Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Nasza Chełmża

73 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Gość:)~

~Gość:)~
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2010 - 13:05:46

Pan Kałużny jest radnym ma prawo mieć inne zdanie niż pan Burmistrz,czy inni radni,niestety u nas już tak się
przyjęło kto ma inne zdanie to nasz wróg,przykre to ale prawdziwe.
Załużcie też stowarzyszenie jak om zrobił i pokażcie co potraficie zdziałać,bo na razie jesteście odważni na
forum i w krytyce Kałużnego.
A wyborcy w najbliższych wyborach pokażą czy chcą Kałużnego i doceniają jego pracę czy nie.

Z twojej wypowiedzi wynika że Kałużny ma prawo mieć swoje zdanie jako radny ale już Burmistrz jako Burmistrz nie ma prawa mieć swego...Jesteś na coś chora? ;) Pan Kałużny nie musiał zakładać Stowarzyszenia żeby coś robić dla miasta,wszak jest RADNYM więc ma możliwości z ramienia tej funkcji.Jakie uprawnienia(poza szkalowaniem Rady)daje mu Ten twór w postaci Stowarzyszenia?Zły to ptak co swoje gniazdo kala....

#22 ~Chełmżyniak~

~Chełmżyniak~
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2010 - 16:28:12

Ty ze swoimi wypowiedziami uważasz się za najmądrzejszego i tylko Ty zawsze masz rację ,nie rozśmieszaj mnie.
Wypowiadasz się w dużo tematach...wszystkowiedzący człowieku,spójrz na Twoje wypowiedzi.

#23 ~Gość:)~

• Goście

Napisano 22 lipiec 2010 - 16:44:02

Ty ze swoimi wypowiedziami uważasz się za najmądrzejszego i tylko Ty zawsze masz rację ,nie rozśmieszaj mnie.
Wypowiadasz się w dużo tematach...wszystkowiedzący człowieku,spójrz na Twoje wypowiedzi.

Spojrzałem. ;) Wcale nie uważam się za najmądrzejszego,uważam się za praktycznego bo nie szukam problemów tam gdzie ich nie ma.Po co ekscytować się jakimś ,,ogórkowym,,tematem który tak naprawdę nie jest tego wart?Po co robić,,pod górkę,,Burmistrzowi skoro facet stara się oszczędzić?Zauważcie sami że wszystko co zrobi jest negowane przez,,niektóre,,osoby na tym forum i nie tylko.Jeśli nie chcecie pomóc to chociaż nie przeszkadzajcie.Żądacie nie wiadomo czego,tak jakby nasz budżet był zbliżony do budżetu Emiratów Arabskich,a tak naprawdę KAŻDE miasto w Polsce ma swoje problemy bo nie żyjemy w Emiratach. <_<

#24 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2010 - 16:52:06

widać jak oni boją się prawy. ten napisał co w normalnej politycy pisze się i mówi codziennie a tu taki wielki ból. podpisujcie się jak obrażacie. podpisujecie. Miejcie tę odwagę.
ja tam ich popieram. dosyć nic nie robienia w Chełmży.

#25 ~Gość:)~

• Goście

Napisano 22 lipiec 2010 - 17:14:22

widać jak oni boją się prawy. ten napisał co w normalnej politycy pisze się i mówi codziennie a tu taki wielki ból. podpisujcie się jak obrażacie. podpisujecie. Miejcie tę odwagę.
ja tam ich popieram. dosyć nic nie robienia w Chełmży.

No jasne!!!Pan Kałużny niech zwróci dietę radnego za czas spędzony na ,,sekciarskich,,rekolekcjach!!!

#26 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2010 - 19:56:01

Nie rozumiem skąd ta obłuda w wypowiedziach krytykujących Stowarzyszenie. Po pierwsze cmentarz nie
jest ziemią orną do uprawy płodów rolnych. Ma byc miejscem poświęconym i szanowanym. Stąd Sanepid ma
rację, że może i powinien tam, być park. Po drugie: Mówienie o oszczędnościoach miasta w wysokości 17
tysięcy złotych jest kroplą wobec 425 tysięcy złotych pensji jaka pobierają 4 osoby w UM. Na całym
świecie nekropolie są miejscem szacunku dla tych co tam spoczywają i dla wiary wyznawanej przez
rodziny zmarłych, którzy nie na polu ornym lecz cmemntarzu pochiowali swoich najbliższych.Dla obniżenia
kosztów miasta proponuję by Pan Burmistrz w wolnych chwilach w pomieszczeniach pod Ratuszem założył
gdy nie ma tam wystaw, burdel i zarabiał z tego tytułu pioeniądze na obniżenie kosztów UM. Nie wiem
zatem skąd ta obłuda u piszących, którzy atakują nie nieodpowiedzialne decyzje Burmistrza lecz ludzi
ze Stwarzyszenia, którzy w imieniu nas wszystkich mimo wszystko normalnych ludzi odważyli sie problem
ten podnieść i chwała im za to. Do rządzenia miastem trzeba jak widać mieć wizję, której wypalonemu na tym stanowisku Burmistrzowi zabrakło, zaś myślenie, że wszystko władzom wolno zostało
po raz kolejny skrytykowane i słusznie bo nie tędy droga. Gdyby nasi Radni nie bali sie samodzielnie myśleć i mówić problemu by nie było bo to Oni w naszym imieniu ten temat powinni podnieść na sesjach.

#27 ~Lucyferus Belias~

~Lucyferus Belias~
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2010 - 21:39:27

Zmarłych to się powinno palić a nie w całości zakopywać, tak podpowiada mi zdrowy rozsądek i tradycja słowiańska, z której wyrastamy. Pochówek szkieletowy to wynalazek przywleczony przez chrześcijan, którzy jak sądzę mamieni do dzisiaj obietnicą zmartwychwstania na wszelki wypadek pakują swoje ciało do piachu nietknięte. Ciekaw jestem jaki efekt za 100 lat, na przyjezdnym z innego kraju zrobią polskie miasta zewsząd naszpikowane cmentarzami.

#28 ~rosomak~

~rosomak~
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2010 - 10:59:25

Ekipa Burmistrza,włącznie z nim dała ciała przed wyborami i teraz strach ich obleciał.I ze zdwojoną siłą atakują Kałużnego i Stowarzyszenie.Marne wasze starania,wymiana władzy się rozpoczęła i nic na to, prowokatorzy nie poradzicie.Skończą się wysokie urzędowe pensje,diety radnego itp. Czas stanąć do walki o pracę,najlepiej już teraz ,aby na zimę nie zasilić szeregów bezrobotnych,lub beneficjentów MOPSu.Polecam strefę ekonomiczną w Ostaszewie,możecie spróbować w cukrowni,ale będzie ciężko i na sezon na sztaplerkę nie przyjmują.Zresztą kto z was dał by radę po tylu lekkich latach ,tak ciężko pracować.Gorąca pozdrawiam.

#29 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2010 - 11:39:05

SZCZERA PRAWDA. BURMISTRZ I JEGO LUDZIE CZUJĄ JUŻ SMAK PORAŻKI I ZA WSZELKĄ CENĘ CHWYTAJĄC SIĘ BRZYTWY PRÓBUJĄ SIĘ RATOWAĆ OBRAŻAJĄC STOWARZYSZENIE, KTÓRE DZIAŁA SPOŁECZNIE I JEST POTRZEBNE CHEŁMŻY, ALE CZY TO COŚ DA??
W TEN SPOSÓB JESZCZE BARDZIEJ SIĘ POGRĄŻAJĄ I SZKODA MI TYLKO KAŁUŻNEGO I RESZTY CZŁONKÓW, ŻE PRZEZ ICH GŁUPOTĘ MUSZĄ SŁUCHAĆ TAKICH OBELG.

TAK TO JUŻ JEST. CHCESZ COŚ ZROBIĆ DLA MIASTA NIE PO MYŚLI BURMISTRZA, BĘDZIESZ...................

#30 ~Rozżalony~

~Rozżalony~
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2010 - 16:23:27

Witam,
Nie jestem zorientowany do końca w temacie Stowarzyszenia oraz Burmistrza i konfliktu jaki między nimi rośnie, ale kilka faktów z mojej strony:
1. Z ekonomicznego punktu widzenia Burmistrz podjął słuszną decyzję ponieważ zaoszczedził 17 tyś pln (koszty koszenia trawy przylegającej do cmentarza - informacja podana do wiadomości w Radiu Gra) i zarobił dodatkowo dla UM 1,7 tyś pln/miesiąc za dzierżawę terenu.
2. Sanepid nie przyczepił się do stanu zboża.
3. Obok cmentarza w mieście stoją domy mieszkalne oraz mieści się jezioro (do którego spływa większość "syfu" z cmentarza - czemu w tym przypadku nikt nie krzyczy że musimy zaorać/przekopać/postawić tamę itd. itp.

Także dajcie sobie spokój z sztucznie nadmuchanymi tematami i zacznijcie rozmawiać o rzeczach ważnych np.
Totalnym braku mieszkań w Chełmży !!!! Jak młodzi ludzie mają się usamodzielniać i wyprowadzać od rodziców gdy w naszym kochanym mieście nie oddaje się nowych mieszkań ??
Może lepszym pomysłem byłoby wybudowanie bloku niż nowa fontanna i remont bulwaru na który nasz UM przeznaczył łącznie 2,5 mln pln.
Może zamiast się kłócić i wzajemnie obrażać pomyślcie nad lepszą gospodarką mieszkaniową!!!!
Nowy model polskiej rodziny przynosi nam wstyd na świecie :
Ojciec Matka plus 30 letni Syn/Córka/Zięć/Szwagierka itd.
Zacznijmy coś z tym robić
Pozdrawiam

#31 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2010 - 17:14:41

Miasto na swojej stronie zamieściło obszerne wyjaśnienie sprawy cmentarza, kończąc w następujący sposób:

(...) Należy jedynie ubolewać, iż nieuzasadniona medialna nagonka, zainspirowana przez utworzone niedawno na terenie miasta stowarzyszenie, które pod płaszczykiem demokracji, tak naprawdę stawia sobie jedynie za cel dojście do władzy, poprzez krytykę wszystkiego co robi obecna władza, przyczyniła się do tego, iż kolejny raz Chełmża, pomimo szeregu sukcesów, negatywnie zaistniała w mediach.

link do całości: www.chelmza.pl

#32 ~CHELMZYNIANIN~

~CHELMZYNIANIN~
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2010 - 18:35:39

Miasto na swojej stronie zamieściło obszerne wyjaśnienie sprawy cmentarza, kończąc w następujący sposób:

(...) Należy jedynie ubolewać, iż nieuzasadniona medialna nagonka, zainspirowana przez utworzone niedawno na terenie miasta stowarzyszenie, które pod płaszczykiem demokracji, tak naprawdę stawia sobie jedynie za cel dojście do władzy, poprzez krytykę wszystkiego co robi obecna władza, przyczyniła się do tego, iż kolejny raz Chełmża, pomimo szeregu sukcesów, negatywnie zaistniała w mediach.

link do całości: www.chelmza.pl

weście sie za sprzatanie miasta wszędzie psie kupy a krytykoiwać nie każdy potrafi i ma odwagę
STOWARZYSZENIE TAK TRZAMAĆ nie bocie sie sa ludzie którzy WAS POPRA

#33 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2010 - 18:52:16

Pan Kałużny jest radnym ma prawo mieć inne zdanie niż pan Burmistrz,czy inni radni,niestety u nas już tak się
przyjęło kto ma inne zdanie to nasz wróg,przykre to ale prawdziwe.
Załużcie też stowarzyszenie jak om zrobił i pokażcie co potraficie zdziałać,bo na razie jesteście odważni na
forum i w krytyce Kałużnego.
A wyborcy w najbliższych wyborach pokażą czy chcą Kałużnego i doceniają jego pracę czy nie.

#34 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2010 - 19:54:34

http://chelmza.pl/re...83?wiecej=28290

Ot i cała zupa. Pozdrawiam całe "stowarzyszenie" i życzę rozsądku w działaniu.

#35 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2010 - 21:33:13

,,... 3. Obok cmentarza w mieście stoją domy mieszkalne oraz mieści się jezioro (do którego spływa większość "syfu" z cmentarza - czemu w tym przypadku nikt nie krzyczy że musimy zaorać/przekopać/postawić tamę itd. itp...

właśnie dlaczego tego cmentarza nie odwiedzi SANEPID ... może już czas ??!

#36 ~GOŚĆ~

~GOŚĆ~
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2010 - 21:46:49

A MOŻE DZIĘKI TEMU STOWARZYSZENIU I ZAMIESZANIU COŚ SIĘ RUSZY MAMY PIĘKNE JEZIORO ŁADNĄ OKOLICE I CIĄGLE STOIMY W MIEJSCU.TRZEBA OPUŚCIĆ MYSIĄ NORE I WYJŚĆ W PLENER

#37 ~Marek~

~Marek~
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2010 - 22:53:45

Mimo mych pewnych nie chęci wobec ,,Stowarzyszenia" muszę im przyznać rację w kwestii zasiedzenia się naszego Burmistrza i narastającego się braku rozpowszechniania kultury naszego miasta.Dziś rozpoczeły się XXX dni Chęłmży, razem z mymi gośćmi (przyjezdnymi)ok.godz.20 udaliśmy się na rynek;obejrzeliśmy na ,,scenie" występ karaoke, a przed sceną występ młodego gostka, który taniec uprawiał bez spodenek i majtek.Było to bardzo nie smaczne, szczególnie że byliśmy z dziećmi. Tak Panie Burmistrzu,ten młody mężczyna to wychowanek kultury naszego miasta, tych dni Chełmży i wcześniejszych.Przyznaje racje ,,Nasza Cełmża",napewno bywa Pan w innych miastach na podobnych imprezach i wie pan jak to się organizuje,i nie na zasadzie,,na odklep i długiego długopisa".Ma Pan podległe służby, gdzie one dzisiaj były?Byłem dziś (chciałem pokierowac gosci z nieudanego festynu nad jezioro)na świerzo wyremontowanej ulicy Toruńskiej, która była nie do przejcia, ani przejechania, lecz służb naszych tam też nie widziałem. Wielki wstyd na odchodne Panie Burmistrzu,a tak bardzo kiedyś w Pana wierzyłem.

#38 ~GOŚĆ~

~GOŚĆ~
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2010 - 11:13:24

MOŻE NIE NALEŻY ŻLE W CAŁOŚCI OCENIAĆ BURMISTRZA A JEGO PRACOWNIKÓW WKOŃCU TO ONI SA ZA COŚ ODPOWIEDZIALNI ZA COŚ BIORĄ WYNAGRODZENIE I TO NIE MAŁE. DLA NICH CZAS PRACY KOŃCZY SIE O 15 I CZEŚĆ.MOŻE ZAMIAST KRYTYKOWAĆ STOWARZYSZENIE I BURMISTRZA CZAS SIĘ ZABRAĆ ZA JEGO PODWŁADNYCH.WKOŃCU TO ONI POWINNI PROMOWAĆ I DBAĆ O NASZE MIASTO .A JEŚLI ZA DUŻO OBOWIĄZKÓW TO DO SZARPA A NA ICH MIEJSCE WŁAŚNIE CZEKAJĄ MŁODZI I AMBITNI.

#39 ~mieszkaniec~

~mieszkaniec~
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2010 - 17:59:17

a mi STOWARZYSZENIE NASZA CHEŁMŻA nie przeszkadza sa w nim młodzi zdolni ludzie którzy chca coś zrobić dla miasta i mieszkających w nim ludzi Chwali im sie pomyslowość NAJLEPIEJ SIEDZIEĆ PRZY PIWIE NIC NIE ROBIĆ I KRYTYKOWAĆ MALE TCHÓRZE

#40 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2010 - 18:58:35

Mimo mych pewnych nie chęci wobec ,,Stowarzyszenia" muszę im przyznać rację w kwestii zasiedzenia się naszego Burmistrza i narastającego się braku rozpowszechniania kultury naszego miasta.Dziś rozpoczeły się XXX dni Chęłmży, razem z mymi gośćmi (przyjezdnymi)ok.godz.20 udaliśmy się na rynek;obejrzeliśmy na ,,scenie" występ karaoke, a przed sceną występ młodego gostka, który taniec uprawiał bez spodenek i majtek.Było to bardzo nie smaczne, szczególnie że byliśmy z dziećmi. Tak Panie Burmistrzu,ten młody mężczyna to wychowanek kultury naszego miasta, tych dni Chełmży i wcześniejszych.Przyznaje racje ,,Nasza Cełmża",napewno bywa Pan w innych miastach na podobnych imprezach i wie pan jak to się organizuje,i nie na zasadzie,,na odklep i długiego długopisa".Ma Pan podległe służby, gdzie one dzisiaj były?Byłem dziś (chciałem pokierowac gosci z nieudanego festynu nad jezioro)na świerzo wyremontowanej ulicy Toruńskiej, która była nie do przejcia, ani przejechania, lecz służb naszych tam też nie widziałem. Wielki wstyd na odchodne Panie Burmistrzu,a tak bardzo kiedyś w Pana wierzyłem.

Jakie środowisko taka kultura.Kto ma mieć pojęcie o organizowaniu życia kulturalnego w mieście? "kaowiec" może był dobry w czasach RDK, ale nie dzisiaj.Miastu potrzebny jest autentyczny animator kultury, z otwartą głową, kreatywny i mający jakąś koncepcję działania. U nas niestety życie kulturalne sprowadza się do kilku w roku "epizodów" realizowanych przez bibliotekę i Dni Chełmży, powielających coraz bardziej żałosne pomysły na rozrywkę dla mieszkańców.Pijackie festyny, na których bezkarnie, w miejscach publicznych leje się piwo bez najmniejszych ograniczeń i za przyzwoleniem lokalnych szeryfów ( stojących często ponad prawem jak P.z-ca komendanta rozmawiający przez telefon podczas prowadzenia pojazdu)z kulturą nie mają nic wspólnego.Więc może przy okazji rocznicowych obchodów pora na ewaluację? Może do następnych dni, przez rok urodzi się w głowach osób odpowiedzialnych za ich organizację jakiś świeży pomysł, który zainteresuje większą część chełmżan niz obecnie?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych