Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Niech ktoś powstrzyma tego gościa

22 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 marzec 2019 - 22:32:46

Dzieci stały się zakładnikami w walce z rządem. Nauczyciele powinni mieć świadomość, ryzyka jakie podejmują.

Sławomir Broniarz, stojący od niepamiętnych lat na czele ZNP, powiedział dziś w Radiu Zet, że strajk nauczycieli zapowiadany podczas egzaminów w szkołach to jeszcze nie wszystko.

„Mamy w ręku potężny oręż, jakim jest promocja uczniów. Jeśli go wykorzystamy, to edukacji grozi totalny kataklizm.” O co chodzi?

O to że za promocję uczniów do wyższych klas oraz ukończenie szkół odpowiadają Rady Pedagogiczne. Gdyby podjęły decyzję o wstrzymaniu promocji, wszyscy polscy uczniowie nie zdaliby do kolejnej klasy lub szkoły, a rekrutacja na studia zostałaby wstrzymana.

W ten sposób uczniowie stają się zakładnikami w walce politycznej.

Tak, właśnie politycznej, bo trudno mi przypomnieć sobie, aby p. Broniarz i jego kamaryla byli równie twardzi w okresie rządów PO-PSL. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że nauczyciele mają prawo domagać się większych pieniędzy. Jak zresztą wiele innych grup zawodowych w Polsce. Tyle, że partykularne interesy jednej grupy – nawet te uzasadnione – nie mogą prowadzić do anarchii i brania dzieci i rodziców jako zakładników.

Przyznam szczerze, że obserwując poczynania p. Broniarza, tracę sympatię dla postulatów nauczycieli.

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 marzec 2019 - 23:16:57

" Broniarz zdefiniował ZNP jako organizację terrorystyczną". Internauci miażdżą Broniarza!

Dzisiejsza zapowiedź ze strony Broniarza o „kompletnym katakliźmie”, który czeka „edukację” wywołała falę oburzenia w internecie. Politycy, dziennikarze i internauci na Twitterze nie szczędzą mocnych słów szefowi ZNP. Padają mocne słowa, m.in. o terroryzmie;

"Widzę, że Broniarz powinien zmienić nazwisko na Oracz-Opozycja. Broniarz, opamiętaj się Pan! Historyk powinien pamiętać kto wykorzystywał dzieci jako zakładników!

Śmieszy mnie jak dzisiaj ZNP próbuje ich wyciągnąć na ulicę, gdyż w lutym ze 3x widziałem Broniarza, który przychodził do siedziby PO. I nie szedł do kawiarni tylko szedł do góry. Czyli to wszystko było już ustalane zanim ogłoszono strajk.

Broniarz szantażuje rząd i rodziców, że nauczyciele z ZNP zmuszą dzieci i młodzież do powtórzenia tej samej klasy gdyż nie będzie promocji na następny rok! Broniarz zdefiniował więc ZNP jako organizację terrorystyczną, którą kieruje! Pozwy rodziców wykończą Broniarza i ZNP

Przewodniczący ZNP Broniarz grozi zablokowaniem promocji uczniów do wyższych klas. Nie wiem czy to legalne, ale traktowanie dzieci jako zakładników jest niedopuszczalne! Rozumiem spór o wynagrodzenia, tylko czy naprawdę p. Broniarzowi chodzi wyłącznie o to…?

Sławomir Broniarz: „Jeżeli skorzystamy także z tego oręża [wstrzymania promocji uczniów], to będziemy mieli w edukacji totalny kataklizm związany z rekrutacją [na studia] albo zakończeniem kolejnych cykli edukacyjnych przez dzieci”. Zróbcie to! I was nie ma. Do dzieła!"

mly/twitter

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 marzec 2019 - 23:44:26

Nie bardzo rozumiem. Moje dziecko nie dostane promocji bo jakiś ciu.l zarabia 12 tysięcy na miesiąc i się śmieje z durnych nauczycieli, którzy lezą za nim jak ślepe owce? Zwolnić tych strajkujących "nauczycieli" darmozjadów.

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 marzec 2019 - 06:11:14

Nie bardzo rozumiem. Moje dziecko nie dostane promocji bo jakiś ciu.l zarabia 12 tysięcy na miesiąc i się śmieje z durnych nauczycieli, którzy lezą za nim jak ślepe owce? Zwolnić tych strajkujących "nauczycieli" darmozjadów.

Podstawa jest, strajk to porzucenie pracy. Żegnamy pseudopedagogów. :angry: Poziom ich nauczania jest taki, że zastąpi ich nawet spawacz. Bo o kwalifikacjach wychowawczych wstyd wspominać.

#5 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 17 marzec 2019 - 06:17:00

Lepiej by było żebyś się powstrzymał z takimi komentarzami.

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 marzec 2019 - 14:37:51

Komuch Broniarz rozniecony przez siebie POżar chce gasić benzyną, może to się niedobrze skończyć ale dla samego Broniarza -utrwalacza Władzy Ludowej ale też i nauczycieli, którzy PO strajku mogą nie mieć gdzie wracać do pracy-chyba, że wybiorą znowu PO, a ci nawalą im miliony jak przez 8lat i wtedy to ho ho dopiero zaczną zarabiać.

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 marzec 2019 - 15:57:26

Dzieci nauczycieli też chodzą do szkół. Zrobią swoim dzieciom niespodziankę?

A inni rodzice grzecznie i w milczeniu przyjmą brak promocji swoich dzieci? Nie sądzę.

Może chodzi o to, żeby skłócić rodziców i nauczycieli, jak rodzice pogonią "pedagogów", to w kraju dojdzie do zamieszek. I moim zdaniem o to chodzi.

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 marzec 2019 - 16:20:03

Dzieci nauczycieli też chodzą do szkół. Zrobią swoim dzieciom niespodziankę?

A inni rodzice grzecznie i w milczeniu przyjmą brak promocji swoich dzieci? Nie sądzę.

Może chodzi o to, żeby skłócić rodziców i nauczycieli, jak rodzice pogonią "pedagogów", to w kraju dojdzie do zamieszek. I moim zdaniem o to chodzi.

Do zamieszek ? A to niby z jakiego powodu ? Do czego w tym kraju pedagodzy ? Dobra rodzina i znajomi to podstawa, a nie tam jakieś durne wykształcenie. Żeby to jeszcze byli pedagodzy, a nie nieudacznicy, którym nic w życiu nie wyszło i poszli do szkół przekazywać swoją mierną wiedzę. Bo o wychowawstwie mowy być nie może.

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 marzec 2019 - 19:08:47

Do zamieszek ? A to niby z jakiego powodu ? Do czego w tym kraju pedagodzy ? Dobra rodzina i znajomi to podstawa, a nie tam jakieś durne wykształcenie. Żeby to jeszcze byli pedagodzy, a nie nieudacznicy, którym nic w życiu nie wyszło i poszli do szkół przekazywać swoją mierną wiedzę. Bo o wychowawstwie mowy być nie może.

A z takiego powodu, że wkurzeni rodzice mogą pogonić tych, którzy działają na szkodę ich dzieci. Siedziałbyś spokojnie, gdyby twoje dziecko albo dzieci bez powodu musiały powtarzać klasę, bo ktoś sobie ubzdurał, żeby nie promować uczniów? Chociaż mam nadzieję, że nauczyciele nie są wszyscy idiotami i do takich głupot nie dojdzie.

Twierdzisz, że wykształcenie niepotrzebne? Wystarczy rodzina i znajomi? I w razie czego zoperują ci wyrostek albo mózg, zawiozą samolotem do UK, ukarzą złodzieja czy mordercę? Zaprojektują domy i drogi, etc., etc...?

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 marzec 2019 - 19:54:49

Dlaczego Sławomir Broniarz jest taki rozogniony teraz? Powiem ostro – bo jest po prostu postkomunistycznym śpiochem.

Kiedy rządziło SLD, to siedział jak mysz pod miotłą, bo nie będzie uderzał w swoich towarzyszy. Jak rządziła PO, to zrobił to samo, bo w gruncie rzeczy zauważył, że PO realizuje interesy postkomunistycznego salonu. Budzi się tylko wówczas, kiedy rządzi prawica. Tak było już za czasów ASW-u, tak było za pierwszych rządów PiS i tak jest teraz.

On przedstawił groźbę wobec miliona polskich uczniów, że być może nie awansują do kolejnych klas. To jest kompletnie nieodpowiedzialny człowiek.

Apeluję do nauczycieli – zmieńcie tego prezesa. On was kompromituje od lat.

#11 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 18 marzec 2019 - 06:19:39

Baju Baju, będziem w raju, tylko w jakim raju ?

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 marzec 2019 - 10:23:04

Na wszystkich forach ta sama głupia gadka pisowskiego hejtera!! Wszędzie zakłada te same idiotyczne wątki i sam sobie odpowiada.

Czyżby znowu "legendarna" byłą radna T. z Lipna?

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 marzec 2019 - 11:07:53

PiS jest w czepku urodzony, do LGBT doszedł czerwony Broniarz ......

Okazuje się, że towarzysz Broniarz w czasie planowanego strajku chce szantażować dzieci i rodziców brakiem promocji do następnej klasy.

No to wyobraźmy sobie co by się stało z rodzicami i uczniami, gdyby strajkujący nauczyciele nie przepuścili do następnej klasy nie ze względu na oceny, zachowanie, czy brak frekwencji, ale wyłącznie dlatego, że Pan/Pani chcą więcej kasy i strajkują...

Obojętnie gdzie się obrócisz nikomu z bezpośrednio zainteresowanych, prymitywny szantaż czerwonego Broniarza nie służy. Gdy nauczyciel walczy o kasę dla siebie i krzywdzi dziecko, to za taką emocją pójdzie wyłącznie radykał na poziomie LGBT.

Broniarz ze swoją arogancją, chamstwem i skrajną głupotą jest kolejnym prezentem dla PiS, ale to akurat najmniej ważne. Bardziej istotne jest to, co widzą ludzie.

Po jednej stronie mamy realizowane programy społeczne i wynoszenie na rękach policji zadymiarzy ulicznych. Po drugiej stronie nieustanna wściekłość, bezmyślność i ślepa agresja w pogoni za władzą, która nie zna żadnej świętości.

Rabiej z Trzaskowskim zaatakowali dzieci ideologią LGBT, czerwony bandzior Broniarz zaszantażował nie udzieleniem promocji i zawaleniem egzaminów i to się nie może udać. Dziś mogę zapewnić, że żaden uczeń z powodu strajku nie ucierpi. Każdy kto zasłużył przejdzie do następnej klasy i zda egzamin ósmoklasisty lub egzamin maturalny.

Smród po tym, że „postępowi Europejczycy” chcą za wszelką cenę napchać się po grdykę, pozostanie na długo, również w głowach większości nauczycieli, którzy dostaną podwyżki i to jeszcze w tym roku. mk

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 marzec 2019 - 11:34:04

PiS jest w czepku urodzony, do LGBT doszedł czerwony Broniarz ......

A na Słowacji wybory prezydenckie wygrywa pani, która jest zwolenniczką związków partnerskich dla osób tej samej płci i adopcji dzieci przez pary LGBT.

Hello, zaściankowe Polaczki :D

Na Węgrzech, rzekomo prawicowych, rządzonych twardą ręką przez Viktora, podobno przyjaciela PIS, w każdej mieścinie gejowski bar i nawet na prowincji nikogo nie dziwi widok gejów trzymających się za ręce. Związki partnerskie osób tej samej płci są oczywiście legalne - mają zagwarantowane takie same prawa jak pary heteroseksualne - nie mogą jedynie adoptować dzieci.

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 marzec 2019 - 11:59:57

Cóż, Matka Kurka (mk) zszedł z Owsiaka, bo już na opluwaniu go zarobił, a to towar sezonowy. Teraz ślini się do władzy opluwając wszystkich myślących inaczej niż wyznawcy prezesa. Jest sezon wyborczy, może władza przytuli, pogłaszcze i zapłaci.

Dawaj mk, jeszcze mocniej, jeszcze głupiej!

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 marzec 2019 - 13:01:45

to niech tam lgbt tam wyjadą

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 marzec 2019 - 13:04:31

Cóż, Matka Kurka (mk) zszedł z Owsiaka, bo już na opluwaniu go zarobił, a to towar sezonowy. Teraz ślini się do władzy opluwając wszystkich myślących inaczej niż wyznawcy prezesa. Jest sezon wyborczy, może władza przytuli, pogłaszcze i zapłaci.

Dawaj mk, jeszcze mocniej, jeszcze głupiej!

On pisze dla inteligentnych. Zrozumienie jego tekstów przekracza twoje możliwości. A przed Owsiakiem jeszcze parę procesów.

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 marzec 2019 - 13:06:00

za strajk nie zapłacą a to jest 100 zł dziennie przewodniczący znpnie straci

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 marzec 2019 - 13:38:10

to niech tam lgbt tam wyjadą

Za to ty polaczku niedlugo nigdzie nie wyjedziesz, bo wszędzie ci naplują w niedomyty pysk. Już macie na całym świecie opinie morderców Żydów, patologicznych rasistów a teraz jeszcze homofobów. 

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 marzec 2019 - 13:48:55

Za to ty polaczku niedlugo nigdzie nie wyjedziesz, bo wszędzie ci naplują w niedomyty pysk. Już macie na całym świecie opinie morderców Żydów, patologicznych rasistów a teraz jeszcze homofobów. 

"Pytanie z kwestionariusza: „Musisz poddać się operacji. Masz wybór między dr Smithem a dr Kowalskim. Kogo wybierzesz?  wywoływało zakłopotanie rozmówców.

Cathy: Lepiej bym się czuła, gdyby lekarz nie nosił polskiego nazwiska. To jest długofalowy efekt żartów o głupich Polakach.

Bob: Polacy nie są zbyt bystrzy. Pierwsza myśl – nie wybrałbym polskiego lekarza.

Blue: Muszę pomyśleć. Ciężko powiedzieć. Chciałbym powiedzieć, ze nie robiłoby mi to różnicy, ale zastanawiam się, czy rzeczywiście tak jest.

Josephine: Jeśli jest lekarzem i jest Polakiem, to musi być Żydem polskiego pochodzenia.
[...] Urodziłam się w Stanach Zjednoczonych w rodzinie imigranckiej. Mój ojciec był Polakiem a moja matka Słowaczką. Studiowałam i zrobiłam doktorat, co było dość nietypowe dla dzieci imigrantów z mojego pokolenia. W czasie studiów doktoranckich byłam często traktowana z wrogością i pogardą. To mnie zdziwiło. Wykładowcy obrażali mnie podczas wykładów lub w czasie spotkań w cztery oczy. Nie wszyscy, ale wielu. Wyrażali przekonanie, że Polacy to ignoranci, dewoci i prymitywni antysemici. [...]takie brednie, których pełna jest powieść Styrona, przyczyniły się do umocnienia stereotypu Polaka, opartego na istniejących w USA od połowy XIX wieku wyobrażeniach dotyczących pracujących fizycznie imigrantów, a szczególnie chłopów z Wschodniej Europy. Duży wpływ na powstanie tego stereotypu wywarł kontrast miedzy stylem życia zbiorowości obecnych w USA a przybywających do USA chłopów i robotników ze Środkowej i Wschodniej Europy. Zgodnie z tym stereotypem, Polacy „Posiadają cechy zwierząt. Są fizycznie silni, tępi, gwałtowni, płodni, anarchistyczni, brudni, a ponadto wyjątkowo nienawistni, i to w sposób niespotykany u bardziej rozwiniętych istot ludzkich. Ich nacjonalizm ma wymiar bandycki i prymitywny. Przejawem szczególnej nienawiści Biegańskiego jest jego polski antysemityzm". [...] Zgodnie z tym stereotypem wschodni europejczycy są głupi, brutalni, nienawistni, brudni i antysemiccy. Goska prezentuje wiele przykładów stereotypowych wypowiedzi o Polakach, odnalezione w filmach, powieściach, programach telewizyjnych, poezji, wspomnieniach i opracowaniach akademickich (zwykle autorstwa WASP). W eseju „Biegański w amerykańskim kinie” autorka omawia hollywoodzkie produkcje – m.in. nakręcony na podstawie sztuki Tennessee Williamsa „Tramwaj zwany pożądaniem”, „Łowcę jeleni” , „Ściganego” – by zauważyć, że Polacy, nawet gdy pojawiają się w rolach drugoplanowych, niemal zawsze występują tam jako postaci budzące niechęć czy wręcz odrazę widzów. Poddaje też gruntownej analizie skłonność do postrzegania Polaków z perspektywy „polish jokes” i przypisywania im antysemityzmu.[...] W ksiązce Goska podaje wiele wypowiedzi badanych osób:
 Blue, socjolog: Słyszałem setki, może nawet tysiące żartów o Polakach. […] Stereotyp zakładał, że Polacy to głupcy. Każdy kawal o głupocie dotyczył Polaka. Polacy byli celem każdego żartu o głupocie. To znaczy, ze  nie opowiedziałabyś podobnego żartu o Żydach, bo to nie było częścią żydowskiego stereotypu. Gdybyś pojechała tam, gdzie  dorastałem,  i zapytała kogokolwiek z sąsiadów, gdybyś wzięła dowolną grupę ludzi, dowiedziałabyś się, że ogromna większość z nich na pytanie: „Który naród jest uważany za najgłupszy?” odpowiedziałaby: „Polacy”.Więcej: 

„Odrażający, brutalni, głupi” czyli stereotyp Polaka w USA

Danusha V. Goska, Biegański. Stereotyp Polaka bydlaka w stosunkach polsko-żydowskich i amerykańskiej kulturze popularnej, wyd. Wysoki Zamek. Kraków, 2015

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych