Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

nowa zwirownia grudziadz

50 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~s~

~s~
  • Goście

Napisano 11 listopad 2011 - 14:32:18

zwirownia ta grodzi dostep do wody wędkarzom i osobom spacerującym nad wisla w grudziadzu . prawo wodne mówi w polsce o tym jasno - każdy użytkownik ma obowiązek udostępnić przejście tj 5 metrów średniego stanu wody od Lini brzegowej wody [ dotyczy to również cytadeli grudziadz chyba ze wp nie jest polski wtedy nie musi respektować naszego prawa ] w dalszym temacie , jest to teren zalewowy przy powodziach tyle sie o tym ostatnio mówi w związku z powodziami w polsce a tu proszę można jak się ma kasę kto wydal pozwoleni na budowę tym miejscu jest to teren przyległy do wody miedzy walem a linia brzegowa rzeki - czyli nie miasto , nie rzgw gdansk [ rejonowy zarząd gospodarki wodami - wisla grudziadzka podlega pod ten zarząd ,jak w nazwie rządzą woda ] czyli chyba agencja rynku rolnego

#2 artix

artix

Tomasz Węgrzyn

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 2422 postów

Napisano 11 listopad 2011 - 14:45:57

Ciekawe, jeśli prawo nie przewiduje odstępstw.
Ale inna sprawa, że taka piękna okolica, po czasach cegielnianych tak pięknie się nazwijmy to "rekultywowała" a teraz znowu taka zmiana nastrojów, jakby nie było lepszego miejsca, tylko takie tereny spacerowe akurat musieli popsuć. Nie wiem, ze nie było jakiegoś miejsca po za miastem tylko w takim miejscu. Żwirownia pewnie i potrzebna jest, wiadomo, ale sam nie wiem.. w tym miejscu akurat?

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 listopad 2011 - 15:05:18

Fajna jest ta nasza żwirownia, i wcale nic a nic nie utrudnia ruchu na Kalinkowej, gdy ciężarówki tam wjeżdżają. A już super sprawą jest gdy obładowane stamtąd wyjeżdżają wraz z masami gliny na swych ogromnych kołach, które wtedy powoli pokrywają sobą część ulicy. Podoba mnie się to!

#4 ~Mark z UK~

~Mark z UK~
  • Goście

Napisano 11 listopad 2011 - 15:39:28

gdy obładowane stamtąd wyjeżdżają wraz z masami gliny na swych ogromnych kołach, które wtedy powoli pokrywają sobą część ulicy.

Za to jest mandat, wątpię że tak jest. Policja już by się tam ustawiła i posypała mandatami... coś kręcisz kolego

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 listopad 2011 - 15:42:14

Za to jest mandat, wątpię że tak jest. Policja już by się tam ustawiła i posypała mandatami... coś kręcisz kolego

Może w UK tak jest.

#6 Iwan

Iwan

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 673 postów

Napisano 11 listopad 2011 - 16:38:29

To nie jest "nowa" żwirownia. To jest żwirownia "Wisła", która zostanie przeniesiona z ulicy Portowej we wspomnianą, w pierwszym poście, lokalizację. Przygotowania do przenosin czynione są od około dwóch lat - o ile się nie mylę.

#7 artix

artix

Tomasz Węgrzyn

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 2422 postów

Napisano 12 listopad 2011 - 20:12:23

To nie jest "nowa" żwirownia. To jest żwirownia "Wisła", która zostanie przeniesiona z ulicy Portowej we wspomnianą, w pierwszym poście, lokalizację. Przygotowania do przenosin czynione są od około dwóch lat - o ile się nie mylę.

Nowa nie nowa, jednak nowa bo w nowym miejscu:P) tak czy inaczej tam były ładne tereny spacerowe idealnie nadające się na zagospodarowanie właśnie takie parko-podobne, może nawet coś większego, no ale to pomarzyć..

#8 ~s~

~s~
  • Goście

Napisano 12 listopad 2011 - 21:38:10

[quote name='s' timestamp='1321018338' post='894506']
zwirownia ta grodzi dostep do wody wędkarzom i osobom spacerującym nad wisla w grudziadzu . prawo wodne mówi w polsce o tym jasno - każdy użytkownik ma obowiązek udostępnić przejście tj 5 metrów średniego stanu wody od Lini brzegowej wody [ dotyczy to również cytadeli grudziadz chyba ze wp nie jest polski wtedy nie musi respektować naszego prawa ] w dalszym temacie , jest to teren zalewowy przy powodziach tyle sie o tym ostatnio mówi w związku z powodziami w polsce a tu proszę można jak się ma kasę kto wydal pozwoleni na budowę tym miejscu jest to teren przyległy do wody miedzy walem a linia brzegowa rzeki - czyli nie miasto , nie rzgw gdansk [ rejonowy zarząd gospodarki wodami - wisla grudziadzka podlega pod ten zarząd ,jak w nazwie rządzą woda ] czyli chyba agencja rynku rolnego
doprecyzuje art 28 ust 2 ustawy z 18 lipca 2001 prawo wodne [ dz u nr 115 , poz 1229 ze zm ]- właściciel nieruchomości przyległej do wod objętych powszechnym korzystaniem jest zobowiązany zapewnić dostęp do wody w sposób umożliwiający to korzystanie- jeśli nie to ; cześć nieruchomości umożliwiające dostęp do wody wyznacza wójt, burmistrz lub prezydent miasta w drodze decyzji [ art 34 - prawo wodne- czyli urząd miasta już ma co robić chyba ze prezydent osobiście się pofatyguje ]- Wisła jest woda publiczna- co ważne w temacie

#9 ~wali mnie to~

~wali mnie to~
  • Goście

Napisano 12 listopad 2011 - 23:00:46

Masz problem ?? To pisz do "Przyjaciółki", może tam Cię wysłuchają. Robisz z tego zagadnienie, jak by połowa grudziądzan spacerowałam tam całymi tabunami. A może właściciel żwirowni kupił sobie kawałek Wisły ?? i co ?? Możesz mu skoczyć i obtoczyć barani łbie.

#10 artix

artix

Tomasz Węgrzyn

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 2422 postów

Napisano 12 listopad 2011 - 23:36:44

Masz problem ?? To pisz do "Przyjaciółki", może tam Cię wysłuchają. Robisz z tego zagadnienie, jak by połowa grudziądzan spacerowałam tam całymi tabunami. A może właściciel żwirowni kupił sobie kawałek Wisły ?? i co ?? Możesz mu skoczyć i obtoczyć barani łbie.

Nie kupił tylko go jak już przenieśli. Nie można kupić sobie kawałka Wisły.
On ma umowę dzierżawy, tak czy inaczej szpeci teren, który po likwidacji cegielni oraz jeziorka, które tam kiedyś było niejako się sam rekultywował w jakimś stopniu samoistnie.

Tak spacerują tam setki ludzi ze strzemięcina i kopernika w okresie letnim, ale nie tylko.

#11 ~henschel~

~henschel~
  • Goście

Napisano 13 listopad 2011 - 11:45:04

Nie kupił tylko go jak już przenieśli. Nie można kupić sobie kawałka Wisły. On ma umowę dzierżawy, tak czy inaczej szpeci teren, który po likwidacji cegielni oraz jeziorka, które tam kiedyś było niejako się sam rekultywował w jakimś stopniu samoistnie. Tak spacerują tam setki ludzi ze strzemięcina i kopernika w okresie letnim, ale nie tylko.

Zabiorę głos, bo widze że każdy jest tu mądrzejszy od radia.
Po pierwsze żwirownię przenoszą z ul. Portowej, gdzie firma ta dotychczas się znajdowała. Jakoś dziwne że tam nikomu nie przeszkadzało że firma "blokuje dostęp do wody" - to stwierdzenie jest conajmniej głupie. Przedtem dostępu do wody nie było praktycznie wcale przez gąszcz krzaków.
Po drugie- jakby szanowny kolega nie zauważył teren pod żwirownią zostaje podniesiony o ponad 1.5 metra, jednocześnie przestając być terenem zalewanym. A to czy szef żwirowni ma kasę czy nie to nie twój interes.
I zastanawiam się też nad jednym- żwirownia szpeci teren ? Nie dość że usunęli chaszcze z brzegu to jeszcze oczyscili ponad 100 m nadbrzeża z mułu i krzaków.
I mam jeszcze do paru osób pytanie: co w tym terenie jest pięknego ? Stare gruzowiska, czy może tony walających się śmieci ?

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 listopad 2011 - 11:55:22

Niestety tak już mamy że nam nic nie pasuje,lepiej importować kruszywo z Chin. <_<
Pozdrowienie dla właściciela żwirowni pana Ryszarda G.

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 listopad 2011 - 12:02:31

Poprawka i Aneta G. :)

#14 ~vem~

~vem~
  • Goście

Napisano 13 listopad 2011 - 12:05:16

Jeżeli chodzi o dostęp do wody w pełni będzie on spełniony- tzw "główki" nie znajdują sie na terenie żwirowni, a co za tym idzie bede w pełni dostepne.

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 listopad 2011 - 18:56:56

Jeżeli chodzi o dostęp do wody w pełni będzie on spełniony- tzw "główki" nie znajdują sie na terenie żwirowni, a co za tym idzie bede w pełni dostepne.

NIE DAŁO SIĘ JEJ ZA MIASTEM ? postawić, mi to obojętne w sumie, ale fakt ten teren był dosyć urodziwy na spacery, żwirownia szpeci, a zimą jak tam auta podjada po górę? :P) sam nie wiem

no ale u nas w mieście tak jest, że pierw si robi potem myśl

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 listopad 2011 - 18:58:46

Zabiorę głos, bo widze że każdy jest tu mądrzejszy od radia.
Po pierwsze żwirownię przenoszą z ul. Portowej, gdzie firma ta dotychczas się znajdowała. Jakoś dziwne że tam nikomu nie przeszkadzało że firma "blokuje dostęp do wody" - to stwierdzenie jest conajmniej głupie. Przedtem dostępu do wody nie było praktycznie wcale przez gąszcz krzaków.
Po drugie- jakby szanowny kolega nie zauważył teren pod żwirownią zostaje podniesiony o ponad 1.5 metra, jednocześnie przestając być terenem zalewanym. A to czy szef żwirowni ma kasę czy nie to nie twój interes.
I zastanawiam się też nad jednym- żwirownia szpeci teren ? Nie dość że usunęli chaszcze z brzegu to jeszcze oczyscili ponad 100 m nadbrzeża z mułu i krzaków.
I mam jeszcze do paru osób pytanie: co w tym terenie jest pięknego ? Stare gruzowiska, czy może tony walających się śmieci ?

W poprzedniej lokalizacji też szpeciła, ale i tak było tam bardzo byle jak i teren obskurny, teraz po remontach ma być ładniej więc dobrze, że i tam jej ni ma.

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 listopad 2011 - 18:59:06

NIE DAŁO SIĘ JEJ ZA MIASTEM ? postawić, mi to obojętne w sumie, ale fakt ten teren był dosyć urodziwy na spacery, żwirownia szpeci, a zimą jak tam auta podjada po górę? :P) sam nie wiem

no ale u nas w mieście tak jest, że pierw si robi potem myśl

Wpierw się robi, potem poprawia. Na myślenie nie ma już czasu.

#18 ~AdamN~

~AdamN~
  • Goście

Napisano 13 listopad 2011 - 19:03:02

to ten gruz chyba wywieźli nielegalnie bo kiedyś tam nie było żadnego gruzu.
kiedyś dawniej były tam plaże, a potem pozarastało, szkoda, bo były czasy, że ludzie chodzi tam się opalać, były usypane plaże, a na wale regulowanym też było całkiem ładnie.
Pewnie firmy gdzieś muszą być, ale co tu się dziwić, że mieszkańcom okolicznym nie odpowiada lokalizacja, zawse tak będzie.

Inna sprawa, że od lat tam zarastało, kiedyś było tam całkiem całkiem.
bo UM tak zawsze ma super pomysły jak coś Maliniaki wymyślą to z gorszego idzie w gorsze jeszcze.

#19 ~s~

~s~
  • Goście

Napisano 13 listopad 2011 - 19:55:09

chyba masz coś z głową lub jesteś wczorajszy jeśli nie rozumiesz co to jest przejście wzdłuż brzegu wisly - myląc je z główkami [ czytajmy z sensem ]

#20 ~vem~

~vem~
  • Goście

Napisano 13 listopad 2011 - 20:00:37

chyba masz coś z głową lub jesteś wczorajszy jeśli nie rozumiesz co to jest przejście wzdłuż brzegu wisly - myląc je z główkami [ czytajmy z sensem ]

Po tym poście widać jaki poziom sobą reprezentujesz.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych