Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Nieszawa - nowy początek. Przemysław Jankowski nowym burmistrzem

Nieszawa burmistrz nieszawy nieszawianie

10168 odpowiedzi w tym temacie

#9101 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 luty 2019 - 11:30:25

Polecam Tobie „Gościu” solidną lekturę ustawy Prawo oświatowe. Szczególnie art. 10 gdzie jasno określono zadania organu prowadzącego i nie ma tam mowy o tym, że organ ten może czegokolwiek wymagać od nauczycieli.
W kwestii płacenia za pracę nauczycieli to również proszę się dokształcić. Płace nauczycieli pochodzą z subwencji oświatowej, którą wypłaca BUDŻET PAŃSTWA. Organ prowadzący jest jedynie dysponentem tych środków i w ramach swoich obowiązków między innymi nalicza wynagrodzenia. Miasto nie płaci nauczycielom ze swoich środków.
Co do rodziców zgoda. Mają wpływ. Przede wszystkim powinni zacząć od siebie i wymagania nauki od swoich dzieci w domu. Nie wszystko da się zrobić w szkole, a pewne nawyki pochodzą właśnie z domów. Rodzice powinni WSPÓŁPRACOWAĆ z nauczycielami, a sama frekwencja na zebraniach klasowych świadczy, gdzie tak naprawdę mają edukację swoich pociech.
To tak w kwestii określenia ról w zadaniach oświatowych miasta.

Polecam Tobie „Gościu” solidną lekturę ustawy Prawo oświatowe. Szczególnie art. 10 gdzie jasno określono zadania organu prowadzącego i nie ma tam mowy o tym, że organ ten może czegokolwiek wymagać od nauczycieli. -na to stwierdzenie komentarz może być tylko jeden- Ha ha ha........................................................ha 

#9102 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 luty 2019 - 11:43:06

Polecam Tobie „Gościu” solidną lekturę ustawy Prawo oświatowe. Szczególnie art. 10 gdzie jasno określono zadania organu prowadzącego i nie ma tam mowy o tym, że organ ten może czegokolwiek wymagać od nauczycieli. -na to stwierdzenie komentarz może być tylko jeden- Ha ha ha........................................................ha 

W kwestii płacenia za pracę nauczycieli to również proszę się dokształcić. Płace nauczycieli pochodzą z subwencji oświatowej, którą wypłaca BUDŻET PAŃSTWA. Organ prowadzący jest jedynie dysponentem tych środków i w ramach swoich obowiązków między innymi nalicza wynagrodzenia. Miasto nie płaci nauczycielom ze swoich środków.
Co do rodziców zgoda. Mają wpływ. Przede wszystkim powinni zacząć od siebie i wymagania nauki od swoich dzieci w domu. Nie wszystko da się zrobić w szkole, a pewne nawyki pochodzą właśnie z domów. Rodzice powinni WSPÓŁPRACOWAĆ z nauczycielami, a sama frekwencja na zebraniach klasowych świadczy, gdzie tak naprawdę mają edukację swoich pociech.
To tak w kwestii określenia ról w zadaniach oświatowych miasta.

Taki dokształcony jak Belfer w kwestiach oświatowych nie jestem. Subwencja pochodząca z budżetu Państwa to coś co jest uzależnione od liczby uczniów. Już od kilku kadencji ten i poprzedni i jeszcze poprzedni Burmistrz twierdzili 

, że wówczas subwencja równoważy koszty utrzymania szkoły, gdy w klasach jest minimum 25 uczniów. A w naszej szkole ile to jest w Gimnazjalnych klasach: 3 i 8 uczniów?  Skoro miasto nie płaci ze swoich środków to na co idzie ten 1 000 000 zł ,który miasto do szkoły dokłada? Rodziców chętnych do współpracy nie brakuje. Może nie są to porażające liczby ale kilku "szaleńców" znam, którzy chcieli coś zrobić, ale jak traktuje się ich z góry albo wcale to się nie dziwię, że pozabierali ze szkoły dzieci albo się wyłączyli z aktywności. Społeczeństwo w Nieszawie jest roszczeniowe, ale w wielu wypadkach można się porozumieć. Trzeba tylko chcieć.

#9103 ~Nieszawianin~

~Nieszawianin~
  • Goście

Napisano 07 luty 2019 - 12:57:17

W życiu przeżyłem już sporo dlatego nie zdziwiło mnie, gdy podczas ostatniej sesji Rady Miasta, najwięcej pytań dotyczących poziomu nauczania w szkole, wyników egzaminów (gimnazjalnych oraz ośmioklasisty), a także podjęcie swoistego nacisku na zapewnienie ze strony dyrektora zespołu szkół (że w przyszłości będzie już tylko i wyłącznie lepiej), podjęła się osoba, która najdelikatniej mówiąc własnymi możliwościami i zdolnościami kariery intelektualnej nie zrobiła. Cieszy mnie jednak fakt, że świetnie odnajduje się w  innych sferach społecznej działalności.Kibicuję zatem gorąco! A teraz do sedna sprawy: to z jakimi dziećmi się pracuje w szkole na co dzień (czy zdolnymi, ambitnymi, czy nieco wycofanymi, czy z dziećmi z orzeczeniami  Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej) i efekty (czy też ich brak) oddziaływań edukacyjnych, nie zależą wyłącznie od nauczycieli, ale przede wszystkim od samych uczniów i ich rodziców. To ile godzin nauczyciel będzie pracował z danym uczniem oraz paleta stosowanych przez niego metod dydaktyczno-wychowawczych, nie odniesie żadnego skutku, jeśli dziecko same w sobie nie będzie posiadało chęci, motywacji do przyswajania wiedzy. Wiele lat temu kończyłem Szkołę Podstawową, a następnie LO w Nieszawie (już wtedy nasz ogólniak miał opinię jednego z najsłabszych w okolicy, do którego uczęszczają, obok miejscowych, także ci, którzy w innych szkołach średnich nie daliby sobie rady z nauką). Okazało się jednak, że gdy mój rocznik kończył LO, najwięcej osób z naszej klasy (w ciągu ostatnich kilku lat), podjęło się nauki w szkołach wyższych i z powodzeniem większość z nich je ukończyła. Zatem, kto ma chęć do dalszego przyswajana wiedzy, będzie to czynił nadal, niezależnie czy kończył naukę w szkole w małej miejscowości, jak Nieszawa, czy też w większym mieście naszego regionu. Nie ma to znaczenia, najważniejsza jest motywacja danego ucznia. Nie czyńmy zatem wyrzutów nauczycielom, dyrektorowi, ale przede wszystkim sami starajmy się wspomagać ich w kształtowaniu w naszych dzieciach odpowiednich chęci do dalszej nauki. Praca nad edukacją naszych pociech nie może ograniczać się wyłącznie do czasu, jaki spędzają w szkole, wymaga również naszego zaangażowanie i nadzoru w tym zakresie. Wiem to z własnego doświadczenia (dzieciaki owszem nieźle się uczą, ale trzeba też wykazywać zainteresowanie, czy odrabiają zadane lekcje, czy są w tym systematyczne,jakie preferują zainteresowania, czy jest szansa, warunki by je rozwijać, etc.). Współpracujmy więc ze szkołą, nauczycielami (zamiast ich wiecznie krytykować), wszak od jakości wychowania naszych pociech, zależy przyszłość nas wszystkich.

#9104 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 luty 2019 - 15:25:56

Nawigator poszukiwany.

#9105 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 luty 2019 - 17:49:32

Nawigator poszukiwany.

Poszukaj na Allegro. Polecam z Dębicy. ;-)

#9106 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 luty 2019 - 20:27:03

W życiu przeżyłem już sporo dlatego nie zdziwiło mnie, gdy podczas ostatniej sesji Rady Miasta, najwięcej pytań dotyczących poziomu nauczania w szkole, wyników egzaminów (gimnazjalnych oraz ośmioklasisty), a także podjęcie swoistego nacisku na zapewnienie ze strony dyrektora zespołu szkół (że w przyszłości będzie już tylko i wyłącznie lepiej), podjęła się osoba, która najdelikatniej mówiąc własnymi możliwościami i zdolnościami kariery intelektualnej nie zrobiła. Cieszy mnie jednak fakt, że świetnie odnajduje się w  innych sferach społecznej działalności.Kibicuję zatem gorąco! A teraz do sedna sprawy: to z jakimi dziećmi się pracuje w szkole na co dzień (czy zdolnymi, ambitnymi, czy nieco wycofanymi, czy z dziećmi z orzeczeniami  Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej) i efekty (czy też ich brak) oddziaływań edukacyjnych, nie zależą wyłącznie od nauczycieli, ale przede wszystkim od samych uczniów i ich rodziców. To ile godzin nauczyciel będzie pracował z danym uczniem oraz paleta stosowanych przez niego metod dydaktyczno-wychowawczych, nie odniesie żadnego skutku, jeśli dziecko same w sobie nie będzie posiadało chęci, motywacji do przyswajania wiedzy. Wiele lat temu kończyłem Szkołę Podstawową, a następnie LO w Nieszawie (już wtedy nasz ogólniak miał opinię jednego z najsłabszych w okolicy, do którego uczęszczają, obok miejscowych, także ci, którzy w innych szkołach średnich nie daliby sobie rady z nauką). Okazało się jednak, że gdy mój rocznik kończył LO, najwięcej osób z naszej klasy (w ciągu ostatnich kilku lat), podjęło się nauki w szkołach wyższych i z powodzeniem większość z nich je ukończyła. Zatem, kto ma chęć do dalszego przyswajana wiedzy, będzie to czynił nadal, niezależnie czy kończył naukę w szkole w małej miejscowości, jak Nieszawa, czy też w większym mieście naszego regionu. Nie ma to znaczenia, najważniejsza jest motywacja danego ucznia. Nie czyńmy zatem wyrzutów nauczycielom, dyrektorowi, ale przede wszystkim sami starajmy się wspomagać ich w kształtowaniu w naszych dzieciach odpowiednich chęci do dalszej nauki. Praca nad edukacją naszych pociech nie może ograniczać się wyłącznie do czasu, jaki spędzają w szkole, wymaga również naszego zaangażowanie i nadzoru w tym zakresie. Wiem to z własnego doświadczenia (dzieciaki owszem nieźle się uczą, ale trzeba też wykazywać zainteresowanie, czy odrabiają zadane lekcje, czy są w tym systematyczne,jakie preferują zainteresowania, czy jest szansa, warunki by je rozwijać, etc.). Współpracujmy więc ze szkołą, nauczycielami (zamiast ich wiecznie krytykować), wszak od jakości wychowania naszych pociech, zależy przyszłość nas wszystkich.

ja też zaliczyłem podstawówkę i kończyłem liceum w 1974 r. a potem studia

#9107 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 luty 2019 - 15:37:45

Kolejny raz w krótkim czasie dwie panie  z panem burmistrzem błąkają sie po szkole. Planują to, planują tamto. Co ta wycieczka tam robi i jaki jest cel tego zwiedzania ? Panie dyrektorze czy może pan to wyjaśnic ? 

#9108 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 luty 2019 - 20:11:52

Kolejny raz w krótkim czasie dwie panie  z panem burmistrzem błąkają sie po szkole. Planują to, planują tamto. Co ta wycieczka tam robi i jaki jest cel tego zwiedzania ? Panie dyrektorze czy może pan to wyjaśnic ? 

Prawdopodobnie przejęcie szkoły w odpowiednie ręce ,nadszedł już czas najwyższy czas. A dyrektor nie musi nic wyjaśniać to nie jego rola w końcu nie jest aktorem.

#9109 ~cichodajka~

~cichodajka~
  • Goście

Napisano 08 luty 2019 - 20:21:53

licz się ze słowami bo gorzej będzie jak przyjdzie się błąkać ale po ulicy ,na  pewno plany będą przemyślane i do realizacji wdrożone ,skutek musi być rewelacyjny ku zadowoleniu społeczeństwa ,a pan dyro chyba swoje wyjaśnienia już wyczerpał

#9110 ~Robert~

~Robert~
  • Goście

Napisano 10 luty 2019 - 13:11:32

Znajdziesz chwilkę?

#9111 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 luty 2019 - 18:14:03

Robert ty lepiej pozostań tam gdzie jesteś

#9112 ~Student~

~Student~
  • Goście

Napisano 12 luty 2019 - 12:27:14

Proszę o recenzję tematu pracy magisterskiej: „Śliwka, czy ziemniak - przycinać na wiosnę, czy wykopać na jesieni?”
Może napisac jednak z tego doktorat?

#9113 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 luty 2019 - 13:03:39

a jeszcze się okaże kto tu ma rację, organ prowadzący przekazujący przedszkole stowarzyszeniu w którym zasiada w zarządzie ?  to żart ?  takie info krąży. jeśli to prawda to bardzo ciekawe

#9114 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 luty 2019 - 16:02:10

Burmistrz przekaże w pewnym sensie sobie jako członkowi zarzadu. A myślałeś że takie rzeczy tylko w Białorusi ?

#9115 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 luty 2019 - 18:18:35

Jest na pewno członkiem zarządu ?

#9116 ~Samorządowy~

~Samorządowy~
  • Goście

Napisano 12 luty 2019 - 19:38:32

Na pewno jest i tu jest ta rozbieżność interesów. Stowarzyszenie zajmuje się działalnością gospodarczą. Chociażby zatrudniając nauczycieli. Tu jest właśnie ten ciekawy moment, którego ja niestety nie rozumiem. Ale myslę że ktoś mądrzejszy to wyjaśni.

#9117 ~cichodajka~

~cichodajka~
  • Goście

Napisano 12 luty 2019 - 20:56:04

Na pewno jest i tu jest ta rozbieżność interesów. Stowarzyszenie zajmuje się działalnością gospodarczą. Chociażby zatrudniając nauczycieli. Tu jest właśnie ten ciekawy moment, którego ja niestety nie rozumiem. Ale myslę że ktoś mądrzejszy to wyjaśni.

ile pomysłów tylu idiotów

#9118 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 luty 2019 - 22:36:46

Jeżeli stowarzyszenie ma przejąć szkołę to dobrze przecież budżet Nieszawy lichy a dzieci mało tak czy nie?

#9119 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 luty 2019 - 17:23:10

Jeżeli stowarzyszenie ma przejąć szkołę to dobrze przecież budżet Nieszawy lichy a dzieci mało tak czy nie?

no widzisz kolejny idiota

#9120 ~Glupek z tego wymiaru~

~Glupek z tego wymiaru~
  • Goście

Napisano 13 luty 2019 - 17:36:01

a tak przy okazji szkoda że Pan Burmistrz nie był taki twórczy przed wyborami. Twórczość ograniczała sie do dawania farby, cementu i innych dupereli.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Nieszawa, burmistrz nieszawy, nieszawianie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych