Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Niemcy zapowiadają, że nie będą tolerowały suwerennych decyzji państw UE w kwestii imigrantów

UE Niemcy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Trowej~

~Trowej~
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2015 - 22:56:26

Niemiecki minister spraw zagranicznych Frank-Walter Steinmeier powiedział w piątek, że kraje UE niechętne przyjęciu kwot uchodźczych mogą zostać przegłosowane, a ich sprzeciw – oddalony przez wspólnotę.

- Nie może być tak, że Niemcy, Austria, Szwecja i Włochy same niosą ten ciężar – oświadczył, odnosząc się do wywołanego m.in. przez Niemcy największego kryzysu migracyjnego od czasów II wojny światowej. - To nie tak działa europejska solidarność – dodał.

- I jeżeli nie będzie innego sposobu, należy poważnie rozważyć użycie instrumentu kwalifikowanej większości głosów – powiedział w wywiadzie dla dziennika „Passauer Neue Presse”.

Na przyszłą środę, na wniosek władz w Berlinie i w Wiedniu zaplanowano w Brukseli nadzwyczajny szczyt UE poświęcony tej właśnie kwestii.

Plusem tej sytuacji jest obnażenie prawdziwych intencji Niemiec wobec krajów UE, które Niemcy uwazają za swoje terytoria lenne.

#2 SANDIEGO

SANDIEGO

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 30045 postów

Napisano 18 wrzesień 2015 - 23:32:19

Niemiecki minister spraw zagranicznych Frank-Walter Steinmeier powiedział w piątek, że kraje UE niechętne przyjęciu kwot uchodźczych mogą zostać przegłosowane, a ich sprzeciw – oddalony przez wspólnotę.

- Nie może być tak, że Niemcy, Austria, Szwecja i Włochy same niosą ten ciężar – oświadczył, odnosząc się do wywołanego m.in. przez Niemcy największego kryzysu migracyjnego od czasów II wojny światowej. - To nie tak działa europejska solidarność – dodał.

- I jeżeli nie będzie innego sposobu, należy poważnie rozważyć użycie instrumentu kwalifikowanej większości głosów – powiedział w wywiadzie dla dziennika „Passauer Neue Presse”.

Na przyszłą środę, na wniosek władz w Berlinie i w Wiedniu zaplanowano w Brukseli nadzwyczajny szczyt UE poświęcony tej właśnie kwestii.

Plusem tej sytuacji jest obnażenie prawdziwych intencji Niemiec wobec krajów UE, które Niemcy uwazają za swoje terytoria lenne.

"Plusem tej sytuacji jest obnażenie prawdziwych intencji Niemiec wobec krajów UE, które Niemcy uwazają za swoje terytoria lenne".

Czy Polska też należy do ......? :unsure:  Pytam, bom ciekawy.  :wacko:

Użytkownik SANDIEGO edytował ten post 18 wrzesień 2015 - 23:34:46

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2015 - 03:02:23

"Plusem tej sytuacji jest obnażenie prawdziwych intencji Niemiec wobec krajów UE, które Niemcy uwazają za swoje terytoria lenne".

Czy Polska też należy do ......? :unsure:  Pytam, bom ciekawy.  :wacko:

Może tylko ta polska na Wiejskiej ;) moja Polska nie. :angry:

#4 SANDIEGO

SANDIEGO

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 30045 postów

Napisano 19 wrzesień 2015 - 03:14:25

Może tylko ta polska na Wiejskiej ;) moja Polska nie. :angry:

Wielka ulga po Twoich słowach, a więc jednak jest Nadzieja.  :)

#5 Obudź sie Narodzie

Obudź sie Narodzie

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 1455 postów

Napisano 19 wrzesień 2015 - 04:03:38

Ale ktoś tym Światem rządzić musi !

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2015 - 04:28:58

Wielka ulga po Twoich słowach, a więc jednak jest Nadzieja:)

Nie lubię PiS, ale mam nadzieję, że dojdzie do władzy a wtedy ... :) kadencja dyktatury i są bardzo duże szanse na normalność w kraju.

#7 ~Olech~

~Olech~
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2015 - 17:31:13

Brak tolerancji dla suwerennych krajów, w tym Poski, Niemcy już pokazały na przełomie lat 30 i 40 ubiegłego wieku. 
Dyplomatołki, czyli wychowankowie słynnego "profesora" kolekcjonera odznaczeń i tytułów nadawanych mu przez stronę niemiecką, tego nie wiedzą.

#8 ~Roma~

~Roma~
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2015 - 11:24:02

Brak tolerancji dla suwerennych krajów, w tym Poski, Niemcy już pokazały na przełomie lat 30 i 40 ubiegłego wieku. 
Dyplomatołki, czyli wychowankowie słynnego "profesora" kolekcjonera odznaczeń i tytułów nadawanych mu przez stronę niemiecką, tego nie wiedzą.

Komitet Nagrody Polsko-Niemieckiej zdecydował o pośmiertnym przyznaniu jej ministrowi Władysławowi Bartoszewskiemu jako jednemu z głównych architektów – jak napisano w uzasadnieniu - polsko-niemieckiego pojednania.

Wprawdzie Władysław Bartoszewski zawsze wykazywał wielkopoddańczy, służalczy wręcz stosunek do Niemiec, za co zawsze był hojnie nagradzany i niemieckie instytucje nie szczędziły mu orderów, czym bardziej zaszkodził Polakom niż im się zasłużył, niemniej jednak przyznana nagroda, jak stwierdzają członkowie wspomnianego komitetu, „stanowi uznanie dla jego wielkich zasług dla rozwoju przyjaznych stosunków dwustronnych”.

#9 SANDIEGO

SANDIEGO

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 30045 postów

Napisano 20 wrzesień 2015 - 16:35:52

Komitet Nagrody Polsko-Niemieckiej zdecydował o pośmiertnym przyznaniu jej ministrowi Władysławowi Bartoszewskiemu jako jednemu z głównych architektów – jak napisano w uzasadnieniu - polsko-niemieckiego pojednania.

Wprawdzie Władysław Bartoszewski zawsze wykazywał wielkopoddańczy, służalczy wręcz stosunek do Niemiec, za co zawsze był hojnie nagradzany i niemieckie instytucje nie szczędziły mu orderów, czym bardziej zaszkodził Polakom niż im się zasłużył, niemniej jednak przyznana nagroda, jak stwierdzają członkowie wspomnianego komitetu, „stanowi uznanie dla jego wielkich zasług dla rozwoju przyjaznych stosunków dwustronnych”.

W moim testamencie jest zastrzeżenie - żadnych nagród, medali i orderów po mojej śmierci.  :wacko:

#10 Hatidże

Hatidże

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 468 postów

Napisano 20 wrzesień 2015 - 19:45:31

W moim testamencie jest zastrzeżenie - żadnych nagród, medali i orderów po mojej śmierci.  :wacko:

A będziesz pochowany w Polsce czy za oceanem?

#11 SANDIEGO

SANDIEGO

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 30045 postów

Napisano 20 wrzesień 2015 - 19:47:19

A będziesz pochowany w Polsce czy za oceanem?

Piszesz wspomnienia?  :wacko:

#12 Hatidże

Hatidże

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 468 postów

Napisano 20 wrzesień 2015 - 19:55:32

Piszesz wspomnienia?  :wacko:

Ty zacząłeś już pisać

Chciałam poznać dalszy ciąg.

#13 SANDIEGO

SANDIEGO

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 30045 postów

Napisano 20 wrzesień 2015 - 22:28:52

Chciałam poznać dalszy ciąg.

Dalszy ciąg czego?  :wacko:

#14 Hatidże

Hatidże

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 468 postów

Napisano 21 wrzesień 2015 - 15:51:34

Dalszy ciąg czego?  :wacko:

Przeczytaj uważnie mój poprzedni post, uważnie i ze zrozumieniem tekstu, będziesz mieć odpowiedź na nurtujące Cię pytanie.

#15 SANDIEGO

SANDIEGO

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 30045 postów

Napisano 22 wrzesień 2015 - 05:06:35

Przeczytaj uważnie mój poprzedni post, uważnie i ze zrozumieniem tekstu, będziesz mieć odpowiedź na nurtujące Cię pytanie.

Mnie nic nie nurtuje. :wacko:  Have a good day.  :)

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2015 - 15:08:45

Mnie nic nie nurtuje. :wacko:  Have a good day.  :)

to wpadni w kuncu do ty wody i spływej

#17 SANDIEGO

SANDIEGO

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 30045 postów

Napisano 22 wrzesień 2015 - 17:12:04

to wpadni w kuncu do ty wody i spływej

Mówisz to do delfina? :wacko:​  On nie czyta tego Forum.  :rolleyes:

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: UE, Niemcy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0