Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Motocykl dla syna

motocykl

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~paweł~

~paweł~
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2014 - 16:39:06

mój syn kończy w tym roku liceum i marzy mu się motocykl, chciałbym mu się dołożyć do czegoś porządnego, żeby nie kupił jakiegoś złomu i się nie zabił, ale nie bardzo znam się na motocyklach, rozważam jakiś model Kawasaki, bo są niedrogie i solidne... który model będzie dobrym rozwiązaniem dla początkującego motocyklisty?  

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2014 - 17:26:58

Przy wyborze kieruj się temperamentem syna i tym jak się zachowuje faktycznie a nie tak jak ty myślisz, że się zachowuje oraz jego kolegami i tym jaki wpływ na niego mają.

Turystyczny, enduro, sportowy, ... Jazdy "w okół komina", dalsze podróże, podryw lasek? Przeznaczona na ten cel kasa???

A on nie podpowiadał co by chciał?

#3 ~odeon~

~odeon~
  • Goście

Napisano 31 maj 2014 - 19:45:18

ja polecam z kawek  er-5 lub er-6 - to świetnie motocykle dla początkujących. ale jak pisze wyżej kolega-najpeirw napisz, jakie zapotrzebowanie ma Twój syn, wtedy z chęcia doradzimy.

#4 ~paweł~

~paweł~
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2014 - 15:40:14

jego marzeniem jest Kawasaki Z1000 - motocykl nie jest osiągalny ani na jego, ani na mój portfel, poza tym jest chyba za młody i nie ma odpowiedniego doświadczenia, nasz wspólny budżet to około 8-9 tys., może trochę więcej, tak jak pisałem zależy mi na czymś porządnym, pokazałem mu te Kawasaki er-5 i 6 i kręcił nosem, jak to powiedział, chce coś z pazurem i dynamicznego

#5 Mapigh

Mapigh

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 12 czerwiec 2014 - 11:39:57

Wydaje mi się,że jak na razie lepiej żeby kupił sobie coś słabszego.Przynajmniej zdobędzie potrzebne umiejętności,które później wykorzysta jak będzie jeździł na mocniejszych motorach

#6 Morlandoo

Morlandoo

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 12 czerwiec 2014 - 12:14:00

Już lepiej kupić auto... na motorach jest niebezpiecznie może warto z nim porozmawiać o tym ? Ile razy jest tak że motocyklista nie jest winny ale pada ofiarą wypadku.

#7 ~bober~

~bober~
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2014 - 23:10:46

argument: kup coś słabego, naucz się jeździć, jest beznadziejny. rozumiem względy ekonomiczne. ale jak syn chce się uczyć na czymś mocnym, to może jakiegoś nakeda? z750 od kawy?

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2014 - 23:46:46

Dla motocykla trzeba mieć szacunek i respekt. Często nie toleruje błędów co w połączeniu z młodzieńczą fantazją może być kosztowne i nie myślę tu o pieniądzach. Już i niejedna 500 potrafi sponiewierać. Dla początkującego ważne możne być też w jaki sposób motocykl swoją moc oddaje bardziej może nawet od tego ile jej ma.

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2014 - 00:05:50

Kup słabsze bo sobie nie poradzisz, nie bądź głupi kup od razu większą pojemność bo później będziesz zamieniał, nie jeździj bo to niebezpieczne... Nie ma jednoznacznego przepisu. Od stosunku mocy do umiejętności (który poniekąd też jest ważny ale według mnie mniej ważny niż sposób oddawania mocy prze motocykl do umiejętności kierowcy) bardziej ważny jest stosunek tej mocy do sposobu życia, psychiki i zamiarów jej wykorzystania przez motocyklistę. To powoduje, że dla każdego indywidualnie będą inne preferencje. Założycielowi tematu nie zazdroszczę rozterki tym bardziej, że dotyczy jego syna :)

#10 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2014 - 12:18:11

Najlepiej jest kupić taki o pojemności od 0,6 w zwyż.... podobno  trumnę dostaje się wtedy gratis

Radzę to rozważyć wbrew pozorom nie jest to sarkastyczne stwierdzenie.

#11 ~MC~

~MC~
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2014 - 12:53:53

Proponował bym, żeby na początek kupił pan synowi motocykl o pojemności 250 ccm, najwyżej 400 ccm. Ważna jest też charakterystyka silnika i tak może być motocykl np. o pojemności 400 ccm i mocy aż 40 KM przy masie 120 kg. Wtedy stosunek mocy do masy sprawia, że taki motocykl rozpędza się do setki w czasie poniżej 4s. Należy przed zakupem albo zapytać doświadczonego motocyklistę, albo poczytać na forach motocyklowych - jest tam dużo tematów jaki wybrać moto na początek. Bardzo ważne, aby syn na długo przed tym zanim zasiądzie na motocyklu poczytał o technice skręcania (przeciwskręt) i hamowania, np. w "Motocykliście doskonałym". Bez znajomości teorii raczej szybko zrobi sobie krzywdę. 

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2014 - 20:21:46

Należy przed zakupem albo zapytać doświadczonego motocyklistę, albo poczytać na forach motocyklowych - jest tam dużo tematów jaki wybrać moto na początek. Bardzo ważne, aby syn na długo przed tym zanim zasiądzie na motocyklu poczytał o technice skręcania (przeciwskręt) i hamowania, np. w "Motocykliście doskonałym". Bez znajomości teorii raczej szybko zrobi sobie krzywdę. 

Porozmawiać nie z jednym a z kilkoma.  Z forami ogólnymi w tym i motocyklowymi jest tak, że znaczna część dzielących się swoją wiedzą pomija skrzętnie fakt, że jest na etapie marzeń o motocyklu i ich wiedza wynika z tego co przeczytali i dopowiedzenia sobie tego co nie zrozumieli z tego co czytali.

Książki jak każde - nie głupia rzecz. Ale na początek bardziej strategie uliczne. Książki do a nie zamiast. Dlaczego nikt nie mówi przyszłemu pilotowi żeby sobie poczytał a później spróbuje i będzie bezpieczniej.

Są specjalistyczne szkoły jazdy - nie mylić ze szkołami nauki zdania egzaminu. Drogo? To zależy na ile ktoś wycenia wartość swojego życia.

#13 ~Julian~

~Julian~
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2014 - 12:06:57

Moim zdaniem, niezależnie czy to będzie Yamaha, Kawasaki czy Honda warto odpowiednio przygotować syna. Czytanie książek nie jest głupią sprawą - wiedza teoretyczna jeszcze nikogo nie zabiła. Zajrzyj też na fora motocyklowe - z tego co wiem to na kilku działają specjaliści producentów, można ich podpytać.

#14 ~wasabi~

~wasabi~
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2014 - 18:14:24

kawasaki er-5 nie jest głupim pomyslem, ale prawda jest taka, że wiele zależy od charakteru syna. bez względu na moc silnika i tak czeka go gleba i to nie jeden raz.

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2014 - 21:06:09

...wiedza teoretyczna jeszcze nikogo nie zabiła....

Oj, tutaj - jak z wieloma innymi sprawami - ostrożnie. Samodzielnie przyswajana wiedza teoretyczna bez porównania z praktyką może dać w wyniku mylne pojęcie o rzeczywistości.  Coś co wydaje się łatwe w teorii później może zabić.  Dobrze znaleźć kogoś kto ta wiedzę będzie stopniował i pomoże w jej prawidłowej interpretacji. Gdyby było tak prosto to nie byli by potrzebni w szkole nauczyciele tylko wystarczyły by same podręczniki.

#16 ~lukas~

~lukas~
  • Goście

Napisano 15 październik 2014 - 14:48:26

a może na początek kupić do 125 ccm? moim zdaniem dobrze sprawdziłby się Kawasaki Eliminator, prezentuje się całkiem ok i nie wygląda jak motocykl dla dzieciaka, na początku nie ma co szaleć, na brawurę przyjdzie jeszcze czas

#17 Skonemar

Skonemar

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 83 postów

Napisano 16 październik 2014 - 12:25:01

Tak jak napisał forumowicz wyżej. Nie więcej niż 0,4 L. Najpierw musi zdobyć potrzebne umiejętności i nauczyć się dobrze jeździć. Na pewno będzie go korciło, aby "depnąć". Dlatego na prawdę, na początku lepiej nie przeholować.

#18 ~Zak~

~Zak~
  • Goście

Napisano 30 październik 2014 - 19:18:40

Przede wszystkim motocykl powinien być w dobrym stanie technicznym, bo nawet przy słabej mocy może dojść do tragedii - koniecznie zwróćcie uwagę na stan. Myślę, że Kawasaki, czy Suzuki mają tak szeroki wybór, że z pewnością znajdziecie odpowiedni motocykl dla syna. Jesli mu zabronicie, to on i tak sobie wcześniej czy później kupi.

#19 krisuuu

krisuuu

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 12 listopad 2014 - 16:24:36

Hm sportowy motocykl dla tak młodego kierowcy to moim zdaniem nie jest najlepszy pomysł, pozdro ;)

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 grudzień 2014 - 23:08:16

Czemu? Wszystko zależy od tego co masz w głowie.Ja też miałem pierwszy motor sportowy i żadne negatywne konsekwencje się z tym nie wiązały.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: motocykl

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych