Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Nauczyciele przeciwko dzieciom- chcą by mieli utrudniony start w egzaminach! Żądają pieniędzy mimo, ze zarabiają dużo więcej niż wielu z nas!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
184 odpowiedzi w tym temacie

#181 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 marzec 2019 - 18:42:46

1000 zł chcemy należy nam się to muszą nam dac bo paraliż będzie w szkolach

.......

 

Ścierwa#182 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 marzec 2019 - 21:43:06

.......

 

Ścierwa

 


:D co za kulturalny człowiek #183 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 marzec 2019 - 21:48:36

Wiadomo, PiS!

#184 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2019 - 21:42:35

Czy oni także popierają chorą opozycje, która chce zniszczyć nasze rodziny i dzieci? Mają tyle wolnego, zarabiają ogromne pieniądze, mają dodatki, co chwile wolne w święta, ferie, wakacje, korepetycje za gigantyczne kwoty, wczasy płatne, stażowe, kartę nauczyciela, w której są jak paczki w maśle, mają ulgowe przejazdy PKP, płacą mniej w muzeach i innych miejscach kultury, darmowe wycieczki z dziećmi, za które my płacimy i do tego jeszcze darmowe wyżywienie. Co im są winne te dzieci, które chcą napisać egzamin i iść swoją drogą?
#185 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2019 - 22:11:22

Do średniej pensji brutto nauczycieli są doliczane wszelkie dodatki, które nie każdy nauczyciel dostaje - nie każdy jest w danym roku wychowawcą, bo nauczycieli w szkole może być więcej niż liczba oddziałów. Nie każdy w danym roku dostaje nagrodę, młodsi nauczyciele mają małą wysługę, a dodatek za pracę na wsi na ogół nauczyciel musi przeznaczyć na koszty dojazdu do jednej lub dwóch szkół, inne dodatki są na ogół przyznawane jednorazowo, a Ministerstwo oświaty do średniej pensji dolicza także odprawy nauczycieli przechodzących na emeryturę. Do tego dochodzą koszty dokształcania i zdobywania kolejnych fakultetów, bo Ministerstwo co kilka lat zmienia program nauczania i swoje wymagania, a na ogół te koszty musi ponieść nauczyciel z własnych środków. Jednocześnie Ministerstwo wydłużyło ścieżkę awansu zawodowego z 10 do 15 lat, co powoduje, że nauczyciel traci przez to około 90 tys. zł.

Rzeczywiste zarobki nauczycieli są zatem naprawdę niewielkie - w granicach 2tys. do 2,5 tys. zł netto, w zamian za duże wymagania i odpowiedzialność.

 

Niewiele osób być może zdaje sobie sprawę,bo o tym głośno się nie mówi, bo dotyczy to dzieci, że nauczyciele - a szczególnie pedagodzy szkolni i wychowawcy pełnią także ważną rolę pracowników pomocy społecznej ( niestety nieodpłatnie). To oni m.in. prowadzą wywiady środowiskowe i typują do pomocy dzieci zaniedbane, ze środowisk patologicznych, załatwiają bezpłatne obiady i kierują do poradni pedagogicznej w celu udzielenia dziecku specjalistycznej pomocy. Taka pomoc dzieciom na terenie Chełmży, gdzie wszelka patologia jest wszechobecna,  jest szczególnie istotna i często wykracza poza zakres obowiązków nauczyciela, ale skierowana jest nade wszystko na pomoc dziecku.

Nauczyciele często muszą chodzić do domów swoich uczniów i podejmować interwencję np. w sytuacji, kiedy wskutek braku możliwości lokalowych dzieci przebywają w jednym, zaniedbanym pokoju z kilkoma osobami, nie mają swojego kąta do nauki, gdzie panuje alkoholizm, a brud i bałagan jest tak wszechobecny, że nie ma nawet gdzie stanąć, czy na czym usiąść. Przy czym dochodzi do sytuacji, gdzie dziecko musi spać z osobą dorosłą w jednym łóżku - np. wujkiem lub dziadkiem i oglądać to, na co nastawiony jest telewizor - często są to filmy pornograficzne.Można się tylko zastanawiać, czy nie dochodzi tu do aktów pedofilii. Następną taką plagą w chełmżyńskich szkołach związaną z biedą są wszawice, którą muszą opanować nauczyciele z braku gabinetów lekarskich i pielęgniarek w szkołach.

Kiedyś byłem w takim jednym mieszkaniu, gdzie w ostatnim, ciemnym i brudnym pokoju znajdowały się dwa barłogi ze starymi, brudnymi kołdrami a wszędzie pełno było psiej sierści. Zapytałem właścicielki, czy to w tym pokoju śpią jej psy? Powiedziała, że nie, że tutaj śpią jej synowie, a pies to śpi w dużym pokoju. Ręce opadają.

 


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych