Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Niemcy pod wrażeniem rozwoju Polski


19 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 14 sierpień 2019 - 19:50:43

Niemiecki dziennik ekonomiczny „Handelsblatt” pisze w środę o cudzie gospodarczym, który aktualnie przeżywa Polska i inne kraje Europy Środkowo-Wschodniej. Jest to tym bardziej wyjątkowe, że nad Zachodem unosi się widmo recesji - zauważa gazeta.

 #2 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 14 sierpień 2019 - 20:44:40

Polska wśród liderów Europy i świata ...

Nasze wyniki PKB w II kwartale plasują Polskę wśród europejskich i światowych liderów wzrostu gospodarczego - napisał dziś na Tweeterze premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do środowych danych GUS.

„Według pierwszego szacunku wzrost polskiego PKB wyniósł w II kwartale (2019 r. - PAP) 4,4 procent, dzięki czemu znacznie wyprzedzamy państwa strefy Euro i średnią dla UE”

- czytamy we wpisie premiera.

Dziś GUS w szybkim szacunku PKB poinformował, że Produkt Krajowy Brutto w drugim kwartale 2019 roku wzrósł o 4,4 proc. rok do roku wobec wzrostu na poziomie 4,7 proc. rok do roku w pierwszym kwartale 2019 r.

 #3 ~emeryt minus~

~emeryt minus~
 • Goście

Napisano 15 sierpień 2019 - 09:02:15

do niemców nam brakuje co najmniej 50 lat i o co tu chodzi?

Skąd te brednie.#4 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 15 sierpień 2019 - 09:19:36

Polska gospodarka w II kw. wzrastała cztery razy szybciej niż w strefie euro. "Wzrost lokuje nas na trzecim miejscu w UE"

Jak poinformował GUS w komunikacie o tzw. szybkim szacunku dynamiki PKB w II kwartale tego roku, wzrost ten wyniósł 4,4  proc. w ujęciu rdr.

Jednocześnie Eurostat podał także dane dotyczące wzrostu PKB w gospodarce europejskiej w II kwartale 2019, z których wynika, że PKB krajów strefy euro wzrósł o 1,1 proc. w ujęciu rdr.

Oznacza to, że polska gospodarka w II kwartale tego roku, rozwijała się 4-krotnie szybciej niż gospodarki 19 krajów strefy euro i to zarówno w ujęciu rok do roku jak i w stosunku do  I kwartału tego roku.

Nie ma wprawdzie danych dotyczących wzrostu PKB w II kwartale tego roku we wszystkich krajach Unii Europejskiej ale z 21 krajów które przekazały dane do Eurostat, polski wzrost gospodarczy lokuje nas na 3 miejscu w UE.

Co więcej jak wynika z danych Eurostatu na 3 pierwszych miejscach w UE pod względem poziomu wzrostu PKB w II kwartale tego roku znalazły się 3 kraje posługujące się własnymi walutami, co jest kolejnym dowodem na to, że w przypadku dekoniunktury zewnętrznej, własny pieniądz i samodzielna polityka monetarna są dodatkowymi atutami wspierającymi rozwój gospodarczy.

 #5 ~B~

~B~
 • Goście

Napisano 15 sierpień 2019 - 10:15:23

Jakością polskich dróg też są zachwyceni?
:)
O polskiej biurokracji coś piszą?
Jesteśmy już bogatsi od Niemców?
Ok ogólnie to mamy czym się cieszyć tylko nasz rozwój to zasługa przedewszystkim nas wszystkich (tzn tych którzy pracują a nie tych co tylko biorą socjal) i kierunku jaki obrał rzad Mazowieckiego. Wolnorynkowa gospodarka prowadzi do wzrostu gospodarczego a nie centralizacja i rozdawanie kasy. Państwo ma tylko a nawet aż tworzyć przepisy sprzyjające uczciwej działalności gospodarczej i pilnować aby były przestrzegane.
Do tego trzeba dodać mentalność tych Polaków którzy jedną nogą są jeszcze w PRLu i myśl że panstwo ma dawać i troszczyć za obywatela. Dlatego programy socjalne sa przepustką do wygrania wyborów.

#6 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 15 sierpień 2019 - 11:06:38

Ten szybki wzrost PKB to pewnie "zasługa" Balcerowicza i Tuska :lol: co nie 'ryśka' z Rypinka?#7 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 15 sierpień 2019 - 11:25:08

Pieprzy jak popieprzony. A emeryt jak żyje? jak za Odrą?#8 ~B~

~B~
 • Goście

Napisano 15 sierpień 2019 - 12:08:34

Ten szybki wzrost PKB to pewnie "zasługa" Balcerowicza i Tuska :lol: co nie 'ryśka' z Rypinka?

Nie. Tylko i wyłącznie to zasługa Jaroslawa Kaczyńskiego. Dopiero od jesieni 2015 roku Polska ma wzrost gospodarczy. Wcześniej w Polsce nic nie było: ruina, dno, kiła i średniowiecze. Nie było prądu wody i gazu. Analfabetyzm i ciemnota. Dopiero po 2015 cały naród zobaczył że jesteśmy cywilizowanym krajem w środku Europy. Co nie?

#9 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 15 sierpień 2019 - 12:12:12

Polska istniała tylko teoretycznie - "Ch.., d.pa i kamieni kupa", jak ocenił to sam minister Tuska niejaki Bartłomiej Sienkiewicz. A on wiedział przecież jak było.#10 ~B~

~B~
 • Goście

Napisano 15 sierpień 2019 - 13:46:31

Polska istniała tylko teoretycznie - "Ch.., d.pa i kamieni kupa", jak ocenił to sam minister Tuska niejaki Bartłomiej Sienkiewicz. A on wiedział przecież jak było.

Do dzisiaj w tej kwestii nic się nie zmieniło. Zmienił się tylko przekaz w TVP publicznej-same sukcesy rządu i ciągle przypominanie samych wpadek poprzedników.
Dla jasności nie jestem żadnym fanatykiem PO i żadnym skrajnym antyPiSowcem.
Jeśli Państwo było teoretyczne to dlaczego udało się nam wejść do NATO i EU?
Dlaczego Ukraińcy przyjeżdżają do nas za pracą?
Nie mówcie że to tylko zasługa ostanich 4 lat.
Polska jako kraj gospodarczo rozwija się stale w różnym tempie od 1989. Nie zapominaj ze w 1989 Polska była bankrutem i dopiero teraz stać nas taki socjal jaki serwuje PiS. Ostanie 4 lata rządu PiSu mają także pozytywny wpływ na rozwój gospodarczy. Rząd PiSu jednak sam w 2015 nie wprowadził Polski do swiata Zachodniego. Jesteśmy w globalnej gospodarce od rządu Mazowieckiego. Szczególny pozytywny wpływ na polski eksport i bezrobocie dało wejscie do EU.
Mogę tak samo chwalić/krytykować PiS jak i PO czy SLD czy AWS w swerze gospodarczej. Każda ekipa rządziła w innych warunkach globalnej koniunktury.
Tak jak interesuję się polityką od lat 90 tak - z ust tylko jednego polityka słyszałem ze w Polsce w III RP wybory były falszowane. Tylko jedna partia rządząca nie wykonuje i nie publikuje wyrokow2 Trybunalu Konstytucyjnego czy NSA.
Czlowiek który uważał że poprzednie wybory byly falszowane i nie ujawnia list poparcia do KRS śmiem twierdzić że mierzy swoją miarą w tych sprawach. Czy listy są czy podpisy są autentyczne? Czemu ich nie ujawnią? Jak mogę wierzyć że inne sprawy w tym najbliższe wybory będą uznane za ważne gdyby np opozycja wygrała. Skoro rząd PiSu nie wykonuje orzeczeń sądów: NSA czy SN czy Trybunał Juli Przylebskiej kwestionuje wszystko co nie wygodne dla PiSu?
Jak można uniewinnic człowieka który nie jest jeszcze prawomocnie skazany?
Mogę pogodzić się z rozdawnictwem naszej kasy skoro wielu ludzim pomoglo wyjść z biedy.
Ale to nie może być uspawiedliwieniem dla łamania prawa konstytucyjnego w Polsce i dążeniem do podporządkowania sobie wszystkich instytucji w tym niezależnych sądów czy karanie niewygodnych mediów (np TVN24 za relację z Sejmu ale rząd USA zagroził palcem i sługusy Jarka wycofali się z kar).

#11 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 15 sierpień 2019 - 16:09:06

Wyłącz TVN24, włącz myślenie, bedziesz zdrowszy i mądrzejszy. Nie zakrzyczysz słów ministra Sienkiewicza, który ocenił rządy Tuska tak: "Polska istnieje tylko teoretycznie" i, że to "ch*j d*** i kamieni kupa". Kto jak kto, ale on dobrze wiedział co mówi.#12 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 15 sierpień 2019 - 20:55:13

Wyłącz TVN24, włącz myślenie, bedziesz zdrowszy i mądrzejszy. Nie zakrzyczysz słów ministra Sienkiewicza, który ocenił rządy Tuska tak: "Polska istnieje tylko teoretycznie" i, że to "ch*j d*** i kamieni kupa". Kto jak kto, ale on dobrze wiedział co mówi.

Bo tylko takie przekazy trafiają do Pisiorow,
wiedział do kogo mówił ;)

#13 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 15 sierpień 2019 - 21:07:03

No tak, do tępaków z PO nic nie dociera. Nawet słowa ministra w rządzie PO.#14 ~B~

~B~
 • Goście

Napisano 15 sierpień 2019 - 22:09:14

Wyłącz TVN24, włącz myślenie, bedziesz zdrowszy i mądrzejszy. Nie zakrzyczysz słów ministra Sienkiewicza, który ocenił rządy Tuska tak: "Polska istnieje tylko teoretycznie" i, że to "ch*j d*** i kamieni kupa". Kto jak kto, ale on dobrze wiedział co mówi.

Nagrywanie pijanych ludzi jeszcze niczego nie dowodzi i udostępnianie zdań wyrwanych z szerszego kontekstu. Dla mnie to nic nie znaczy. Dla mnie ekipa Tuska a dokładnie pan Sienkiewicz jako minister zblaznili sie tym ze dali się nagrać. ŻENADA .
Staram się sam myśleć i nie potrzebuję do tego TVN24.
Dla takich matołów jak ty każdy kto krytykuje PiS to musi myć za PO albo totalną opozycją. Takie prostackie myślenie zasiane w głowach podatnych na sugestie przez propagandę PiSu. Tobie mogę życzyć samodzielnego myślenia.
Wątek jest o wzroście gospodarczym i starałem się wyrazić jak ja to widzę a nie TVN24.

#15 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 15 sierpień 2019 - 22:28:55

A gdzie we wpisie, który komentujesz wyczytałeś , że "gość" wskazuje ciebie jako zwolennika PO albo totalnej opozycji? Ja tego nie widzę. Na tym polega twoje "samodzielne myślenie" i tzw. kultura osobista kiedy obrażasz innych???#16 ~Paweł~

~Paweł~
 • Goście

Napisano 15 sierpień 2019 - 22:33:33

Ciekawe,kiedy Polska w tym swoim rozkwicie zacznie produkować swój własny środek lokomocji dla swoich zamożnych obywateli....Można by zacząć od roweru.... #17 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 15 sierpień 2019 - 22:40:02

Podobno Merkel lata na siewniku do buraków, a Macron na miotle.#18 ~B~

~B~
 • Goście

Napisano 16 sierpień 2019 - 00:00:25

A gdzie we wpisie, który komentujesz wyczytałeś , że "gość" wskazuje ciebie jako zwolennika PO albo totalnej opozycji? Ja tego nie widzę. Na tym polega twoje "samodzielne myślenie" i tzw. kultura osobista kiedy obrażasz innych???

Ok w tym konkretnym wpisie nie ma takiego stwierdzenia. Jednak w tym wątku kilkukrotnie polemizowałem z "Gosciem" a jeden z nich napisał że ja to jakiś rysiek z rypina, koleś ewidentnie kojarzony z antypisem. Dlatego oznajmilem że nie każdy kto krytykuje PiS i to w konkretnej sprawie musi byc kojarzony z totalnym "antypisem".

#19 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 19 sierpień 2019 - 13:10:50

Niemiecka prasa chwali polski boom gospodarczy. "FAZ": Marzenie, by dogonić Niemcy nie jest już utopią

Konserwatywny niemiecki dziennik „Frankfurter Allgemeine Zeitung” opisuje w poniedziałek boom gospodarczy, który przeżywa Polska.

Wśród jego przyczyn wymienia m.in. konsumpcję wewnętrzną napędzaną programami społecznymi i uszczelnienie systemu podatku VAT.

W żadnym innym kraju UE gospodarka nie rosła w ubiegłym roku tak szybko, jak na wschód od Odry. Zdaniem Komisji Europejskiej również w 2019 roku Polska będzie liderem, jeśli nie liczyć Malty

— pisze dziennik z Frankfurtu nad Menem.

Jako przyczynę boomu gospodarczego na pierwszym miejscu „FAZ” wymienia napędzenie konsumpcji wewnętrznej poprzez program socjalny 500+ rządu PiS.

Płatności te zmieniły budżety milionów rodzin, umożliwiając niektórym, po raz pierwszy od lat, zaplanowanie wakacji nad Bałtykiem. Nieznaczny wzrost wskaźnika urodzeń prawdopodobnie również jest związany z 500+

— wymienia gazeta, przypominając też, że od 2016 r. istnieje program Mieszkanie+, czyli budowa przez państwo mieszkań na wynajem dla osób o niższych dochodach z opcją późniejszego zakupu. Mimo to przewiduje się, że inflacja pozostanie poniżej poziomu 2 procent w 2019 r., a rząd może się pochwalić sporymi wpływami do budżetu - podkreśla „FAZ”.

Zatkanie luk w (systemie) podatku VAT daje państwu dodatkowy dochód w wysokości około 10 miliardów euro rocznie. Jest to mniej więcej tyle, ile Polska otrzymuje jako odbiorca netto z UE. Eksport stale rośnie. Obroty handlowe z najważniejszym partnerem, Niemcami, osiągnęły w 2018 r. 118 miliardów euro

— wylicza dziennik z finansowej stolicy Niemiec.

I jak zwraca uwagę, nawet jeśli Niemcy nadal osiągają nadwyżkę eksportową, dzisiejsze saldo polskiego handlu zagranicznego jest prawie zrównoważone. Największym eksporterem do Niemiec jest Volkswagen - koncern ma dwa zakłady pod Poznaniem. Cytowany przez „FAZ” Michael Kern, wieloletni dyrektor zarządzający Niemiecko-Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, nie postrzega już jednak Polski jako „montowni” Europy Zachodniej.

W kraju tym istnieją firmy, które w nadchodzących latach mogą urosnąć do rangi międzynarodowych graczy

— uważa Kern.

Ogólnie rzecz biorąc, marzenie, by dogonić Niemcy pod względem gospodarczym, nie jest już utopią

— konkluduje gazeta.

kb/PAP

 #20 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 19 sierpień 2019 - 16:46:05

Niemcy pod wrażeniem swojej gospodarki której część mieści się w niejakiej Polsce ? Ha ha to ciekawe że sami siebie chwalą a tepaki biją temu brawo .Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych