Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Nauka języka Metoda Wilka opinie

nauka języka metoda wilka opinie angielski

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Jan~

~Jan~
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2015 - 09:58:08

Witam, rozważam właśnie rozpoczęcie nauki angielskiego Metodą Wilka i chciałem poprosić Was o opinie na jej temat, stosował ją ktoś? Jakie efekty i w jakim czasie?

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2015 - 11:22:18

To jest ta metoda nauki na błędach? z tego co mi wiadomo lekcje takie są bardzo drogie i rzadko spotykane

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2015 - 12:57:43

ja stosuję afirmacje do nauki języków obcych Hepika, i jestem bardzo zadowolony. Metoda wilka polega na nauce na błędach, ale to nic nowego bo to całkowicie normalne zachowanie podczas nauki języka

#4 agnieszka.woloska

agnieszka.woloska

Znajomy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 21 lipiec 2015 - 13:19:44

Możecie napisać coś więcej o tej metodzie Wilka? Zaciekawiła mnie.

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2015 - 07:45:57

Metoda wilka polega głównie na tym, że w grupach kursanci rozmawiają w języku którego się uczą a prowadzący wyłapuje i podkreśla błędy. Mówi się bardzo dużo niezależnie od poziomu po prostu trzeba mówić. Intensywna metoda głównie nauki języka mówionego, ale z tego co wyczytałem dość droga i mało popularna. Wspomniane tutaj afirmacje do języków obcych mogą być bardzo pomocne, tak samo jak fiszki do słówek, zwłaszcza jeśli połączymy te metody.

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2015 - 08:20:18

Czyli ta metoda niczym się nie różni od tego jak się uczy w szkołach językowych, chodzę do speak upa i też bardzo dużo mówimy, prowadzący wyłapuje błędy itp.

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2015 - 09:25:55

Myślę że podobnie, tylko celem tej metody jest jest takie szybkie składanie zdań, bez zastanowienia nawet po polsku. Ja nie chodzę do żadnej szkoły także nie mam jak porównać, ale myślę że w szkołach stosują z różnych metod po troszku 

#8 ~Kamil~

~Kamil~
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2015 - 09:47:47

Na pierwszy rzut oka to po prostu Callan, ale zapewne wprowadzili pewne zmiany. Ja mam swoją teorię, że języka powinno się uczyć tak jak robią to dzieci. Najpierw słuchać, później próbować mówić, później uczyć się słówek.

Owszem, różne pomoce mile widziane, ale żeby jedna metoda była jakaś super wyróżniajaca się, to nie. Dużo motywacji - to jest najważniejsze.

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2015 - 10:52:17

ja stosuję afirmacje do nauki języków obcych Hepika, i jestem bardzo zadowolony. Metoda wilka polega na nauce na błędach, ale to nic nowego bo to całkowicie normalne zachowanie podczas nauki języka

Tak jak piszecie- motywacja jest najważniejsza, ale skąd ją wziąć? Myślicie, że te afirmacje zmotywują mnie do nauki?

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2015 - 12:55:28

Jak najbardziej. Afirmacje to nie żadne czary dzięki którym nauczysz się języka, ale mają za zadanie tak stymulować Twoją psychikę, żebyś sama odkrył/a w sobie większe pokłady energii do działania i utwardziła się w przekonaniu, że dasz radę to zrobić/tego się nauczyć.

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2015 - 08:01:56

Testuje już 3 dniec te afirmacje i działają :)

POLECAM 

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2015 - 09:54:09

Rzeczywiście afirmacje okazały się bardzo pomocne a metoda wilka nie jest niczym nowym, w każdej szkole nauczyciel poprawia Cię jak coś źle powiesz czy napiszesz

#13 ~Mariah~

~Mariah~
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2015 - 13:56:40

Ja jestem zdania, że na początku nawet nie warto poprawiać. Próbować gadać i nawet mówić głupoty, to wtedy będziemy mogli przekazać informacje. To jest najważniejsze w rozmowie. Im więcej słuchania, gadania, pisania i czytania, tym więcej poprawności językowej.

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2015 - 07:36:54

Ja jestem zdania, że na początku nawet nie warto poprawiać. Próbować gadać i nawet mówić głupoty, to wtedy będziemy mogli przekazać informacje. To jest najważniejsze w rozmowie. Im więcej słuchania, gadania, pisania i czytania, tym więcej poprawności językowej.

Zgadzam się :) jako dziecko jak się uczymy mówić to też po prostu gadamy żeby tylko było wiadomo o co chodzi. Tak też czytam o tych afirmacjach do nauki i wychodzi na to, że dzięki nim skupiamy większą uwagę na języku którego się uczymy, widzimy go w otoczeniu i zaczynamy automatycznie go szukać i uczyć

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2015 - 10:58:52

Zamówiłam te afirmacje w środę i dzisiaj już czuję większą potrzebę używania angielskiego, po 2 dniach! :) Polecam bo bardzo zaskakująco motywujące :)

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2015 - 07:35:53

Stosował ktoś z Was Wilka przez dłuższy czas? Bo się waham między wilkiem a afirmacjami. Chyba że połączę obie metody?

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2015 - 09:32:06

Ja bym się skłaniał bardziej ku tym afirmacjom, chociaż metoda wilka i tak jest naturalna że uczy się na błędach 

#18 agnieszka.woloska

agnieszka.woloska

Znajomy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 27 lipiec 2015 - 09:54:45

Czym są afirmacje?

#19 ~Kamil~

~Kamil~
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2015 - 11:28:39

Afirmacje to zdania wykorzystujące sugestie do wzmocnienia uczuć osoby afirmującej. Np. afirmacje do nauki języka budują w słuchaczu ogólną potrzebę rozumienia danego języka i wzbudzają chęć uczenia się go. Jak wiadomo jeśli coś się robi z przyjemnością jest to dużo łatwiejsze i nauka języka z afirmacjami staje się czystą przyjemnością a dodatkowe dźwięki hipnotyczne w systemie Hepika pozwalają szybciej i skuteczniej regenerować się podczas nauki. :)

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2015 - 11:43:19

Jeszcze warto podkreślić, że afirmacje zwykłe, różnią się od afirmacji nagrywanych, np. afirmacji mp3.

Chodzi o to, że te zwykłe angażują świadomość i z doświadczenia wiem, że są znacznie słabsze. Dopiero w transie zaczyna sie skuteczność afirmacji.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: nauka, języka, metoda, wilka, opinie, angielski

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych