Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Nieszawa - nowy początek. Przemysław Jankowski nowym burmistrzem

Nieszawa burmistrz nieszawy nieszawianie

9601 odpowiedzi w tym temacie

#9181 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 luty 2019 - 17:32:31

Czy jutrzejszy charakter sesji nadzwyczajnej oznacza między innymi że nie ma nikogo z zewnątrz i zero zadawania pytań ?

Nooo trzeba się uczyć od najlepszych. Szkoła  Arkadiusza  nie poszła w las. A tak na poważnie to co by się musiało stać, żeby reaktywować LO? Czy tu chodzi o obronę  LO czy o stanowisko, jak już tu ktoś przede mną pisał? Jeżeli do tej pory nie zauważał nikt potrzeby reaktywowania LO, ogłoszenia naboru to skąd teraz ten nagły przypływ patriotyzmu? Ilu uczniów ukończy w tym roku Gimnazjum i 8 klasę ? Ilu z nich szarpnie się na LO ? Na nabór z zewnątrz raczej nie ma co liczyć skoro dzieci stąd uciekają . Tu są potrzebne zmiany  i to gruntowne. Zmiany zaszły w Radzie, więc może ta Rada będzie miała więcej asertywności i podejmie (może czasami bolesne )decyzje. Wiadomo ,że związki zawodowe będą lobbować za utrzymaniem struktury ZS, na którą nas zwyczajnie nie stać. To są ich miejsca pracy. Jeden milion złotych to jest 1/6 budżetu.  Odchodzi problem zapewnienia miejsc nauki dla uczniów LO bo ich już zwyczajnie nie ma. 

#9182 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 luty 2019 - 17:39:00

Szanowni państwo radni, jeśli jutro podniesiecie ręce za likwidacją LO to powiem szczerze powinniście się wstydzić. Oznacza to że nie ma u was sentymentów do naszych nieszawskich tradycji. Walka dwóch kogutów spoza Nieszawy zadecyduje o tym że mamy się tego pozbyć. Póki co nikomu to nie przeszkadza. Ale jeśli państwo jako radni podnosicie ręce bo ktoś sobie tak życzy to jest przykre.

#9183 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 luty 2019 - 17:49:45

Szanowni państwo radni, jeśli jutro podniesiecie ręce za likwidacją LO to powiem szczerze powinniście się wstydzić. Oznacza to że nie ma u was sentymentów do naszych nieszawskich tradycji. Walka dwóch kogutów spoza Nieszawy zadecyduje o tym że mamy się tego pozbyć. Póki co nikomu to nie przeszkadza. Ale jeśli państwo jako radni podnosicie ręce bo ktoś sobie tak życzy to jest przykre.

O i tu dotknięto sedna sprawy. Który z kogutów ustąpi? Jednemu mandat dał suweren. Drugi z konkursu. Ten pierwszy próbował. Zapraszano Pallotynów, Selezjan a i oferta oddania Stowarzyszeniu była . Bez echa. Brak chętnych . To są ludzie, którzy umieją  liczyć i rachunek wyszedł -. Drugi no cóż zrobił....?Jakoś nie przychodzi mi do głowy przez ostatnie 3 lata nic . Tradycja- tak to na Misiu tak córka węglarza miała na imię. Nie jest mi do śmiechu, bo co z nieszawskich tradycji zostało? Co z Nieszawy zostało i ile zostało w Nieszawie człowieka w człowieku. Są wyjątki i są tu jeszcze dobrzy ludzie, tylko tak już ich jest coraz mniej.

#9184 ~Nieszawiak~

~Nieszawiak~
  • Goście

Napisano 21 luty 2019 - 18:04:11

Ad vocem do tych wypowiedzi, musi pamiętać o jednym za kilka lat Pan Jankowski i Pan Śliwiak stąd znikną. Co pozostanie ? Krajobraz po bitwie. Jaki ? pozostałości, niczego nie będzie. Nawet sprzedać nie bedzie już czego bo wszystko sprzedane. Ostatni budynek to....urząd miasta. Nasz samorząd zniknie, taka jest prawda. Trzeba byłoby doprowadzić tych dwóch panów na środek naszego nieszawskiego rynku i żeby wreszcie podali sobie ręce i zaczęli myśleć o swojej pracy.

#9185 ~Wyborca~

~Wyborca~
  • Goście

Napisano 21 luty 2019 - 20:00:20

Mam nadzieję że ewentualne przekazanie pod żłobek części budynku gimnazjum nie odbije się na naszych dzieciach chodzących do szkoły jeśli chodzi o ilość pomieszczeń i jakośc pracy dzieciakow. Bo z tego co sie dzisiaj dowiedziałam nawet stołówka ma być na leżakowanie dla dzieci przeznaczona. Niby klasy wszystkie i zerowka mają sie zmieścić w starej szkole ? Panie burmistrzu mam nadzieję że to żart.  mam wrażenie ze zakończy sie to porządną zadymą. Bo jeśli Pan myśli przede wszystkim o swoim stowarzyszeniu a nie o nas i naszych dzieciach to ....bedzie źle

#9186 ~żałosne argumenty~

~żałosne argumenty~
  • Goście

Napisano 21 luty 2019 - 21:36:02

Nooo trzeba się uczyć od najlepszych. Szkoła  Arkadiusza  nie poszła w las. A tak na poważnie to co by się musiało stać, żeby reaktywować LO? Czy tu chodzi o obronę  LO czy o stanowisko, jak już tu ktoś przede mną pisał? Jeżeli do tej pory nie zauważał nikt potrzeby reaktywowania LO, ogłoszenia naboru to skąd teraz ten nagły przypływ patriotyzmu? Ilu uczniów ukończy w tym roku Gimnazjum i 8 klasę ? Ilu z nich szarpnie się na LO ? Na nabór z zewnątrz raczej nie ma co liczyć skoro dzieci stąd uciekają . Tu są potrzebne zmiany  i to gruntowne. Zmiany zaszły w Radzie, więc może ta Rada będzie miała więcej asertywności i podejmie (może czasami bolesne )decyzje. Wiadomo ,że związki zawodowe będą lobbować za utrzymaniem struktury ZS, na którą nas zwyczajnie nie stać. To są ich miejsca pracy. Jeden milion złotych to jest 1/6 budżetu.  Odchodzi problem zapewnienia miejsc nauki dla uczniów LO bo ich już zwyczajnie nie ma. 

A ty lobbujesz za likwidacją, najlepiej całą szkołę zniszczyć. Nie ma chętnych bo robicie wszystko żeby nie reklamować szkoły, psujecie opinię od dawna na tym forum i szkole i nauczycielom. Nie jestem z Nieszawy ale mam tam znajomych i czytam często co się dzieje w Nieszawie. Dopięliście swego swoimi plotami i wredotą  w stosunku do innych. Dobrze że jest ktoś kto chce lobbować za oświatą w Nieszawie bo na władze i radę to nie ma co liczyć.  Ta rada już mogła coś zacząć robić na rzecz pomocy szkole, reklamy i utrzymania jej. Dlaczego twierdzisz że absolwenci 8 klasy i gimnazjum nie chcą tu do LO ?  Co, nie można otworzyć nowego  fajnego kierunku w LO tak jak w innych takich szkołach ? Jak miasto i radni pomogli szkole w poprawieniu oferty. Czekacie tylko na likwidację , przeliczacie możliwości kształcenia na pieniądze. Wasze argumenty są na poziomie ciemnogrodu.   Czy w radzie są wykształceni ludzie ? Ilu ? Czy mieli pod górkę do szkoły ? I w końcu  na co was stać władze Nieszawy ? 

#9187 ~Money~

~Money~
  • Goście

Napisano 21 luty 2019 - 22:14:08

Ja chcę żeby było liceum,ja chcę,żeby była szkoła.. Wszyscy tylko chcecie! A co zrobiliście żeby wszystko funkcjonowało? Nic! Na forum piszecie,robicie nic! Skąd na to miasto ma brać? Skąd? Państwo da? Da bo musi? Ciekawe to co piszecie,choć całkiem nieprawdziwe.Jeśli państwo musi,to dlaczego tyle szkół zostało zlikwidowanych? Uczniów brakło? Czy aby na pewno? A może gmin nie stać było na ich utrzymanie? Sprawdźcie.Chyba tyle możecie? Google pomoże! Jednak myślę,że roszczeniowcom mało co da się wytłumaczyć. Wszystko będzie blee. Podatki zacznijcie płacić,za wodę też. Zamiast narzekać może pomóżcie troszkę. Kiedyś był czyn społeczny,a dziś tylko dupsko przed komputerem.. Po co Nieszawie liceum? Po co szkoła i żłobek? Wy nauczajcie forumowicze-wszystkowiedzący,najlepsi. A szkoły chcecie to myślcie wspólnie z urzędem jak rozwiązać problem. Wspólnie! Ale ja chcę,a mi się należy.A w urzędzie same tuje i z nimi rozmawiać nie będę.. Po nieszawsku-typowo. To oni muszą,bo ich wybrali. Myślcie tak dalej. Myślcie..

#9188 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 luty 2019 - 22:14:43

A ty lobbujesz za likwidacją, najlepiej całą szkołę zniszczyć. Nie ma chętnych bo robicie wszystko żeby nie reklamować szkoły, psujecie opinię od dawna na tym forum i szkole i nauczycielom. Nie jestem z Nieszawy ale mam tam znajomych i czytam często co się dzieje w Nieszawie. Dopięliście swego swoimi plotami i wredotą  w stosunku do innych. Dobrze że jest ktoś kto chce lobbować za oświatą w Nieszawie bo na władze i radę to nie ma co liczyć.  Ta rada już mogła coś zacząć robić na rzecz pomocy szkole, reklamy i utrzymania jej. Dlaczego twierdzisz że absolwenci 8 klasy i gimnazjum nie chcą tu do LO ?  Co, nie można otworzyć nowego  fajnego kierunku w LO tak jak w innych takich szkołach ? Jak miasto i radni pomogli szkole w poprawieniu oferty. Czekacie tylko na likwidację , przeliczacie możliwości kształcenia na pieniądze. Wasze argumenty są na poziomie ciemnogrodu.   Czy w radzie są wykształceni ludzie ? Ilu ? Czy mieli pod górkę do szkoły ? I w końcu  na co was stać władze Nieszawy ? 

To jest proste, operujesz sloganami gdzie w świecie wolnego rynku czyli kapitalizmu nie mają szans na wprowadzenie w życie ,liczą się pieniądze a finansów brak a uczniów jeszcze bardziej i nie wspominaj o wredocie bo się tylko ośmieszasz prawdopodobnie byłeś radnym i nawet na pikniku frekwencji nie udało ci się zorganizować ,większej jak liczba uczniów w 1-ej klasie.

#9189 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 luty 2019 - 10:32:58

A ty lobbujesz za likwidacją, najlepiej całą szkołę zniszczyć. Nie ma chętnych bo robicie wszystko żeby nie reklamować szkoły, psujecie opinię od dawna na tym forum i szkole i nauczycielom. Nie jestem z Nieszawy ale mam tam znajomych i czytam często co się dzieje w Nieszawie. Dopięliście swego swoimi plotami i wredotą w stosunku do innych. Dobrze że jest ktoś kto chce lobbować za oświatą w Nieszawie bo na władze i radę to nie ma co liczyć. Ta rada już mogła coś zacząć robić na rzecz pomocy szkole, reklamy i utrzymania jej. Dlaczego twierdzisz że absolwenci 8 klasy i gimnazjum nie chcą tu do LO ? Co, nie można otworzyć nowego fajnego kierunku w LO tak jak w innych takich szkołach ? Jak miasto i radni pomogli szkole w poprawieniu oferty. Czekacie tylko na likwidację , przeliczacie możliwości kształcenia na pieniądze. Wasze argumenty są na poziomie ciemnogrodu. Czy w radzie są wykształceni ludzie ? Ilu ? Czy mieli pod górkę do szkoły ? I w końcu na co was stać władze Nieszawy ?

Czyż to nie dyrekcja szkoły i nauczyciele są odpowiedzialni za reklamę szkoły, a nie radni? Z tego co wiem na radach szkoły padały propozycje nauczycieli by reaktywowac liceum, ale poszło to mimo uszu dyrektora. Liceum jest ale zaoczne i nie ma nic wspólnego z poprzednim. Wrednota ludzi nie ma tu nic do gadania to inni radni za innej kadencji podjęli decyzję o likwidacji tej szkoły. Nieszawiacy i rodzice walczyli o to liceum, niestety nauczyciele odwrócił się od uczniów i rodziców, teraz nagle taki zwrot po to by oczerniać obecnych radnych, to nie oni są w winni to radni z kadencji Tołodzieckiego, to wina nauczycieli i związków zawodowych. Niech Ci walą się w piersi co zrobili z naszym miastem.

#9190 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 luty 2019 - 10:51:39

Czytam niektóre wypowiedzi i nie dowierzam, czy aż tak jesteśmy zacofani? Szykują się zmiany na lepsze wreszcie! A Wy co? Nic tu nigdy nikomu się nie podoba za zmianami w przedszkolu jestem jak najbardziej ZA nie mam zastrzeżeń absolutnie do pracy pań w przedszkolu tylko do wyglądu, wyposażenia itp. Tu zmiany są konieczne, chyba nie wiecie jak funkcjonują przedszkola w okolicy, nie macie pojęcia. Boicie się, że w podstawówce zabraknie miejsca dla uczniów? Jakiś żart! Za moich czasów było 2 razy tyle uczniów i się pomieściliśmy, a teraz 5 na krzyż. Cieszcie się że zmian na lepsze to dla dobra naszych dzieci!!! A żłobek to świetna sprawa.

#9191 ~obserwator~

~obserwator~
  • Goście

Napisano 22 luty 2019 - 14:27:10

czy ta zgraja naiwnych wyjców z Nieszawy ma jakiekolwiek  pojęcie, o funkcjonowaniu tak małej gminy która ma na utrzymaniu oświatę,która jest prowadzona nieudolnie,a wyniki nauczania są najgorsze w powiecie jak jeszcze dotąd nie było,i na dodatek pochłania połowę budżetu,ostrzegam iż wasza duma pryśnie jak bańka mydlana ponieważ dalsze utrzymywanie tej fikcji doprowadzi do bankructwa tej gminy ,a wyjcom pozostanie możliwość wykazywania się ale prawdopodobnie w gminie WAGANIEC ,I CO,wesoło będzie, jak będziecie siedzieli na rynku,czy na bulwarach ale w gminie Waganiec,a NIESZAWA ZOSTANIE SOŁECTWEM BEZ SOŁTYSA, zacznij myśleć nieszawianinie i nie przynoś wstydu.

#9192 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 luty 2019 - 17:19:15

Czytam niektóre wypowiedzi i nie dowierzam, czy aż tak jesteśmy zacofani? Szykują się zmiany na lepsze wreszcie! A Wy co? Nic tu nigdy nikomu się nie podoba za zmianami w przedszkolu jestem jak najbardziej ZA nie mam zastrzeżeń absolutnie do pracy pań w przedszkolu tylko do wyglądu, wyposażenia itp. Tu zmiany są konieczne, chyba nie wiecie jak funkcjonują przedszkola w okolicy, nie macie pojęcia. Boicie się, że w podstawówce zabraknie miejsca dla uczniów? Jakiś żart! Za moich czasów było 2 razy tyle uczniów i się pomieściliśmy, a teraz 5 na krzyż. Cieszcie się że zmian na lepsze to dla dobra naszych dzieci!!! A żłobek to świetna sprawa.

Popieram niech zacznie się w końcu coś dziać a żłobek to świetna sprawa

#9193 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 luty 2019 - 17:49:40

I co sesja bez decyzji ?  nawet śmieszne to nie jest. Tak to jest gdy załatwia się sprawy na ostatnią chwile. Gdy zbyt późno przekazuje się dokumenty do opinii potem takie są skutki. Ale co tam weekend przed nami. Ha HA HA

#9194 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 luty 2019 - 18:05:24

Związek zawodowy na wydanie opinii zgodnie z przepisami ma nie mniej niz 30 dni.

#9195 ~Wasz fan~

~Wasz fan~
  • Goście

Napisano 22 luty 2019 - 18:18:33

Związek zawodowy na wydanie opinii zgodnie z przepisami ma nie mniej niz 30 dni.

To po jaką cholerę przewodniczący Rady zwoływał sesję wiedząc że nie ma tego papierka ? Panie Pawle, gdy się ma w łapsku papier to sie zwołuje. Teraz sesja nadzwyczajna w poniedziałek ?  jeśli znowu papierka nie bedzie to się posikam ze śmiechu :D

#9196 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 luty 2019 - 18:46:38

Będzie dobrze Panie Burmistrzu. Do trzech razy sztuka :)

#9197 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 luty 2019 - 19:20:09

A L E     J A J C A  !!!!   :) :P :D

#9198 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 luty 2019 - 20:49:27

Burmistszu, włocławski geniuszu a gdzie nagranie z sesyji zwycięskiej? Czyżby klisza pękła? czy przewodniczący był nieuczesany? Daj znać, ciekawi jesteśmy co z naszym liceum. Liczymy na jakość 4d.(Ania, Teresa, Grażyna, Agata).

#9199 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 22 luty 2019 - 20:52:55

najmondrzejszy bo gmina mała ,skąd info na kiedy powinna być opinia ,pomyśl a następnie palnij coś .

#9200 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 luty 2019 - 21:04:18

najmondrzejszy bo gmina mała ,skąd info na kiedy powinna być opinia ,pomyśl a następnie palnij coś .

Człowieczku, zanim burmistsz zwoła sesyję,nadzwyczajną powinien poczytać co ma zrobić, żeby się w końcu wygaszenie LO udało. A na razie robi spotkanie przy wodzie i paluszkach. Czyli pogaduchy o niczym. Inna sprawa gdzie są miejskie służby, które winny przygotować uchwałę i wszystkie potrzebne do niej dokumenty. Prawnik, sekretarz, obsługa rady- to chyba eksperci? Co prawda fama głosi, że jedna nie ogarnia tematów, druga czeka na pismo z ZUS a inna ćwiczy tańce i nie koniecznie jest to balet :)

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Nieszawa, burmistrz nieszawy, nieszawianie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych