeśli jest problem zgłasza się do urzędy i próbuje załatwić tak aby był wilk syty i owca cała.

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2019 - 12:50:27

Jest coś takiego jak pas przydrożny

#13 ~Ktos~

~Ktos~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2019 - 18:40:44

Autorka napisała że jej tata rowu nie zaorał A zgłosił sprawę burmistrzowi... Tak trudno przeczytac cos że zrozumieniem?

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2019 - 19:06:55

Autorka napisała że jej tata rowu nie zaorał A zgłosił sprawę burmistrzowi... Tak trudno przeczytac cos że zrozumieniem?

Skąd wiadomo, że to autorka?
A nie autor? :D

#15 ~Użytkownik~

~Użytkownik~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2019 - 06:10:38

Droga Napole - Pluskowęsy to bubel. Osoba która ją projektowała chyba nawet nie była obejrzeć jak to wszystko wygląda na miejscu, dobrze nie przyjrzała się istniejącym planom. Już w trakcie budowy uszkodzili wodociąg. Rowy bez składu i ładu. Według wykonawcy woda ma spływać pod górkę. Uszkodzenia płotów, bram w czasie budowy które miały być naprawione zostały olane. Burmistrz już w trakcie budowy był informowany o wszystkim i nic nie zrobił. Przed odbiorem drogi mieszkańcy zgłaszali uwagi, fuszerki do urzędu i zostali zignorowani. Ktoś pisze o konsultacjach przed budową, nie było takich z mieszkańcami. Ludziom zalewa pola, działki, piwnice i domy a urząd miasta ma to w du.... Ważne że było poświęcone i odebrane i jest się czym pochwalić

#16 ~Użytkownik~

~Użytkownik~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2019 - 06:10:52

Droga Napole - Pluskowęsy to bubel. Osoba która ją projektowała chyba nawet nie była obejrzeć jak to wszystko wygląda na miejscu, dobrze nie przyjrzała się istniejącym planom. Już w trakcie budowy uszkodzili wodociąg. Rowy bez składu i ładu. Według wykonawcy woda ma spływać pod górkę. Uszkodzenia płotów, bram w czasie budowy które miały być naprawione zostały olane. Burmistrz już w trakcie budowy był informowany o wszystkim i nic nie zrobił. Przed odbiorem drogi mieszkańcy zgłaszali uwagi, fuszerki do urzędu i zostali zignorowani. Ktoś pisze o konsultacjach przed budową, nie było takich z mieszkańcami. Ludziom zalewa pola, działki, piwnice i domy a urząd miasta ma to w du.... Ważne że było poświęcone i odebrane i jest się czym pochwalić

#17 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2019 - 06:42:46

a projekt, budowa i odbiór drogi to był za poprzedniego Burmistrza i obecnego ? Pytam z ciekawości, chociaż zdaje sobie strawę, że nie ma to wpływu na to, że problem istnieje.

#18 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2019 - 07:34:26

Nie wiem za czyjej kadencji był robiony projekt. Wiem za to że wykonanie drogi, tak jak i wszelkie uwagi na jej temat były kierowane do obecnego już na zebraniu wiejskim. I jak zareagował burmistrz? W ogóle

#19 ~Bolko~

~Bolko~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2019 - 08:41:40

Nie wiem za czyjej kadencji był robiony projekt. Wiem za to że wykonanie drogi, tak jak i wszelkie uwagi na jej temat były kierowane do obecnego już na zebraniu wiejskim. I jak zareagował burmistrz? W ogóle

Jeśli to prawda, to mi wstyd, że na takiego burmistrza oddałem głos

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2019 - 09:47:07

Jeśli to prawda, to mi wstyd, że na takiego burmistrza oddałem głos

Czyli nie tylko ja odnoszę wrażenie, że burmistrz przytakuje podczas spotkań z mieszkańcami a później tak jakby o tym zapominał?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych