Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Nauczycielski parasol w Barcinie

307 odpowiedzi w tym temacie

#101 ~Zdziwiona~

~Zdziwiona~
  • Goście

Napisano 08 listopad 2019 - 23:37:54

Drodzy uczestnicy tego forum,

Byłam na tym spotkaniu, słyszałam Pana Burmistrza  i jego zdanie. Usłyszałam też wypowiedź pana Przewodniczącego Rady, a także Pani Radnej z okręgu wyborczego Starego Miasta.

Nasuwają mi się takie wnioski:

Dla nas rodziców, dzieci są najważniejsze. Chcemy, żeby chodziły do Jedynki od 1 do 8 klasy.

Dzieci jest w szkole 211, sal lekcyjnych 10 oraz dodatkowa 1, która wymaga kapitalnego remontu.

Średnio na jedną salę lekcyjną wypada 21,1 dziecka.

Wydaje mi się, że ta szkoła spełnia swoje zadanie.

Co do Kadry Nauczycielskiej - robi i daje z siebie dużo, może nie ogłasza się wszędzie z tym co robi, na Starym Mieście nie ma TVLokalnej.... Mieszkańcy też nie mają możliwości dowiedzieć się zbyt wiele o jej uczniach.

Któryś z uczestników tego forum podniósł temat, że nie było godnych rozmówców dla Pana Burmistrza. Otóż drogi Panie/droga Pani pan Burmistrz utwierdzał wszystkich zebranych, że nie zlikwiduje szkoły, że przekształcą ją tylko w Filię... Filię, którą będzie mozna szybko zamknąć jeśli zajdzie taka potrzeba.

Pan Burmistrz mówił, ze jedyny powód to dwuzmianowość... dopiero pod koniec spotkania pan Przewodniczący rady powiedział że muszą dopłacać do oświaty...

To w końcu co jest ważne?? Dzieci czy pieniądze.

Skoro w Zespole Szkół uczy się łącznie 700 dzieci, to umieśćmy je w jednej szkole. Na spotkaniu Włodarze miasta powiedzieli, że kiedyś uczyło się tak ok 1000 dzieci... to teraz też się zmieszczą.

Dlaczego zamknięta ma być 1 a nie jedna placówka z Zespołu ??

Czy zdajecie sobie Państwo sprawę, że w tej chwili do Przedszkola nr 1 chodzą dzieci tych licznych roczników, a liczba dzieci z obowiązkiem szkolnym to ok 30?

Rozwiązaniem może będzie odpowiednia rejonizacja - tak jak kiedyś. 

A jak któryś z Rodziców bardzo chce to niech przeniesie swoje dziecko.

Porozmawiałam z rodzicami, których dzieci powinny uczyć się w SP1 dlaczego nie chodzą do tej szkoły. Odpowiedź nie brzmiała, że dlatego że jest beznadziejna.

Tylko dlatego, że jak dziecko idzie na później, bądź kończy przed 15, to w domu ich jeszcze nie ma i idą do babci, dziadka itd...

Ci wszyscy, którzy mówicie, że ta Szkoła jest zła... byliście w niej kiedyś?\

Czy widzieliście zaangażowanie rodziców i dzieci i nauczycieli?

Proszę pamiętać, że rodzice walczą o placówkę.

Ktoś z Państwa napisał, że obecna pani Dyrektor nic nie robi itd...\

Proszę Państwa - to Władze naszego miasta powierzyli jej to stanowisko.

Czy mam sądzić iż zrobiły to celowo?

Czy celowo szkoła nie była remontowana?

Czy celowo nie mogli doposażyć sal czy biblioteki?

tego nie wiem.

Jestem mieszkanką Barcina i jestem dumna z tego jak rozwinęło się nasze Miasto. Rewitalizacja Starówki, trakty spacerowe z których wszyscy korzystamy... kino, basen...

Na Starym Mieście zostały tylko uroczystości Państwowe i dumne przemówienia...

Na placu koło Szkoły.

Najbliższe 11 listopada.... przyjdźcie i popatrzcie na Szkołę... bo może za chwilę jej nie będzie, będzie kolejna sala bankietowa, restauracja, hotel lub co tam sobie kupujący wymarzy...

To Wy już nie walczycie o 126 lat tradycji?

#102 ~zatroskany~

~zatroskany~
  • Goście

Napisano 08 listopad 2019 - 23:50:33

Bo służy wszystkim mieszkańcom. Rozumiem, że Wam do szczęścia i rozwoju wystarczy rodzinna atmosfera w walących się katakumbach, ale nie wszyscy są tak mało wymagający. Ja lubię kino, koncerty i spektakle i z tego co widzę nie tylko ja :). Może dlatego Wasze dzieci wszystkiego się boją, może czas im pokazać, że jest coś innego poza ich małą szkoła?

Po co to kino i wielki dom kultury skoro nie ma pieniędzy.

#103 ~:)~

~:)~
  • Goście

Napisano 09 listopad 2019 - 01:39:57

Wieść gruchnęła w naszym mieście,

Burmistrz wraz ze swoją świtą

Chce zamykać szkołę w mieście

Tę nad wyraz „znakomitą”.

W lament wielki wpadły matki,

Cóż nam począć, olaboga

Kto ochroni nasze dziatki,

W innych szkołach strach i trwoga.

Wyrwie im ktoś rękę, nogę,

W tym molochu diabeł hula,

Każda chroni swą niebogę,

Ależ widok ten rozczula.

Uradzili więc obrońcy,

Trzeba wiec zorganizować,

W drodze jednak zapomnieli,

O co poszli tam wojować.

Jedni walczą o tradycję:

„Szkoła nigdy się podda”

Drudzy mają propozycję:

„Niech nam burmistrz Polną odda”.

„Nasze dzieci są wybitne,

Jakie mają osiągnięcia”,

„Inni są” tłumaczą drudzy,

„Zgubią się tam pacholęta”.

Kilku atmosferę chwali,

Że rodzinnie jest i sielsko,

Serce duszę by oddali,

Ale z dyrektorką ciężko.

„O nic nie dba, źle zarządza”,

Słychać w szkolnych kuluarach

O nepotyzm ktoś posądza,

Inny zmienia temat zaraz.

Koniec wiecu, burmistrz wyszedł,

Więc zaczynam się stresować

Przeciw czemu jam tu przyszedł

Tak właściwie  protestować?

#104 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 listopad 2019 - 10:29:46

Wieść gruchnęła w naszym mieście,
Burmistrz wraz ze swoją świtą
Chce zamykać szkołę w mieście
Tę nad wyraz „znakomitą”.
W lament wielki wpadły matki,
Cóż nam począć, olaboga
Kto ochroni nasze dziatki,
W innych szkołach strach i trwoga.
Wyrwie im ktoś rękę, nogę,
W tym molochu diabeł hula,
Każda chroni swą niebogę,
Ależ widok ten rozczula.
Uradzili więc obrońcy,
Trzeba wiec zorganizować,
W drodze jednak zapomnieli,
O co poszli tam wojować.
Jedni walczą o tradycję:
„Szkoła nigdy się podda”
Drudzy mają propozycję:
„Niech nam burmistrz Polną odda”.
„Nasze dzieci są wybitne,
Jakie mają osiągnięcia”,
„Inni są” tłumaczą drudzy,
„Zgubią się tam pacholęta”.
Kilku atmosferę chwali,
Że rodzinnie jest i sielsko,
Serce duszę by oddali,
Ale z dyrektorką ciężko.
„O nic nie dba, źle zarządza”,
Słychać w szkolnych kuluarach
O nepotyzm ktoś posądza,
Inny zmienia temat zaraz.
Koniec wiecu, burmistrz wyszedł,
Więc zaczynam się stresować
Przeciw czemu jam tu przyszedł
Tak właściwie protestować? </p></p>

#105 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 listopad 2019 - 10:36:12

Szanowni forumowicze.
Pan Burmistrz rozpoczynając spotkanie jasno określił swoją dezaprobatę w stosunku do zgromadzonych, odczytując fragment zaproszenia na spotkanie, które słusznie zostało nazwane likwidacja szkoły. Reorganizacja szkoły w myśl obowiązujących przepisów to nic innego jak likwidacja. Po odczytaniu wspomnianego tekstu Pan Burmistrz przedstawił dane statystyczne z ewidencji ludności dotyczące liczby urodzeń dzieci w obwodzie SP1 po czym postawił tezę " szkole grozi zmianowość". Powtórzę postawił tezę tak pewną jak to, że po nocy jest dzień. Nie próbował uzasadniać, poprostu oznajmił licząc na bezkrytyczne przyjęcie ze strony zebranych. Wywołał temat, który nie istnieje. Po co? Rodzice dzieci przy wsparciu szkoły opracowali własną analizę z symulacją na temat zmianowości w SP1. Z tej analizy wynika, że nie ma problemu zmianowości w tym roku i kolejnych latach szkolnych w SP1 w Barcinie. Dodać należy, że analiza została wykonana w oparciu o te same dane, które przytoczył Pan Burmistrz. Opór wyrażony przez Pana Przewodniczącego Rady, kiedy zaproponowano przekazanie i wyjaśnienie naszego opracowania był bardzo wymowny. Trudno dotrzeć z argumentami do adwersarza, który z góry hermetycznie się zamyka. Żywię nadzieję, że przekazana do rąk Pana Wiceburmistrza symulacja, okaże się pomocna na dalszym etapie dyskusji. Nie ulega wątpliwości, że wywołany temat nie istnieje. Nie ma żadnego zagrożenia zmianowością w SP1 na najbliższe lata. Wobec tego brak podstaw do przeprowadzania ankiety. Tym samym tajemniczym pozostaje prawdziwy cel wywołania tematu zmianowości w SP1.
Większość wątków wywołanych na tym forum generujecie Wy, hejterzy próbując zaklinać rzeczywistość.
Cel spotkania: zmianowość w szkole SP1.
1. Argumentacja Pana Burmistrza - grozi zmianowość na podstawie liczby urodzeń dzieci w obwodzie SP1. Brak stosownej argumentacji, wyliczeń ale stanowczo twierdzi, że tak będzie. Zapytany o analizę pozostaje zdziwiony.
2. Przedstawiona przez rodziców analiza, oparta na danych przedstawionych przez Burmistrza, opracowana zgodnie naukową matematyką ( w odróżnieniu od własnej sobie tylko rozumianej matematyki Pan Burmistrza) dowodzi, że brak jest podstaw do twierdzeń zmianowości w SP1. Szkoła jest w dobrej kondycji infrastrukturalnej, zarządzana prawidłowo ( gdyby było inaczej to organ prowadzący powinien reagować wcześniej .Obawiam się, że chęć zemsty ze strony organu prowadzącego wobec wszystkich, którzy odważyli się sprzeciwić Panu Burmistrzowi nastąpi w przyszłości), realizująca prawidłowo podstawę programową. Stosując wszelkie porównania zawsze należy kierować się podstawami ogólnie przyjętymi, tworząc metodykę, analizę, prognozę i zamykać je w ramy obowiązujących przepisów prawa. Właśnie to prawo daje wiele możliwości aby uniknąć zmianowości w szkołach choćby tworząc nowe obwody dając tym samym możliwość szkole obligatoryjnego przyjmowania dzieci z obwodu szkoły bez zagrożenia zmianowości a rodzicom możliwość migracji w przypadku wolnych miejsc, co istnieje również dzisiaj. Pan Burmistrz proponuje nam zamianę dobrego na gorsze. Nie może dziwić nikogo argumentacja rodziców. W końcu mamy demokrację. Prawo oświatowe stanowi, że szkoła powinna posiadać oddziały od I do VIII. Dlaczego organ prowadzący krzywdzi tak dzieci z obwodów szkół na osiedlu Barcina? Wszyscy bezwzględnie twierdzą, że najważniejsze jest dziecko. Czy tak rzeczywiście jest?
Na koniec idąc tropem rozumowania Pan Burmistrza " na podstawie danych z ewidencji urodzeń w obwodzie SP1 grozi nam, że ze "szkolnych katakumb" wyjdą zombi. Jesteście w stanie mi w to uwierzyć. Nie !!! Dlaczego? .
Sorry, nie mam mocy Burmistrza.

#106 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 listopad 2019 - 11:28:35

Byłam na tym spotkaniu, słyszałam Pana Burmistrza  i jego zdanie. Usłyszałam też wypowiedź pana Przewodniczącego Rady, a także Pani Radnej z okręgu wyborczego Starego Miasta.

Dla nas rodziców, dzieci są najważniejsze. Chcemy, żeby chodziły do Jedynki od 1 do 8 klasy.

Dzieci jest w szkole 211, sal lekcyjnych 10 oraz dodatkowa 1, która wymaga kapitalnego remontu.

Co do Kadry Nauczycielskiej - robi i daje z siebie dużo, może nie ogłasza się wszędzie z tym co robi, na Starym Mieście nie ma TVLokalnej.... Mieszkańcy też nie mają możliwości dowiedzieć się zbyt wiele o jej uczniach.

Któryś z uczestników tego forum podniósł temat, że nie było godnych rozmówców dla Pana Burmistrza. Otóż drogi Panie/droga Pani pan Burmistrz utwierdzał wszystkich zebranych, że nie zlikwiduje szkoły, że przekształcą ją tylko w Filię... Filię, którą będzie mozna szybko zamknąć jeśli zajdzie taka potrzeba.

Pan Burmistrz mówił, ze jedyny powód to dwuzmianowość... dopiero pod koniec spotkania pan Przewodniczący rady powiedział że muszą dopłacać do oświaty...

Skoro w Zespole Szkół uczy się łącznie 700 dzieci, to umieśćmy je w jednej szkole. Na spotkaniu Włodarze miasta powiedzieli, że kiedyś uczyło się tak ok 1000 dzieci... to teraz też się zmieszczą.

Czy zdajecie sobie Państwo sprawę, że w tej chwili do Przedszkola nr 1 chodzą dzieci tych licznych roczników, a liczba dzieci z obowiązkiem szkolnym to ok 30?

Porozmawiałam z rodzicami, których dzieci powinny uczyć się w SP1 dlaczego nie chodzą do tej szkoły. Odpowiedź nie brzmiała, że dlatego że jest beznadziejna.

Tylko dlatego, że jak dziecko idzie na później, bądź kończy przed 15, to w domu ich jeszcze nie ma i idą do babci, dziadka itd...

tego nie wiem.

Jestem mieszkanką Barcina i jestem dumna z tego jak rozwinęło się nasze Miasto. Rewitalizacja Starówki, trakty spacerowe z których wszyscy korzystamy... kino, basen...

Na placu koło Szkoły.

Najbliższe 11 listopada.... przyjdźcie i popatrzcie na Szkołę... bo może za chwilę jej nie będzie, będzie kolejna sala bankietowa, restauracja, hotel lub co tam sobie kupujący wymarzy...

Twoje dzieci będą edukowane tak samo jak leczone przez święte penisy.PIS wprowadził program do grobu +.

My mamy umrzeć.Obiecali już israelowi że 3 000 000 przyjmie Polska.Pytam się gdzie??Do lasu,czy na pole?Trzeba wygonić z kraju podatkami tych co mają odwagę i jaja by spróbować.Niemcy i inni już pouciekali dzięki morawieckiemu.Za chwile dowalą bykowe,reszte pieniędzu z OFE zajumają na swoje premie,trochę dla patoli by się nie bużyli,policja za pierda w samochodzie da ci 5tys.Zatęsknicie za komuną,oj zatęsknicie.Różnica będzie taka,że za komuny pusto było w sklepach.Teraz będziecie lizać szyby.Unia spowodowała zniszczenie wszystkiego w tym kraju.Jak można być takim deb***em co wierzy że kraje które tylko żyją z rolnictwa,pozwolą Polsce produkować tanią żywność?I to bez chemii !!Testują na nas leki.Przyzwolenie rządu,sqwysynów.podwójnego nazwiska.Jestyeśmy od 45 roku pod okupacją israela.Obecnie chcą pół kraju.Za to że ratowaliśmy ich.To chyba już za dużo?Prezydenci Polski co roku w jarmułkach,przy szabasowych świecach orędzie wygłaszają??Może publicznie niech się duduś obżeza?A jego żona za co dostaje co mc kase??Nic nigdzie,s łowa nawet nie powiedziała,a tylko wstyd jak ten pajac przynosi,ale 13500 przytula.

#107 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 listopad 2019 - 12:10:20

Więc wyborczy za lub przed Tobą. Poczekaj.

#108 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 listopad 2019 - 12:28:30

Szanowni forumowicze.
Pan Burmistrz rozpoczynając spotkanie jasno określił swoją dezaprobatę w stosunku do zgromadzonych, odczytując fragment zaproszenia na spotkanie, które słusznie zostało nazwane likwidacja szkoły. Reorganizacja szkoły w myśl obowiązujących przepisów to nic innego jak likwidacja. Po odczytaniu wspomnianego tekstu Pan Burmistrz przedstawił dane statystyczne z ewidencji ludności dotyczące liczby urodzeń dzieci w obwodzie SP1 po czym postawił tezę " szkole grozi zmianowość". Powtórzę postawił tezę tak pewną jak to, że po nocy jest dzień. Nie próbował uzasadniać, poprostu oznajmił licząc na bezkrytyczne przyjęcie ze strony zebranych. Wywołał temat, który nie istnieje. Po co? Rodzice dzieci przy wsparciu szkoły opracowali własną analizę z symulacją na temat zmianowości w SP1. Z tej analizy wynika, że nie ma problemu zmianowości w tym roku i kolejnych latach szkolnych w SP1 w Barcinie. Dodać należy, że analiza została wykonana w oparciu o te same dane, które przytoczył Pan Burmistrz. Opór wyrażony przez Pana Przewodniczącego Rady, kiedy zaproponowano przekazanie i wyjaśnienie naszego opracowania był bardzo wymowny - nie, nie potrzebujemy. Trudno dotrzeć z argumentami do adwersarza, który z góry hermetycznie się zamyka. Żywię nadzieję, że przekazana do rąk Pana Wiceburmistrza symulacja, okaże się pomocna na dalszym etapie dyskusji. Nie ulega wątpliwości, że wywołany temat nie istnieje. Nie ma żadnego zagrożenia zmianowością w SP1 na najbliższe lata. Wobec tego brak podstaw do przeprowadzania ankiety. Tym samym tajemniczym pozostaje prawdziwy cel wywołania tematu zmianowości w SP1.
Większość wątków wywołanych na tym forum generujecie Wy, hejterzy próbując zaklinać rzeczywistość.
Cel spotkania: zmianowość w szkole SP1.
1. Argumentacja Pana Burmistrza - grozi zmianowość na podstawie liczby urodzeń dzieci w obwodzie SP1. Brak stosownej argumentacji, wyliczeń ale stanowczo twierdzi, że tak będzie. Zapytany o analizę pozostaje zdziwiony.
2. Nie wystarczy. Przedstawiona przez rodziców analiza, oparta na danych przedstawionych przez Burmistrza, opracowana zgodnie naukową matematyką ( w odróżnieniu od własnej sobie tylko rozumianej matematyki Pan Burmistrza) dowodzi, że brak jest podstaw do twierdzeń zmianowości w SP1. Szkoła jest w dobrej kondycji infrastrukturalnej, zarządzana prawidłowo ( gdyby było inaczej to organ prowadzący powinien reagować wcześniej .Obawiam się, że chęć zemsty ze strony organu prowadzącego wobec wszystkich, którzy odważyli się sprzeciwić Panu Burmistrzowi nastąpi w przyszłości), realizująca prawidłowo podstawę programową. Stosując wszelkie porównania zawsze należy kierować się podstawami ogólnie przyjętymi, tworząc metodykę, analizę, prognozę i zamykać je w ramy obowiązujących przepisów prawa. Właśnie to prawo daje wiele możliwości aby uniknąć zmianowości w szkołach choćby tworząc nowe obwody dając tym samym możliwość szkole obligatoryjnego przyjmowania dzieci z obwodu szkoły bez zagrożenia zmianowości a rodzicom możliwość migracji w przypadku wolnych miejsc, co istnieje również dzisiaj. Pan Burmistrz proponuje nam zamianę dobrego na gorsze. Nie może dziwić nikogo argumentacja rodziców. W końcu mamy demokrację. Prawo oświatowe stanowi, że szkoła powinna posiadać oddziały od I do VIII. Dlaczego organ prowadzący krzywdzi tak dzieci z obwodów szkół na osiedlu Barcina? Wszyscy bezwzględnie twierdzą, że najważniejsze jest dziecko. Czy tak rzeczywiście jest?
Na koniec idąc tropem rozumowania Pan Burmistrza " na podstawie danych z ewidencji urodzeń w obwodzie SP1 grozi nam, że ze "szkolnych katakumb" wyjdą zombi. Jesteście w stanie mi w to uwierzyć. Nie !!! Dlaczego? .
Sorry nie mam mocy Burmistrza.

#109 ~Jadzia~

~Jadzia~
  • Goście

Napisano 09 listopad 2019 - 13:01:39

Coś boisz się tej ankiety.

#110 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 listopad 2019 - 13:34:46

Nie ma strachu. Temat sztucznie wywołany, nie wiadomo w jakim celu. Natomiast większość komentujących ucieka od meritum. Celem spotkania była zmianowość w SP1, skoro jej nie ma i nie będzie to szkoda czasu na taką ankietę. Ponadto pytania w ankiecie można definiować w ten sposób aby ankieter uzyskał zamierzony cel. O tym też mówił jeden z rodziców i ja się z tym w pełni zgadzam. Padły słowa ze strony organu prowadzącego, że samorząd nie będzie nic robił na siłę skoro sobie tego nie życzymy. Gdyby Pan Burmistrz wykonał taką samą analizę jak przedstawili rodzice, przedyskutowałby to z Radnymi pewnie by do tego całego zamętu nie doszło. Jest mi niezmiernie przykro, że zostaliśmy potraktowani jak bezwolni ludzie, mało inteligentni, którym można wmówić dosłownie wszystko. Niepokojące jest również to, że znajdują się również osoby w naszym społeczeństwie hołdujące tej zasadzie. Nie obawiam się ankiety. Wierzę w mądrość całego społeczeństwa Gminy Barcin. Pozdrawiam wszystkich hejterów.

#111 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 listopad 2019 - 14:04:27

Uzgodniono także, że ankietę przygotują przedstawiciele rodziców, nauczycieli oraz gminy. Mam nadzieję, że tak będzie.

#112 ~Nie hejter~

~Nie hejter~
  • Goście

Napisano 09 listopad 2019 - 14:41:27

Wszyscy, którzy maja inne zdanie od Pańskiego to jak rozumiem hejterzy? Czyli albo masz takie zdanie jak my, albo nie masz prawa głosu? Nie znam nikogo z Rady Gminy, nie znam również Burmistrza, a jednak mam inne zdanie od Pańskiego.

#113 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 listopad 2019 - 15:40:05

Szanuję każdego bez wyjątku, jestem otwarty na każdy argument, nie zamykam się we własnych poglądach lecz aby mnie przekonać to siła argumentów adwersarza musi być silna. W tym temacie siły argumentów nie było. Proszę mi wybaczyć, że ośmielam się myśleć racjonalnie w oparciu o posiadaną wiedzę z zakresu prawa, planowania czy też ogólnie logistyki. Zapraszam do dyskusji na argumenty. W demokracji już tak jest. Różnimy się w poglądach lecz zawsze decyzja powinna być opcjonalna. Tutaj nastąpiła próba narzucenia nam decyzji. Tak uważam. Pozdrawiam

#114 ~Przerażona~

~Przerażona~
  • Goście

Napisano 09 listopad 2019 - 16:18:58

W przedszkolu dowiedziałam się, ze ma być tez zlikwidowany oddział przedszkolny w szkole!!! Nie możemy do tego dopuścić Moje dziecko chodzi do 1 klasy, a dziewczyny mówią ze nie będzie naboru 3 latków bo miejsca nie będzie To jest jakiś dramat

#115 ~Justyna~

~Justyna~
  • Goście

Napisano 09 listopad 2019 - 16:42:54

Przerażona nie panikuj przecież to logiczne nie chcesz dwuzmianowości to trzeba zlikwidować odział przedszkolny logiczne prawda

#116 ~Janina~

~Janina~
  • Goście

Napisano 09 listopad 2019 - 17:11:30

tego nie wiem.

Na placu koło Szkoły.

Lepiej tego ująć nie można. Brawo dla autorki!!!!

#117 ~Spokojny Edek~

~Spokojny Edek~
  • Goście

Napisano 09 listopad 2019 - 17:20:42

Justyna nie siej zamętu. Przedszkole nr 1 ma być rozbudowywane. Budowa miała się rozpocząć w tym roku, lecz przesunięto ze względu na budowę żłobka. Obietnice się dotrzymuje tym bardziej, że projekt budowlany został wykonany za grube tysiące, pozwolenie na budowę także jest. Czekamy na realizację. Po za tym problem oddziału przedszkolnego to również zmartwienie Burmistrza. Mam nadzieję, że zostanie rozwiązany z poszanowaniem każdej ze stron.Przedszkolakom z przedszkola nr 1 to się należy. Tylko one są tak podle traktowane w całej Gminie Barcin.

#118 ~Rozmawiajmy więc~

~Rozmawiajmy więc~
  • Goście

Napisano 09 listopad 2019 - 17:33:31

Szanuję każdego bez wyjątku, jestem otwarty na każdy argument, nie zamykam się we własnych poglądach lecz aby mnie przekonać to siła argumentów adwersarza musi być silna. W tym temacie siły argumentów nie było. Proszę mi wybaczyć, że ośmielam się myśleć racjonalnie w oparciu o posiadaną wiedzę z zakresu prawa, planowania czy też ogólnie logistyki. Zapraszam do dyskusji na argumenty. W demokracji już tak jest. Różnimy się w poglądach lecz zawsze decyzja powinna być opcjonalna. Tutaj nastąpiła próba narzucenia nam decyzji. Tak uważam. Pozdrawiam

Argumenty za proponowanym rozwiązaniem wyliczył już ktoś wcześniej na tym forum, ale spróbuję je przytoczyć:

- oświata pochłania 70% budżetu gminy, z racji obecnych zmian i ulg wprowadzonych przez rząd subwencje są niższe,

- 90% budżetu każdej szkoły pożerają pensje dla nauczycieli, pracowników i utrzymanie budynków

- szkoła nr 1 jest w opłakanym stanie, pieniędzy na remont czy rozbudowę nie ma i nie będzie

- Szkoła w Mamliczu jest w o niebo lepszym stanie, ale uczy się w niej dużo mniej dzieci.

Z perspektywy zwykłego mieszkańca wygląda to tak:

Rząd zmusił nas do oszczędzania i nas obywateli i gminy i powiaty, Wszystkich bez wyjątku. Nikt nie mógł tych zmian przewidzieć. Barcin się rozwijał, co cieszyło wszystkich mieszkańców. Nie musimy jeździć do kina czy na koncerty do Bydgoszczy, na basen do Mogilna, czy do parku dla dzieci do Janikowa. Dzieci od najmłodszych lat potrafią pływać. Dlaczego więc mielibyśmy rezygnować z wszystkiego co pozwala się rozwijać. Ograniczając ilość szkół (wyżej napisałam dlaczego akurat tych), można przejść proces toczących się zmian najmniej boleśnie. Nie sądzę by Burmistrz czy Rada miał najmniejszy wpływ na to co robi rząd. Co jest argumentem przeciw takiemu rozwiązaniu? Na zebraniu padły dość słabe argumenty. Strach przed nową szkołą? To, że dzieci s.ą "inne"? Sam Pan przyzna, że to słabe argumenty. Zwykłego mieszkańca miasta to nie przekona.Nikt niestety nie podejdzie w tak demoniczny sposób do zmiany szkoły przez dzieci, bo chociażby na osiedlu dzieci zmieniają szkołę po 5 latach i nic się z nimi nie dzieje. Proszę więc podać rzeczowe argumenty.

#119 ~sceptyk~

~sceptyk~
  • Goście

Napisano 09 listopad 2019 - 18:12:41

dajcie już spokój! nic z tej rozmowy już nie wynika, bo każdy wie swoje. a prawda jest taka, że na poziomie gminy czy nawet powiatu jest możliwość jeszcze swoje zdanie wyrazić i ma kto tego wysłuchać. przyjdzie czas, że ze Stolicy dostaniemy przykaz i nawet nie będzie możliwości ust otworzyć np. niedawna reforma oświaty i wiele innych niespodzianek, które nas w ostatnich latach spotkały

#120 ~Justyna~

~Justyna~
  • Goście

Napisano 09 listopad 2019 - 18:31:46

Jestem zawiedziona dlaczego na spotkaniu z rodzicami nikt nic nie powiedział likwidacji oddziału przedszkolnego To nie fer

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych