Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~czytelnik~

~czytelnik~
 • Goście

Napisano 30 marzec 2019 - 19:29:30

Tymczasem o. Rydzyk otwiera nowy kierunek na  WSKSiM Wiecie dlaczego pielęgniarstwo? Bo potrzeba ludzi etycznych - mówił o. Rydzyk. do uczestników konferencji "Przedsiębiorstwa w Polsce. Teraźniejszość i przyszłość".

Założyciel Radia Maryja i Telewizji Trwam dodał, że żadna reforma nie uda się bez ludzi etycznych. - Nie chodzi o etykę socjalistyczną czy libertyńską, ale wiemy wszyscy jaką. Wierzę, że nasze plany o rozpoczęciu kształcenia na tym kierunku zrealizujemy już od października - podkreślił redemptorysta.

Przyznał, że władze uczelni robią wszystko, co mogą, żeby to było możliwe już od roku akademickiego 2019/2020.

- Jakby tak znalazły się bogate firmy i zostały patronem określonego kierunku studiów. Chodzi tylko o to, żeby profesurę opłacić. Dlaczego to mówię? Bo takie uczelnie jak nasza muszą wziąć od studentów chociażby najniższe czesne, a i tak dla niektórych jest to zapora. Mamy zdolnych studentów - niejednokrotnie z licznych rodzin. Dlaczego oni mają iść na jakieś uniwersytety marksistowsko-libertyńskie? Tak jest i dzieci się marnują. Teraz marksizm przepoczwarza się w genderyzm - ocenił o. Rydzyk.

Dyrektor Radia Maryja zaznaczył, że inwestycja w młodzież jest bardzo dobrą inwestycją.

W październiku 2018 r. podczas inauguracji roku akademickiego na WSKSiM marszałek Senatu Stanisław Karczewski podkreślił, że uczelnia prowadzona przez redemptorystów mogłaby w przyszłości kształcić lekarzy.

Marszałek przyznał wówczas, że rozmawiał z obecnym na uroczystości ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim o ewentualnej możliwości kształcenia w WSKSiM lekarzy. - To takie nasze marzenia, a marzenia się spełniają, a jeśli włącza się ojciec dyrektor Tadeusz Rydzyk, to jest pewność, że kiedyś to się wszystko zrealizuje - dodał w październiku.

 #22 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 06 kwiecień 2019 - 11:28:59

tak polityków wszelkiej maści interesuje służba zdrowia!!!Na SOR?ach umierają ludzie, w szpitalach brak specjalistów, trwa odsyłanie pacjentów od jednego do drugiego szpitala, a posłowie mają to w nosie! Wczoraj w Sejmie była okazja o tym porozmawiać. Tłumaczył się wiceminister zdrowia, a słuchało go... 9 posłów! Gdzie reszta? Już była w drodze do domów!

Posła T. Latosa wiceprzewodniczącego Komisji Zdrowia też NIESTETY nie było.

 #23 ~z ostatniej chwili~

~z ostatniej chwili~
 • Goście

Napisano 15 kwiecień 2019 - 16:11:46

 Jeśli nowy statut UMK zostanie przyjęty, cała administracja Collegium Medicum będzie podlegać bezpośrednio władzom w Toruniu. Nikt nie może być pewny swojej dotychczasowej funkcji i miejsca pracy - alarmują pracownicy CM UMK. Ich zdaniem nowy statut to całkowite zniesienie autonomii Collegium.

Jutro (16 kwietnia) odbędzie się posiedzenie Senatu UMK, na którym jedynym punktem programu jest uchwalenie nowego statutu uczelni. Ten wciąż budzi duży opór na Collegium Medicum UMK. Mimo to Rada Uczelni w zeszły wtorek (9 kwietnia) pozytywnie zaopiniowała projekt nowego statutu.

 #24 ~UMK=HIPOKRYZJA~

~UMK=HIPOKRYZJA~
 • Goście

Napisano 16 kwiecień 2019 - 12:27:30

Utopia Mitomania Kapusiowo mająca w swoich szeregach chyba największą liczbę dobrowolnych ,wieloletnich konfidentów donoszących na swoich kolegów za profity, od lat rolująca z kasy i prestiżu wszystko co BYDGOSKIE to ma wzór uczelni wg. "zabiedzonego" ministra J. Gowina i jego podpory skaczącej z partii do partii, obłudnej posłanki Iwony Michałek?

 #25 ~apolityczny~

~apolityczny~
 • Goście

Napisano 18 kwiecień 2019 - 20:41:02

Senat UMK przyjął statut, zgodnie z którym prorektor ds. CM i dziekani stracą obecne uprawnienia

W strukturze bydgoskiej uczelni medycznej zostaną zlikwidowane samodzielne dziś jednoski. Pracę może stracić kilkudziesięciu pracowników.

Wtorek (16 kwietnia) przejdzie do historii. Wczoraj Senat Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, tak jak przywidywaliśmy, przyjął nowy statut. Oznacza to, że bydgoskie Collegium Medicum zacznie tracić autonomię. Los uczelni zależeć będzie od decyzji Rektora UMK.

 #26 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 10 maj 2019 - 08:56:57

 

Senat UMK przyjął statut, zgodnie z którym prorektor ds. CM i dziekani stracą obecne uprawnienia

W strukturze bydgoskiej uczelni medycznej zostaną zlikwidowane samodzielne dziś jednoski. Pracę może stracić kilkudziesięciu pracowników.

Wtorek (16 kwietnia) przejdzie do historii. Wczoraj Senat Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, tak jak przywidywaliśmy, przyjął nowy statut. Oznacza to, że bydgoskie Collegium Medicum zacznie tracić autonomię. Los uczelni zależeć będzie od decyzji Rektora UMK.

 

 

Dla rektora A. Tretyna ważniejsza jak zawsze jest część toruńska

Centrum Badań i Konserwacji #27 ~realista~

~realista~
 • Goście

Napisano 15 maj 2019 - 15:57:25

 

Czy, być może była tow?,.. I. Michałek już rządzi w Polsce?

 

Rada Ministrów negatywnie oceniła obywatelski projekt ustawy o utworzeniu Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy. Wcześniej o jego odrzucenie bez prac w podkomisji zawnioskowały połączone komisje Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Zdrowia.

 

Ciekawym zwyczajem jest natomiast to, iż o tej decyzji Rady Ministrów dowiadujemy się z konferencji prasowej posłanki Iwony Michałek, odbytej w Toruniu. Tej samej parlamentarzystki, która złożyła wniosek, aby tego projektu na komisjach dalej nie procedować.

 

Posłanka Michałek tłumaczyła, że trendy edukacyjne Polsce idą w kierunku konsolidacji uczelni wyższych, natomiast wyłączenie Collegium Medicum ze struktury UMK w Toruniu, w celu utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy, byłoby by ich zaprzeczeniem.

 

Pod projektem obywatelskim w sprawie utworzenia Uniwersytetu Medycznego im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy podpisało się ponad 160 tys. obywateli.

 

 

Kiepskie moim zdaniem ma szanse T. Latos,żeby dostał się do PE. Jeżeli tam ma być taki "skuteczny" jak w staraniach w komisjach sejmowych dot. dalszych prac nad powrotem AUTONOMII naszej AMB to chyba szkoda głosu na niego? Gdzie byli obecni tutaj E. Kozanecka i P. Król, że nie starali przekonać swoich członków ,żeby NIE zakrakała ich posłanka z Torunia -I.Michałek z przystawki PIS -Porozumienia "niedożywionego" J. Gowina ,któremu ok. 18 tys.PLN/m-c ledwie starczało?#28 ~Bydgoszcz gorszy sort?~

~Bydgoszcz gorszy sort?~
 • Goście

Napisano 23 maj 2019 - 18:29:52

Kiepskie moim zdaniem ma szanse T. Latos,żeby dostał się do PE. Jeżeli tam ma być taki "skuteczny" jak w staraniach w komisjach sejmowych dot. dalszych prac nad powrotem AUTONOMII naszej AMB to chyba szkoda głosu na niego? Gdzie byli obecni tutaj E. Kozanecka i P. Król, że nie starali przekonać swoich członków ,żeby NIE zakrakała ich posłanka z Torunia -I.Michałek z przystawki PIS -Porozumienia "niedożywionego" J. Gowina ,któremu ok. 18 tys.PLN/m-c ledwie starczało?

 


Z tą "skutecznością posła T. Latosa i bydgoskiego PIS przekonaliśmy się więc ,że różnie bywa.

Tam gdzie są interesy toruńskie, to jak widać w dalszym ciągu Bydgoszcz przegrywa.

Jest miastem B, tak jak samo jak u toruńskiego marszałka P. Całbeckiego.#29 ~czytelnik~

~czytelnik~
 • Goście

Napisano 04 czerwiec 2019 - 05:42:31

Kiepskie moim zdaniem ma szanse T. Latos,żeby dostał się do PE. Jeżeli tam ma być taki "skuteczny" jak w staraniach w komisjach sejmowych dot. dalszych prac nad powrotem AUTONOMII naszej AMB to chyba szkoda głosu na niego? Gdzie byli obecni tutaj E. Kozanecka i P. Król, że nie starali przekonać swoich członków ,żeby NIE zakrakała ich posłanka z Torunia -I.Michałek z przystawki PIS -Porozumienia "niedożywionego" J. Gowina ,któremu ok. 18 tys.PLN/m-c ledwie starczało?[/size]

Póki co poseł T. Latos przegrał dwa razy pewnie w znacze=nej mierz dzięki ministrowi J. Gowinowi?

#30 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 21 czerwiec 2019 - 07:31:20

Póki co poseł T. Latos przegrał dwa razy pewnie w znacze=nej mierz dzięki ministrowi J. Gowinowi?


Obecnie został szefem Komisji Zdrowia zobaczymy co zrobi?

#31 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 23 czerwiec 2019 - 12:18:30

Elektorat pis to przede wszystkim plebs i mało wykształceni chłopi czyli ok 50 % społeczeństwa. Innymi słowy to disco-polo, techno, piwo warka wieczorem i tandetne programy i seriale. Koalicja Europejska udowodniła wiele razy, że kompletnie nie rozumie tej rzeszy społeczeństwa - nie wie czego pragnie i co dla tej grupy jest ważne a co nie. Dlatego przegra wybory w październiku, ponieważ nie potrafi i nie wie jak trafić do szeroko rozumianego pospólstwa. Pospólstwo natomiast wystarczy przekupić pieniędzmi i podlizywać się mu ile wlezie. Głupki i półgłówki, gdy poczują, że mają więcej w kieszeni i wmówi im się, że są warstwą wyjątkową i uprzywilejowaną to zagłosują na największego głupka, chama a nawet pedofila byle był z pisu. I dlatego grozi nam system totalitarny na wiele, wiele lat. Dopóki partie demokratyczne nie zrozumieją, że plebs stanowi większość społeczeństwa i dlatego należy zrozumieć najpierw psychologię tej ciemnej masy a dopiero potem spróbować dotrzeć do jej świata  pragnień, potrzeb i sposobu myślenia nie widzę szans na zwycięstwo z kościelno-pisowskim elektoratem.

 #32 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 22 lipiec 2019 - 08:38:27

Symbolem "rozkwitu" CM pod egidą Utopi Mitomani Kapusiowa, ściślej rektora Tretyna i POmocy toruńskiej frakcji PO leńzo- całbeckiej jest niszczejący zabytkowy budynek dawnej kolei przy ulicy Dworcowej ,gdzie miał być umieszczony nowo uruchamiany Wydział Stomatologii ale na to nie pozwolili ? Czy tym chwaliła się ministrowi J. Gowinowi jego doradczyni I. Michałek, rzecznik M. Czyżniewski ,rektor Tretyn itd..

#33 ~czy to nie kpina?~

~czy to nie kpina?~
 • Goście

Napisano 04 sierpień 2019 - 19:02:49

UMK rankingowy uniwerek,?,... wysoko w rankingu publikacji o których na innym forum napisano taką opinię?

"O rankingu uczelni decyduje wysyp, w większości, pseudopublikacji, w tzw. zeszytach uczelnianych, których nawet sami autorzy nie czytają, bo i po co, ważne są punkty. Jak się to robi. Otóż praca pod własnym nazwiskiem daje x punktów. Jeśli są 4 nazwiska to każdy ma x punktów. Zatem każdy z czwórki pisze jeden tekst i na każdym tekście podpisują się wszyscy.
W ten sposób każdy za jeden tekst dostaje 4 razy więcej punktów.
Proste nie?
Znaczy za jeden zbiorowy tekst polski za 80 punktów zgarniam w sumie 320 zamiast 200 za samodzielny zagraniczny. Po co się wysilać, wystarczy lewą ręką z zamkniętymi oczami, natrzepać tekstów do "Zeszytów Naukowych", wydawanych w nakładzie "dziesięć plus jeden dla biblioteki" (dziesięć sztuk a nie dziesięć tysięcy) i kariera zapewniona. Fakt, zamiast jednego dobrego tekstu na listę filadelfijską trzeba wycisnąć dwadzieścia zeszytowych, ale da radę, się kopiuje, się wkleja, recenzenci znajomi, ty popierasz mnie a ja ciebie i kółeczko wzajemnej adoracji działa. 

 #34 ~zbierająca podpisy~

~zbierająca podpisy~
 • Goście

Napisano 05 wrzesień 2019 - 12:05:59

Czy, już nikogo bardziej wkurzającego ponad 160 tys. obywateli podpierający zwrot autonomii naszej AMB i powołania Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy T. Latos nie mógł wyszperać niż M. Wroński z Porozumienia J. Gowina ? Chyba wszyscy pamiętamy co powiedział J. Gowin na ten temat ,że bezzasadne ,czyli nadal mamy być rolowani z kasy i prestiżu ,mamy się zwijać i wspierać Utopię Mitomanię Kapusiowo w Toruniu?

Odpowiedz

 #35 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 19 wrzesień 2019 - 20:24:52

Utopia Mitomania Kapusiowo mająca w swoich szeregach chyba największą liczbę dobrowolnych ,wieloletnich konfidentów donoszących na swoich kolegów za profity, od lat rolująca z kasy i prestiżu wszystko co BYDGOSKIE to ma wzór uczelni wg. "zabiedzonego" ministra J. Gowina i jego podpory skaczącej z partii do partii, obłudnej posłanki Iwony Michałek?

Nowe przepisy wprowadza ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z lipca 2018 roku, zwana w skrócie "ustawą Gowina". Dezubekizacja ma odsunąć od władzy na uczelniach tych, którzy współpracowali z organami PRL.

#36 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 01 październik 2019 - 11:40:43

Szpital w Grudziądzu też zatopili?Członek PO poprzedni dyrektor szpitala w Grudziądzu był taki zapatrzony w Lenza i Całbeckiego a ci wybudowali kolasa w Toruniu za prawie 1 mld PLN, biorąc kredyt. Dobiła jeszcze ten szpital obrotowa p-Osłanka I. Michałek od J. Gowina i rektor UMK A.Tretyn blokując możliwość w komisji senackiej powołania Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy i Wydziału Lekarskiego w Toruniu gdzie istniała szansa na przekształcenie go w szpital uniwersytecki?

#37 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 11 październik 2019 - 21:05:04

 

Czy, już nikogo bardziej wkurzającego ponad 160 tys. obywateli podpierający zwrot autonomii naszej AMB i powołania Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy T. Latos nie mógł wyszperać niż M. Wroński z Porozumienia J. Gowina ? Chyba wszyscy pamiętamy co powiedział J. Gowin na ten temat ,że bezzasadne ,czyli nadal mamy być rolowani z kasy i prestiżu ,mamy się zwijać i wspierać Utopię Mitomanię Kapusiowo w Toruniu?

Odpowiedz

 

 

Nadal jesteśmy pod butem uniwersytetu z tradycjami krzyżackimi.#38 ~trzymam kciuki~

~trzymam kciuki~
 • Goście

Napisano 25 listopad 2019 - 21:42:52

Nadal jesteśmy pod butem uniwersytetu z tradycjami krzyżackimi.

 


O reaktywacji tematu poinformował o tym we wpisie na Facebook'u, bydgoski poseł SLD Jan Szopiński. Wiadomo, że marszałek Ewa Witek już skierowała projekt do pierwszego czytania.
- Sekretariat posiedzeń Sejmu poinformował, że nasz bydgoski projekt ustawy o utworzeniu Uniwersytetu Medycznego im Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy został dopisany do bazy „Druki Sejmowe". Przypomnę, że 160 tysięcy podpisów spowodowało, że obywatelski projekt ustawy jest procedowany w Sejmie. Z tego co wiem, marszałkini Sejmu pani Elżbieta Witek, 22 listopada skierowała ten projekt do pierwszego czytania na posiedzeniu sejmu.

Reprezentantem Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej będzie były bydgoski poseł Platformy Obywatelskiej i były dyrektor Regionalnego Centrum Onkologii Zbigniew Pawłowicz.
Przypomnijmy, że Obywatelski projekt ustawy o utworzeniu Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy trafił niemal dokładnie rok temu pod obrady sejmowych Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Komisji Zdrowia. Na wniosek toruńskiej posłanki Iwony Michałek z Porozumienia został odrzucony.
Pod projektem ustawy w sprawie utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy zebrano trzy lata temu 160 tysięcy podpisów. Sejmowe komisje zajęły się nim po tak długim czasie na wniosek bydgoskiego posła Tomasza Latosa. - Głosy w dyskusji podzieliły się terytorialnie - przedstawiciele Bydgoszczy i sympatyzujący z nami byli za ustawą, a przedstawiciele Torunia i Włocławka przeciw. Teraz pozostaje czekać na rozstrzygnięcie całego Sejmu. Nadzieja umiera ostatnia - napisał wówczas poseł Tomasz Latos na swoim profilu na Facebooku po głosowaniu.
 

 #39 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 27 grudzień 2019 - 21:14:15

Nadal jesteśmy pod butem uniwersytetu z tradycjami krzyżackimi.


A Tretyn zwiera szereg,żeby jego ludzie nadal bredzili jak to pięknie jest gdy nas rolują z kasy i prestiżu ,stosują stare metody godne czasów krzyżackich?

#40 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 13 styczeń 2020 - 11:08:12

ACO  ROBIA PISOWSCY POSLOWIE,SENATOR I MINISTROWIE,SPIĄ ZE NIE POTRAFIĄ NIC DLABYDGOSZCZY ZALATWIĆ-TO RYDZYK RZADZI?


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych