Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Namierzanie adresu IP z wpisów na forum!

51 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 maj 2010 - 19:36:01

aj linka, a nie ściemniaj!

#2 ~Podirytowany~

~Podirytowany~
  • Goście

Napisano 27 maj 2010 - 19:53:59

Daj linka!

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 maj 2010 - 19:55:15

Z tego co mi wiadomo jest taki program. Faktycznie ma w nazwie Ariadna i cały jego ciekawy niuansik polega na tym, że kiedy chcesz namierzyć wpisującego to musisz go złapać na "wędkę". Więc na takim forum jak to wystarczy wpisać posta o kontrowersyjnym tytule i wszyscy co się wpiszą w tego posta jako odpowiedzi sa już do namierzenia. To samo jak w poście zamieszczę odpowiedz - dopisek do tematu i ktoś cytując mnie odpisze np: jesteś deb***em :-0 to również za pomocą programu mam gościa. Tyle na temat. Pozdrawiam tych co już się boją! Takie życie - nikt nie mówił, że będzie łatwo!

#4 ~~gość~~

~~gość~~
  • Goście

Napisano 30 maj 2010 - 20:07:35

A co na to administrator forum?

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 maj 2010 - 18:44:06

Podobno prokuratura w Tucholi tropi wpisy na tym forum - ktoś złozył skarge - chymon?

#6 ~baca~

~baca~
  • Goście

Napisano 31 maj 2010 - 19:50:02

Sądzę,że wiele osób, (szczególnie ze świecznika) chętnie poznało by autorów niektórych wpisów, w tym "dzikim" kraju zawsze można wszcząć śledztwo, założyć podsłuch "w sprawie", a później po zebraniu pewnych informacji je zamknąć. A Stado będzie miało dług wdzięczności!

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2010 - 10:16:54

No to teraz uważajcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Się wyda kto pisze!!!!!!!!!!!!!!!!

#8 ~nick~

~nick~
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2010 - 12:46:26

jo jo nasze ścigacze...
ruszą całą machiną śledczą, masa naszych pieniędzy z podatków na to pójdzie a na koniec i tak d*** :P
dostaną adres IP z Indii, Argentyny lub Czadu :), a może kafejki Internetowej w markecie...
i po 6 miesiącach intensywnych działań umorzą postępowanie w sprawie...

X-TREEM - jak tam moja lokalizacja?

#9 ~pytający~

~pytający~
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2010 - 14:58:51

Powiedz mi o wszechwiedzący x -t coś tam, cos tam, czy zadowoli cię IP, jezeli pisze ktos z telefonu komórkowego, który ma opcje podłaczenia WI-FI, ściaga najblizszą niezabezpieczoną sieć i korzysta z niej.Hmmmmm, porobiło się? Prysły Twoje prokuratury, sądy, jarki i ciarki?

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 listopad 2010 - 20:08:47

Widzę, że przewinęła się tu moja persona.
Pozwolę sobie wygłosić moją opinię: namierzenie adresu IP użytkownika, który napisał coś na forum jest zdecydowanie trudne dla innego użytkownika forum. Ale nie niemożliwe ;)

Wystarczy zapisywać IP ściągających obrazek i porównywać daty pisanych przez nich postów. Jeśli któreś będą wyjątkowo bliskie siebie to istnieje prawdopodobieństwo identyfikacji użytkownika dla danego IP. Wystarczy znajomość PHP, biblioteka GD2 i własny serwer albo konto www.

Inna możliwość to przechwycenie konkretnego usera na swoją stronę za pomocą XSS i tam zapisanie jego danych. Ale teraz większość przeglądarek na to nie pozwala (pozdrawiamy użytkowników IE) a na forum nie można wstawić JavaScriptu więc tym bardziej odpada. Ale można wstawiać spreparowane linki więc UWAGA - sprawdzaj dokąd prowadzi link; unikaj skracaczy typu tinyurl.

Są jeszcze bramki proxy, jest sieć TOR ale jedno i drugie można oszukać i wykraść prawdziwy adres IP z pakietu. Tylko że to już bardzo trudne.

A najprościej jest sprawdzać IP postu w panelu moderacji. Ale do tego trzeba być moderatorem :)

To mówiłem ja, który mam teraz dostęp do waszych IP dzięki obrazkowi w moim podpisie Dołączona grafika

Moderator tego forum (Sz.Ch)jest znany w Tucholi i startuje do samorządu powiatowego (PiS) - ma dostęp do waszych IP! I bardzo dobrze bo wpisy są niektóre rynsztokowe!

#11 ~1905,Jundagne~

~1905,Jundagne~
  • Goście

Napisano 13 listopad 2010 - 20:52:25

Oj,maja niektórzy z tego Forum rozum z tego materiału co Osioł jaja!

Czyzby próba zastraszania wpisujacych negatywnw opinie??
To na POziomie nie jest.Mali ludzie nie powinni pchac sie do samorzadów ti i nie bedzie negatywnych opini

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 listopad 2010 - 18:56:03

Ciekawe że już są pierwsze zgłoszenia! No to zobaczymy...

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 listopad 2010 - 20:16:55

a jednak to możliwe i nie takie trudne

#14 ~Skipper~

~Skipper~
  • Goście

Napisano 14 listopad 2010 - 20:43:13

Życzę powodzenia w poszukiwaniach osób robiących wpisy na forum. ;-) Czym innym jest adres IP sieci z jakiej większość userów robi wpisy i porusza się gdziekolwiek po sieci, czym innym jest zidentyfikowanie konkretnego komputera w sieci. Większość tucholskich ISP (dostawców internetu) nie prowadzi logowania ruchu, mało tego w znamienitej większości są to zapewne łącza typu ADSL, gdzie X użytkowników ma ten sam adres IP. ;-) Świadomi użytkownicy posiadający własny adres (tzw. public ip) nie będą raczej wypisywać bzdur, obelg i nieprawdziwych informacji nigdzie w sieci, gdyż takie osoby są identyfikowalne praktycznie niezwłocznie i bez większych problemów. A osoby znające trochę tematykę i zagadnienia sieciowo potrafią sprytnie zamaskować swój adres sieciowy. A gdy to zrobi profesjonalista, to nawet programy wykorzystywane przez spec-służby będą miały problem... ;-)

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 listopad 2010 - 21:00:22

Życzę powodzenia w poszukiwaniach osób robiących wpisy na forum. ;-) Czym innym jest adres IP sieci z jakiej większość userów robi wpisy i porusza się gdziekolwiek po sieci, czym innym jest zidentyfikowanie konkretnego komputera w sieci. Większość tucholskich ISP (dostawców internetu) nie prowadzi logowania ruchu, mało tego w znamienitej większości są to zapewne łącza typu ADSL, gdzie X użytkowników ma ten sam adres IP. ;-) Świadomi użytkownicy posiadający własny adres (tzw. public ip) nie będą raczej wypisywać bzdur, obelg i nieprawdziwych informacji nigdzie w sieci, gdyż takie osoby są identyfikowalne praktycznie niezwłocznie i bez większych problemów. A osoby znające trochę tematykę i zagadnienia sieciowo potrafią sprytnie zamaskować swój adres sieciowy. A gdy to zrobi profesjonalista, to nawet programy wykorzystywane przez spec-służby będą miały problem... ;-)

Jesteś tego pewien? Namierzali cie już? może nie mieli za co.... he he he

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2010 - 07:37:31

NARESZCIE KONIEC BĘDZIE!

#17 ~mądrala:P~

~mądrala:P~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2010 - 17:49:36

każdy ma prawo wypowiadać się na publicznym forum, nikogo chamsko nie obrażając :D zyjemy przecież w demokratycznym kraju :)

#18 ~Pies~

~Pies~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2010 - 20:20:02

Namierzenie IP jest banalnie proste - mówię WAM. Żeby się ktoś za późno nie zdziwił!

#19 ~Nick~

~Nick~
  • Goście

Napisano 16 listopad 2010 - 06:52:29

Psie - namierzenie tak... ale czy będzie to IP komputera, z którego jest dodawany post czy IP jakiegoś serwera proxy to już inna bajka.
I życzę powodzenia - z reguły w tak banalnych sprawach jak post na forum to nikt dupy nie ruszy by mając IP proxy szukać źródła. Co innego szukanie pedofilów i innych zboczeńcow.

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 listopad 2010 - 07:36:49

Ciekawe - nie boisz się to spróbuj! No do dzieła...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych